לא אהבתית הדעות שלך ברשתות החברתיות - אדווח עליך למעסיק

לאור המלחמה שמתרחשת באיזורנו כבר כמעט שלושה שבועות, יש לאחרונה טרנד שמי שמפרסם במדיה החברתית פוסטים שנחשבים לאנטי ישראליים ומעודדי טרור - יש מי שידווח עליו למעסיק (מידע שקל למצוא למשל בלינקדאיו) כדי שהמעסיק ״ירגיע״ אותו ובמצבים מסוימים אפילו יפטר אותו/.

אבל לאחרונה על סיפורה של עובדת אירית שפוטרה מהחברה הישראלית וויקס - והפיטורים שלה עוררו זעם באירלנד, ששם לקרוא לישראל ״מדינת אפרטהייד״ כנראה נחשב למשהו תקין לחלוטין.

זה מעלה כמובן את השאלה - מה הגבול פה בין דעה לגיטימית לבין דעה מסיתה? האם צריך לגלות סובלנות לכך שבמדינות שונות הגבולות יהיו שונים, ואם באירלנד למשל השיח כולו נגד ישראל הוא רעיל אז אי אפשר לצפות מעובדת ספציפית להבין עד כמה הדברים שלה בעייתיים?

vinney

Well-known member
היה לי דיון די סוער עם הHR שלנו על זה בעבודה, כי מן הסתם הבעתי את דעותי והיו חברים (חלקם אכן עבדו בסניף האירי) שלא בדיוק התלהבו מהן.

לדעתי זה לחלוטין בסדר למעסיק להגיד לעובדים להשאיר את הדעות הפוליטיות שלהם בבית. זה נכון לא רק לעניין ישראלי/פלשטיני, אלא גם לכל הנושאים הפולטיים האחרים.

אם המעסיק כן מתיר דיונים פוליטיים, אז הגבול של המותר והאסור מתחיל להיות מאוד מטושטש. האם זה בסדר לקרוא לישראל מדינת אפרטהייד בזמן שאסור לקרוא למחבלים פלשטינאים ״פלשטינאים״? או הפוך? מי יודע...

BravoMan

Active member
בארה"ב ואירופה זה לא נדיר שמפטרים מישהו בגלל פוסטים במדיה חברתית, רק שעד עכשיו השמאל אצלם נהנה מזה:
פוטרו אנשים שלא תמכו בטרנס הרדיקלי, שכן תמכו בטרמפט, וכו'.

עכשיו פתאום, במיוחד בארה"ב דווקא הימין עולה, ואנשים שתמכו בחמס יוצאו בהצהרות אנטישמיות מפוטרים או לא מתקבלים לעבודות (ראי סיפור עם האוניברסיטאות).

באופן אישי אמרתי הרבה לפני המלחמה ואני נשאר בדעתי:
כל עוד העובד מביעה את הדעות שלו בחשבונות האישיים שלו ובזמנו החופשי למעסיק לא צריכה להיות זכות לומר על כך דבר.

כל עוד לא מדובר בעברה על החוק ממש כגון הסתה ישירה לרצח או איומים על אדם ספציפי, שבמקרה כזה בכל מקרה על המשטרה לטפל, המעסיק לא אמור "לאכוף מוסר".

אבל מה שאני חושב לא ממש מעניין אף אחד, ועכשיו התהפכו היוצרות כפי שהיה מאוד צפוי.

נחיה ונראה מה יצא מזה...

אני יודע שבבריטניה חמס מוכר ע"י הממשלה כארגון טרור והבאת התמיכה בו היא לא חוקית.
המשטרה שם לא כ"כ זזה לאכוף את זה, ואני לא יודע אם החוק תקף לאירלנד או לא, אבל נראה מה יצא עם אותה עובדת.

גם אם תתבע, לא בטוח שתזכה במשפט...

@הפרבולה1 אם יש לך ראיות של ממש אז כן - מותר לפטר בכפוך לשימוע.
בדיוק הייתה כתבה על עובד שופרסל שגם זומן לשימוע וגם נלקח למאסר כי צייר צלבי קרס על משלחים.

