לא אהבתית הדעות שלך ברשתות החברתיות - אדווח עליך למעסיק

Nuke1985

Active member
מסתבר שבישראל אסור להפלות עובד בגלל השקפת העולם שלו , למרות שזה ממש לא כלל ברזל ובית משפט יכול לאשר את זה , אני חושב שהפיטורים האלו לא יעמדו במבחן של בית משפט אם היא תרצה לתבוע, אני באופן אישי הייתי נרתע מלעבוד אצל מעסיק שמפטר מישהו בגלל דבר כזה, החופש להתבטא ולבקר זה זכות חשובה, אם למישהו כל כך חשוב מה היא אומרת שישכנע אותה או אחרים שהיא טועה, יש מספיק אנטישמיים בעולם אז עוד אחת שמלכלכת על ישראל לא ממש תשנה משהו ואם אני זוכר נכון יש לפחות מחקר אחד שמראה שבמדינה שיש בה יותר יהודים יש פחות אנטישמיות אז אולי זה יובל לשיח שיעשה אותה פחות קיצונית.

BravoMan

Active member
המפוטרת קורטני קרי כתבה כי כוחות הביטחון הישראלים "כיוונו את האש אל בתים, בתי חולים, בתי ספר, וגם מרפאות ועיתונאים"

הקישור שהבאת לאתר "כל זכות" מסביר במפורש שאיסור האפליה לא חל על הסתה לאלימות וטרור.
הצדקה של טבח באזרחים יום אחרי הטבח הנאמר היא בהחלט הסטה לטרור, והדרך היחידה שהיא תזכה בתביעה הזו היא אם היא תקבל שופט אנטישמי.

מה שכמובן מאוד אפשרי בהתחשב בהלך הרוח באירלנד.

בד"כ, הייתי מסכים עם העמדה שלך לגבי אנטישמים, אבל האם באמת היית יוצא להגנה על עובד ישראלי שהיה כותב משהו סטייל "צריך לטבוח את כל העזתים, ה-8000 שהלכו עד עכשיו זה לא מספיק"?

בד"כ אני נוקט בגישה מאוד ליברלית כשזה נוגע לחופש הביטוי ומוכן להגן גם על אמירת דברים בזויים ביותר שאני מרגיש חלחלה רצינית מהם, אבל אפילו אני (וגם החוקים ברוב המדינות כולל ארה"ב עם התיקון הראשון שלהם) שמים קו אדום בקריאה לרצח ואלימות כלפי אנשים ספציפיים.

Nuke1985

Active member
הצדקה של טבח באזרחים יום אחרי הטבח הנאמר היא בהחלט הסטה לטרור, והדרך היחידה שהיא תזכה בתביעה הזו היא אם היא תקבל שופט אנטישמי.

היא אמרה שהיא נגד טרור, מישהו גם יכול גם להגיד דברים מאוד קשים נגד האיסלאם ולהתחיל לצטט מהקוראן ואולי זה אפילו יגרום למישהו לנהוג באלימות כלפי מוסלמים , האם זה "הסתה"? אני לא חושב שזה יחזיק בבית משפט ומותר להאשים אנשים וארגונים בפשעים ועושים את זה כל הזמן.

בסופו של דבר אני לא חושב שמעסיק צריך להיות משטרת המוסר , זה ממש לא תחום ההתמחות שלו ואם מישהו חושב שמישהו מסית אז בישראל מדובר בעבירה פלילית והוא יכול ללכת להגיש תלונה במשטרה. זה בכלל לא ברור שגם צנזורה וסנקציות זה הדבר הטוב ביותר בשביל החברה, היה בחור שחור שגרם לכ200 חברי kkk לעזוב את הארגון , אם הוא היה מתנהג דווקא בצורה כוחנית (והוא אמר שמה שעזר לו זה להתנהג בצורה דיפלומטית, הוא בא ממשפחה של דיפלומטים ) יכול להיות שהאנשים האלו רק היו נהיים יותר קיצוניים ובסוף היו פוגעים במישהו.

אבל מצד שני במקרים שאין ספק שמדובר בהסתה (כמו המקרה שבית המשפט אישר שקישרתי אליו) אז אני בהחלט מקבל את זה בהבנה (זה יכול להפחיד עובדים ולקוחות).

