כתית - עסקית צהריים (גם לצמחונים) והפתעה בבית

כתית זה הכי אוכל שיש

כתית זה שיר הלל לאוכל!

אומנם אכלתי שם רק פעם אחת, אבל זו היתה ארוחת טעימות מטורפת וחוויה חושית שאין כדוגמתה.
ולא רק שיצאתי שבע, אלא מפוצץ. ברמה שבשלב הקינוחים כבר בקושי נגעתי באוכל.
כי בכתית מתמלאים לא רק מכמות האוכל בבטן, אלא מעוצמת החוויה.

חבל שאין ארוחה כזאת שמותאמת לצמחונים...

לא בטוחה שהייתה מתאימה לי ספיציפית אבל לרוב הצמחונים אולי כן....
אני אישית לא מתחברת לכל סגנון הבישול המולקולרי אבל מסכימה שהמנות נראות כמו יצירת אומנות...כמעט חבל לאכול אותן...

אני צמחוני וזו היתה ארוחה צמחונית

צר לי לקרוא שהמנות הצמחוניות עליהן דווח בהודעה הראשית לא היו מספיק טובות, אבל אני, לפני די הרבה שנים כאמור, יצאתי בתחושות אחרות.

passioneta

New member
הארוחה שלו היתה לפני די הרבה שנים

וכתית היא מסעדת שף שהמנות משתנות בה לעתים תכופות.
בנוסף, הוא אכל ארוחה של מנות שתוכננו עצמחוניות, ותלונתו העיקרית של ההוגה היא ששותפו לארוחה קבל מנות מצומחנות.

אני זוכרת מדיווחים קודמים על כתית שכאשר

שוחחו עם המסעדה לפני והודיעו כי מגיע צמחוני לארוחה, המסעדה בד"כ נערכה בהתאם והיו מנות ממש מעניינות...

לפי הדיווח של ההוגה, גם פה במהלך ההזמנה הוא אמר שבן זוגו הוא צמחוני והמסעדה אמרה כי ניתן להתאים את המנות...חבל אולי שלא עשו כמה מנות שמיועדות לצמחונים במקום להפוך מנה רגילה לצמחונית..

מהדיווח של פורטגוניס הבנתי שהם עורכים גם ארוחות לצמחונים...
נשמע ממש מעניין...

זה היה לפני שש וחצי שנים

אבל בגדול, זכור לי שאומנם היו הרבה מנות שהורכבו ממרכיבים שהרכיבו גם מנות תפריט, אבל בפועל היו מנות מעולות לכשעצמן.

תודה על התשובה

מיתר44

New member
מסכים עם פרוטגוניסט

ומוסיף: זו בהחלט לא מסעדה הראויה לשאלה שלך (איפה האוכל?).
ככל שאני רואה יותר צילומים (יש לכתיבת צלם סופר מוכשר), בעיקר בפייסבוק, מתחזק
הגעגוע לשוב. בשבילי כתית היא מסעדה לאירועים מיוחדים בשיתוף חברים מתאימים. זו אחת
הסיבות שאני ממתין ל״ארוחות המיוחדות״ שכתית מארגנת לעיתים.
סעדתי אצל אדוני עוד בהיותו השף - השותף בכפר רות ואני יכול לציין שהבישול שלו
הולך ומשתבח עם השנים בטכניקות, בשילוב טעמים, בפרזנטציה ובעיקר העיקרים - יצירתיות בלתי נדלית.
אני אומר זאת גם כמי שסועד במסעדות שף לא מעטות בחו״ל ותמיד מרגיש שנכנס למקדש אוכל. כך גם לכתית.

לך אני ממליץ בכנות לנסות, לשבור את הטאבו, לצאת מאזור הנוחות.

vicz

New member
את לא לבד

גם לי הדיווחים והתמונות לא עושות חשק.
אני אוהבת מנות מעניינות והגשה אסטתית, אבל בכתית (וגם במזללה) יש יותר מדי פירוטכניקה לטעמי.

כמו שהמורה שלי הייתה אומרת: ואם כולם יקפצו מהגג?
עצם העובדה שאנשים רבים אוהבים את זה לא מחייב אותי להתלהב מזה...

passioneta

New member
כן

אני תמיד מאוד נהניתי שם. שרות מעולה ונעים ואוכל מרתק, מסעיר וטעים.

Cafe Latte

New member
כנל. גם כל הבישול המולקולרי הזה, לא מרגיש

לי כמו אוכל.
היינו שם פעם אחת, לקינוחים .. לא נחזור.

londi81

New member
וואו.. אכלתי באין ספור מסעדות תלאביביות

והארוחה היחידה מהשנים האחרונות שאני מסוגלת בכלל לשחזר בפרוטרוט היא הארוחה שאכלתי בכתית לפני כמעט שנתיים...
זו ארוחה שאצלי לפחות החדירה מעט תקווה שאולי לא הכל אבוד, ושלא איבדתי את היכולת להתלהב נטעמים ולחוות אוכל כמשהו מרגש ויצרי
אני חושבת שדווקא היום כשיש אוכל בסך הכל איכותי ומגניב בכל קרן רחוב, כתית פה כדי להזכיר שלפעמים לא צריך להסתפק בקלמרי על הפלנצה על מצע קרפציו סלק בגבינת המאירי ובצל סגול מקורמל...

לכי תנסי... באמת שלא תתאכזבי

שקדייה

New member
את יודעת מה? שכנעת!

אם כמה אנשים אומרים לך שאתה שיכור- אולי כדאי שתלך לישון...
או תלך לכתית

אנסה בהזדמנות הראשונה, ומבטיחה לחזור לאכול את הכובע בפומבי או להגיד בפולנית מדוברת "אמרתי לכם"

כשבאתי לכתית בפעם הראשונה

הייתי ממש חובב קולינריה מתחיל ונורא התלבטתי אם ללכת על זה. הכנתי את עצמי ל"חוויה מעניינת", לא בהכרח משהו דומה למה שהכרתי וכבר אהבתי או משהו שיעניק לי את אותו עונג שהעניקו מסעדות השף הקודמות (והראשונות) שאכלתי בהם בחיים. בפועל קיבלתי את החוויה הכי טובה שמסעדה העניקה לי אי פעם, ומאז זה המקום היחיד בארץ שמצליח להלהיב אותי ברמה כזאת. האוכל שם הוא אלוהי.

את בהחלט לא לבד.

את יכולה לראות את זה בדיונים קודמים.
יש שאוהבים את הגישה ויש שלא.
אני לא.
ביכלל לא.
ומי שאוהב , יופי לו.

RandS

New member
ממש לא בדיחה. אוכל מעולה שבמעולים.

מעט מקומות בארץ, אם בכלל, מגיעים לרמה כזו של בישול. על הפרזנטציה אין בכלל מה לדבר.
איפה האוכל? כנראה במקום הכי גבוה שניתן למצוא בארץ.
טקס בישבן? לא נראה לי, אלא אם מלכתחילה את לא בנויה לסגנון כזה של מסעדות.

למעלה