כניסה טעונה לכיתה א'

תודה לכולן, רק עכשיו אני רואה

יום לחוץ
עוד מעט ילכו פה לישון ואכנס לקרוא הכול ולהגיב
סליחה, ההתעלמות לא היתה מרצוני

אני חושבת שעל פי החוק אי אפשר

להכריח אתכם ללכת לתל"י כי הוא דתי ואתם לא. גם לא לבית ספר פרטי.

בדקת את זה?

פנינו למשרד המינוך.

בעקרון המועצה חייבת להעמיד לרשות התושבים בית ספר ממלכתי רגיל שאינו תל"י. היא עושה זאת, רק חצי שעה מאיתנו לכיוון שום מקום ובלי הסעות.

rnavina

New member
הסעות תלמידים

http://cms.education.gov.il/EducationCMS/applications/mankal/arc//sd10ak3_3_4.htm

המרחק המצדיק השתתפות בהוצאות ההסעה 1.4
המרחק המזערי בין מקום המגורים לבית הספר הקרוב
ביותר המצדיק השתתפות בהוצאות ההסעה הוא: א.
לתלמידים מגן חובה ועד כיתה ד' (ועד בכלל): מ-2 ק"מ.

השתתפות המשרד מותנית בכך שהתלמיד לומד בבית הספר
או בגן הקרוב ביותר למקום מגוריו והתואם את המגמה
החינוכית הרצויה לו, קרי ממלכתית או ממלכתית דתית. כל
מגמה אחרת אינה מזכה בהשתתפות המשרד בהוצאות
ההסעה, ואם ההורים מעוניינים בבית ספר מסוים מסיבה
כלשהי, עליהם לשאת בהוצאות ההסעה.

אני לא יודעת אם תל"י נחשב כממלכתי בלבד ולא בי"ס ייעודי או איך שקוראים לזה. אם המועצה חייבת להעמיד לרשות התושבים בי"ס ממלכתי רגיל שאינו תל"י אז נשמע לי הגיוני שהיא צריכה גם לספק הסעות לשם...

האמת שאני לא מתעניינת במיוחד.

אני בהחלט שומעת תכנים עם אוריינטציה יהודית דתית שהוא מביא הביתה. נדמה לי שיש יותר שיעורי תורה וכאלה. ונדמה לי שהמימון הוא אקסטרה ולא דרך משרד החינוך.
פעם שמעתי שזו יוזמה של הסוכנות היהודית (אצלנו דרך אחת השותפויות ואם זה היה נעשה ברוח השותפות באמת, זה היה פלורליסטי לחלוטין וממש לא דתי).
האיזור פה (גרה בסמיכות לצפלולית) הוא ברובו מסורתי. מסגרות כאלה נותנות מענה לרוב המועצה.
מודה שמהבחינה הזו אני לא ממש מוצאת את עצמי אבל אני לא מהמתנגדות. מבחינתי יהדות זה לא הדת היהודית והתכנים שמובאים הביתה (הקטנה בגן דתי שאני הייתי שותפה לדרישה לפתוח מסגרת דתית כי כך הפעלנו לחץ להמשיך לקיים את הגן שהמועצה רצתה לסגור) משמשים אותי כדי לדבר על פלורליזם.

במובן הזה לפעמים ממש בא לי לעבור בחזרה לת״א...

irfa

New member
זה אומר ש...

בהסכמת ההורים /לרוב התהליך מלווה בשאלונים ודיונים וכו'.. והמועצה
בממלכתי רגיל משולבת תוכנית לימוד נוספת! הכוללת תגבור מקצועות יהדות לעתים זה כל כיתות בית הספר לעתים מדובר בכיתות ספציפיות
הפואנטה במקור היא עוד העשרה (גם אם ביהדות) כיתות קטנות יותר יוצר צוות ותקציבים וזו גם אחת הסיבות שהורים נמשכים לתוכנית
אצלנו בישוב יש יסודי אחד - חדש בשכונה חילונית לגמרי ודווקא נחשב איכותי (בית הספר והשכונה) ודווקא שם אימצו תל"י
גם אני לא רואה בדת דרך חיים שלי וכו' להיפך!.. אבל לא הייתי שוללת בית ספר יסודי ממלכתי בגלל תוכנית של תגבור לימודי תורה וכו'..
בטח שהאופציות האחרות - רחוקות, יקרות ופחות טובות אבל זו בסופו של דבר גישה שלנו ההורים.

