לכל האתאיסטים

תגיד, אתה לא מתבייש

להביא גימטריות עלובות כאלה באותו שרשור כמו "התקווה" שלי?

אגב קשקושי הגימטריות...

כתבתי שתצפה להפתעות... ההפתעה תבוא מכיוון שכרגע לא נראה שקלטת באנטנות שלך...

עוד לא נולד ??? הנה ההפתעה !!!

חיפשנו את הביטוי : "גימטריה" בדילוג שווה בתורה. כדרכינו - אנו בודקים את הדילוג המינימלי - ראו גם ראו מה צפן לנו בורא עולם בתורתינו הקדושה !

Governor

New member
גימטריה. אם לא היה הולך לנוכלים -

היו מנסים גימטריא, גם גמטריא וגמטריה היה הולך נוכלים נתעבים, נאלחים, מאוסים, משוקצים, איה התכנה? ______________________________________________________________

*סייברדין*

*גימטריה* *לא* *באה* *להוכיח* *כלום*. סתם פרפראות לשון נחמדות שכאלו. יש אנשים שאוהבים משחקי מילים, ויש כאלו שהגימטריות עושות להם את זה. אף אחד עדיין לא ניסה להחזיר אותי בתשובה באמצעות גימטריה, ותאמין לי ששמעתי הרבה הרבה רבנים בימי חיי.

יוֹאב

New member
ודאי שלא ניסו להחזירך בתשובה

הלא בדרך כלל מחזירים בתשובה אנשים שאין בהם אמונה, ולא אנשים שכבר דתיים מטבעם

ממש צחוקים, הא? ../images/Emo4.gif

אז בוא אני אגלה לך סוד: גם אני פעם חזרתי בתשובה. הה-הה-הה.

יוֹאב

New member
זה ידוע

את מאלה שחוזרים כל יום בתשובה, לא? כולנו חוזרים כל יום בתשובה...

אתה מאלה שלא יודעים

להודות בטעויות שלהם, לא? אדון יואב, פעם הבאה לפני שאתה יורד על בנאדם לפחות תעשה שיעורי בית כיאות. חזרתי בתשובה מחילוניווווות - לדתיות. יופי?

והיתי והינו המשפחה

ביותר מסמינר אחד של חוזרים בתשובה, ככה שאני יודעת על מה אני מדברת.

יוֹאב

New member
לפני שניכנס כאן לפרטיות

את יודעת טוב מאוד מה שסיפרת לי בהתחלה. ייתכן וחזרת בתשובה, אך לא מחילוניות גמורה!! אל תבלפי!! ולא ירדתי עלייך. למה את לוקחת ללב דברים שאת לא אמורה? אשמח אם תביאי לי ציטוט שבו אני אומר משהו על מנת לרדת עלייך. רגישה משהו.

תגיד לי, מה לא בסדר איתך?!

שלב א': את לא חזרת בתשובה, אז אמרתי לך שאני כן. שלב ב': אתה ממשיך- את מאלה שחוזרים בתשובה כל יום אמרתי לך שלא, ושהיתי חילונית, אבל אתה בלתי נלאה שלב ג': לא היית חילונית גמורה. רק חילונית. בבקשה תקרא שוב את השאלה שבכותרת ההודעה. א. מי אתה שתקבע ממה חזרתי? ואולי תגלה לי מה האומדן לחילוניות גמורה? אם רק היתי חילונית רגילה זה לא מספיק? ב. אל תבלפי? (טול קורה וגו'?) 1. מה יצא לי מבילוף? סה"כ תקופת היותי חילונית זה לא כזה משהו להתגאות בו. 2. כשסיפרתי לך בהתחלה מה שסיפרתי, לא זכור לי שהתחייבתי לספר לך את כל קורות חיי בפרוטרוט מרגע היוולדי. מבחינה טכנית זה גם לא כ"כ אפשרי, אתה יודע... סליחה באמת אם דילגתי על קטעים מסויימים. ג. בוא נחזור לעצם העיניין - מה שסה"כ ניסיתי להגיד זה שבסמינרים של החזרה בתשובה כלל לא ראיתי שמרצה שלף באיזשהו שלב גימטריות בשביל להוכיח קיום אלוהות או תורה משמיים. ונעלבתי? לא ממש... אל תפרגן לעצמך עד כדי כך. אבל כל בר דעת יסכים איתי שלא מסתדר לקרוא את ההודעה הראשונה שהתפקעת בה מצחוק, ולהגיד שזה נטו טוב לב השופע ממנה, אתה יודע.