BravoMan

Active member
היא אמרה שהיא נגד טרור, מישהו גם יכול גם להגיד דברים מאוד קשים נגד האיסלאם ולהתחיל לצטט מהקוראן ואולי זה אפילו יגרום למישהו לנהוג באלימות כלפי מוסלמים , האם זה "הסתה"? אני לא חושב שזה יחזיק בבית משפט ומותר להאשים אנשים וארגונים בפשעים ועושים את זה כל הזמן.

בסופו של דבר אני לא חושב שמעסיק צריך להיות משטרת המוסר , זה ממש לא תחום ההתמחות שלו ואם מישהו חושב שמישהו מסית אז בישראל מדובר בעבירה פלילית והוא יכול ללכת להגיש תלונה במשטרה. זה בכלל לא ברור שגם צנזורה וסנקציות זה הדבר הטוב ביותר בשביל החברה, היה בחור שחור שגרם לכ200 חברי kkk לעזוב את הארגון , אם הוא היה מתנהג דווקא בצורה כוחנית (והוא אמר שמה שעזר לו זה להתנהג בצורה דיפלומטית, הוא בא ממשפחה של דיפלומטים ) יכול להיות שהאנשים האלו רק היו נהיים יותר קיצוניים ובסוף היו פוגעים במישהו.

אבל מצד שני במקרים שאין ספק שמדובר בהסתה (כמו המקרה שבית המשפט אישר שקישרתי אליו) אז אני בהחלט מקבל את זה בהבנה (זה יכול להפחיד עובדים ולקוחות).
מסכים איתך לחלוטין שהמעסיק לא צריך להיות משטרת מוסר.

אני עורך את יתר ההודעה, כי הייתי צריך לבדוק כמה דברים לפני שכתבתי.

אז ראשית, מסתבר שהיא לא כתבה את הדברים בחשבון מדיה חברתית אישי שלה, אלא בעמוד LinkedIn שלה שמקושר לחברה שהיא עובדת.
משמע, הדעות שהביאה משפיעים על המעסיק שלה ישירות, ולמעשה בכתבה עליה מסתמכת הכתבה הישראלית שפותחת שרשור זה מציינים שחלק מהסיבה לפיטורים היא תלונות לקוחות מרובים:

אז גם אם נניח שמה שהיא כתבה זו דעה לגיטימית, היות והיא כתבה אותה בעמוד עסקי ויצרה השפעה שלילית על החברה שבה היא עובדת, זו סיבה מספיק טובה וחוקית לפטר אותה.

המעסיק אינו יכול להשפיע על מה שהעובדים עושים בזמנם החופשי ובמדיה הפרטית שלהם, אבל תסכים איתי שכשהם מייצגים את העסק שבו הם עובדים זכותו של המעסיק להכתיב איך הם יתנהגו?

שנית, ניסיתי למצוא את הפוסטים המקוריים שלה, אבל נראה שכל העמוד נמחק (לפחות, כל קישור בכל כתבה שנתקלתי בגוגל מראה כי העמוד לא קיים יותר ב-LinkedIn).

מהציטוט בכתבה כאן:

נראה שאחד הדברים שהיא כתבה במקור היה:
Zionism is the root of violence.

Today I am proud to be Irish, to stand in solidarity with the Palestinian people against Israeli apartheid with over 25,000 protestersthe main reason for the silence is Zionist ideology that denies Palestinian identity.

אתה כמובן יכול להתווכח אם אלו דיברי הסתה לרצח, ואם היינו מדברים ביום רגיל, אולי אפילו הייתי מסכים איתך שהם לא, אבל הקשר חשוב מאוד!
אם יושב מולך אדם ממוצא אירי עם ראש מגולח וקעקועה של צלב קרס על כל יד ומספר 88 על החולצה, וודאי לא תקבל טענה שהוא בסה"כ מאמין בהינדואיזם או בודהיזם.

הגברת פרסמה את הרשום מעלה ביום הטבח, והתזמון אינו מקרי.

