והרי לידיעה שהגיעה זה עתה - הסטטוס קוו על הז*ן . שלהם.

מצב
הנושא נעול.
אני לא ביקשתי שתדאג לנשמה שלי ולעצמי

ואני עדיין עובד עם חילונים ומכבד אותם
אבל בעניין של החילול שבת שזה נושא השרשור. אין פשרות . לא ניתן להתפשר על דבר זה. אפשר לעשות דברים בשקט ובצנעא ולא לעשות כזה רעש ובלאגן על זה תאמין לי שכדאי לך לנסות לשמור שבת אחד ולראות מזה עושה לנשמה שלך ולעצמך. אין דבר יפה מזה ..אין .
אתה תדאג לעצמך ותשאיר לי לדאוג לעצמי.

ומה זה "אין פשרות"?
עד לאיזו רמה תגיעו אם ה"אין פשרות" הללו בכפייה עלינו?

אף אחד לא כופה עלייך שום דבר

אתה תדאג לעצמך ותשאיר לי לדאוג לעצמי.

ומה זה "אין פשרות"?
עד לאיזו רמה תגיעו אם ה"אין פשרות" הללו בכפייה עלינו?
תעשה עם הרכב שלך ועם הבית שלך ועם הילדים שלך מה שאתה רוצה? אבל אל תשתמש בדברים שהוא ציבורי ושייך לכולם בשבילך. אתה משתף אותי בחילול שבת ואני אשתוק. למה לי.

אל תשתמש באוטובוסים ציבוריים להפרדה מגדרית

תעשה עם הרכב שלך ועם הבית שלך ועם הילדים שלך מה שאתה רוצה? אבל אל תשתמש בדברים שהוא ציבורי ושייך לכולם בשבילך. אתה משתף אותי בחילול שבת ואני אשתוק. למה לי.
אל תשתמש באוטובוסים ציבוריים להפרדה מגדרית

שיבטלו את הקווים מבני ברק לירושלים ויגידו שלא כופים כלום

שיבטלו את הקווים מבני ברק לירושלים ויגידו שלא כופים כלום
מי שרוצה שיסע במונית.
&nbsp

כבר שותפת בתור תושב אתה גם מממן את נתב"ג

כבר שותפת בתור תושב אתה גם מממן את נתב"ג
והטלוויזיה הציבורית,
חוץ מזה כל תגובה שלך רק גורמת לחילונים לתמוך עוד יותר בתחבורה ציבורית בשבת,
אז תודה מקרב לב :)
כמו שאמרו בספר שמות על העוצר השבועי "כאשר יענו אותו ...."

orchilit

New member
אתה גם מחלל שבת.

אתה גם מחלל שבת.
אתה לקוח של בזק ? בזק מפעילה שירות 144 ושירות טכני בשבת
אתה לקוח של חברה אחרת ? אותו דבר.
אתה לקוח של טלוויזיה רב ערוצית ? אותו דבר.

ומה יפה שאנשים יעמדו ימים שלמים בפקקים בגלל השבת שלך?

ואני עדיין עובד עם חילונים ומכבד אותם
אבל בעניין של החילול שבת שזה נושא השרשור. אין פשרות . לא ניתן להתפשר על דבר זה. אפשר לעשות דברים בשקט ובצנעא ולא לעשות כזה רעש ובלאגן על זה תאמין לי שכדאי לך לנסות לשמור שבת אחד ולראות מזה עושה לנשמה שלך ולעצמך. אין דבר יפה מזה ..אין .
ומה יפה שאנשים יעמדו ימים שלמים בפקקים בגלל השבת שלך?
כי אם לא עובדים בשבת, צריכים להשבית מסילות רכבת באמצע השבוע.
מה יפה בזה.
כאילו פסי הרכבת קרובים לבית של מישהו.
מה כואב לך יא חתיכת אגואיסט סדיסט
אלוהים רואה אותך וכועס

d70

Well-known member
מה שאתה אומר שאתם אגואיסטים ברמת קבוצתית NICE

לא להתעצבן בן אדם?
אתה בעצמך הצהרת שאתה לא יהודי...אז מה לך להלין על זה. ואתם חושבים שאפשר למרר לנו את החיים אז בהצלחה. אני לא חושב שאתם מספיק מגובשים כדי לעשוץ משו ..מה לעשות. אצלכם כל אחד דואג לעצמו ולא רואה את השכן שלו ממטר... אף אחד לא בא לריב חס וחלילה אז אומר את העובדות כמו שהם.
מה שאתה אומר שאתם אגואיסטים ברמת קבוצתית NICE

