התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

כסאות שמאושרים ע"י FAA (המדבקה של המטוס, למשל)

לא עושים בעיות (שדות תעופה שעברנו בהם עם כסאות: נתב"ג, פריז, ניו יורק, לאס וגאס, קולומבוס).
מותר כסא לכל ילד. אפשר לשלוח לבטן המטוס או לעלות למטוס (בתנאי שהילד יושב בו) בנוסף למזוודה וטרולי שמותר לכל נוסע.
שאנחנו עברנו, לכל ילד היו: 2 מזוודות, טרולי, תיק גב וכסא רכב (ולאחד מהם גם עגלה).

Fellowship

New member
פחות פחות פחות

כתבו לך הררי מידע חשוב של בעלי ניסיון,
אנחנו עברנו עם 2 ילדים קטנים (לא פעוטות), כרטיסי הטיסה הקנו לנו 8 מזוודות ללא תשלום,
דרך אירופלוט (או כמו שבוסטון קרא להם, הרוסים יובטפויומט
), שאגב, הכרנו אותם רק דרך ההמלצה בפורום לפני המעבר,
ולמיטב זכרוני לא ניצלנו את כל 8 המזוודות.

כל מה שלא באמת חשוב, לוותר.

גם אני שאלתי על מחשב ואז ראיתי את העלויות (שלא לדבר על התאמה לחשמל),
לקחתי רק את הדיסקים הקשיחים, מסך - מיותר לגמרי.
ספרים ומשחקים - קחו בודדים, אפשר לקנות הכל (גם בעברית, כולל הזמנה מסטימצקי לארה"ב) ובד"כ זול יותר.
כסאות בטיחות לילדים - מסרנו למשפחה ורכשנו חדשים בארה"ב (אבל זה גם תלוי בגיל).

4 גיטרות ופסנתר? חשבתי שזו התחלה של בדיחה

אני מניח שכסף קונה הכל, אבל קשה לי להאמין שבאמת חייבים 4(!) גיטרות (ופסנתר).

Boston Guy

New member
כסף באמת קונה הכל. אבל זה אומר שצריך שיהיה אותו בכיס.

גם אתם, בצורה כללית, נגזרת של "הגירה לצורך אקדמאי \ מחקר \ לימודים גבוהים".
ציבור שאני מוקף בו פה בכתריאליבקה שעל הצ'ארלס.

והציבור הזה, לפחות במקומותינו, הוא מן יצור משונה - שכמו בנס פח השמן, מוציא מספיק כסף לשמונה ימים מארנקו המצומק שלכאורה יש בו כסף רק ליום אחד.
רוצה לומר - מצליח לנהל רמת חיים קרובה מאוד לזו של אנשים שהכנסתם עוברת בהרבה את קו השש ספרות, למרות שלכאורה הכנסתו היא חצי מזה ופחות.

שנים רבות תמהתי כיצד נעשית להם קפיצת הדרך שכזו - עד שתפס אותי בצד איזה בן זו(מ)א ופתח את עיני (וגם את הצ'אקרות שלי). IF IT SEEMS TOO GOOD TO BE TRUE... והסוד הוא שיש הורים (עתירי נכסים. או כאלו ששורפים את חסכונות חייהם על העניין) בישראל שמפמפמים כסף כל פעם שצריך.
וזה מה שמשלם על הנסיעות המשפחתיות התדירות לישראל (שכל אחת מהם עולה סכום שמגיע ל 20% מהתקציב השנתי שלהם, לכאורה).
וכך רובם המכריע של בני\ות הזוג יושבים בבית (במקרה הטוב) או בבית הקפה השכונתי עם כוס קפה של 10$ (במקרה הפחות טוב). שלא תהיה טעות - הילדים כולם בגנים פרטיים ב 1500$ לחודש וצפונה לגולגולת, או בבית ספר פלוס צהרונית. זה לא שהישיבה בבית נעשית כדי לחסוך כסף, רחמנא לצלן.
וכך הלאה גם מבחינת טיולים, בילויים, קאריביים בחורף ושאר מנעמי עולם.

למרבה הצער - הסיטואצייה כאן אינה כזו. ברוב המקרים מהקטגורייה שאני מנחש שהשואל משתייך אליה - כאן התקציב לא הרבה יותר גדול ממלגת פוסט דוקטורנט, אבל כאן מסתיים מחסן הכסף. רוב הנוסעים להצבות כאלו לא יושבים בישראל על הר של מזומנים, והצינור מהעטין של ההורים אצלהם הוא בעל ספיקה מאוד דלה עד לא קיימת.

