התלבטות על חזרה אחרי שנתיים

רזאי

New member
אתה יוצא מנקודת הנחה

שאני יודעת להתמקח. עלי המוכרים בשוק עושים את החודשית שלהם...
בארה"ב יותר קל לקנות מוצרים אכותיים במחירים הוגנים. אני צופה הלם מצידנו כשנחזור.

פגי1

New member
מקווה שזה ההלם היחיד שמצפה לכם כאן

מי שמע,כולה סמרטוטים של , .
H&M

רזאי

New member
קניתי כ"כ הרבה בגדים

לי ולבעלי, ולקטנה גם לשנה הבאה. אני מקווה שלא יהיה לנו צורך בקניות מרובות בזמן הקרוב.

eladogden

New member
התמקחות בסין

זה דוקטורט. יש לי חבר טוב, דייל ב'אל-על'... מגיע לבייג'ין, המוכרות בורחות מהשוק.
יש לו סבלנות של ברזל! מגיע לחנות, רואה ג'ינס טוב... מודד... היא מתחילה ב-500 יואן וצורחת עליו שזה סוג א' ושפחות מזה הילדים שלה ימותו ברעב ובשחין ובצרעת...
הוא מוציא 15 יואן מהארנק ומנופף מולה.... בסוף היא עוד מחזירה לו עודף מ-15 יואן, מקללת את כל המשפחה שלו אבל עשתה כסף :)

republik

New member
זה אחד הדברים שהכי מרתקים אותי

איך זה שפה בבריטניה חולצה ב-H&M עולה 5-10 פאונד, בעוד בישראל חולצות בחנויות מותגים (אפילו לא H&M, קח את פוקס או TNT) מתחילות ב-70 שקל במבצעים.... באמת לא מבין.

eladogden

New member
פשוט מאוד

נגיד וחולצה מיוצרת בבולגריה, שם עלות כוח העבודה זול יחסית...
המעבר שלה מבולגריה לאנגליה אינו כרוך בייבוא, שחרור ממכס ומיסים. זה האיחוד האירופאי...
פשוט - מעמיסים על משאית הפצה ושולחים את הסחורה בקרטונים לאנגליה.

אתה כן יכול לראות את המקביל/ה באיכות של PRIMARK למשל בארץ בחנויות שנקראות 'מותגים'... ומוכרות סחורה מסין, באיכות סבירה, אבל בכמות! מרכזי ענק שנראים כמו כלבו, בעיקר באיזורי תעשייה בארץ, שם תוכל להשיג חולצת טריקו ב-35 ש"ח בערך... הם עובדים על כמות וכמעט לא מרימים רווח בין המחיר בנמל (העלות של ייצור וייבוא הסחורה) ומחיר המדף...
שווה ללכת - למלא 2 עגלות סופרמרקט, לשלם 800 שקל ולפוצץ את הארון... וכמה שיחזיק, יחזיק.
לי אישית יש חולצות כאלו שהחזיקו שנה-שנתיים כולל כביסות :)

הבעיה פה בארץ, היא ההרגל. ישראלים נתקעים בהרגלי צריכה שקשה לשנות אותם. תראה את 'קוקה קולה'... גם אם הם לא יפרסמו, המותגים שלהם מהווים 75% משוק הצריכה של שתיה קלה... יש 5-6 תחליפים, חלקם טעימים מאוד וזולים יותר ועדיין תקנה 'קוקה קולה'... כנ"ל לגבי ביגוד. אתה כצרכן תמשך יותר למותגים שאתה מכיר - פוקס/TNT - למרות שיש סיכוי שהמפעל בסין שמייצר לפוקס ו-TNT מייצר גם ל'שמעון מותגים' ברמלה... ואתה גם לעולם לא תדע!
כנס ל-ALI EXPRESS באינטרנט ותראה מחירי אמת! כולל משלוח לארץ! אתה תתפוצץ! :)

נ.ב. - למען גילוי נאות, אני לא קונה בארץ כמעט בגדים. אלא בחו"ל (בנסיעות או באינטרנט) או בחנויות המותגים האלו... 'אומן הלבשה' ברמלה, למשל... מספיק לי ואני תמיד מוצא שם מה לקנות, שראוי גם ליום יום, גם לעבודה במשרד וגם ליציאה קלילה בערב עם חברים :)

אם אתה רוצה לקנות בחו"ל ובמחיר שפוי...

www.asos.co.uk
www.aliexpress.com

אל תשכח - לא לעבור 75$ (כולל המשלוח!), אחרת תשלם מע"מ :)

republik

New member
העניין הוא

שרוב החברות הבריטיות, עד כמה שאני יודע לפחות, משתמשות במפעלים במזרח, בעיקר בבנגלדש, ולא במפעלים בתוך האיחוד האירופי.
הייתי אומר שהמקבילה של PRIMARK היא תמנון, שזו באמת חנות מצויינת ובשנתיים האחרונות שלנו בארץ זה בערך המקום היחיד שקנינו בו בגדים. זו באמת רשת עם מחירים תחרותיים.
כאן זה בעיקר PRIMARK או ASOS באמת.

eladogden

New member
ובגלל זה

גם אם יהיה יבואן שייבא את הבגדים מאירופה, הם לא פטורים ממכס כי הם לא יוצרו באירופה..
פה כן יהיה לך מכס ומע"מ :) ועל כן העלות תהיה גבוהה יותר.

