לכל האתאיסטים

Governor

New member
לו רק גלו לנו הנוכלים החרדיים,

שאגב, כולם חוזרים בתשובה משום מה, את שם התכנה, הייתי יכול להדגים לך כיצד היא מוצאת כל זבל אפשרי בדלוגים אין חשיבות למה שנמצא. הסוד האפל של "מדעני" הקודים הוא כמה נסיונות סרק ערכו ונטשו, עד שמצאו משהו סביר בדחק ______________________________________________________________

סייברדין

אתה איבדת את הנקודה... אתה מנסה להראות שהאחוזים למצוא כאלה 'מציאות' כ"כ טובים עד שכמעט יהיה זה לפלא אם לא נמצא, אבל זו דמגוגיה פשוטה או אולי עניין של סמנטיקה. האחוזים נשארים אותם אחוזים וההסתברות היא אותה הסתברות, והטענה שלך שמספר המילים הוא מזערי ביחס לנושא, כלל לא שייכת לפה, כי כמה קטנה שהמזעריות היתה יכולה להיות, עדיין, כמו שהיא, 'רק' אחד ל12 מיליון, זו מיזעריות לא מבוטלת... (אמת המידה הכי מחמירה בהסתברות ע"פ המתמטיקה היא 1:1000) וכמו כן, נכון שהמילה ההתחלתית היא א-פריורית, אך הממצאים הם א-פוסטריורים, ואין כאן גדר של "חכם לאחר מעשה" כפי שאתה מנסה לרמוז, מכיוון שבהרבה מקרים מתקבלים תורה משפטים שלמים בדילוגי אותיות! ואלו משפטים בעלי טקסטים משמעותיים מבחינה דיקדוקית ותכנית, ומציאת טקסט במקום סידרה של אותיות מקריות זה דבר מפתיע. ואילו היתי עונה לך לפני שעה היתי אומרת לך שאדרבה, טול את הכפפה ולך לחפש סתם קטע (לא תנכי) באיזה נושא שתחפוץ, שיעמוד בקריטריונים שהצבתי קודם (היינו מילים-מילים, לא 3-4 אותיות, שיהיו באותו ריבוע של טקסט ובקונטקסט עצמו ששייך), ואחרי שתמצא, תתחיל לבוא בטענות שיכולות להיות פי מיליארד יותר אפשרויות למטריצות. אבל זה רק אילו... כי בינתיים מישהו הביא הוכחה באמת טובה... בדוגמה שכמה שורות שמתחת. בכל אופן, אני אדאג לשאול את הפרופסור מה שלא נראה לי. חג שמח

לא הבנת

ההסתברות לכל מציאה בפני עצמה נמוך מאד, אך יש כל-כך הרבה מציאות פוטנציאליות שהיו מרשימות אותך, שהסיכוי לקבל לפחות *אחת* מהן הוא גבוה מאד. אז הממצא שהרשים אותך הכיל את הביטוי "שבר יהודים" (כרגיל בדילוגים האפוסטריוריים, המתאפיינים בעברית בעייתית עד עילגת לגמרי). אם במקום זה הוא היה מכיל את המילה "היטלר" הוא היה מפסיק להרשים אותך? ברור שלא. אז כבר הסיכוי למצוא משהו שירשים אותך הוא בערך 2 ל-12 מיליון, פי שתיים מקודם. עכשיו תחזרי קצת על שיעורי הקומבינטוריקה ותחשבי כמה ממצאים אפשר ליצור שהיו מרשימים אותך, תוך שימוש בצירוף כלשהו של המונחים שהבאתי: 4 מתוך 16, בלי חשיבות לסדר. אחרי זה תחשבי מה פתאום הדילוג המרכזי הוא "אושוויץ" דווקא. למה לא דכאו, מיידאנק, טרבלינקה? האם טבלה עם אחד מאלה בתור דילוג מרכזי הייתה מרשימה אותך פחות? וככה בלי שנרגיש הסיכוי הכולל למצוא "טבלה מרשימה" אפוסטריורית כלשהי הולך ומתנפח, עד לוודאות מלאה. ודרך אגב, יש מעט מאד "משפטים שלמים בדילוגי אותיות". כמו גוברנור, גם הייתי שמח לקחת טקסט כלשהו ולמצוא בו טבלאות מרשימות מפה ועד הודעה חדשה. הבעיה היא שכל "אבירי הדילוגים" שומרים בקנאות על התוכנות שלהם ולא מוכנים להפיץ אותן. ממה הם מפחדים?