ולגבי ספירת כלי נגינה: צריך להיות אדם שאוהב לנגן (ודי סביר שחלק מפרנסתו והשליחות החינוכית שלו קשור למוזיקה) כדי להבין שארבע גיטרות זה ממש לא משהו מופרז או יוצא דופן. זה לא עושה אותן יותר קלות לניוד...
למרבה הצער "תקציב התניידות מוגבל" אופייני לאנשים מרובי גיטרות.

Fellowship

New member
לא יודע בנוגע לאחרים

אנחנו לא נוגעים בחסכונות שיש לנו בישראל, לא בשכר הדירה שנכנס בישראל ולא נעזרים במשפחה מבחינה כספית.
בכל מקרה, מה שהתכוונתי הוא שאם נושא הנגינה מאוד חשוב לו,
אני מניח שכסף קונה הכל, קרי, אפשר לשלם אקסטרה על שילוח כל כלי הנגינה/לרכוש חדש וכו'.

אני בטוח שמי שמחזיק 4 גיטרות, התחום הזה חשוב בחייו,
אינני יודע אם זה עד כדי כך חשוב שצריך להעביר הכל, אבל אם כן, משלמים וזה אפשרי.
ההמלצה האישית שלי היא לעבור עם כמה שפחות, זה הכל.

KallaGLP

New member
תגידו, מה זה הקללות האלה?

כנציגים של מהגרים מישראל בפורום, אתם אמורים לייצג אותה בכבוד בפני הגולשים, ובמקום זה אתם מלמדים את המהגרים הטריים קללות הכי גסות שיש (אולי בתקווה שהיות שזה ברוסית הם לא יבינו)?

Boston Guy

New member
"לייצג אותה בכבוד" - מי זה "אותה"?

כילד, כשגדלתי בבית שבו דיברו כמה שפות זרות - לא ידעתי מילת קללה בשפת האם של הורי (או ברוסית). גם לא היו הרבה מהתפוצה הזו באזור שבו גרתי.
ידעתי הרבה קללות בערבית, בערבית מרוקאית... זה מה ששמעתי ברחוב בשכונת ילדותי.
ואז הלכתי לצבא. תוך חודש חדשיים למדתי אוצר מילים באותן שפות שדוברו בבית שגרם לאבא שלי לאיים לרחוץ לי את הפה עם סבון.

ועכשיו באזור שבו אני גר יש קהילה ענקית של מהגרים רוסיים - וכל המילים שלמדתי בצבא נשמעות כאן בצורה יום יומית בשיחות שלהם בינם לבין עצמם (הם לא יודעים שאני מבין...). כמה טוב שהייתי בצבא - אחרת לא הייתי מבין.
בסביבה שלנו זה משתלב טוב (השפה המקומית של הבוסטונאי ה"אסלי" גם היא עמוסה במילים כאלו - כפי שהילידים מודים בעצמם: [URL]https://youtu.be/2GrKY7Qqal8?t=215[/URL] ).
ולא, זו לא הקללה הכי גסה שיש... מה שאני שומע כאן ביום יום בשיחות בין דוברי רוסית גורם לזו להיות PG13.

KallaGLP

New member
אולי לא הכי הכי גסה (?), אבל בוא נגיד שלא היית כותב כאן

משהו בעל משמעות או דרגת גסות מקבילה בעברית או באנגלית.
וזה אכן נכון שבקרב קבוצות רבות של רוסים, כולל של רוסים משכילים ותרבותיים בכל מובן אחר, נהוג לדבר בשפת המט (במקביל לשתיית כמויות לא שפויות של וודקה), המוגדרת בוויקיפדיה כך:

Mat (Russian profanity) - (Russian: мат; матерщи́на / ма́терный язы́к / мáтныйat язы́к, matershchina / materny yazyk / matny yazyk) is the term for vulgar, obscene, or profane language in Russian and some other Slavic language communities. The term mat derives from the Russian word for mother, a component of the key phrase "Ёб твою мать", yob tvoyu mat’ - fuck your mother​

אבל בסביבה שלנו ושל קבוצות אחרות זה מעולם לא היה נהוג, לא ברוסיה ולא בישראל, ויש לדעתי דברים טובים יותר לאמץ מתרבותם של תושביה לשעבר של אמא רוסיה מאשר שפת הקללות הזו.

