התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

תודה על העדכון

התגובה של ביטוח לאומי בקשר עם החזר כספי אינה שכיחה.
אני נתקלתי בעיקר במקרים של ניתוק מכאן ואילך ולא רטרואקטיבי.
האם אפשר לראות את המכתב ולשוחח? אני רואה חשבון שעוקב אחרי התנהגות של ביטוח לאומי וזה יעזור לי ללמוד מתי הם ישחררו.
בתמורה אתן לך יעוץ ללא תמורה
תודה
אשר

boneguy

New member
גם אצלי ואצל עוד חבר

ניתקו לי תושבות אוטומטית אחרי 5 שנים, והחזירו כ- 1000 ש"ח שגבו ביתר. האמת, הם גבו יותר, אבל השתמשו בחלק מזה ל"קיזוז הוצאות".
&nbsp
אותו דבר לחבר, שהלך לנתק תושבות בביקור בארץ, וקיבל החזר של כמה מאות שקלים עודף

Menimi

New member
תשובות

1. הכל נמצא בדף ההוראות של N600K באתר USCIS, בגדול לא הסרת משהו, כדאי גם צילום דרכון אמריקאי בתוקף של הסבא, (אין צורך בדרכונים של הילדים), לא כתבת תמונות, אבל ודאי שצריך לשלוח גם.
2. ניתן כבר לשלם גם בכרטיס אשראי עם טופס שנקרא G-1450, שים לב שאתה ממלא אותו מדויק וחייב לחתום.
3. אתה יכול לשים הכל במעטפה אחת, אבל חייב N600K וכל הטפסים/הוכחות לכל אחד, במקרה ותשלם בצ'ק מספיק אחד לכולם עם כל הסכום.
4. לא צריך צילום ויזות, I94 צריך להביא לראיון.
מהשאלות נראה שלא ממש הבנת את ההוראות, אולי תעזר במישהו שמבין אנגלית קצת יותר טוב, חבל שהתיק יחזור מטעויות פעוטות כאלה.
בהצלחה לך

ilanvag

New member
אני עם אשר - מאוד מופתע מנושא החזר הכסף.

מקרים דומים שהיו פה בפורום - לא קיבלו אגורה בחזרה.
&nbsp
מעניין מהן הנסיבות המדויקות של המקרה שלכם, והאם יש סיבה לכך שקיבלתם את הכסף בחזרה... אני מתקשה להאמין שזה תלוי בפקיד הספציפי שמטפל בתיק -- אחד מחליט להחזיר כסף, ואחרים מחליטים שלא... (אם כי בישראל, מי יודע...)

quigon

New member
תודה רבה ועוד שאלה

תודה ג׳ון, ישנה עוד שאלה שבה שואלים Have you EVER been arrested, cited, or detained by any law enforcement officer for any reason
&nbsp
לפני שש שנים ויותר היו לי מספר מקרים של דוחות מהירות אבל אני לא זוכר את התאריכים, אף אחד מהדוחות לא היה מאז שקיבלתי את הגרין קארד אבל אני מבין שצריך לציין את כל הדוחות שקיבלתי. איך אפשר למלא את הטופס אם לא זוכרים את התאריכים?

John the Savage

New member
מתייחסים לזה בהוראות

https://www.uscis.gov/sites/default/files/files/form/n-400instr.pdf

NOTE: You must submit documentation of traffic incidents if: (1) The incident involved alcohol or drugs; (2) The incident led to an arrest; or (3) The incident seriously injured another person. You do not need to submit documentation for traffic fines or incidents that did not involve an arrest or did not involve drugs or alcohol, if the only penalty was a fine of less than $500 or points on your driving record.

Almog165

New member
משך התהליך הוא 2-2.5 שנים

מהידע שלי הממוצא ל-EB3 מההתחלה עד הסוף הוא בין 2-2.5 שנים לי לקח שנתיים.
כמו שכתבו כאן רבות לפני אתה יודע איך זה מתחיל ולא מתי זה יסתיים בגלל גורמים שונים בדרך. את התהליך בצעתי מארה"ב ורק את הראיון עם הקונסול אני יעשה בארץ. לקח לי בדיוק שנה להעביר את התיק לארץ ועד הראיון.

guy56782

New member
מה משך השלבים השונים?