"גים", אני מבקש..

זו תוכנה לגימטריה, לא לדילוגים בתורה. לפחות מקשקושי הגימטריה נפטרנו לעת עתה...

יוֹאב

New member
גים, אני יודע - 'בלבלתי...

ואין תוכנה פתוחה של דילוגי אותיות?

יש תוכנה למציאת דילוגים,

אבל רק דילוגים בודדים. אני לא מכיר תוכנה חינמית שמוצאת מטריצות שלמות, כמו שיש למחב"תים.

האמת על תוכנות הדילוגים

יואב שלום, שים לב שהטענה השגורה על פיהם של המתווכחים היא: הבו לנו תוכנה מתאימה ונוכל למצוא כל דבר. הרי אין טענה יותר שטותית/שטחית מטענה מעין זו. ואפרט את דברי: אם תעמיק ותבחון את כל הממצאים שאנו מציגים, תראה שהטכניקות שאנו מפעילים חוזרות על עצמם בעקביות: 1. חיפוש אחר דילוג מינימלי 2. חיפוש אחר מפגש מינימלי ( לצערינו, יכולת התוכנה שלנו מגיעה עד למפגש מינימלי של 2 ביטויים בלבד ולא יותר ) 3. חיפוש מילים בתוך המטריצה. זהו, אלו הן הטכניקות ומי שימצא ממצא שלנו המצביע על כך שישנן טכניקות משוכללות יותר - מוזמן להציגו ברבים. עכשיו, לאחר ניתוח הטכניקות הללו - נבדוק האם הן קיימות בתוכנות אחרות: התשובה היא חיובית על כל אחת ואחת מהטכניקות הללו. גם תוכנת freeware פשוטה כמו torah4u מבצעת את הטכניקות הנ"ל. ותוכלו להשתמש בה כדי לשחזר כל ממצא שאנו מציגים באתר. לסיכום: הטענות בדבר עליונותה של התוכנה שבידינו יחסית לתוכנות אחרות המצויות בשוק, הן פחדניות במקרה הטוב, ודמגוגיות במקרה הרע.

Governor

New member
חבל על זמננו, ואתה יודע זאת היטב.

אנו נדגים כי התכנה שלך מנסה וכושלת עשרות אלפי פעם בטרם מצליחה לאתר בטוי עילג כלשהו אשר יכול להחשב בדחק למסר סמוי ה"הצלחות" הדחוקות נזקפות בעקר לזכות הכתיב החפשי למדי של השפה העברית קרא זאת בעיון, למלא עמק הקשורים, ושוב אלינו ______________________________________________________________

אינה עושה מה ?

במקרה הזה כדאי שלא נדבר בקודים, למרות שאנו עוסקים בנושא... פרט איזו תכונה מאילו שציינתי תוכנת torah4u אינה מבצעת.

בבקשה, הנה פירוט

1. חיפוש אחר דילוג מינימלי Torah4u מחפשת בתחום הדילוגים המוגדר לה, וזהו. חיפוש הדילוג המינימלי מתוך הממצאים נעשה בעין. 2. חיפוש אחר מפגש מינימלי Torah4u מוצאת מונח אחד בכל פעם, ואין בה שום פונקציה של חישוב/חיפוש המתייחסת לשני מונחים בו זמנית. 3. חיפוש מילים בתוך המטריצה המקסימום ש-torah4u מאפשר זה להגדיר את קטע החיפוש מתחילת עד סוף המטריצה, אבל קטע זה יכול במקרים רבים לכלול גם אותיות הנמצאות מחוץ לתחום המטריצה הנראית. אלו שלושת הדברים שהזכרת. עכשיו, מבחינה תיאורטית, ברור שאפשר למצוא את כל הדילוגים עם torah4u ומחשבון - בדיוק כמו שאפשר לעשות את זה עם ספר תורה, דף, עיפרון וכמה אלפי שנים פנויות לספור אותיות. התוכנה שלכם עושה אוטומטית מה שהאחרים צריכים לעשות ידנית בזמן רב מאד (עד כדי אי אפשרות פרקטית). ואולי יש לך גירסה חדשה של Torah4u שכן עושה את כל זה?