לפי הכתבה כאן:

רק מאוחר יותר היא "נזכרה" לגנות גם את חמס, כנראה אחרי שהבינה את הטעות שלה ושהמשרה שלה בסכנה:
The employee later clarified that she condemned “all forms of terrorism” and did not support Hamas, whose attacks killing civilians in southern Israel on October 7th sparked the current conflict.

בקיצור, אם נסתכל על העובדות במקרה הספציפי הזה, לפחות כאלה שזמינים לנו בתקשורת, נראה שיש די והותר סיבות חוקיות לפטר את העובדת הזו.
בראש ובראשונה היא גרמה במכוון נזק לעסק, ופעם אחרונה שבדקתי זו סיבה מספקת, בכל מדינה לפיטורים.
שנית, היא הביאה תמיכה ישירה במעשה טבח.
זה הולך הרבה מעבר לדעה או שיפוט מוסרי - זה מראה על מסוכנות.

אז כמו שאמרתי קודם - אני בהחלט מסכים עם רוב מה שכתבת, ובמיוחד עם הטענה שהמעסיק לא צריך לשחק משטרת מוסר.
אבל אני גם די בטוח, עכשיו אחרי שחיפשתי את התוכן המלא (או לפחות קרוב למלא) של ההודעות, וקראתי יותר פרטים על השתלשלות האירועים, שהפיטורים הנ"ל מוצדקים לחלוטין, ורק שופט בעל אג'נדה מובהקת יכול לצודד בה בבית משפט.

נערך לאחרונה ב:

Nuke1985

Active member
אז גם אם נניח שמה שהיא כתבה זו דעה לגיטימית, היות והיא כתבה אותה בעמוד עסקי ויצרה השפעה שלילית על החברה שבה היא עובדת, זו סיבה מספיק טובה וחוקית לפטר אותה.

שמתי לב לאיזה תופעה דיי ביזרית לטעמי שאנשים משתמשים בlinkedin בתור תחליף לפייסבוק ומפרסמים בו את ההגיגים הפוליטיים שלהם , לא ברור לי עד כמה מיקרוסופט מנסה לעצור את זה (אף פעם לא דיווחתי פוסט כזה) , אז כן זה עילה לפיטורים אבל לא ראיתי את זה כתוב בתגובה של החברה שהם ציינו בכתבה ואולי עובדים אחרים כן עושים את זה ולא ברור אם זה מה שנאמר לה שזה הסיבה לפיטורים, בכל מקרה באחת הכתבות ציטוטו דברים שנשמעים ממש רע ממערכות תקשורת פנימיות של החברה (אנחנו דומים לאירופיים בניגוד לפלסטיניים) אז זה עוד סיבה לא לערבב פוליטיקה ועסקים. בקשר לאם זה הסתה אני לא ממש מסכים ולא נראה לי שזה עונה על ההגדרה של החוק הישראלי:

להתגבשות עבירת הסתה יש צורך בהוכחת הסתברות אובייקטיבית שהדיבורים יהפכו למעשים. כמו כן, נדרש להוכיח שהמתבטא התכוון במפורש לתוצאות הפליליות אליהן הסית.

BravoMan

Active member
להתגבשות עבירת הסתה יש צורך בהוכחת הסתברות אובייקטיבית שהדיבורים יהפכו למעשים. כמו כן, נדרש להוכיח שהמתבטא התכוון במפורש לתוצאות הפליליות אליהן הסית.
למה בדיוק לדעתך היא התכוונה כשכתבה שהיא "גאה לעמוד לצד הפלסטינים" יום אחרי שאותם פלסטינים טבחו ב-1400 אזרחים חפים מפשע כולל נשים, תינוקות, וניצולי שואה מבוגרים?

תראה, אני לא מכיר את הגברת הזו.
אני לא יכול לפסול חד משמעית את האפשרות שהיא מטומטמת שאפילו לא יודעת למצוא את עזה על המפה.
יש סרטון נחמד ב-yotube בו ערבי ישראלי שאול שאלות סטודנטית לבנה צעירה שמאיישת דוכן למען פלסטין, וכשהוא שואל אותה "במה ישראל עושה אפרטהייד?" היא עונה לו "זה בגלל שיש להם לוחיות רישוי בצבע שונה".

