ילדים ומחשב...

סמאדי

New member
ילדים ומחשב...

מאיזה גיל מומלץ לחשוף את הילד למחשב? הבן שלנו בן שלוש וחצי. יש תוכנות מומלצות לילדים בגיל הזה? אשמח לשמוע את דעתכן, סמאדי

היי סמאדי ../images/Emo13.gif

התאומים שלי בני 4 + והם מאוד אוהבים לשחק באתר של הופ WWW.HOP.CO.IL עוד אתר....כנסי לגוגל ותקלידי משחקים לקטנטנים , יש שם מלא משחקים, מחר אשלח לך קישורים להמון אתרים וביחרי לך את האתר המתאים. מקווה שעזרתי ולו במעט

g u r a

New member
מאיזה גיל?

לדעתי- כשהוא מבקש. תוכנות מומלצות מאוד- הסדרה של גורדי ואיתמר-מבית קומפדיה. את יכולה להתחיל מ"גורדי ואיתמר בגן הפלאים"-שיפור הריכוז והקשב,שיפור תהליכי חשיבה,מגוון רמות קושי,שפע משחקים ופעילויות.(גילאי 3-6) או- "איתמר בהרפתקאה בספארי"-לגילאי 3-7, הרפתקאה להכרת עולם החי ולפיתוח החשיבה. אגב- הבת שלי בת אוטוטו 6- עדיין לא מתענינת במחשב. (לפעמים מבקשת להכנס לאתר של ערוץ "הופ".) והגדול כבר כשהיה הן 3 התעניין, ישב ושיחק ולמד המון בעיקר מהתוכנות של "גורדי ואיתמר".

Kalla

New member
מהגיל שהוא מסוגל להקיש על המקלדת

(ויותר קל לשלוט במקלדת של קומפי), אבל רק אם הוא מראה עניין.

היי סמאדי, את לולי "חשפנו" למחשב

בגיל 4. אני כבר לא זוכרת מה היו הלהיטים אבל השתדלתי לא לגלות לה את האינטרנט בשלב הראשון אלא להישתמש בתוכנות.

בוקר טוב! גם אצלי מגיל 4

הילד שיחק במחשב במשחקים וקומפי ולא באינטרנט. מהרגע שהילד מביע רצוןלשחק במחשב, אפשר לתת לו ולא משנה מהו גילו.

סמאדי

New member
סליחה על הבורות, ממה?

ממה צריך להזהר כשילד בן שלוש וחצי משחק במחשב? זה נראה לי מאוד מפתח... אולי אני טועה. אשמח לשמוע מכן.

סמאדי , DROLI שלחה קישור בצבע

כחול. תקלידי על הכחול וראי את הכתבה. אכן היא צודקת ממש מפחיד , אבל אני רוצה לאמר משהו על המסנג'ר והאיסיקיו, ומנצלת את הבמה. גם בני בן ה 12 וחצי מצ'וטט עם חבריו במסנג'ר ובאייסיקיו, אני תמיד בודקת לו את רשימת התפוצה , שואלת כל כינוי מי זה ? וזו זכותי המלאה , וגם קוראת לעיתים בהיסטוריה , לא מתוך חטטנות אלא מתוך ידיעה שהוא לא מדבר על דברים שלא לגילו. צריך תמיד להיות עם אצבע על הדופק ולדעת עם מי הם מדברים.

ךדעתי זה חלק מהלמידה להשתמש נכון

במדיה הזו. כמו שמלמדים להשתמש נכון בכלי כתיבה או בספר. אם נצליח ללמד אותם להשתמש נכון בכלי הזה של המחשב והמדיה והתקשורת בכלל - הצלחנו - לא?

הכוונה לא מזיקה לעולם ../images/Emo9.gif

אבל את יודעת איך הנערים של היום, מחפשים את מה ש "אין" , אם היו יכולים "לפרק" את המחשב לגורמים היו עושים זאת. נכן שצריך הכוונה אבל לשאלתה של סמאדי , כאן צריך לא רק הכוונה אלא שימת לב אחראית על הילד/נער הגולש . יש היסטוריה : איפה גלש , עם מי דיבר , לתת להם חופש ומאידך לבדוק מרחוק. מקווה שעזרתי ולו במקצת

לא נראה לי נכון

נכון יותר לקבוע כלל לגבי פגישות עם אנשים מהאינטרנט. אילו אני כשרק התחלתי לגלוש ולהתכתב (גיל 13.5) הייתי חושדת שההורים שלי מחטטים לי רק הייתי מחביאה מהם יותר טוב (סיסמא לאייסיקיו), כועסת עליהם מאוד ולא מוכנה לספר להם שום דבר.

שוב חוזרת לדילמה שהעלתי בשבוע

שעבר: מה עושים עם הגישה לאינטרנט. לי אישית אין בעיה עם המסנג'רים השונים, כי הילדים הפנימו את מה שהסברנו: זה כמו רחוב. לא עונים למישהו זר שפונה אלייך אלא קוראים מייד להורים. לי יש בעיה עם האתרים השונים גם אתרים שמוגדרים "כנקיים", שעולים בהם מדי פעם תכנים שלא מתאים לדעתי שהילדים ייחשפו אליהם. דיברו כאן בשבוע שעבר על תוכנות לסינון תכנים, ואני חושבת להתקין אחת מהם ולבחון את היעילות שלה.

יש תוכנה חדשה שחוסמת כל מה

שקשור בשורש ס ק ס , תתיעצי עם טכנאי המחשבים שלך , הראו את זה לפני שבוע בטלויזיה , ברגע שמקישים במנוע חיפוש סקס , אין גישה . דעי לך שאין מנוס מיזה , מרוב סקרנות , והנוער סקרן , הוא יחפש במחשבים אחרים כמו אצל חברים, בחדר מחשבים בבית הספר ובכל מקום, אי אפשר להעלים לגמרי את זה , מה שכן אפשר לדבר איתו שזה עדיין לא לגילו ויש דברים מעוותים , שלא כדאי שייחשף אליהם בגילו. אם זה יעזור? ימים יגידו.

תּמר

New member
מסכימה

עם זאת, מכיוון שגם אני וגם בעלי לא גולשים לאתרים כאלו, הנחיתי את הילד שלי לא להכנס לאתרים שהכותרת שלהם היא סקס, ולסגור חלונות עם תמונות של אנשים ערומים (וגם אמרתי לו שאני עושה כך), ומכיוון שלעיתים קופצים חלונות כאלו למסך בלי שרוצים (מכל מיני אתרים שמפרסמים באופן אגרסיבי) - אני כן מוצאת סיבה לחסום אתרים כאלו.

למעלה