יוֹאב

New member
...

שלב א': את לא חזרת בתשובה, אז אמרתי לך שאני כן. - טעות. אמרתי שאת דתיה מטבעך. שלב ב': אתה ממשיך- את מאלה שחוזרים בתשובה כל יום אמרתי לך שלא, ושהיתי חילונית, אבל אתה בלתי נלאה - את רוצה לומר לי שאת לא יודעת מה היא חזרה בתשובה יום יומית, של כל אותם חוזרים בתשובה? שלב ג': לא היית חילונית גמורה. רק חילונית. - אל תכניסי לי מילים לפה. אמרתי שלא היית חילונית גמורה. לא אמרתי שהיית חילונית. באת ממשפחה מסורתית. האמונה מעולם לא היתה רחוקה ממך. א. מי אתה שתקבע ממה חזרתי? ואולי תגלה לי מה האומדן לחילוניות גמורה? אם רק היתי חילונית רגילה זה לא מספיק? - עניתי על זה בטענה לעלה. 2. כשסיפרתי לך בהתחלה מה שסיפרתי, לא זכור לי שהתחייבתי לספר לך את כל קורות חיי בפרוטרוט מרגע היוולדי. מבחינה טכנית זה גם לא כ"כ אפשרי, אתה יודע... סליחה באמת אם דילגתי על קטעים מסויימים. - מה שסיפרת לי הספיק כדי לדעת שאת לא ממש באה ממשפחה אתאיסטית. ונעלבתי? לא ממש... אל תפרגן לעצמך עד כדי כך. - דמגוגית, היכן פרגנתי לעצמי? והרי לא ניסיתי לגרום לך להיעלב. העליונות המאולצת שלך מביאה אותך לכדי שטויות. חשבת שאמרתי משהו בכדי לרדת עלייך, וטעית. אבל כל בר דעת יסכים איתי שלא מסתדר לקרוא את ההודעה הראשונה שהתפקעת בה מצחוק, ולהגיד שזה נטו טוב לב השופע ממנה, אתה יודע. - ההפך של אי פגיעה, הוא לא בהכרח טוב לב, ככה שזהו כשל הבנתי חמור מצידך. לא התכוונתי להביע את טוב ליבי, אך גם לא לפגוע בך. התבדחתי מעט. אם זה הצחיק או לא, זה כבר עניין אחר.