גם משאלות אחרות די ברור שמדובר במישהי שהצטרפה למשהו שהיא בכלל לא מבינה למה הצטרפה, ואין לה מושג מה קורה פה, אבל אמרו לה שזו "מטרה נעלה" אז היא בפנים בלי להפעיל את הראש בכלל.

מצד שני, יש לנו דוגמאות כמו שמימה בגום, נערה בריטית שהצטרפה לדאעש וידוע שאשכרה עשתה שם פעולות כמו הכנת אפודי נפץ, ועכשיו בריטניה לא רוצים אותה אחזרה (לא כ"כ ברור למה היא בכלל מסתובב חופשיה, אבל זה דיון למקום אחר).

אני מבין שניסית לטעון שאולי עדיף לטפל בצורה רכה במקרים כאלה כדי למנוע מאנשים לעבור רדיקליזציה ואולי לשנות את דעתם, אבל כפי שחברות מסחריות לא אמורות להיות משטרת מוסר, כך לדעתי הן גם לא אמורות להיות עובדים סוציאליים שמשנים דעות של אנשים.

כפי שזה לא תפקיד של המעסיק להתערב בדעות פוליטיות של העובדים (כאמור, כל עוד דעות אלה לא פוגעות ישירות בעסק), כך גם זה לא המקום שלהם לעסות דברים בסטייל של אותו בחור שחור ש-"שחרר" אנשי KKK מהארגון המרושע שלהם.

לגבי ההודעות שעברו כביכול ב-Slack של החברה, לפי מה שדווח אכן נשמע לא טוב, אבל אם ניתן להם רגע ליהנות מהספק, ייתכן שזה היה ניסיון כושל במיוחד של מחלקת ה-HR לקבוע מדיניות רשמית של החברה, למקרה והעובדים אכן ידרשו להביעה דעה כנציגי חברה, דבר שעשוי להיות בלתי נמנע.

Nuke1985

Active member
למה בדיוק לדעתך היא התכוונה כשכתבה שהיא "גאה לעמוד לצד הפלסטינים" יום אחרי שאותם פלסטינים טבחו ב-1400 אזרחים חפים מפשע כולל נשים, תינוקות, וניצולי שואה מבוגרים?

מה זה משנה מה הדעה שלי?, כמו שזה נראה פה הדעות של אנשים נמצאות בקורולצייה דיי חזקה אם הדעות הפוליטיות שלהם, אתה ימני ויוזר דתי אז אתם בעד לפטר אותה, ויני שמאלני אז הוא נגד , אם גם אני אקח הימור מחושב אני אגיד שמחפשת עבודה באיזור השמאלי של המפה, רק זה לדעתי מעיד שאין פה תהליך חשיבה באמת לא מוטה ורציונלי.

אני מבין שניסית לטעון שאולי עדיף לטפל בצורה רכה במקרים כאלה כדי למנוע מאנשים לעבור רדיקליזציה ואולי לשנות את דעתם, אבל כפי שחברות מסחריות לא אמורות להיות משטרת מוסר, כך לדעתי הן גם לא אמורות להיות עובדים סוציאליים שמשנים דעות של אנשים.

אני ממש לא חושב שחברות מסחריות צריכות בכלל להתעסק בדעות הפוליטיות של העובדים שלהם, לא להיות עובדות סוציאליות ובטח לא לעסות (ההיסטוריה מראה שדעות שבעבר היו לא פופולריות ומקור לאפליה היום הם כן פופולריות). הפואנטה שאנשים מרגישים כאילו החברות קיבלו סוג של "צו 8" וצריכות להגן על ישראל מפני "כוחות הרשע" על ידי פיטורים ולזה אני מתנגד (ויש סיכויי סביר שזה גורם לאפקט הפוך), אם אפשר במקרים כל כך קיצוניים כמו הkkk אפשר לשנות את הדעות של אנשים אז בטח שאפשר לעשות את זה במקרים הרבה יותר פשוטים שבן אדם לא ממש יודע הרבה על המצב במזרח התיכון , לדוגמה שלפי סקר מ2014 78 אחוז מהפלסטינים אמרו שזה "כנראה נכון" שהיהודים אחראיים לרוב המלחמות בעולם .