נראה לי שרק עכשיו הבנתי מי את

דברנו פעם בטלפון, נכון?

אני אמסרר לך בהזדמנות.

אין לי הרבה מה להוסיף על מה שאמרו

אבל מהרושם שקיבלתי ממך מהפורום, את אחת שיודעת להזיז דברים, אז סומכת עליך שבסופו של דבר הכל יסתדר.

אני לא מצליחה להבין

יש מקומות בהם אין אופציה לילדים ללמוד בבית ספר ממלכתי רגיל ?
לא התקדמתי משם עם רעיונות, כי אני לא מצליחה לקבל את זה, נראה לי שמשם צריך להתחיל להלחם, עד לשכתו של שר החינוך.

תודה לכולן, קראתי כל מילה

סליחה למי שלא הגבתי אישית.
כולכן עזרתן לי להבין.

נחכה ליום ראשון. אם כבר כל השולחנות יהיו שבורים ולא ישאר לי על מה לדפוק נחשוב על מעבר למועצה הסנובית או שנברח מהדרום כמו כולם בסופו של יום.

תודה

תודה לך ולארנבינה על המידע

אנחנו פועלים בערוץ נוסף מול משרד החינוך. שבוע הבא יש לנו פגישה עם החינוך של המועצה שלנו, נראה מה יציעו.
תודה

גם לנו היה מקרה דומה

אמנם בתחום קצת אחר, אבל גם כן מלחמה נגד מחלקת החינוך של המועצה)
לדעתי, זה רק עניין של כמה כוח וסבלנות יש לכם. כי אם תנדנדו הרבה - הם יהיו חייבים לאפשר את זה בסוף.
אצלנו הסוף לא היה טוב (לא קיבלנו מה שרצינו), אבל אני בהחלט חושבת שאם היתה בי קצת יותר נחישות - היינו מצליחים. פשוט זה היה בתקופה מאוד עמוסה רגשית מסיבות אחרות ולא הצלחתי לתת לזה את כל כולי.
כל הנימוקים כשרים במקרה כזה
זה הזמן להפעיל כל פרוטקציה שאת מכירה
ותקחי בחשבון שבסופו של דבר זה רק עניין של כסף מבחינת המועצה שלכם (כי הם מקבלים תקציב ממשרד החינוך עבור כל תלמיד. אם אתם הולכים ללמוד במועצה אחרת - גם תקציב החינוך של הילד עובר למועצה האחרת. ) ואני גם מניחה שהם לא רוצים ליצור תקדים.
שאם יאפשרו לכם - אחר כך יבואו עוד שירצו.

דווקא המועצה שלנו שחררה אותנו מייד

הם לא רוצים להתעסק עם אמא כמוני שתעלה בפני משרד החינוך את עניין התקציבים לחינוך הדתי

אם אין לך אופציה חילונית *רגילה* (ממלכתי רגיל

אז יש לך עילה טובה מאוד לקבל את בי"הס האחר!!
את צריכה לדבר על הטיעון הערכי, הקונפליקט שייגרם לילד מול המשפחה שלו, ועל כמה שזה יפגע בילד ובכם אם הוא ייאלץ ללכת למסגרת ת"לי הזו.
אני גם הייתי פונה במכתבים לכל העולם ואשתו על כך שמאלצים אתכם לקבל חינוך שאינו תואם את רוח המשפחה ואמונותיה + איום בפניה לתקשורת על כזה דבר. (כמובן כקלף אחרון, עדיף להתחיל ברוח "טובה").
אל תוותרי, הם לא יכולים לשלוח אותך למסגרת תל"י בכוח. הם חייבים להציע לך אופציה ממלכתית רגילה !!

אגב אצלנו ביישוב היה מאבק אדיר נגד הכנסת תוכנית ת"לי לבית ספר מסוים, ויש המון ידע בנושא, כולל כזה שיכול לכוון אותך להיבטים חוקיים. אם את רוצה פרטים שלחי לי מסר.

adif11

New member
בעסה. בטוח שאת עושה את הדבר הנכון

בזה שאת לא מוותרת על בנסיון לשנות את ההחלטה לקבל אותו לבית הספר הרצוי
בגלל שאתם לא שייכים למועצה. מקווה שיצא משהו מהפגישה הזו

למעלה