אני מקווה שאתה שם לב

שהשטויות שלך רק גוברות מהודעה להודעה. אני לא מבינה מה אתה נטפל למה שאני כותבת. בכלל לא באתי לדבר אליך, שאלת אותי (או - "התבדחת מעט") לגבי מה שלא היה נראה לך, עניתי לך שיש לך טעות בעיניין הזה, אז זהו! חאלס! על מה לעזאזל אתה ממשיך לריב איתי עכשו? מצידי אפילו אל תודה בטעויות שלך, בעייה שלך. רק תפסיק לארוב לי כמו איזה כפתור לפרח (
) אתה לגמרי מנסה לרדת מהעץ... כשאמרתי שפעם חזרתי בתשובה, אפשר בברור לראות שנקטתי לשון עבר, ולא הווה מתמשך. וחוץ מזה מה קשור אם אני יודעת או לא יודעת מה זה לחזור בתשובה כל יום? גם אם אני יודעת מה זה, לא בהכרח שזה מה שאני עושה. (כשל הבנתי חמור מצידך?) וה'לחזור בתשובה כל יום' זו רק ההתחכמות שאתה הבאת. ואני לא אכניס לך מילים לפה, אם תצליח להאיר לי באור חדש למה היתה כוונתך כשאמרת ש"בטוח לא היית חילונית גמורה", אחרי שהודעתי לך שהייתי חילונית. וסתם אגב, מישהו ממשפחה לא אתאיסטית או מבית מסורתי כלשהו, אין לו מה לחזור בתשובה? הלא לעניין מה שניסיתי להגיד אתה יודע שזה כלל לא רלוונטי מאיזו דרגה לאיזו דרגה חזרתי בתשובה. העניין היה להגיד שגם אותי ניסו להחזיר בתשובה, אך מעולם לא ע"י גימטריות. תגיד לי בבקשה אם הבנתי נכון את דרוג העולם ע"פ יואב: אתאיסט חילוני גמור חילוני מסורתי חוזר בתשובה חוזר בתשובה כל יום חחח... ותשים לב גם שהאתאיסט לא במקרה מככב בראש הרשימה... זו הדרגה הכי גבוהה למעשה
וממש כל הכבוד לך שאתה לא מתכוון לפגוע... <מלאך> ופה במקרה הזה, אני אמרתי שניסית לרדת עלי, לא שנעלבתי <מלאך אני>. אז בבקשה אל תעשה ממני האנדר-דוג שלך, יש נימה רבה של התנשאות בהודעה ב"תראי לי מקום אחד שניסיתי לרדת עלייך". כאילו שאני צריכה להתחנן ללוי יואב שידבר אלי בצורה יותר מכובדת. לא תודה לך. במשהו אחד לפחות אתה צודק - 'ירידה' זה באמת לא המינוח המדוייק של מה שעשית (ואגב, הקטע של הטוב לב זה רק ביטוי אירוני לעובדה שההערה 'המבדחת' לא נכתבה ממקום של מי יודע מה אמפתיה. ואנא ממך, תחסוך ת'הערות הקטנוניות האלו. אתה הבנת טוב מאוד למה התכוונתי), "התבדחתי מעט" אולי באמת יותר מתאים. פעם הבאה 'תתבדח מעט' על חשבון אחותך ולא על חשבון זרה שלא זכית להכיר מקרוב. זהו... חח בטוח יהיה לך מה לענות גם עכשו... הרי תמיד יש לך מה לענות... אני לא מתכוונת להעליב אותך, אבל פעם גורם צד ג' אמר לי שאני בידיוק כמוך, תקועה בדיעות שלי. אבל אל תעלב שאתה בידיוק כמוני. 100% שזה הדבר היחיד שאתה דומה לי בו
שנה טובה ומתוקה לך

