למה בשידוכים רק הציבור החרדי

אתה מדבר שטויות או...

שהנשאלים בסקר הזה היו מעל גיל 40/45. בציבור החרדים אנשים מתחתנים בגיל צעיר. בגילאים האלה, לרוב אין מחלות, ב"ה.

לא הבנתי משהו

"אח חילוני" זה גם בעיה רפואית או גנטית? מה זה שייך לכאן בכלל? מה הכנסת את זה לשרשור שדן בבעיות רפואיות ושידוכים?

רוני 250

New member
אני מדבר על הסטיגמות שהציבור החרדי

מדביק לעצמו וזה גם חלק מהסטיגמות

מי שמדבר כעת עם סטיגמות זה אתה

נדבקת למשפט, כשאין לך תשובה זה מה שאתה כותב. "אח חילוני" זה לא סטיגמה זאת נתון קיים.

קהילתון

New member
שאלה לי אליך!

אם תידע בודאות שאישה שאתה הולך להיפגש איתה יש לה מחלה שתשפיע על חיי הנשואין אתה תיקח אותה?ביחוד שאתה בריא ויוכל לקבל יותר טוב.אז למה גרוע?!ועוד מה הילדים אשמים בבעיות הגנטיקה?!

רוני 250

New member
למה תשפיע יש הרבה מחלות שחיים איתם

וזה לא מפריע לחיי נישואין לא תורשתי ולא כלום

כבר דנו בטענה הזאת

אמרתי לך בענף אחר בשרשור לתת לי שמות של מחלות כאלה. הבאת לי אפילפסיה, ודנו בבעיה של המחלה הזאת. הבאתי לי מיגרנה, וכבר דנו בבעיה שיש במישהו שיש לו מיגרנות באופן קבוע, שלא לדבר על זה שיש כאלה שאומרים שזה תורשתי.

שמעתי בשם ה`נתיבות שלום` זצוק"ל

שאמר שבשידוכים צריך לבדוק ג` דברים. קלוגשאפט (פיקחות, כלומר שהמיועדים יעמדו על אותה רמה), בריאות, ויראת שמים. בשביל פיקחות - עושים פגישה. על יראת שמים - מבררים בסביבה. ועל בריאות - כנ"ל ובצורה יסודית.

ההבדל פשוט

משום ש בציבור החילוני זה לא מגיע ע"י שידוך אלא ביצירת קשר עצמאית וע"כ מה שבא ברוך הבא, משא"כ בציבור החרדי שזה מגיע ע"י בחירה בשידוך מעדיפים את הטופ שבטופ...

למעלה