d70

Well-known member
שכחת את הדבר הכי חשוב

ממשלר ברור
אם לא טוב לך אז אתה יכול לעבור לחול. ישראל מדינה יהודית ואחר כך דמוקרטית ואת זה לא אני אמרתי. אי אפשר להגיע לכאן ולהגיד את הדברים האלה. יהדות זה שבת תפילין וכדו. ואם אתה לא יהודיי אז אין לך מה לעשות פה. וכן ..הומואים על פי התורה זה אסור ולא חסרים סיבות לכך. ולא המשיך פה עם הדהרים כי זה לא םה המקום. המציאות מראה שהחזרה בתשובה ושמירת השבת בארץ בקרב היהודים רק עולה . מציאות
שכחת את הדבר הכי חשוב
כסף.

Bus Nerd

Active member
אני לא יכול לעבור לחו"ל. אני אזרח ישראלי בדיוק כמוך.

ממשלר ברור
אם לא טוב לך אז אתה יכול לעבור לחול. ישראל מדינה יהודית ואחר כך דמוקרטית ואת זה לא אני אמרתי. אי אפשר להגיע לכאן ולהגיד את הדברים האלה. יהדות זה שבת תפילין וכדו. ואם אתה לא יהודיי אז אין לך מה לעשות פה. וכן ..הומואים על פי התורה זה אסור ולא חסרים סיבות לכך. ולא המשיך פה עם הדהרים כי זה לא םה המקום. המציאות מראה שהחזרה בתשובה ושמירת השבת בארץ בקרב היהודים רק עולה . מציאות
נולדתי בישראל, יש לי רק אזרחות ישראלית. אין לי אזרחות של אף מדינה אחרת.
&nbsp
אם היה לי דרכון אירופאי, לא הייתי כאן. אבל אין לי, אז אני כאן וזו גם המדינה שלי, ולא רק שלך. לך אין זכות להגיד לי שאין לי מה לעשות כאן.
&nbsp
ואני מציע שתתקדם ותפסיק לחיות את חייך לפי ספר שנכתב לפני אלפי שנים מסיפורים שעברו מפה לאוזן. שאר האנושות התקדמה, ואתה נשאר תקוע מאחור עם ה־bigotry שלך.

לאיפה אני בדיוק יתקדם ?

נולדתי בישראל, יש לי רק אזרחות ישראלית. אין לי אזרחות של אף מדינה אחרת.
&nbsp
אם היה לי דרכון אירופאי, לא הייתי כאן. אבל אין לי, אז אני כאן וזו גם המדינה שלי, ולא רק שלך. לך אין זכות להגיד לי שאין לי מה לעשות כאן.
&nbsp
ואני מציע שתתקדם ותפסיק לחיות את חייך לפי ספר שנכתב לפני אלפי שנים מסיפורים שעברו מפה לאוזן. שאר האנושות התקדמה, ואתה נשאר תקוע מאחור עם ה־bigotry שלך.
לאיפה אני בדיוק יתקדם ?
בוא תתן לי משו יותק מעניין מהספר שלדעתם נכתב לפני אלפי שנים ? תענה לי. על שאלה פשוטה ? בשביל מה הגעת לעולם? בשביל מה ?

אז עכשיו אתה גם מתערב בשיקולי ההגעה לעולם...

לאיפה אני בדיוק יתקדם ?
בוא תתן לי משו יותק מעניין מהספר שלדעתם נכתב לפני אלפי שנים ? תענה לי. על שאלה פשוטה ? בשביל מה הגעת לעולם? בשביל מה ?
אז עכשיו אתה גם מתערב בשיקולי ההגעה לעולם...