אבל יש לי תחושה שהרבה מהפועלים שאתה מדבר עליהם הם בכלל שב"חים, אז שימוע לא כ"כ רלוונטי, ומי שצריך להיות בכלא זה דווקא המעסיקים שלהם...

הפרבולה1

Well-known member
@הפרבולה1 אם יש לך ראיות של ממש אז כן - מותר לפטר בכפוך לשימוע.
בדיוק הייתה כתבה על עובד שופרסל שגם זומן לשימוע וגם נלקח למאסר כי צייר צלבי קרס על משלחים.

אבל יש לי תחושה שהרבה מהפועלים שאתה מדבר עליהם הם בכלל שב"חים, אז שימוע לא כ"כ רלוונטי, ומי שצריך להיות בכלא זה דווקא המעסיקים שלהם...
במקרה של הפועלים מעזה לא רלוונטי חוקי פיטורים , כי כולם "פוטרו" בלי שום שימוע, לא נראה לי שישראל תכניס פועלים מעזה בשנים הקרובות אחרי מה שקרה.

BravoMan

Active member
במקרה של הפועלים מעזה לא רלוונטי חוקי פיטורים , כי כולם "פוטרו" בלי שום שימוע, לא נראה לי שישראל תכניס פועלים מעזה בשנים הקרובות אחרי מה שקרה.
איפה אתה חי חבוב?
יכניסו כמה שבועות, חודש גג אחרי שהמלחמה הזו תסתיים.

שמע, לא רוצה להיכנס פה לחפירה פוליטית, אבל שנינו יודעים שאפילו ממשלת "ימין על מלא" פה לא באמת נוקטת בעמדה ימנית מספיק כדי לעשות את מה שצריך לעשות בעזה...

הפרבולה1

Well-known member
איפה אתה חי חבוב?
יכניסו כמה שבועות, חודש גג אחרי שהמלחמה הזו תסתיים.

שמע, לא רוצה להיכנס פה לחפירה פוליטית, אבל שנינו יודעים שאפילו ממשלת "ימין על מלא" פה לא באמת נוקטת בעמדה ימנית מספיק כדי לעשות את מה שצריך לעשות בעזה...

נראה לי שהפעם זה שונה, אחרי השואה של יום אחד ב 7 באוקטובר שעברו תושבי עוטף עזה , לא נראה שמישהו יסכים לכך שיכנסו פועלים מעזה או חלילה יעבירו שוב סחורות דרך מעבר כרם שלום.
וממשלות ביבי מעולם לא היו ממשלת ימין .

אבל אולי אתה צודק , קשה להתמודד עם הקונספציה השמאלנית.

vinney

Well-known member
נראה לי שהפעם זה שונה, אחרי השואה של יום אחד ב 7 באוקטובר שעברו תושבי עוטף עזה , לא נראה שמישהו יסכים לכך שיכנסו פועלים מעזה או חלילה יעבירו שוב סחורות דרך מעבר כרם שלום.
וממשלות ביבי מעולם לא היו ממשלת ימין .

אבל אולי אתה צודק , קשה להתמודד עם הקונספציה השמאלנית.
אצל המתנחבלים הבזויים אפילו ממשלה קיצונית של סמוטריצ׳ ובן גביר זה שמאל. מה כבר אפשר לצפות מהאפסים האלה....

vinney

Well-known member
איזה מזל שיש "כיבוש" ביו"ש כולל ישובים יהודים ודוקא בקירבת ישובים של ערבים ( בגלל איום הטילים ) , לולא הישובים היהודים צה"ל מזמן היה מעביר את ה"אחריות הבטחונית" לאבו מאזן הנאצי.
"הכיבוש" ביו"ש מונע פתיחת חזית שלישית מהרי יהודה ושומרון בזמן המילחמה, תאר לך שהינו עכשיו צריכים גם להתגונן מגבול של 400 קמ מדרום הרי חברון ועד הגלבוע מהמון ערבי מוסת שהיה מנסה לטבוח בישובים צמודי הגדר - ראש העין, כפר סבא, מודיעין , ירושלים .... להתגונן מירי טילים מגנין ומשכם רמאלה ....