עוד לא נולד ה-*******

שיצליח להתעלות על הגימטריות שלי. בקאמבק חגיגי לכבוד ראש השנה, אני מצרף מסמך גימטריות מדהים שמעולם לא פורסם באופן רשמי. חג שמח!

יוֹאב

New member
סייברדין, האם יש אפשרות

לפרסם את המסמך בפורמט אחר לטובת מי שאין לו "וורד" במחשב? אולי אפשר להיות חצוף ולבקש זאת באימייל?

הנה זה בהודעות, אבל בלי העיצובים...

מנמנם כהדיוט מול דגלים בטלוויזיה או "התקווה" (בגימטריה זה אותו דבר - 522) מאת: סייברדין אתגר הגימטריה של אתר "חופש" (בגימטריה 394, כמניין "הלא-משוחד") תפס אותי בזמן טוב, כלומר שהיה לי איזה חצי יום פנוי. בתור החלוץ הלא-רשמי בתחום תוכנות הגימטריה ששוות משהו, הרגשתי שאני חייב להגדיל ולעשות משהו יותר מקורי מאשר "1299 = דרשה של הרב עובדיה יוסף = דלקת הנרתיק". על כן בחרתי את המנוננו הלאומי, "התקווה", שכל שנה העיתונים מזדעזעים לגלות שאנשים לא זוכרים את מילותיה. הגיע הזמן שהמנון מעורר השראה ומיוחד זה יזכה לכבוד המגיע לו. ואיזו דרך טובה יותר יש לכבד שיר מאשר לפרק לו את הצורה ולחשוף בו קרביים שאף אחד בכלל לא ידע שיש לו בעזרת שיטות גימטריות מפוקפקות? אני מודע היטב לעובדה שקיימות דרכים אחרות (חלקן אולי אף נכונות יותר) לאיית את מילות השיר, ואולי גם צריך להוסיף או להחסיר כמה, ושאנשים עלולים לנצל זאת כדי לנגח את ממצאיי. ולהם אני עונה תשובה פשוטה: האמת הצרופה המתגלית באמצעות הגימטריה אינה מושפעת מזוטות כאלה. מהותן המיסטית של האותיות העבריות, שממנה בעצם נבנה היקום ומכוחה הוא עומד, אינו מוגבל על ידי איות שונה או הבלים כגון דא. את אותם הממצאים וגם מדהימים יותר הייתי יכול למצוא בהמנון האמריקאי, ברשימת המכולת וגם בתוכנה האקראי-לכאורה של קופסת "שבץ-נא" שנשפך על הרצפה. את האמת אי אפשר לעצור, וביטוייה מוגבלים אך ורק על ידי יצירתיותינו וכוח דמיוננו. מומלץ לקרוא, אפרופו, את הספר "המטוטלת של פוקו" של אומברטו אקו. אז הנה היא, התקווה, מופרדת לשורות וטורים בטבלה הבאה. מצדה הימני של כל מילה מופיע ערכה הגימטרי, ובטור השמאלי ובשורה התחתונה (כמו גם בשורה שמתחת לכל בית) מופיעים הסכומים הגימטריים של השורות והטורים, בהתאמה. רק להזכירכם, השיר נכתב על ידי נפתלי הרץ אימבר בשנת 1878, ובגימטריה 1878 שווה "תקוותנו להיות עם בארצנו". יתרה מזאת, "התקווה" הוכרזה כהמנון הציוני הרשמי בשנת 1933, ובגימטריה "תקוותנו להיות עם חופשי"! ומעניין לגלות ששמה המקורי של "התקווה" היה "תקוותנו", לא פחות ולא יותר... [ראו תמונה] המשך...

