כניסה טעונה לכיתה א'

לא פשוט בכלל

אנחנו לא בשכירות.
במועצה שלנו יכולנו לקנות בית במחיר שאז היה שפוי.
במועצה השכנה אין סיכוי שנקנה. מאוד מאוד יקר.
הסיבה שהם מקבלים לגנים זה ההמון כסף שאנחנו משלמים על שלושה ילדים כבר שנים.
כמו בכל מקום - חינוך טוב רק לעשירים ואני מתכוונת - למי שגר במקום הנכון.

הייתי שם לגמרי!

ההבדל בין לקנות את הבית שלנו לבין הבית שאנחנו גרים בו כיום בשכירות הוא בדיוק 100% - הבית שבבעלותנו עולה מחצית ממה שעולה הבית שאנחנו גרים בו.

לעומ"ז, בשכירות, הפער הוא של פחות מ-1500 ש"ח, ועוד 1000 ש"ח לארנונה (סכומים שאני לא מזלזלת בהם, אבל מבחינתנו היה שווה את המעבר ממועצה למועצה). למזלינו, האזור בו קנינו בית מבוקש מאוד לשכירות, והצלחנו לקבל על הבית מחיר שכירות טוב מאוד.

התוספת הזו קנתה לי את השקט לדעת שהילדים שלי יקבלו את החינוך הכי טוב שאני יכולה לתת להם באזור (ואולי בין הטובים בארץ. ממש ככה), בלי להיות תלויה בחסדים של אף אחד.

אם תרצי - אני במייל ובפייס [email protected].

Jackie O

New member
כמו אנדריאה מבברלי הילס

צר עולמי כעולם נמלה...

הו, חברתי לעולם האסוציאציות :)

איך אהבתי את הפרק שבאים לבדוק אם היא באמת גרה אצל סבתא שלה וקלי עוזרת לה לעצב שם חדר :)

macaroni35

New member
ואני עברתי דירה בשביל דבר כזה....

הייתי בת"א ומכיוון שהאפשרויות באיזור מגוריי היו מוגבלות ואני אישית לא יכולתי לעשות "חוזה פיקטיבי" כי
אני מסוג האנשים שלא עושה דברים כאלו למרות שכל חבריי ניסו לשכנע אותי....והמון עושים.

אבל מנסה להבין בעצם מה זה נותן....נכון זה נותן את הבי"הס שרוצים אבל מנתק את הילד מהסביבה שלו....
אין כמו לגור באיזור שבו החברים גרים יחדיו ומתראים אחה"צ.......
גם אני גדלתי כך.
אני מתנהלת ברגל כי יש לנו רכב אחד והמחשבה על הסעות כל היום לכל מקום.......או לביה"ס ייחודי/פרטי שכולם באים מכל האיזורים ובשביל להיפגש זה מצריך נסיעה....

הפיתרון שלנו היה - מעבר דירה

פרמלה

New member
מבאס להרגיש ככה ביום הכרות ולהיתקל

דווקא בילד שזורק הערה פוגעת. אבל זה לא באמת אומר איך יהיה שם בפועל בכיתה.
מה שאני מנסה להגיד, זה שהרושם הראשוני הזה לא צריך לגרום לפסילת בית הספר, אלא שיקולים חינוכיים וכלכליים.(בנותיי הגיעו לב"יס בלי להכיר אף אחד והסתדרו)

ואני מצטרפת לדעה של מייס ושל אחרות ששווה לבדוק את תל"י. עוד נשים כתבו כאן שאין כפייה ואין בהכרח סתירה עם הלך הרוח בבית. אם יש מנהלת טובה ומורה טובה יכול לצאת טוב.

קבלי
לסילוק תחושת הנאחס ולפתרון אופטימלי.

רציונלית אני יודעת שהצדק עימך

והיום היכרות לא מעיד על העתיד לבוא אבל אני פשוט בתחושה רעה שזה לא המקום הטוב בשבילנו.
תל"י לא בין האופציות שלנו.

rnavina

New member
למה לא לעבור למועצה השכנה?

ממילא נראה לי בעייתי שכל ילדי השכנים הולכים לבית ספר אחר ממנו. הרי בגיל מסוים הוא כבר עצמאי ויכול ללכת לחברים באזור. אצלנו למשל בית הספר רחוק והחברים רחוקים ואני רואה היטב את ההשפעה על אירוח אחר הצהריים, וכמובן שהעובדה שיש לנו שלושה ילדים קטנים מקשה על הלוגיסטיקה והתיאומים הכרוכים באירוח.

nochda

New member
ארנבינה,זה לגמרי לא פשוט

מועצה אזורית שכנה יכולה להיות מורכבת כולה למשל מקיבוצים שאין לך שום אפשרות (לפחות תיאורטית) להשכיר שם בית או לעבור לגור שם.