תודה לכם נערי הגבעות שאתה מונעים מהנאצים של הפאתח, חמאס, גיאהד, גדודי אל אקצא, החזית העממית.... מלהשתלט על הגבעות של הרי יהודה ושומרון.
באמת שלא איכפת לי איך אתה קורא להם - חמאס, פאתח, נערי גבעות, גדודי אל אקצא, זה לא משנה לי.

כל עוד אתה תומך באויב, איזה בדיוק פלג מועדף עלייך זה ממש לא משנה לי.

רק לזהכירך, ייבשו את הגנת העוטף והעבירו את כוחות שכל כך היו נחוצים בלהגן על הגבול בעזה ליו״ש בגלל אותם מתנחבלים בזויים כמוך שלא מסוגלים לישון בשקט אם מישהו אחר לא נמצא בסכנה בגללם.

הפרבולה1

Well-known member
רק לזהכירך, ייבשו את הגנת העוטף והעבירו את כוחות שכל כך היו נחוצים בלהגן על הגבול בעזה ליו״ש בגלל אותם מתנחבלים בזויים כמוך שלא מסוגלים לישון בשקט אם מישהו אחר לא נמצא בסכנה בגללם.
טוב מאד שהעבירו כוח להגן על המתישבים היהודים ביו"ש גם עליהם צריך להגן, הטעות היא שלא גייסו כוחות נוספים להגן גם על עוטף עזה בגלל שהדרג הצבאי אמר ש"חמאס מורתע" , כהמשך לגישה שמאלנית במשך שנים רבות של הצבא והדרג המדיני ( כולל ביבי ) שטענה "תמריצים כלכלים לעזה יביאו לרגיעה בטחונית".
כולם היו שבויים בקונספציה הזאת ( למעט אנשי הציונות הדתית וגם ליברמן )

vinney

Well-known member
נו ברור, בוא נזרוק רפש על כולם שלא חלילה תצטרך להתעמת עם החטאים של עצמך.

מה בדיוק ההבדל בינך, שרוקד על דם הנרצחים הישראלים, לבין תושבי עזה תומכי החמאס?

אפס הבדל. כמו שאמרת, צריך לאסור עליכם בכלל להגיע לתוך מדינת ישראל. לך לעבוד ברמאללה.

חבל רק שהפעם בראבו כנראה צודק, והכל יחזור למסלולו כקודם והפלשטינאים, גם היהודים וגם הערבים, ימשיכו לשתות את דם ישראלים כאילו זה מים.

---

ואפרופו קונספציות - כשיש שרים בממשלה שללקק את ישבנו של ביבי זה לא כל מה שמעניין אותם, נראה שדווקא כן עובד השכל. קרא את זה. אבל כן, בטח, ביבי שמאלני, אז הכל בסדר.

הפרבולה1

Well-known member
נו ברור, בוא נזרוק רפש על כולם שלא חלילה תצטרך להתעמת עם החטאים של עצמך.
אין פה הטלת רפש , אלה ציון עובדה פשוטה - הדרג הצבאי אמר במפורש "החמאס מורתע" ( מבלי לגרוע מהאחריות של הדרג המדיני כולל ביבי ), לא תוכלו להתחמק מזה. זה לא סתם כשל מודיעיני נקודתי, זה תוצאה של קונספציה רבת שנים ש "תמריצים כלכלים לעזה יביאו לרגיעה בטחונית" .
תושבים בעוטף עזה העידו שהתקשרו ימים לפני כן לגורמים צבאיים לשאול אם אפשר לקיים הקפות שמחת תורה לאור המתיחות הבטחונית ונענו שאין בעיה החמאס קיבל את הכסף הקאטרי.