Bus Nerd

Active member
יש אינספור דברים מעניינים יותר מהספר הזה

לאיפה אני בדיוק יתקדם ?
פיזיקה, מתמטיקה, לשון (נראה שאתה צריך חיזוק גם באנגלית וגם בעברית לפני שאנחנו מדברים על רמה אקדמאית בכלל), הנדסה, ביולוגיה, כימיה, רפואה, מדעי הרוח, מדעי המדינה, כלכלה, היסטוריה, מוזיקה, גיאוגרפיה, אסטרונומיה ועוד ועוד דברים.
&nbsp
אפילו תאולגיה השוואתית יכולה להיות יותר מעניינת מלהיות תקוע באותו ספר כל החיים.
&nbsp
בכל מקרה, מה שאני מציע זה שתתקדם למאה ה־21. הספר שאתה חי את חייך לפיו מיושן ולא רלוונטי.
&nbsp
אבל אם אתה רוצה להישאר מאחור ולהישאר עם עולם צר כעולם נמלה (ספר אחד, דת אחת, בלי לדעת כלום על שאר הדברים הנפלאים שיש לאנושות להציע), בחירה שלך! אני לא מנסה אפילו לקחת את החופש הזה ממך. אני רק מבקש בתמורה דבר אחד: כמו שלך יש חופש לסגוד לאל שלך לפי בחירתך, ולחיות את חייך לפי אותו ספר מיושן, ואף אחד לא מנסה לקחת את החופש הזה ממך - אל תנסה לקחת מאחרים את החופש שלהם להיות שונים ממך ולעסוק בדברים אחרים.
&nbsp
so far בשרשור הזה אמרת שצריך:
1) למנוע ממני לבלות את יום החופש שלי כמו שצריך
2) למנוע ממני להיות מי שאני ולאהוב את מי שאני רוצה לאהוב
3) לגרש אותי מהמדינה שבה נולדתי
&nbsp
כל זה בגלל שאני שונה ממך, בגלל שאני לא מאמין בדת שבה אתה מאמין, בגלל שאני רוצה לחיות את חיי במדינה שבה אני נולדתי בנוחות ובכבוד.
&nbsp
כשאתה מתייחס ככה לאנשים ומזלזל בהם, אל תתפלא שמזלזלים בך ובדתך.

אתם יכולים להמדיך לזלזל

פיזיקה, מתמטיקה, לשון (נראה שאתה צריך חיזוק גם באנגלית וגם בעברית לפני שאנחנו מדברים על רמה אקדמאית בכלל), הנדסה, ביולוגיה, כימיה, רפואה, מדעי הרוח, מדעי המדינה, כלכלה, היסטוריה, מוזיקה, גיאוגרפיה, אסטרונומיה ועוד ועוד דברים.
&nbsp
אפילו תאולגיה השוואתית יכולה להיות יותר מעניינת מלהיות תקוע באותו ספר כל החיים.
&nbsp
בכל מקרה, מה שאני מציע זה שתתקדם למאה ה־21. הספר שאתה חי את חייך לפיו מיושן ולא רלוונטי.
&nbsp
אבל אם אתה רוצה להישאר מאחור ולהישאר עם עולם צר כעולם נמלה (ספר אחד, דת אחת, בלי לדעת כלום על שאר הדברים הנפלאים שיש לאנושות להציע), בחירה שלך! אני לא מנסה אפילו לקחת את החופש הזה ממך. אני רק מבקש בתמורה דבר אחד: כמו שלך יש חופש לסגוד לאל שלך לפי בחירתך, ולחיות את חייך לפי אותו ספר מיושן, ואף אחד לא מנסה לקחת את החופש הזה ממך - אל תנסה לקחת מאחרים את החופש שלהם להיות שונים ממך ולעסוק בדברים אחרים.
&nbsp
so far בשרשור הזה אמרת שצריך:
1) למנוע ממני לבלות את יום החופש שלי כמו שצריך
2) למנוע ממני להיות מי שאני ולאהוב את מי שאני רוצה לאהוב
3) לגרש אותי מהמדינה שבה נולדתי
&nbsp
כל זה בגלל שאני שונה ממך, בגלל שאני לא מאמין בדת שבה אתה מאמין, בגלל שאני רוצה לחיות את חיי במדינה שבה אני נולדתי בנוחות ובכבוד.
&nbsp
כשאתה מתייחס ככה לאנשים ומזלזל בהם, אל תתפלא שמזלזלים בך ובדתך.
אתם יכולים להמדיך לזלזל
אבל כל מה שרשמת ברשימה קיים בתורה ..הכל! אז למה שאני יטחן את עצמי על כל הדברים האלה. אתה יודע שהרמבם היה רופא שלא למד רפואה . אתה יודע שהרבה פירר הוא היועץ הכי גדול ברפואה שלא למד רפואה? הכל נמצא בתורה ואין שום סיבה ללמוד את שאר הדברים לגבי העברית שלי. למה את חטשב שהעברית שלך יותר טובה משלי? הא? שגיאות כתיב זה בגלל שאני מקליד בטלפון. מה מעניין בםיזיקה או ביוליגיה או כימיה? חוץ מזה שהכל כתוב בתורה? הכל . הפוך בה והפוך בה וכולה בה..פרקי אבות