BravoMan

Active member
מה זה משנה מה הדעה שלי?
אם אתה טוען שההתבטאות שלה אינה תמיכה בטבח, אז מעניין אותי איך אתה מפרש אותה?

מה זה משנה מה נמצא מאחורי הפירוש שלך? מה שמעניין אותי זה מה ההצדקה שלך לטעון שדבריה אינם מהווים הסתה.

הפואנטה שאנשים מרגישים כאילו החברות קיבלו סוג של "צו 8" וצריכות להגן על ישראל מפני "כוחות הרשע" על ידי פיטורים ולזה אני מתנגד
גם אני, אבל בניגוד אליך אני כלל לא מקבל רושם כזה, לפחות לא מהמקרה הספציפי שנידון כאן.

כאמור, אני יכול להתווכח אם ההודעה של הגברת מהווה הסתה לאלימות ורצח או לא.
לדעתי כן, ולטעון אחרת זה כמו לטעון שבשפה הערבית למילה "ג'יהאד" יש פירושים שונים.

כאמור, לפי הכתבה WIX לא קיבלה פה שום "צו 8".
היא קיבלה תלונות מלקוחות ועובדים על התנהלות עובדת בעמוד LinkedIn.

עובדים מפותרים על התנהלות פומבית לא ראויה כאשר זו משפיעה על החברה גם כשאין מלחמות.

אני מסכים מאוד גם עם מה שאמרת קודם - עובדים רבים מבלבלים בין LinkedIn ל-Facebook או Instagram, או TikTok שלהם.
ויודע מה?
אם היא היית באמת מפרסמת את זה בחשבון אישי שלה באחת מהרשתות הנ"ל, שם אינה מקושרת בשום צורה לחברה שלה, הייתי כנראה מסכים איתך, גם אם בחריקת שיניים, שאין להם עילה לפטר אותה.

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
אני מסכים איתך באופן עקרוני, אבל יש מרחק רב בין ״ישראל היא מדינת אפרטהייד״ לבין הסתה לטרור. אני ממש לא מסכים עם דעותיה, אבל הביטוי הזה לכשעצמו הוא לא בלתי לגיטימי במסגרת חופש הביטוי, גם אם פוגעני ומכפיש כלפנו, הישראלים.

לצד זאת עובדת שמועסקת על ידי חברה ישראלית אולי צריכה להבין שהיא לא יכולה לנגוס ביד שמאכילה אותה בכזאת חוצפה. האם זה יתקבל בבתי המשפט באירלנד? כנראה שלא.

הפרבולה1

Well-known member
אני מסכים איתך באופן עקרוני, אבל יש מרחק רב בין ״ישראל היא מדינת אפרטהייד״ לבין הסתה לטרור. אני ממש לא מסכים עם דעותיה, אבל הביטוי הזה לכשעצמו הוא לא בלתי לגיטימי במסגרת חופש הביטוי, גם אם פוגעני ומכפיש כלפנו, הישראלים.

לצד זאת עובדת שמועסקת על ידי חברה ישראלית אולי צריכה להבין שהיא לא יכולה לנגוס ביד שמאכילה אותה בכזאת חוצפה. האם זה יתקבל בבתי המשפט באירלנד? כנראה שלא.
שאלה : האם הנמכתה פרופיל שמה בקליפורניה מחשש מכל מיני אנטישמיים ? האם אתה דואג להסתיר את העובדה שששירתת בצה"ל ב"כיבוש" ?

vinney

Well-known member
לא, למה שאעשה זאת? אפשר לחשוב אני מתנחל או משהו, לי אין במה להתבייש.

לך, לעומת זאת, עדיף מאוד לשתוק אם אי פעם תגיע למקום ממנו צה״ל לא יוכל לחלץ אותך תוך דקותיים. חברייך הערבים יעשו לך בדיוק את מה שאתה רוצה לעשות להם.

הפרבולה1

Well-known member
לא, למה שאעשה זאת? אפשר לחשוב אני מתנחל או משהו, לי אין במה להתבייש.