ואפרופו קונספציות - כשיש שרים בממשלה שללקק את ישבנו של ביבי זה לא כל מה שמעניין אותם, נראה שדווקא כן עובד השכל. קרא את זה. אבל כן, בטח, ביבי שמאלני, אז הכל בסדר.
אכן ליברמן הזהיר , אבל ביבי "הימני" והדרג הצבאי וגם ממשלת בנט - לפיד כולם היו שבויים בקונספציה שאומרת "תמריצים כלכלים לעזה יביאו לרגיעה בטחונית"
רק אנשי הציונות הדתית היו נגד , כן אלו שתומכים בנערי הגבעות צדקו.

היו גם הזויים שראו בחמאס פרטנר שצריך לדבר איתו

vinney

Well-known member
מה אמר איזה דרג ולמי אנחנו עוד נגלה בעוד 50 שנה כשיותרו לפרסום דיוני וועדת החקירה שעוד לא קמה. עד אז תרשה לי לא להאמין לספינים של ביביהו ושלך.

את לפיד ובנט ואין מה להזכיר בכלל, בקושי בליפ במהלך שלטון נתניהו והימין. ואם כבר - בנט זה לא הציונות הדתית? סמוטריץ׳, שר במשרד הבטחון להזכירך, זה לא נערי הגבעות?

את מי עוד תאשים?

הפרבולה1

Well-known member
מה אמר איזה דרג ולמי אנחנו עוד נגלה בעוד 50 שנה כשיותרו לפרסום דיוני וועדת החקירה שעוד לא קמה. עד אז תרשה לי לא להאמין לספינים של ביביהו ושלך.
לא צריך לחכות 50 שנה , זה רשום בלינק מי אמר "החמאס מורתע" שזה היה הסיבה ( + ההסתמכות על הגדר והאמצעים האלקטרוניים שלה) שלא תגברו את הכוחות מול עזה.

את מי עוד תאשים?
אני מאשים את הדרג המדיני והצבאי בקונספציה רבת השנים ש "תמריצים כלכלים לעזה יביאו לרגיעה בטחונית" וזה כולל בעיקר את ביבי ששלט רוב הזמן ב 14 שנים האחרונות ורוב שרי הליכוד, ראשי הצבא, המוסד השב"כ, וגם בנט שהיה ראש ממשלה תקופה קצרה ולא הפסיק את זה, ובטח גם את השמאל בראשות לפיד וגנץ ( שהרחיב את הכנסת פועלים מעזה שאספו מודיעין מקדים ) ואת ההזויים ממרץ כמו יאיר גולן שראה בחמאס פרטנר לגיטימי שצריך לדבר איתו.

חלק מהקונספציה שקיימת גם עכשיו היא השימוש המוגזם במילה "חמאס" במקום להגיד "אויב" שהרי גם אבו מאזן והפאתח שלו הם נאצים ותמכו בטבח של ה 7 באוקטובר, וגם מיצריים שדחסה מולינו 2 מליון ערבים עויינים ברצועה צרה והפילה עלינו את "האחריות ההומניטרית" וסיפקה נשק לאויב בעזה שהם ערבים בדיוק כמו הערבים במיצריים.

אנשי הציונות הדתית תומכי נערי הגבעות היו תמיד נגד להאכיל את המפלצת בעזה, גם ליברמן היה נגד אבל לא עשה הרבה שהיה שר ביטחון ולבסוף התפטר.

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
לא צריך לחכות 50 שנה , זה רשום בלינק מי אמר "החמאס מורתע" שזה היה הסיבה ( + ההסתמכות על הגדר והאמצעים האלקטרוניים שלה) שלא תגברו את הכוחות מול עזה.

זה נחמד שאתה מצטט את למה-נט רק כשזה נוח לך, אבל מתעלם לחלוטין כשזה לא.

אני מאשים את הדרג המדיני והצבאי בקונספציה רבת השנים ש "תמריצים כלכלים לעזה יביאו לרגיעה בטחונית" וזה כולל בעיקר את ביבי ששלט רוב הזמן ב 14 שנים האחרונות
זהו, פה היית צריך לעצור. כל השאר זה נגזרת. ומי בדיוק בוחר בביבי? תן לי לעזור לך: אתה ושכמותך. אנשים רעים או אנשים טיפשים, זה מי שבוחר בביבי. דתיים, מתנחבלים, כל מיני מסכנים שלא מפסיקים לבכות על מעברות מלפני 70 שנה, סחטנים חרדים, וכל שאר הבררה והמשתמטים שאתה כל כך תומך בהם וקורא להם ״ציונות דתית״.

