התלבטות על חזרה אחרי שנתיים

eladogden

New member
סבבה

הם בארגון .... זה כבר טוב
דיברתם עם הנרי קאסומה? :)

לילית462

New member
כן אנחנו בקשר עם הנרי,

היה אצלנו בבית ועשה הערכה של גודל המשלוח. ממש אחלה של בחור (בינתיים)

eladogden

New member
סבבה, רק....

תבדקו טוב טוב את הצעת מחיר... מה כלול ומה לא כלול...
אם את רוצה חוו"ד... אשמח OFF THE RECORD להציץ ולהביע דיעה, אלא אם כן סגרתם כבר וכו'...
[email protected]

rafaelguetta

New member
חוזרים עוד שבועיים

שלום רב ורב תודות על עזרתך. אני מצטער מראש על כמות השאלות ואנסה לכתוב אותן במסודר גם לטובת הקוראים בעתיד. אנחנו חוזרים אחרי עשר שנים באוסטרליה שבהם צברנו הרבה מוצרים טובים ושולחים מכולה מלאה עם תכולת הבית ואשמח אם תוכל לענות:
1. יש הגבלה לגודל הטלוויזיות ששולחים?
2. האם משנה אם הטלוויזיה חדשה בארגז מקורי?
3. ההגבלה ל 2 מחשבים כוללת מחשבים אישיים ומחשבים ניידים?
4. האם יש הגבלה למספר המסכים והגודל שלהם ששייכים למחשב האישי?
6. האם יש הגבלה לציוד נלווה למחשב? כמו רמקולים אכותיים, כרטיס קול חיצוני (usb powered) וכו?
5. יש לי שני קלידים (usb powered) ליצירת מוזיקה אלקטרונית. אחד שלי ואחד של הבת שלי. הן לא יקרים, פחות מ 200 דולר. יש תשלום מיסים על דברים כאלו?
6. אני רוצה להביא אופניים דאון היל לרכיבת שטח (לא ממונע). ואופניים לבת הקטנה. יש תשלום מיסים על כך או הגבלה על כמות?
7. יש לי kite surf שאני מאוד אשמח להמשיך להשתמש בארץ. יש תשלום מיסים על כך?
8. יש לנו הרבה ריהוט שאנו לא רוצים להפרד ממנו. מה נחשב לכמות מופרזת? למשל, יש לנו שולחן אוכל עם 6 כסאות וגם 4 כסאות בר. האם זה נחשב כפילות? יש לנו ספה שלושה מושבים ו3 כורסאות יחיד. האם זה נחשב כפילות או המכס לא סופר את זה?
9. יש מכסחת דשא מעולה אך משומשת. אפשר להביא ללא מיסים?
10. יש stihl fs 45 grass trimmer מצויין שאני מאוהב בו
אפשר להביא ללא מיסים?
11. יש לי המון כלי עבודה במחסן כולל משייפת חשמלית (sander) מקדחה bosch וכו. כלום מזה לא תעשייתי, אבל במשך השנים צברתי כלים לעבודות בית ועבודות בעץ. אפשר להביא ללא מיסים?
12. מזגן נייד (דלונגי) אפשר להביא?
13. משחקים של הילדים. צעצועים וכו. יש בעיה להכניס בלי מיסים.

אני אנוח עכשיו בתקוה שלא עייפתי אותך רק מלקרוא את הכל. המכולה עוזבת עוד שבועיים ופתאום הכל מלחיץ

eladogden

New member
לכל שאלה תשובה, מאת יצחק לבנון

א. קרא את הקובץ המצורף, מכיל הרבה מידע רלוונטי;
ב. יש לך שני סעיפים '6' :)