Bus Nerd

Active member
אני מתפקע מצחוק מהתגובה שלך

אתם יכולים להמדיך לזלזל
אבל כל מה שרשמת ברשימה קיים בתורה ..הכל! אז למה שאני יטחן את עצמי על כל הדברים האלה. אתה יודע שהרמבם היה רופא שלא למד רפואה . אתה יודע שהרבה פירר הוא היועץ הכי גדול ברפואה שלא למד רפואה? הכל נמצא בתורה ואין שום סיבה ללמוד את שאר הדברים לגבי העברית שלי. למה את חטשב שהעברית שלך יותר טובה משלי? הא? שגיאות כתיב זה בגלל שאני מקליד בטלפון. מה מעניין בםיזיקה או ביוליגיה או כימיה? חוץ מזה שהכל כתוב בתורה? הכל . הפוך בה והפוך בה וכולה בה..פרקי אבות
זה לגמרי off topic כבר אבל הצלחת גם להרגיז אותי וגם להצחיק אותי.
&nbsp
הרמב"ם היה אנס. אני לא מבין למה אתה וחבריך חושבים שהוא היה כזה צדיק. בכל מקרה הידע שלו ברפואה לא בא מהתורה, אלא מלימודי רפואה.
&nbsp
יש לך שגיאות דקדוק שלא באות מהקלדה בטלפון, "יטחן" זה גוף שלישי, ואתה רוצה "אטחן" שזה גוף ראשון.
&nbsp
ולא, לא הכל "נמצא בתורה". בדקתי, אין שם שום אזכור לפיזיקת חלקיקים או להנדסת מכונות. ובטח שלא לאלגברה לינארית או אופטיקה. מה שכן "נמצא בתורה" בנושאים של ביולגיה הוא שגוי לחלוטין, למשל הקביעה ש"שפן מעלה גירה" ועוד כל מיני סיווגים לא נכונים של חיות שלא שיכות למחלקת היונקים לתוך מחלקת היונקים, והפוך.
&nbsp
פיזיקה, ביולוגיה וכימיה מראים לנו איך העולם שלנו בנוי ועובד, ומאפשרים לנו לפתור את סודותיו הגדולים. בלי ללמוד את הדברים האלו, לא היה לך סמארטפון להקליד איתו, ולא היה לנו אינטרנט להשתמש בו, או רכבות בשביל להתווכח עליהן.
&nbsp
יש המון תחומים אקדמיים מעניינים להרחיב בהם את הידע, שבהם יש כל הזמן מחקרים שמגלים ידע חדש ועוזרים לנו להבין את היקום יותר טוב, לבנות טכנולוגיות מתקדמות יותר, להציל חיים של אנשים, לשפר חיים של אנשים, ולעזור לאנשים. בספרי ה"קודש" שלך אין הרבה מכל זה. יש בעיקר שנאת האחר ושגעון־גדלות, וכל מיני סיפורים שהרלוונטיות שלהם למאה ה־21 מוטלת בספק.
&nbsp
אם תיאולוגיה כל כך מעניינת אותך, וכל התחומים האקדמיים האחרים לא, גם זה בסדר. אבל אני מציע שתיקח קורס בתיאולגיה השוואתית, כי כרגע ממש חסרה לך פרספקטיבה.
&nbsp
וגם אם עדיין כל מה שמעניין אותך זה "לימודי" יהדות בצורה לא ביקורתית כלל, אז תהנה. לא איכפת לי. אבל אל תפריע לי לחיות את חיי במדינה שלי, ואל תצפה שאני אנהל את חיי לפי דרכי היהדות הארותודוקסית שאתה כל כך אוהב.

איך אני אוהב את אתכם .