אנשי הציונות הדתית תומכי נערי הגבעות היו תמיד נגד להאכיל את המפלצת בעזה, גם ליברמן היה נגד אבל לא עשה הרבה שהיה שר ביטחון ולבסוף התפטר.
ושוב אני שואל אותך - מחבלי הגבעות ונערי הטיקטוק יושבים בממשלה הזאת כבר שנה, ספציפית במשרד הבטחון ומשרד בטחון הפנים. מה בדיוק הייתה התועלת מהלכניס את החברים האלה שלך לשם חוץ מזה שהם עזרו לחמאס? לא שאני מתפלא, הרי מאז ומעלום המחבלים היהודים והערבים עובדים ביחד, אני פשוט רוצה שתודה במה שאתה: פלשטינאי עוכר ישראל.

הפרבולה1

Well-known member
זה נחמד שאתה מצטט את למה-נט רק כשזה נוח לך, אבל מתעלם לחלוטין כשזה לא.
זה כן !הדרג הצבאי אמר שהחמאס מורתע , זה מופיע בכל האתרים ונאמר בכל אמצעי התקשורת.
הנה עוד קישור שמעיד על הקונספציה ש"החמאס מורתע"

זהו, פה היית צריך לעצור. כל השאר זה נגזרת. ומי בדיוק בוחר בביבי? תן לי לעזור לך: אתה ושכמותך. אנשים רעים או אנשים טיפשים, זה מי שבוחר בביבי. דתיים, מתנחבלים, כל מיני מסכנים שלא מפסיקים לבכות על מעברות מלפני 70 שנה, סחטנים חרדים, וכל שאר הבררה והמשתמטים שאתה כל כך תומך בהם וקורא להם ״ציונות דתית״.

הציונות הדתית התנגדה להאכיל את המפלצת בעזה , דרשה יד תקיפה מול האסירים הבטחוניים וביבי מידר אותם מהקבינט הבטחוני.
דוקא את אלו שהיו נגד הקונספציה ( הציונות הדתית) אתה מאשים במקום את אלו שהיה שבויים בקונספציה ( ביבי גלנט וכל מערכת הבטחון ).

ושוב אני שואל אותך - מחבלי הגבעות ונערי הטיקטוק יושבים בממשלה הזאת כבר שנה, ספציפית במשרד הבטחון ומשרד בטחון הפנים. מה בדיוק הייתה התועלת מהלכניס את החברים האלה שלך לשם חוץ מזה שהם עזרו לחמאס? לא שאני מתפלא, הרי מאז ומעלום המחבלים היהודים והערבים עובדים ביחד, אני פשוט רוצה שתודה במה שאתה: פלשטינאי עוכר ישראל.

התועלת היא שהם מנעו מביבי להקפיא את ההתישבות היהודית ביוש ונסיגה בטחונית משיטחי A (כמו שקרה שבני גנץ היה שר ביטחון ונסוג צבאית מגיזרת גנין שכם ) שהיום זה מצמצם את הסיכון מפתיחת חזית שלישית.
בתקופת בן גביר תוגברה המשטרה שזה חשוב למנוע פרעות שלערבים ביהודים כמו שקרה בשומר החומות.

vinney

Well-known member
זה כן !הדרג הצבאי אמר שהחמאס מורתע , זה מופיע בכל האתרים ונאמר בכל אמצעי התקשורת.
הנה עוד קישור שמעיד על הקונספציה ש"החמאס מורתע"
כן, כן, ביבי יודע להוציא ספינים, הבנו כבר. לא מבין מה הנקודה שלך פה, שהדרג המדיני לא מסוגל להחליט לבד? ליברמן ראה את הנולד, לא? אתה צורח בלי סוף שרק סמוטריץ׳ יציל אותנו, איפה הוא סמוטריץ׳ שר במשרד הבטחון? לא הקשיב לדרג הצבאי השמאלני כשהוא השר שבמשרד שכל תפקידו זה לנהל את הדרג הזה?