לך, לעומת זאת, עדיף מאוד לשתוק אם אי פעם תגיע למקום ממנו צה״ל לא יוכל לחלץ אותך תוך דקותיים. חברייך הערבים יעשו לך בדיוק את מה שאתה רוצה לעשות להם.
אבל אתה כן מתנחל , שיררתה בצבא הכיבוש ומבחינת שונאי ישראל כל פלסטין זה התנחלות. אתה לא יכול לדעת מה חושבים העובדים איתך בעבודה, או הקופאי בסופר, השכן שלך , המוסכניק ..... אתה בטוח שכולם עושים את האבחנה המטופשת שאתה עושה בין אלו שגרים מעבר לקו גבול שרירותי מלפני 56 שנה לבין אלו שגרים בתוכו ?

הרי ראיתה מה קרה גם לתושבי הקיבוצים השמאלנים בעוטף עזה שחשבו שהם לא "מתנחלים" ודרשו בשיא איוולותם מהממשלה להלחם בטרור על ידי ..... "אופק מדיני". גם בחו"ל כולל בארה"ב סטודנטים יהודים מותקפים בגלל שהם יהודים למרות שמעולם לא גרו מעבר לקו גבול שרירותו מלפני 56 שנה .

vinney

Well-known member
אבל אתה כן מתנחל , שיררתה בצבא הכיבוש ומבחינת שונאי ישראל כל פלסטין זה התנחלות. אתה לא יכול לדעת מה חושבים העובדים איתך בעבודה, או הקופאי בסופר, השכן שלך , המוסכניק ..... אתה בטוח שכולם עושים את האבחנה המטופשת שאתה עושה בין אלו שגרים מעבר לקו גבול שרירותי מלפני 56 שנה לבין אלו שגרים בתוכו ?
ההבדל ביננו הוא שאני מנהל את חיי לפי אמות המוסר שלי ולא של אויביי. מה איכפת לי מה אתה חושב? תחשוב מה שאתה רוצה, זה מעניין לי את התחת.

למה אני צריך להקשיב לשטויות של מחבלים או מתנחבלים? שניכם אותו זבל, וכל מה שאני רוצה זה שתתחפפו לי מהמדינה.

הפרבולה1

Well-known member
ההבדל ביננו הוא שאני מנהל את חיי לפי אמות המוסר שלי ולא של אויביי. מה איכפת לי מה אתה חושב? תחשוב מה שאתה רוצה, זה מעניין לי את התחת.

למה אני צריך להקשיב לשטויות של מחבלים או מתנחבלים? שניכם אותו זבל, מעניינים לי את התחת, וכל מה שאני רוצה זה שתתחפפו לי מהמדינה.
בנתיים מי שהתחפף מהמדינה זה אתה, וכעת צריך להתחבא\ לחשוש מכל מיני אנטישמיים .

vinney

Well-known member
בנתיים מי שהתחפף מהמדינה זה אתה, וכעת צריך להתחבא\ לחשוש מכל מיני אנטישמיים .

הצחקת אותי, אחרי שגרתי בתור הומו שמאלני בישראל, אתה חושב שזה מה שירתיע אותי? :-D

חוסר הסובלנות של מתנחבלים, דתיים, חרדים, וסתם ערסים שרוטים בארץ לא מתקרב אפילו לרמות האנטישמיות בשאר העולם.

הפרבולה1

Well-known member
הצחקת אותי, אחרי שגרתי בתור הומו שמאלני בישראל, אתה חושב שזה מה שירתיע אותי? :-D

חוסר הסובלנות של מתנחבלים, דתיים, חרדים, וסתם ערסים שרוטים בארץ לא מתקרב אפילו לרמות האנטישמיות בשאר העולם.
בכל זאת תיזהר , אנחנו דואגים לך, אתה אח שלנו . לא מתנערים מאחים גם אם הם קצת קוקו .

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
בכל זאת תיזהר , אנחנו דואגים לך, אתה אח שלנו . לא מתנערים מאחים גם אם הם קצת קוקו .
אתה לא אח שלי ולא חבר שלי, ואני מתנער ממך ועוד איך.

הסיבה היחידה שישראל הפסידה במלחמה הזאת היא שכל העולם שומע רק את הג׳ורות שלך ושל כמותך ומי רוצה לתמוך בכם? חבורת הזבל כולכם.

הפרבולה1

Well-known member
אתה לא אח שלי ולא חבר שלי, ואני מתנער ממך ועוד איך.