אנחנו כרגע ממתינים ל perm, ואחכ (בתקווה שלא יהיה audit...) נגיש i140 עם premium processing.
אז בעצם ה i485 לוקח בערך אותו דבר כמו הליך קונסולרי (זה החלק שלקח שנה?)?
אם אפשר לשאול, למה העדפת הליך קונסולרי על i485?

Galyv

New member
אם אפשר בבקשה לפרט קצת על החלקים, מאוד מאוד אשמח

אתה אומר שלקח לך שנתיים, תוכל לפרט מה לקח מה. לפי הבנתי ה PERM לוקח בממוצע 6 חודשים, ואז מגישים I-485 ואיתו אפשר להגיש I-140 יחד ולחסוך בזמני ההמתנה. האם שנתיים לקח לך עד ההגשה של I485 כלומר עד ה PERM הייתה התעכבות? האם היה audit על ה PERM?
אם תוכל בבקשה לפרט מה התהליך אחרי החזרה ארצה ואז המתנה לראיון שבעצם אמור להחליף את ה I485 אשר מוגש מתוך ארהב. האם זה יותר עדיף על אותו התהליך מתוך ארה״ב?

תודה!

graduatestudent

New member
ממקד את השאלה - משך זמן ה- EAD

אני מבין שייתכן וההודעה הקודמת הייתה ארוכה מדי ואולי כללה שאלות יותר מדי ספציפיות.
אשמח בכל זאת לדעת אם מישהו או מישהי בעלי ניסיון בשאלה הבאה. ואני מבין שבסופו של דבר אולי אי אפשר לדעת כי מה שהיה נכון בעבר אולי לאו דווקא נכון תחת הממשל הנוכחי.

האם אפשר לבקש חידוש לתקופה של למעלה משנתיים? כרטיס ה- EAD הנוכחי הונפק לתקופה של שנתיים, למרות שה- DS2019 תקף לתקופה של שש שנים. כרגע נותרו 4 שנים ב- DS2019. האם ניתן לבקש במפורש שהכרטיס החדש יהיה לתקופה של 4 שנים או בכל אופן יותר משנתיים? האם בקשה כזו יכולה לעכב או לפגוע באופן כלשהו בחידוש?
באתר הפרטי immihelp קראתי את ההמלצה הבאה:
"If your spouse's J-1 status is valid for more than one year, you would add the statement in the letter: 'I would like to request employment until the end date on my DS-2019, MM/DD/YYY, under federal regulation 8 CFR 274a.12 (a) and (c )'"
https://www.immihelp.com/j1-visa/j2-visa-ead-work-permit.html

guy56782

New member
תבקש את המינימום של (4 שנים, תאריך הסיום על ה ds2019)

אלה ההנחיות של האוניברסיטה שלי:
״This cannot be longer than the end of the J-1’s program as indicated on the DS-2019 form. This date cannot last for more than four years. Use whichever date is shorter״
אנחנו ביקשנו בפעם הראשונה עד לתאריך הסיום על ה ds שלי, שהיה יותר מ 4 שנים בזמנו, וקיבלנו בדיוק שנה. בפעם השניה ביקשנו 4 שנים - וזה מה שנתנו. אז אל תבקש יום יותר מ 4 שנים...

miado

New member
ניסיון לענות

1. לא מכיר שזה עוזר. לגבי זירוז אחרי 75/90 יום אני לא יודע אם זה רלוונטי בימינו, מאחר והחל מ2017 הוסרה הדרישה לטפל בבקשות EAD תוך 90 יום. אם צריך לזרז אפשר להגיש inquiry דרך האתר או level 2 officer בטלפון / משרד. כמו כן אפשר לפנות לחבר קונגרס שלך ול-CIS Ombudsman.

2. פירוט של המסמכים המצורפים אמור להספיק לדעתי.

3. לא מכיר שנותנים ליותר משנתיים באף קטגוריה. אני חושב שהציטוט שצירפת מתייחס לאפשרות שבעל ה-J2 יקבל אישור עבודה לשנה אחת בלבד. אפשר לבדוק באתרים כמו trackitt אם אנשים מקבלים ליותר משנתיים.