רזאי

New member
רעיון חדש-

אמרו לנו שזה יעבוד, אבל אני רוצה לוודא. חודשיים לפני שעזבנו את הארץ טסנו לטיול בן שבוע באירופה. אח"כ חזרנו, התארגנו, ועברנו. אם בחישוב כללי לא עברנו את 120 הימים המותרים לחופשה שנתית בארץ, האם אפשר לחשב את השנתיים מאז?

eladogden

New member
תלוי כמה פקיד המכס חוקר ובודק

מעבר לזה, אני לא יכול להגיד לך אם זה יעבוד או לא.
בכל מה שקשור לקבלת החותמת בדרכון, סוכן המכס (מה שפעם נקרא עמיל מכס) לא מתערב.
זה הליך שבעל הטובין עושה עצמאית/אישית מול המכס. אם אני הולך אתך למכס, מעיפים אותי משם :) (מניסיון!)

eladogden

New member
שוב, מכיוון שבהליך הזה אנחנו לא מתערבים

אני לא יכול, ולא רוצה לדבר בשם המכס...
הכי טוב - לבדוק מולם. עבד? יופי... לא עבד? להתמודד עם זה מאותו הרגע.
מצרף שוב את הנוהל לתושבים חוזרים, כפי שמופיע באתר המכס.

רזאי

New member
החלטנו לא לקחת צ'אנס.

חבל על כל הכסף שעלול ללכת לאיבוד.

פגי1

New member
רגע אחד,מעמד תושב חוזר לא ניתן עי" המכס

וזה גם לא תפקידו,יבוא אישי,כל אחד יכול לעשות,ולשלם את המיסוי,מעמד תושב חוזר ,נקבע רק ע"י משרד הקליטה,ועם האישור הזה פונים למכס,+דרכונים וכל
השאר,

eladogden

New member
תשובה לא נכונה

אני עמיל מכס ואני יודע על מה אני מדבר.
נכון - יבוא אישי כל אחד יכול לעשות.
אבל אזרח ישראלי ששהה מעל שנתיים מחוץ לגבולות ישראל זכאי למעמד מטעם מכס ישראל שמקנה לו פטור ממכס.
אין קשר בין המעמד שנותן משרד הקליטה והמעמד שנותן המכס. זה שני מעמדות שונים, שמטרת כל אחד מהם שונה.

אין שום חובה לבוא עם תעודת משרד הקליטה למכס כדי לקבל זכויות תושב חוזר. המכס יעניק את החותמת בדרכון גם למי שלא מציג לו תעודת תושב חוזר של משרד הקליטה.
התעודה ממשרד הקליטה היא רק אסמכתא נוספת לחזק את הזכאות של אותו יבואן למעמד תושב חוזר במכס, אולם אם הוא מציג דרכונים מקוריים שבהם ניתן לראות כניסות/יציאות והוכחת מגורים בישראל - המכס יעניק לו את החותמת לפטור בדרכון.

לילית462

New member
אפשר גם שאלה?

אנחנו החלטנו לשלוח משלוח אווירי היות ויש לנו מעט מאוד דברים שאנחנו שולחים והמשלוח הימי מכאן מסובך (אנחנו באוגנדה, מדינה בלי גישה לים).

האם יש דגשים נוספים שיש לשים אליהם לב במקרה שכזה?

תודה רבה

eladogden

New member
כמה טיפים

א. במטען אווירי אני לא הייתי שולח דברים שבירים... התנודתיות של פאלט אווירי הוא יותר מימי... מלגזה מרימה, מעמיסים על המטוס, יורד מהמטוס, מלגזה מרימה, עובר למסוף, חוזר למטוס... כי אין טיסה ישירה הרי...
ב. הנוהל במשלוח אווירי לתושבים חוזרים הוא אותו נוהל בימי, אותם מסמכים - אין הבדל...
ג. בנתב"ג בודקים יותר מטענים ובד"כ - מטענים מדרום אמריקה ואפריקה נבדקים גם פיזית וגם יס"מ (כלבי גישוש) אבל זה לא מחייב... יכול להיות שכן, יכול להיות שלא....

מעבר לזה, לוודא שהחברה שאורזת ושולחת עושה בוקינג עם חברת תעופה ראויה, עם כמה שפחות עצירות :)

אלעד

eladogden

New member
עם מי הזמנתם את האריזה/שילוח?

אין הרבה סוכני חפצים אישיים באוגנדה... to say the least
אם אתם צריכים שמות של כמה, אין לי בעיה.
גילוי נאות: לא עבדתי עם אוגדנה בכל 11 השנים שלי בתחום. לא לכל מדינה בעולם יצא לי לשלוח (עדיין) מטען חפצים אישיים :) השמות שאני מעביר, אם אני מעביר, הם פשוט מתוך ה-DIRECTORY של הארגון שאנחנו חברים בו.
אין לי דרך לעמוד על טיב השירות/עבודה שלהם

למעלה