רק אם הם מאפשרים לאחוז מסוים חיצוני למועצה ללמוד בבית הספר של המועצה.

rnavina

New member
לא אמרתי שזה פשוט ואני תוהה אם מצב כזה יכול

לנבוע מהמספר הגבוה מאד של רשויות ומועצות מקומיות. ותהיתי למטה אם אין חוק או תקנה שמתייחסים לילדי חוץ במערכת החינוך של אותה רשות או מועצה ומי בעצם קובעת את המדיניות בנושא.

בדיוק זה

כמעט כולה קיבוצים סגורים הרמטית.
אנחנו ברשימת המתנה כבר חמש שנים...

לא פשוט כי שם הרבה יותר יקר

כנראה שאם ביום ראשון לא יזוז כלום בפגישה אכן נשכור בשכנה ונעמיד את שלנו למכירה. לא נוכל לקנות שם בגלל המחירים.
גם עכשיו אנחנו היחידים מהמושב ששולחים לקיבוץ החוצה. על המרחק מתגברים. אם ימשיך לקיבוץ גם ככה עד ארבע וחצי יש להם חברת ילדים.

macaroni35

New member
כ"כ מבינה את המצב....

בדיוק לפני 3 חודשים הייתי במצבך, כולם רשמו לכיתה א' ורק אנחנו לא נרשמנו.........
גרתי בת"א והביה"ס באיזורי הדאיגו אותי מאוד, ולא השלמתי עם העובדה שנצטרך להירשם לשם.....
וזה מלחיץ ומתיש ונתתי הזדמנויות והלכתי שוב וחקרתי וביררתי והאינטואציה שלי לא נתנה לי מנוח ולכן....
עברנו דירה תוך חודש מרגע ההחלטה והדבר הראשון שעשיתי מיד שחתמתי את החוזה - זה להירשם לביה"ס....
האם ניתן לבצע כמו שייעצו לך מעבר דירה בשכירות למועצה האחרת?

ולכן קודם כל שולחת לך חיבוק ענקי ונכון המצב לא נראה לך אופטימי כרגע...אבל יכול להיות שישתנה.
מתוך ניסיון חשוב מאוד להראות לילד שהכול בסדר ולא לשדר לו את דאגתך....
הילדה שלי עברה בפסח מגן חובה בת"א לגן חובה אחר במקום החדש.
הקליטה הייתה טובה, אומנם קשה אחרי 3/4 שנה להיכנס למקום שנוצרו בו חברויות אבל היא התמודדה עם זה בכבוד.
והיא נכנסה לכיתה של 34 פרצופים חדשים שלא הכירה לפני כן.......

מייעצת לך תוך כדי המלחמה שלך ואל תוותרי להם.....

לנסות ולברר עוד על הביה"ס מהאיזור האחר והחברים, תני הזדמנות לביה"ס שבאיזורך...
תכירי לו חברים מהאיזור שלכם, שוחחי עם ההורים שבטוח שיש להם אחים שלומדים שם, בקרי בביה"ס באיזורך...
ואולי משהו כן יהיה טוב....

מאחלת לכם המון הצלחה בכל דרך שתיבחרו בה

אם תרצי לדבר בפרטי או בטלפון

צייצי לי.

מחזיקה לכם אצבעות.
ובכל מקרה התל״י הזה לא כזה גרוע. אני לא מתה על זה בכלל ויש רגעים שבא לי להתחפר כמוך אבל מה שיש בבית והערכים שמועברים בבית הם מהותיים מאד מאד. והיתרון היחיד שהוא יהיה עם ילדים מהמושב.

עם זאת מקווה שיצלח לכם במועצה השכנה (למרות שהמדיניות שלהם מקוממת לא פחות בכלל ומעלה תהיות חינוכיות נוספות).

rnavina

New member
אין חוק/תקנה שמתייחסים לחינוך ילדי חוץ?

כלומר ילדים שלא מהמועצה/הרשות המקומית? כל רשות/מועצה נוהגת כראות עיניה?

מסכימה איתך

לפעמים בא לי לחכות שיקבלו אותנו לומר להם "אז לא רוצה"! רק בגלל הגזענות (פשוט ככה) שלהם.
תל"י לא אופציה במחינתנו. דת (כל דת) מעמידה לי קצת (טוב, הרבה) את השערות...
תודה

למעלה