4. לא חושב שזה משנה. אנחנו הגשנו לחידוש עם I-94.

5. אפשר לציין בקאבר לטר את הסיבה. חשוב לקיים את ההנחיות בנוגע לצבע העט. או לחילופין, לכתוב בפונט קטן יותר עם תוכנה יעודית כמו PDF XChange.

6. לא חושב שזה אפשרי. יש פירוט באתר לכל קטגוריה (ויזה וכו') באיזו כתובת להשתמש.

7. אין לי מושג. לא צירפנו ולא חושב שהיה הבדל בזמן העיבוד (חודשיים).

בהצלחה!

abob

New member
תודה....

האם יש אפשרות לקישור או תמונה לתיקים שרכשתם? וגם אולי השם של המשחה ?
תודה רבה

KallaGLP

New member
כדאי קודם כל לוודא עם חברת התעופה שלכם

לגבי תקן לכלובים, כי לכל חברה עשויות להיות הוראות/דרישות משלה מבחינת גודל, חומרים וכו'.

tair1986

New member
Sherpa delta deluxe

https://www.amazon.com/Sherpa-Delta-Carrier-Medium-Black/dp/B000633ZOY
קנינו באמזון, אבל הזמנו את זה לארה"ב ולקחנו בביקור לפני כחצי שנה, לא יודע עלויות ואם בכלל שולחים לישראל.
קנינו אותם מספיק זמן לפני הטיסה בשביל להרגיל אותם לתיקים, כל יום היינו סוגרים אותם לחצי שעה-שעה בתיקים שייתרגלו.
כמו שנאמר, צריך לבדוק עם חברת התעופה שאתם טסים איתה, מה המידות ומשקלים שמותר, אם בכלל מותר לטוס איתם בקבינה.
אנחנו טסנו עם יונייטד, וקנינו תיק בהתאם למידות שהם מציינים.
לגבי המשחה, הוטרינר שלנו בישראל המליץ על Nutri-vet, וזה מה שקנינו.
השתמשנו גם במגבוני Feliway לנגב את התיקים מבפנים, זה אמור להרגיע אותם.
בסך הכל חווית הטיסה בסופו של דבר היתה די חלקה, שנייהם היו די רגועים לאורך כל הטיסה כמעט, מרוב שהוי בשקט היינו צריכם לבדוק מדי פעם שהכל בסדר, לרוב הם ישנו.

אף אחד? אשמח לקבל המלצות גם על חברות אחרות (אמינות, זמן המתנה, מחיר).
בתודה מראש.

libiti

New member
מכרנו את הרכבים ומה שאפשר איחסנו אצל ההורים

לצערי אין לנו דירה שאפשר להשוויץ בה למטרה זאת. הפסקנו חוזה שכירות, מכרנו ציוד ונסענו, בחישוב נראה לנו הגיוני שאפשר לחזור ולקנות חדש מאשר לאחסן, להורי אין מקום לאכסן ציוד של דירת 4 חדרים. במה מתבטא הקשר לארץ? בדירה רשומה בטבו ורכב, אין לנו את זה :( עכשיו, זה המצב. אנחנו ממשיכים לשלם ביטוח משלים לכל המשפחה, ביטוח לאומי של בעלי כל התקופה הזה, לא ניתקנו תושבות או משהו דומה. דברים אישיים, קצת ריהוט לא גדול נשאר אצל ההורים אבל כמובן שאין לנו ניירת מיוחדת או משהו דומה לזה.
אני מבינה את המצב מבחינת הרשויות וזאת הסיבה שפניתי לכאן,לנסות למצוא עזרה במה כן אפשר להאחז.

klemiki

New member
זה יכול להספיק

תראי ששילמתם ביטוח לאומי, תראי אם את יכול לקבל סטסטוס תושב שלא ניתק תושבות (או משהו דומה ) לראות שלא התנתקתם.
חשוב שתראי שיש לך כסף להתקיים לה ללא עבודה בתקופת הלימודים.
&nbsp

למעלה