חלק שני ואחרון

השיר בנוי משני בתים, בכל אחד ארבע שורות ובכל שורה שלוש או ארבע מילים לפי תבנית סימטרית: בבית הראשון שורה אחת עם ארבע מילים ושלוש עם שלוש, ובבית השני שלוש שורות עם ארבע מילים ואחת עם שלוש. הכפלת מספר המילים בארבעת ה"יחידות" הללו נותנת 4 * 9 * 12 * 3, כלומר 1296 שהם בגימטריה "תולעת ספרים" וגם "מתמטיקה עיוורת" ו"תעתוע מחשב". יתרה מזאת, סכום הספרות במספר מיוחד זה הוא 1+2+9+6, שהם 18 ובגימטריה ח"י. הקורא חד העין יבחין בוודאי שסכומי כל השורות בבית הראשון קטנים מאלף, בעוד שסכומי כל השורות בבית השני גדולים מאלף. חסרי הדמיון יתעלמו מעובדה זו בוודאי, אך יפסידו בכך מידע רב ערך. סכום ההפרשים בין שורות הבית השני לאלף הוא 1305 ("תעתוע שטן"), וסכום ההפרשים בין שורות הבית הראשון לאלף הוא 1670 (בגימטריה "תרבות רבנית", וכן 1670 היא השנה בה ראה אור ספרו של ברוך שפינוזה, "מאמר תיאולוגי מדיני"). נפחית זה מזה ונקבל 365 – כמניין הימים בשנה. ההפרש בין סכום המילים בבית השני לסכום המילים בבית הראשון הוא 2975, שהם בגימטריה 7 פעמים "יהדות". התבוננות בשיר שורה-שורה מספקת רמזים עמוקים מאד. בבית הראשון, סוד הגימטריה מראה לנו את חומרת מצבו של היהודי בגולה: סכום השורה הראשונה בגימטריה (351) נותן "שנא", "קר מאד", "פרנויה" ואפילו "הוצאה להורג". בשורה השניה מתגלים הביטויים "בית מטבחיים" ו"כדור אש", ובשלישית "התעללות". והנה בשורה הרביעית חל מפנה: "אושר". וראה זה פלא, המילים הבאות מייד לאחר מכן הן "עוד לא אבדה תקוותנו"! סוד הגימטריה של שורות הבית השני מגלה לנו נקודות ציון בהתפתחות המדינה שבדרך: שורה ראשונה (1091) נותנת "תכנית הציונים", השורה השניה "פורענות מלחמת העולם השניה", השורה השלישית "מעשה האו"ם בט"ז כסלו התש"ח" (כלומר, החלטת האו"ם המפורסמת בתאריך כ"ט בנובמבר, 1947!) ואילו השורה הרביעית, כמה עצוב, נותנת "שמעון פרס לוזר". נביט כעת על הטורים שבטבלה. סכום הטור הראשון של הבית השני (1344) פחות סכום הטור הראשון של הבית הראשון (1137) נותן 207, שהם בגימטריה "רז", כלומר סוד – סימן לבאות. חישוב זהה בטור השני (עם התוצאה 699) נותן לנו רמז ששתל נפתלי הרץ אימבר על עצמו – "מלך המתמטיקה" (כינוי מוצדק בהתחשב בהישגיו הגימטריים), ו699- בגימטריה הם גם תרצ"ט, שבי"ז באלול בשנה זו פרצה מלחמת העולם השניה (הראשון לספטמבר 1939). אין זה מקרה, כמובן, שישנם שני רמזים לגבי מלחמת העולם השניה, והם מופיעים בטור השני ובשורה השניה של הבית השני! בטור השלישי מתקבל המספר 1774, שסכום הספרות שלו הוא 19, בגימטריה "דודה" וגם "אהובה", כנראה מחווה שטמן אימבר לדודתו האהובה. בטור האחרון התוצאה היא 1303, שוות ערך גימטרי לציווי החד-משמעי "אתם – לארץ ישראל!". כוחה של הגימטריה גם חושף בפנינו את המשורר הפוסט-מודרני הנסתר שהיה חבוי בתוך מר אימבר והמתין עד