די כבר עם הנסיונות הפתטיים האלה. זה לא מתאים אפילו לך, וממך אני לא מצפה לכלום.

הציונות הדתית התנגדה להאכיל את המפלצת בעזה , דרשה יד תקיפה מול האסירים הבטחוניים וביבי מידר אותם מהקבינט הבטחוני.
דוקא את אלו שהיו נגד הקונספציה ( הציונות הדתית) אתה מאשים במקום את אלו שהיה שבויים בקונספציה ( ביבי גלנט וכל מערכת הבטחון ).

״הציונות הדתית״ (שם מכובס למשיחים בזויים חסרי שום הבנת המציאות) היא זאת שמחזיקה את ביבי בשלטון כבר שני עשורים. רק אומר.

התועלת היא שהם מנעו מביבי להקפיא את ההתישבות היהודית ביוש ונסיגה בטחונית משיטחי A (כמו שקרה שבני גנץ היה שר ביטחון ונסוג צבאית מגיזרת גנין שכם ) שהיום זה מצמצם את הסיכון מפתיחת חזית שלישית.
בתקופת בן גביר תוגברה המשטרה שזה חשוב למנוע פרעות שלערבים ביהודים כמו שקרה בשומר החומות.

אז אתה אומר שהם גנבו משאבים לצרכים אישיים שלהם ושלך על חשבון שאר המדינה ובמיוחד העוטף וזה... תועלת?

תועלת למי? רק הפלשטינאים כמוך מרוויחים מה״תועלת״ הזאת. רק מחבלים, מתנחבלים, ותומכי הטרור תושבי השטחים מרוויחים מזה. ושוב - לא משנה לי מי מהם חובש איזה כיסוי ראש. באמת שלא. כולכם אותו זבל.

תפסיק להגיב לי. לך דבר עם החברים שלך בעזה שיחיזירו את האזרחים הישראלים ותשאר שם אתה במקומם. אם זה חשוב לך להיות בפלשטין - תהיה אתה בפלשטין, למה אחרים צריכים לסבול בגללך?

הפרבולה1

Well-known member
כן, כן, ביבי יודע להוציא ספינים, הבנו כבר. לא מבין מה הנקודה שלך פה, שהדרג המדיני לא מסוגל להחליט לבד? ליברמן ראה את הנולד, לא? אתה צורח בלי סוף שרק סמוטריץ׳ יציל אותנו, איפה הוא סמוטריץ׳ שר במשרד הבטחון? לא הקשיב לדרג הצבאי השמאלני כשהוא השר שבמשרד שכל תפקידו זה לנהל את הדרג הזה?
אתה מתחמק מהעובדה שהדרג הצבאי קבע "החמאס מורתע" זה לא קשור לביבי ( שהוא בוודאי גם אחראי) ולא לציונות הדתית ולא למתנחלים אלה לקונספציה שמאלנית רבת שנים שטענה שצריך לשחד את הערבים בהטבות כלכליות ו\או נסיגה משטחים כדי שירדו מהשאיפות הלאומניות לחסל את ישראל .
אז אתה אומר שהם גנבו משאבים לצרכים אישיים שלהם ושלך על חשבון שאר המדינה ובמיוחד העוטף וזה... תועלת?
לא לצרכים אישיים אלה להגנה על היהודים ביו"ש מפני האויב הערבי שם. לעוטף עזה לא היה צריך להפנות עוד משאבים כי סמכו על הגדר ועל הדרג הצבאי שטען "החמאס מורתע".
תפסיק להגיב לי. לך דבר עם החברים שלך בעזה שיחיזירו את האזרחים הישראלים ותשאר שם אתה במקומם. אם זה חשוב לך להיות בפלשטין - תהיה אתה בפלשטין, למה אחרים צריכים לסבול בגללך?
אתה מתפרץ לדלת פתוחה, צה"ל כבר עושה את זה ונכנס לעזה "לדבר" עם החברים שלך הפלסטינים בשפה שהם מבינים.

Harrington

Well-known member
מנהל
לאור המלחמה שמתרחשת באיזורנו כבר כמעט שלושה שבועות, יש לאחרונה טרנד שמי שמפרסם במדיה החברתית פוסטים שנחשבים לאנטי ישראליים ומעודדי טרור - יש מי שידווח עליו למעסיק (מידע שקל למצוא למשל בלינקדאיו) כדי שהמעסיק ״ירגיע״ אותו ובמצבים מסוימים אפילו יפטר אותו/.

אבל לאחרונה על סיפורה של עובדת אירית שפוטרה מהחברה הישראלית וויקס - והפיטורים שלה עוררו זעם באירלנד, ששם לקרוא לישראל ״מדינת אפרטהייד״ כנראה נחשב למשהו תקין לחלוטין.

זה מעלה כמובן את השאלה - מה הגבול פה בין דעה לגיטימית לבין דעה מסיתה? האם צריך לגלות סובלנות לכך שבמדינות שונות הגבולות יהיו שונים, ואם באירלנד למשל השיח כולו נגד ישראל הוא רעיל אז אי אפשר לצפות מעובדת ספציפית להבין עד כמה הדברים שלה בעייתיים?
הגבול די ברור. יש הבעת דעה ויש הסתה. שני דברים שונים בתכלית השוני והחוק יודע להבדיל בינם בקלות רבה וידועה. עדיין נשאלת השאלה עד כמה לגיטימי לתקוף עובדים על הבעת דעתם הפרטית ברשתות החברתיות שלא במסגרת (שעות) עבודתם. אבל שאלה זו דינה להישאל על פוסטים בהם מביעים העובדים דעות. אם מדובר בפוסט מסית, לכתחילה לא צריכה להיות שאלה ועל העובד לעמוד לדין פלילי כמובן, ללא קשר לסילוקו מהעבודה.

הפרבולה1

Well-known member
שאלה: האם מותר לפטר עובד שריגל אצל מעסיקיו והעביר ידיעות לאויב על בני משפחתו, ביתו , סידורי האבטחה , דרכי גישה וכו כמו שהיה עם הפועלים מעזה שהועסקו בישובים בעוטף עזה ? מענין אם הפועלים מעזה שעשו זאת יקראו לשימוע ? האם הוא זכאי לפיצויי פיטורין ?

user32

Well-known member
מנהל
אני חושב שזה תלוי בזהות הלאומית של המעסיק. חברה ישראלית לא צריכה להשאר ניטרלית במלחמה בין ישראל לאוייב.
אני די בטוח שאם עובד אמריקאי היה מפרסם תמיכה בשלטון הטליבאן בזמן הפיגוע בתאומים, הרבה מעסיקים לא היו עוברים על זה בשתיקה.
אבל כשאתה לא שייך ישירות לסכסוך, יש גבול למה שאפשר לעשות מבלי שזה יהפוך להתכתשות אינסופית של גבולות המותר והאסור, חופש הביטוי והחופש הפוליטי. יש ישראלים שתומכים ברוסיה ובדרישתה לבעלות על אוקראינה. האם צריך לחפש פוסטים של עובדי הייטק ישראלים שהביעו תמיכה בפוטין? מה לגבי סכסוכים אחרים בעולם? אין לדבר סוף.
אנחנו במלחמה עם הערבים כבר 100 שנה על זכותנו בארץ ישראל. יש אנשים בעולם שתופסים את הצד שלנו, ויש את הצד השני. מבחינה אנושית לא הייתי מוכן לסבול פוסטים שמהללים רצח אזרחים מכוון, אבל מי שתומך ב"שחרור פלסטין" או דורש להפסיק את ה"אפרטהייד הישראלי" - זו זכותו. כמעסיק ישראלי הייתי מפטר אותו בלי לחשוב פעמיים אבל חברה לא ישראלית לא צריכה להתערב.

נערך לאחרונה ב:
למעלה