1. לא, אין שום הגבלה של גודל הטלוויזיה ברשימת הפריטים;
2. אין הגבלה אם הטובין חדשים או משומשים. רק תהיה חייב להצהיר על השווי המלא של הטלוויזיה, כחדשה, ולהציג את החשבונית;
3. מחשב אישי ונייד נכללים באותו פרט מכס, לכן אם יש לך מחשב אישי אחד, ונייד אחד, אלו הם השניים שנחשבים לצורך הפטור;
4. נהוג להביא מסך אחד לכל מחשב, יחד עם זאת אם מדובר בעוד מסך אחד, ויש היום מחשבים שפועלים על 2 מסכים, הפירוט הוא כערכה (מחשב, מסך, מקלדת, עכבר)... לא חושב שנתנו על זה את הדין בעבר ו/או חוו"ד;
5. כלי נגינה פטורים ממכס, בכמות סבירה לבית;
6. אופניים לא ממונעים, פטורים ממכס, בכמות סבירה לבית, ובהתחשב בכמות הנפשות החוזרת לארץ;
7. אם מדובר בסוג של גלשן, זה ציוד ספורט שמותר בייבוא ופטור - כל עוד לא ממונע;
8. כל הרהיטים נספרים תחת פרט מכס אחד... לא ציינת לי שום כמות שנשמעת לא סבירה. אם היית מביא 4 מערכות סלון, הייתי מרים גבה, אם כי יש היום בתים פרטיים שיש סלון לאורחים, סלון בקומת אמצע לראות טלוויזיה, וסלון במרתף לראות ספורט וסרטים על מערכת הקרנה... בסה"כ המכס גם יודע לראות את הנפח מתוך מכולה... ואם מדובר במכולה אחת, סביר להניח שכמות הריהוט שם לא חורג מהנורמה;
9. לגבי מכסחת דשא, לא פטור בכל מקרה. אם מדובר במכסחה פשוטה, שאתה דוחף ביד, סבבה... מכסחה שבנויה כמו טקרטורון נחשבת ככלי רכב ודורשת אישור משרד התחבורה ומראש!
10. מזמרה לא פטורה ממכס.
11. אין בעיה להביא כלי עבודה;
12. מזגן אחד פטור ממכס.
13. צעצועים/משחקים נמצאים בפטור, בכמות סבירה לבית/משק בית.

rafaelguetta

New member
אחרי שקראתי את הקובץ

תודה אלעד! אתה תותח אמיתי
קראתי את הקובץ ארבע פעמים בחצי שנה האחרונה אבל עדיין יש פרטים שנותרו בעלטה וכמה שהמעבר לארץ מתקרב ככה הלחץ עולה :)

שאלה נוספת לגבי השכרת/קניית דירה למטרת קבלת מעמד תושב חוזר לצרכי מכס. אנו מתכננים לשהות בחודשיים שלושה הראשונים עם אמא שלי שלה בית עצום והיא רוצה שנהייה ביחד קצת לנחיתה רכה. זה יגרום לבעיה? אני חייב להשכיר דירה?

eladogden

New member
מניסיון עבר

יש שתי אפשרויות:
- מכתב מאמא שלך, שמצהיר שאתם, נושאי ת"ז כזו וכזו, גרים אצלה בכתובת כזו וכזו עד למציאת דירה... לחתום עם שם מלא, כתובת, ת"ז.... המכס בד"כ מקבל את זה
- אופציה שניה, המכס יתן לכם חותמת בדרכון אבל יתנה את השחרור עצמו בהצגת הוכחת מגורים למכס בנמל השחרור....

אלעד

פגי1

New member
אחרי שנתיים-כמעט כלום

אבל כדאי לשלם בטוח לאומי,בשביל בטוח בריאות

momo193

New member
נסה לסחוב עוד שנתיים

לא מלקקים דבש בשום מקום וגם:
עדיף לחזור עם אזרחות ביד
אם היית בחו"ל פחות מ 3 שנים אז מס הכנסה יכול לראות אותך כתושב לאורך כל הדרך
ולדרוש לשלם את הפרשי המס על התקופה שעבדת בחו"ל