יוֹאב

New member
כצפוי, כמו כל דתי

אשר מתקשה להביא את האמת בדבריו, את עוברת למתקפה חזיתית עליי, דהיינו הכותב, במקום על הנכתב. ודאי שאיטפל למה שאת כותבת כאשר את מציגה אותי (או לפחות מנסה) באור מגוחך. אינני רב או מנסה לריב איתך. זו את שלוקחת הכל באופן אישי. אחד הסיפורים של החוזרים בתשובה היא שהם חוזרים בתשובה לא רק פעם אחת, אלא מדי יום ביומו. לא הבנת? לא נורא. אבל אין כאן כלום נגדך. את לא ממש מעניינת אותי בהקשר הזה. ודאי שזו רק התחכמות שאני הבאתי. כבר מזמן אמרתי זאת ואת ממשיכה לטעון זאת, למרות שלא הכחשתי לרגע. אם את נהנית להתפרץ לדלתות פתוחות, ודאי שלא אמנע זאת מבעדך. אגב, ודאי שהאתאיסט מככב בראש הרשימה, והרי אם לא זו היתה הדרך הנכונה בעיניי, לא הייתי אתאיסט. אני פטור ממצוות וחובות,שכר ועונש וכל שאר דברים אותם את עושה ותעשי כל חייך לשווא. "אל תעשה ממני האנדר-דוג שלך, יש נימה רבה של התנשאות בהודעה ב"תראי לי מקום אחד שניסיתי לרדת עלייך". כאילו שאני צריכה להתחנן ללוי יואב שידבר אלי בצורה יותר מכובדת." - מעניין שלא הראית לי מקום אחד שבו ניסיתי לרדת עלייך, ולמרות זאת טענת שאני יורד עלייך. ""התבדחתי מעט" אולי באמת יותר מתאים. פעם הבאה 'תתבדח מעט' על חשבון אחותך ולא על חשבון זרה שלא זכית להכיר מקרוב." - עושה רושם כי באמת נפגעת. אני מתנצל. לא התבדחתי על חשבונך כי אם על חשבון כל החוזרים בתשובה. אחותי היא אדם בדיוק כמוך. מדוע מגיע לה שאתבדח על חשבונה, לא הבנתי. כי יש לה אח כופר? "חח בטוח יהיה לך מה לענות גם עכשו... הרי תמיד יש לך מה לענות... אני לא מתכוונת להעליב אותך, אבל פעם גורם צד ג' אמר לי שאני בידיוק כמוך, תקועה בדיעות שלי. אבל אל תעלב שאתה בידיוק כמוני. 100% שזה הדבר היחיד שאתה דומה לי בו" - האם אותו גורם צד ג', זה האיש שכתב לי את הדברים האלה? כי אני לא ממש מכיר גורם צד ג' נוסף המקורב לשנינו, שממש מדבר איתך. ואם זה הוא, אז דבריו מופיעים כאן במלוא הדרם. צביעות מצידו, או שקר מצידך? אינני יודע, ואני גם לא מתכוון לברר. מעולם לא טענתי כי אני תקוע בדעותיי, ואינני מודה בכך, אולם הרגע הודית בעצמך כי את תקועה בדעותייך, ואולי בשל כך, אינני מבין מה לך ולפורום הזה, אשר מהותו היא תרבות דיון, טענות ענייניות וויכוחים לגיטימיים (אולי למען שינוי דעות, ואולי לא)