Boston Guy

New member
מכירה את הבדיחה על האבא ה"אפרו-אמריקאי" שמספר בשמחה לידיד

- "התינוק שלנו אמר אתמוןל בפעם הראשונה חצי מילה!"
- "באמת? מה הוא אמר?:
- "Mother".

דווקא בגלל התדמית ה"ברהמינית" שיש לבוסטון - "ערש התרבות" של אמריקה, "The Athens of America" (שלא לדבר על The City on a Hill - יעני "ירושליים דה-לה-שמעאטה") - הקונטראסט עם שפת הביבים שנשמעת כאן ברחוב חזק במיוחד. כאילו שקהילות המהגרים הקתולים קשי היום שהגיעו לעיר בסוף המאה ה 19 סיגלו לעצמם בכוונה שפה שתהיה כמה שיותר רחוקה מהסטאנדרטים הפוריטניים של הפרוטסטנטים המתנשאים ששלטו בעיר.
אתמול הלכתי עם הכלב לטיול ערב במסלול הרגיל שלנו, שעובר ברחוב הראשי של עיירתינו יהופיץ ליד שורת מסעדות, בתי הקפה ובארים. מכיוון שמזג האוויר טוב - המוסדות הללו "נשפכים" לרחוב (שולחנות על המדרכה, ויטרינות נפתחות וכיוצ"ב). באחד מהבארים איזה בחור לא צעיר עם מבטא בוסטונאי כבד תינה את צרותיו בקול רם בפני קבוצת חברין לשולחן - וב 30 שניות שלקח לי לעבור את השולחן הזה ספרתי את ה F WORD בהטיות שונות לפחות 20 פעם.

KallaGLP

New member
בחוף מערבי, לפחות באוכלוסיות שיצא לי להיתקל בהן,

זה בהחלט קורה פחות. בכל מקרה, אנחנו פה בעיירת תפוז צחת הלשון (או ככה חשבתי לתומי
).

ArnoldWeber

New member
תודה לכולם!

זו תקופה היסטרית ולחוצה אז לא הספקתי לחזור לכאן ולהודות לכולם על העזרה והטיפים. גרמתם לי לחשוב מחדש על כל עניין ההובלה ואנחנו ניאלץ לוותר כנראה על הרבה מהתכנונים המקוריים אבל עדיף להבין את זה עכשיו מאשר בשדה התעופה.
תודה ומבטיח לעדכן לאחר הטיסה בע"ה בתקווה שזה יסייע גם למישהו אחר.

the one40

New member
ויזה K2

שלום רב,
הילדים שלי יכולים להיכנס לארה"ב עם ויזת J2 (דרך אישתי שמתחילה שם לעבוד) או ויזת K4 (דרכי כאזרח). מה היתרונות של כל אחת מהויזות?

zuki3

New member
K4 לא רלוונטי עבורך

הויזה היחידה שאתה מתאר זה דרך הויזה של אישתך.
אני מניח שאחרי שהם יכנסו, תחכו 90 יום ותגיש עבור כולם שינוי סטטוס לגרין קארד.

the one40

New member
ויזות

תודה. למה לא רלוונטי? איזה ויזה רלוונטית לילדים של אזרח?

zuki3

New member
אזרח יכול לבקש רק ויזת הגירה עבור ילדיו - גרין קארד

הבעיה שזה לוקח מעל שנה.

ויזת J יכולה להשפיע על הסיווג לצורכי מס

שלה.
היא יכולה להיחשב כ NON US RESIDENT לצורכי מס (ואם אין לה אפשרות לפטור ממס את ההכנסה לפי דיו מקומי (למשל מלגת קיום בגובה שכר לימוד) או לפי אמנה (סעיף 23 -חוקרים ) אזי אני מזהה פוטנציאל למיסוי גבוה יותר בויזה זו.
יחד עם זאת -אני גם לא מזהה פטור מSOCIAL SECURITY TAX כי היא ניתנת ל
J1
למשך תקופת הזמן בו נחשב NON US RESIDENT
זו דעתי
בהצלחה רבה
&nbsp
אשר טוריאל רו"ח (משפטן) EA

למעלה