היום לגילויו. החלפה זהירה של המילים בבית הראשון במילים בעלות ערך גימטרי זהה נותן את המכתם המופלא הבא: מי לומד לבד, מטונף? אופטומטריסט כוזב מחטט פתאום נהר קטן עליך מפנטז בחוצפה ואשאיר לכם לדמיין מה מתקבל מתרגום דומה של הבית השני. לסיום, עוד הישג גימטרי מדהים הוא שבעזרת 28 המילים שיש בשיר, בעצם 27 בלבד כי המילה "עוד" מופיעה פעמיים, אפשר למצוא התאמות גימטריות לאינספור אישים חשובים בתולדות העולם. כמה דוגמאות: נפוליאון בונפרטה (585) = מזרח + קדימה + אלפיים ג'ורג' בוש הבן (577) = עין + ארץ + ציון וינסטון צ'רצ'יל (611) = חופשי + אלפיים + בלבב שמעון פרס (806) = נפש + צופיה + פנימה קליאופטרה (441) = בארצנו + עוד + אבדה רמב"ם (282) = עוד + לא + אלפיים כריסטופר קולומבוס (835) = להיות + יהודי + בארצנו וולפגנג אמדאוס מוצארט (636) = נפש + כל + ציון עובדיה יוסף (253) = לא + לציון + בלבב ארנולד שוורצנגר (1146) = להיות + חופשי + ארץ אייזיק ניוטון (269) = עם + קדימה מהטמה גנדי (166) = כל + עוד + בלבב רנה דקארט (569) = יהודי + בארצנו + פנימה ג'ינגיס חאן (195) = עם + כל + יהודי כריסטינה אגילרה (613, כמניין תרי"ג!) = כל + חופשי + קדימה פידל קאסטרו (500, כמניין "אריה דרעי") = כל + ארץ + קדימה דוד בן גוריון (341) = ציון + פנימה בנימין זאב הרצל (497) = כל + ארץ + ציון ציפורה פינקלשטיין (1040) = להיות + חופשי + פנימה מי זאת ציפורה פינקלשטיין, אתם שואלים? אישה אחת מדברת עם שכנה שלה: "איזה חמוד בעלי, רשם אותי לחוג להיסטוריה, כל יום שלישי בערב אני הולכת ולומדת המון דברים מעניינים על כל מיני אנשים... אני יודעת מי זה ג'ינגיס חאן, מי זה אייזיק ניוטון, מי זו קליאופטרה..." "ומי זו ציפורה פינקלשטיין את יודעת?" שואלת השכנה. "לא" עונה האישה. "זו הבלונדינית שבאה לבקר את בעלך כל יום שלישי בערב" (ועם הקוראות ששמן ציפורה פינקלשטיין הסליחה). זהו. עבדתי כבר חמש שעות על העסק הזה, כמניין "גב" שהוא בדיוק מה שכואב לי מרוב הישיבה ליד המחשב. אני בטוח שהייתי יכול למצוא עוד המון מציאות בשיר הנפלא הזה, אבל אני מקווה שמה שכבר מצאתי יספיק בינתיים. חגים ומועדים לשמחה וזמנים לששון, במהרה בימינו, אמן.

כמו שכתוב בסוף, בערך חמש

אבל זה היה מזמן, לפני שהתחלתי לעבוד, וכל החישובים האלה היו חלק מבדיקות מקיפות שעשיתי על תוכנת גימטריה שכתבתי. מחכה בקוצר רוח לראות איזה עוד התחכמויות תוכלו להקריץ מהמשחק חסר המשמעות של הגימטריה...

אשריך ! 5 שעות שלמות !

עליך ועל שכמותך אמרו חז"ל : "אנו רצים והם רצים"... מימי חז"ל ועד היום אתם ממשיכים ורצים... אה, נזכרתי בדבר קטן... "ורצים" - גימטריה : סייברדין ! ועוד קטנצ'יק: "דמגוג רץ" - גימטריה : סייברדין ! ולאן חז"ל אומרים שהם רצים ? לבאר שחת... אגב, "הגימטריות של סייברדין" בגימטריה שווה ל: פה גדול רץ לבאר שחת !

למעלה