זה לגמרי off topic כבר אבל הצלחת גם להרגיז אותי וגם להצחיק אותי.
&nbsp
הרמב"ם היה אנס. אני לא מבין למה אתה וחבריך חושבים שהוא היה כזה צדיק. בכל מקרה הידע שלו ברפואה לא בא מהתורה, אלא מלימודי רפואה.
&nbsp
יש לך שגיאות דקדוק שלא באות מהקלדה בטלפון, "יטחן" זה גוף שלישי, ואתה רוצה "אטחן" שזה גוף ראשון.
&nbsp
ולא, לא הכל "נמצא בתורה". בדקתי, אין שם שום אזכור לפיזיקת חלקיקים או להנדסת מכונות. ובטח שלא לאלגברה לינארית או אופטיקה. מה שכן "נמצא בתורה" בנושאים של ביולגיה הוא שגוי לחלוטין, למשל הקביעה ש"שפן מעלה גירה" ועוד כל מיני סיווגים לא נכונים של חיות שלא שיכות למחלקת היונקים לתוך מחלקת היונקים, והפוך.
&nbsp
פיזיקה, ביולוגיה וכימיה מראים לנו איך העולם שלנו בנוי ועובד, ומאפשרים לנו לפתור את סודותיו הגדולים. בלי ללמוד את הדברים האלו, לא היה לך סמארטפון להקליד איתו, ולא היה לנו אינטרנט להשתמש בו, או רכבות בשביל להתווכח עליהן.
&nbsp
יש המון תחומים אקדמיים מעניינים להרחיב בהם את הידע, שבהם יש כל הזמן מחקרים שמגלים ידע חדש ועוזרים לנו להבין את היקום יותר טוב, לבנות טכנולוגיות מתקדמות יותר, להציל חיים של אנשים, לשפר חיים של אנשים, ולעזור לאנשים. בספרי ה"קודש" שלך אין הרבה מכל זה. יש בעיקר שנאת האחר ושגעון־גדלות, וכל מיני סיפורים שהרלוונטיות שלהם למאה ה־21 מוטלת בספק.
&nbsp
אם תיאולוגיה כל כך מעניינת אותך, וכל התחומים האקדמיים האחרים לא, גם זה בסדר. אבל אני מציע שתיקח קורס בתיאולגיה השוואתית, כי כרגע ממש חסרה לך פרספקטיבה.
&nbsp
וגם אם עדיין כל מה שמעניין אותך זה "לימודי" יהדות בצורה לא ביקורתית כלל, אז תהנה. לא איכפת לי. אבל אל תפריע לי לחיות את חיי במדינה שלי, ואל תצפה שאני אנהל את חיי לפי דרכי היהדות הארותודוקסית שאתה כל כך אוהב.
איך אני אוהב את אתכם .
אני באמת אוהב אתכם. ואין לי מה להוסיף יותר על הדברים האלה. אם התורה כתבה שהשפן מעלה גרה אז הוא כן מעלה גרה .למרות שאני לא זוכר מה התורה כתבה על זה ואני חייב לבדוק. אבל כל מה שכתוב בתורה מגויק אחד לאחד. מציע לך לקרוא כמה ספרים על המדע מול התורה ולהווכח באמת.

Bus Nerd

Active member
אתה יודע מה זה מעלה גרה בכלל? פתחת ספר ביולוגיה פעם?

איך אני אוהב את אתכם .
אני באמת אוהב אתכם. ואין לי מה להוסיף יותר על הדברים האלה. אם התורה כתבה שהשפן מעלה גרה אז הוא כן מעלה גרה .למרות שאני לא זוכר מה התורה כתבה על זה ואני חייב לבדוק. אבל כל מה שכתוב בתורה מגויק אחד לאחד. מציע לך לקרוא כמה ספרים על המדע מול התורה ולהווכח באמת.
"שפן" (בין אם מדובר בשפן סלעים או בארנב) לא מעלה גרה. זה משהו שאפשר לבדוק בקלות.
&nbsp
בניגוד לשאלות תיאלוגיות אחרות, זה משהו שאי אפשר להתווכח איתו, כמו קיום כוח המשיכה או קיומם של חיידקים.

מי כתבאת הספר ביולגיה?

"שפן" (בין אם מדובר בשפן סלעים או בארנב) לא מעלה גרה. זה משהו שאפשר לבדוק בקלות.
&nbsp
בניגוד לשאלות תיאלוגיות אחרות, זה משהו שאי אפשר להתווכח איתו, כמו קיום כוח המשיכה או קיומם של חיידקים.
מי כתבאת הספר ביולגיה?
בן אדם כלשהו . אז מי אמר שמה הוא התכון דומה למה שהתורה התכוונה. הא...

trilliane

Well-known member
מנהל
יפה שתיקה לחכמים, קל וחומר... וגו'. הכינוי שלך די אירוני

מי כתבאת הספר ביולגיה?
בן אדם כלשהו . אז מי אמר שמה הוא התכון דומה למה שהתורה התכוונה. הא...
לפי תגובותיך אינך מבין דבר במדע, בכתיבת ספרים, בביולוגיה ובעיקר בלוגיקה בסיסית.

אני לא אמור להבין בדבר

לפי תגובותיך אינך מבין דבר במדע, בכתיבת ספרים, בביולוגיה ובעיקר בלוגיקה בסיסית.
אני לא אמור להבין בדבר
שאני יודע ורואה את הדברים כתטבים שחור על גבי לבן ולא יכול לבא איזה אדם שכתבסםר על ביולגיה ולסתור את מי שיצר אותו. בעצם .לשיטתכם האדם נוצר מהתפוצצות פתאומית או מהקוף ..לא יודע כבר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה