לימוד האבולוציה בבית הספר

נראה לי שלא ממש תפסתם את הראש שלי..

אני יותר מאמין באבולוציה מאשר בתנ"ך. אני לא מאלה שדוחים את האבולוציה. אבל אמרתי שספר שהוא בן אלפי שנים אי אפשר לקטול בעזרת תאוריה חדשה. לכן הרבה אנשים לא מאמינים באבולוציה.

Wolverchenus

New member
ספר אי אפשר להפריך. נקודה. הוא קיים

למה שזה שיש ספר ושהוא ישן ושכתובים בו דברים הופך את זה לאמין? אי אפשר להפריך ספר. למעשה, אי אפשר להפריך שום דבר שהוא לא עם הסבר מדעי כי אחת הדרישות זה היותו בר הפרכה.

SilentMike

New member
אבולוציה היא עובדה.

באמת. היום כמעט 150 שנה אחרי מוצא המינים, אפשר כבר להגיד שהמוצא המשותף של כל בעלי החיים על פני כוכב הלכת ראוי שיתיחסו אליו כעובדה לכל דבר וענין. זה ענין של ביסוס מדעי. תורת האבולוציה מבוססת מדעית, והמזלזלים פשוט בורים ובוחרים להתעלם מהראיות. זו לא סתם ספקולציה, היא מגובה בראיות בשטח. ראה למשל סוג אחד של ראיות כאן:

Wolverchenus

New member
אה באמת?

אתה מכיר איפשהו בעולם שסיאנס נמדד ואומת בתנאי מעבדה ובמדידות? למה סיאנסים לא מצולמים בשום מקום? איפה ה"הוכחה" שעושה אתזה אמיתי כמו סרט של נשיונל ג'יאוגרפיק על השד הטסמני?

Wolverchenus

New member
לאבולוציה יש עדויות

אין ביולוג היום שיכול להסביר משהו בביולוגיה בלי אבולוציה. אתה בטח חושב שלחיידקים יש מעבדה שבה הם מפתחים התנגדות לאנטיביוטיקה..

Wolverchenus

New member
אה, אתה אמיתי?

חשבתי שאנשים שהטיעון הכי חזק שלהם זה "חחח" עברו מן העולם בימי הביניים P:

choir

New member
למה?

למה אתה חושב שתורה ומדע לא הולכים יחד? המציעות מוכיחה שכן

choir

New member
הסבר

יש כל מיני תאוריות חסרות ביסוס שלא הולכים עם התורה. אבל זה לא סותר כי זה סתם תאוריה. לעומת זאת דברים מוכחים ( פאי וכדו`) מסתדרים מצוין עם התורה וכנ"ל חוקי ביולוגיה שהם לא סתם תאוריות.

choir

New member
הסבר

יש כל מיני תאוריות חסרות ביסוס שלא הולכים עם התורה. אבל זה לא סותר כי זה סתם תאוריה. לעומת זאת דברים מוכחים ( פאי וכדו`) מסתדרים מצוין עם התורה וכנ"ל חוקי ביולוגיה שהם לא סתם תאוריות.

לדת יש דרך מוזרה להתאים עצמה

לחיים החדשים לדוגמא הנוצרים הקרעים והשומרונים מסתדרים מצוין גם הם עם התורה ומפרשים אותה בדרכם ככה שכל אחד יכול לפרש משפטים בספר איך שבא לו ולהתאים את הדת שלו לחיים בתקופה חדשה

choir

New member
א"כ

אז אתה תלך נגד המציאות אבל המדע הולך אם המציאות.

choir

New member
א"כ

אז אתה תלך נגד המציאות אבל המדע הולך אם המציאות.

למעלה