כנס

אני לא עשיתי שמץ של מתקפה חזיתית עליך. אני לאורך כל ההתכתבות הזו איתך שמרתי על רמת דיון עניינית. מה יותר ענייני מלענות לך ב-5 מילים "גם אני פעם חזרתי בתשובה"? אך אוי... אתה המשכת. "אל תבלפי!", אז גם, בהודעה קצרה עניתי לך שאני לא מבלפת, ועניתי לך בסבלנות רבה כיצד יתכן שאתה לא יודע מיזה. מה יותר ענייני מזה? איפה הכנסתי מתקפה חזיתית עליך? זה שהתחלת לצאת מדעתך כשגילית שיצאת קצת טמבל עם ההתבדחות שלך והתחלת לשגע אותי עם הגדרות מהגדרות שונות כגון "חוזרת בתשובה יום יום", "חילונית", "חילונית גמורה" וכו' כדי לנסות לתקן את הטעות ההתחלתית שלך - זה הדפקט שלך. איפה עשיתי עליך מתקפה חזיתית? ומי התחיל עם המתקפה החזיתית? (ואגב, גם קשיים בהבנת הנקרא? בהודעה הקודמת כתבתי לך בפירוש שההגדרה היותר נכונה למה שעשית זו אכן ההגדרה שאתה בהאת, של ה"התבדחתי מעט", ולא "לרדת עלי"). אבל אתה, אתה זה שלא הצליח להתאפק... אני זו שלוקחת את הדברים בפן אישי עלק.... היית חייב לדחוף לי בכח קישורים להודעה מסויימת שלא שייכת בשום צורה ובשום אופן לנושא שלשמו התכנסנו. אה, וגם הרווחת על הדרך פרסומת לקומונה הלא ממש מתויירת שלך. 2 ציפורים במכה... ח"ח. בכמה מילים - אתה לא מעניין אותי לא בהקשר הזה ולא בהקשרים אחרים. מספיק מה שהרסת, וחבל מאוד שהיתה לך הפריבילגיה לעשות זאת כי אתה כ"כ לא שווה את זה. ונדמה לי שאם יש תכונה שאין לך זכות לדבר עליה זו צביעות. אם אתמול בערב יכולת לשלוח לאותו המישהו הזה ברכות חמות ולבביות באייסי, ופחות מ-24 שעות אח"כ ככה להשמיץ אותו מול קבל עם ועדה בסיכוי של 50% שהוא עצמו צבוע (במקרה ואני לא השקרנית), אז אתה אפילו עוד יותר פחות שווה ממה שחשבתי. מעניין איך מאז תחילת הקשר שלנו דעתי עליך התהפכה מהקצה אל הקצה. יצאת לא גבר, יואב. אתה טעית, ובמקום שבשקט תתנצל ותנסה לעבור לסדר היום אתה מנסה להוציא אותי הטיפשה והשקרנית, ובמיוחד עם הקטע המסריח הזה של לדחוף בכח קישורים לא עניינים בגרוש. ומה אני עושה בפורום הזה? אדרבה, חפש למה הגעתי לפה. מישהו שאל אם אפשר לספק לו פרטים על נושא הדילוגים בתורה. היות ושמו של אחד המרצים שלי, הלוא הוא פרופ' ריפס המדובר, עלה בשירשור הזה כמה פעמים, והיות ובידיוק שבוע לפני כן שמעתי ממנו הרצאה בנושא זה, עניתי לו שאני יודעת על מה מדובר. תשובתי גררה גל של תגובות. אני הייתי רצינית וקראתי בעיון, ולמרות שלא באתי בכלל במטרה להתווכח ולדון בנושא, נחשפתי לדעות של אנשים אחרים. קראתי בעיון, ולמרבה ההפתעה אפילו אמרתי לאחד מאלו שהפריכו את טענות ריפס שהשתכנעתי... אז כנראה אני לא עד כדי כך תקועה בדעותי, והגיע הזמן שתשאל אתה את אותה שאלה לגבי עצמך - מה אתה עושה כאן. בטח שלא תודה על עצמך שאתה תקוע בדעותיך.. איזה איש תקוע בדעותיו יודה בתקיעותו? אז אנחנו כבר לא דומים, מסתבר. מקווה שנגולה אבן מעל ליבך.

יוֹאב

New member
...................................

קשת הבנה שכמותך. את ה-50% זו את שהותרת לו, הרי אם הוא אמר מה שאמר, ולמרות זאת כתב ב"קומונה הלא מתויירת שלי" (בניגוד לקומונות המתויירות שלך כמובן) את אשר כתב - הרי שהוא צבוע. ואם הוא לא אמר זאת, אז הוא בסדר גמור והשקר עימך. כמה קל לקחת משפטים ולהוציאם מהקשרם. את פשוט מומחית בכך. מכל מלמדייך השכלת, מה? את הברכות הלבביות שלחתי לכל רשימתי. אל תקחי את זה אישית, חלילה.
הבנתי, עכשיו אנחנו לא דומים. אני עכשיו התקוע ואת לא. כמובן. קשה לך לראות היכן התקפת אותי חזיתית. קשה לך לראות את הקשר של ההודעה לנושא שלנו. קשה לך להבין שכלל לא השמצתי אותו (שכן אני נוהג לומר לאנשים את אשר אני חושב עליהם, באופן אישי). קשה לך אפילו להבין מה אני עושה כאן - קושי שנוצר בעקבות הפניית השאלה הזהה אלייך. מעניין. אגב, אני מקווה שעשית ביטוח צד ג'. מתישהו האמת מתגלה. בדרך כלל.

למעלה