הסיבה היחידה שישראל הפסידה במלחמה הזאת היא שכל העולם שומע רק את הג׳ורות שלך ושל כמותך ומי רוצה לתמוך בכם? חבורת הזבל כולכם.
אתה כן אח שלי , משפחה לא בוחרים ואתה שייך לעם היהודי אם תרצה או לא תרצה , ואנחנו דואגים לך למרות שאתה קצת קוקו.

ישראל עוד לא הפסידה במילחמה הזאת שנובעת מחשיבה שמאלנית מטופשת ש "תמריצים כלכלים לעזה יביאו לרגיעה בטחונית" ולקביעה של מערכת הבטחון ש"החמאס מורתע". המילחמה קשה אבל אנחנו לפחות מתעודדים מזה שעזה לאט לאט הופכת לעיי חרבות ומתבצע טרנספר של ערביי עזה מצפון לדרום , היית מאמין שיתגשם החלום הזה שנעשה טרנספר "זמני" לערבים בעזה ? יש תקדים - אפשר לעשות טרנספר לערבים !

יאללה תחזיק מעמד שם בין כל האנטישמיים , דואגים לך .

vinney

Well-known member
ישראל עוד לא הפסידה במילחמה הזאת

ישראל הפסידה במלחמה הזאת ברגע שהיא התחילה. תקרא לי ציני אם תרצה, אבל הייתה לישראל פה הזדמנות פז להראות לכל העולם עם מי יש לנו עסק. ומה במקום? כל העולם רואה טנקים בעיר הרוסה והמון אזרחים הרוגים בצד הפלשטיני. זה כל מה שהעולם רואה, וכששומעים את הישראלים כבר, אז שומעים אנשים כמוך.

פלשטינאים לא נלחמים מלחמה פיזית, פלשטינאים נלחמים מלחמת תודעה. המטרה שלהם היא להראות לעולם שאין לנו זכות קיום.

במלחמה הזאת אתה רק עוזר להם. אתה באופן אישי עוזר להם גם בין המלחמות.

הפרבולה1

Well-known member
ישראל הפסידה במלחמה הזאת ברגע שהיא התחילה. תקרא לי ציני אם תרצה, אבל הייתה לישראל פה הזדמנות פז להראות לכל העולם עם מי יש לנו עסק. ומה במקום? כל העולם רואה טנקים בעיר הרוסה והמון אזרחים הרוגים בצד הפלשטיני. זה כל מה שהעולם רואה, וכששומעים את הישראלים כבר, אז שומעים אנשים כמוך.

פלשטינאים לא נלחמים מלחמה פיזית, פלשטינאים נלחמים מלחמת תודעה. המטרה שלהם היא להראות לעולם שאין לנו זכות קיום.

במלחמה הזאת אתה רק עוזר להם. אתה באופן אישי עוזר להם גם בין המלחמות.
אנחנו מזמן שמים ז** גדול על מה העולם חושב , לכל היותר אנו עושים פוזות לממשל בארה"ב, מוותרים פה ושם עם איזה קטע "הומניטרי" כי בכל זאת אנחנו צריכים אספקה צבאית, ולא שאנו צריכים יותר מידי לשכנע את האמריקאים בצידקת דרכינו. אתה לא מודע למה שקורה כאן כמעט כל השמאלנים מדברים כמו כהנה.

יש גם הסברה אבל זה לא העיקר , והסרטונים המזוויעים מהטבח שפורסמו ( שחלקם צולמו על ידי האויב הנאצי בעזה כנראה כדי להתגאות בזה אחר כך ) עושים את שלהם ומעבירים הרבה מנהיגים מהעולם לתמוך בנו ומאפילים על התמונות שבאים מעזה שלהם העולם כבר התרגל מסבבים קודמים וחלק מהעולם שואלים איך זה שהערבים בעזה כאלו מטומטמים . אבל כמו שאמרתי ההסברה היא לא החזית העיקרית החזית העיקרית היא בתוך עזה שצה"ל הולך לכבוש את "בית החולים" שיפא ויש להניח שיהרסו אותו עד היסוד ( כך כולנו מקווים ).

למעלה