מה דעתכם על הפרסומים לגבי הערבים בהייטק?

הפרבולה1

Well-known member
רק כי בעינייך ערבים שונים מיהודים במשהו. הם לא. אתה לא שונה מהם.
אני חושב שהיהודים מאד מאד שונים מהערבים בעיקר אלו התומכים בחמאס ובכלל בהשמדת ישראל , ובכלל אין סימטריה - ליהודים מדינה אחת ולערבים 22 מדינות לאום
בכל מקרה אני בצד של היהודים. ראינו מה קרה לשמאלנים בעוטף עזה שניסו להיות פרולליסטים ולדאוג ל"מסכנים " בעזה מאשר לבני עמם כי הם החליטו שכולם אותו דבר .
זה מה שאתה אמרת, לא? לא אמרת שעוטף עזה הם ״גם מתנחלים״?
נכון הם גם המתנחלים כולנו מתנחלים , לא רואה במילה מתנחלים מילת גנאי, ולא משנה אם אותם מתנחלים מתישבים בתוך הקו הירוק או מעבר לקו גבול שרירותי מלפני 56 שנה שהערבים והאו"ם מעולם לא הכירו בו כגבול לגיטימי ( הקו הירוק)
אז.... אנחנו נכנסים למלחמה כי ביבי מפחד על הכסא? כן, זה נכון, אבל זה לא ״הטיעון המנצח״ שהייתי מביע במקומך.
יש קונצנצנסוס רחב לגבי המילחמה הזאת אז כן ביבי גנץ ואיזנקוט.... ראשי הצבא כולם תומכים במילחמה הזאת,
לא ברור לי מה זה "כי ביבי מפחד מהכיסא" , הרי כל פוליטיקאי עושה מה שבוחריו רוצים ככה זה צריך להיות וכעת כמעט כולם אצלינו רוצים מילחמה עם עזה עד הסוף. ופוליטיקאי שלא יתמוך בקו הזה יעוף מהכיסא בבחירות הבאות ( אלה אם הוא שייך למפלגות הערביות שאז הוא צריך לתמוך באויב בעזה כדי לשמור על כסאו )
בסופו של דבר יחזרו או לא יחזרו זה עניין שלהם, אבל בעזה ישראל לא תשלוט לאורך זמן. ולו כי אין שום רצון כזה. גם ביבי מצהיר את זה, אפילו עכשיו.
כל עוד יש סכנה של ירי טילים על ישראל אז צה"ל ישלוט בעזה, בכל מצב אחר הטילים יחזרו . אגב הערבים עושים לנו את העבודה, כי הם דורשים לחזור למצב הקודם עם החמאס ועם הטילים ועם ההתעצמות הצבאית ועם האיומים על ישראל מה שמחזק את הצורך להמשיך ולכבוש את עזה. ופוליטיקאי שיוציא את צה"ל מעזה יאבד את כסאו.
היום כולם מבינים שהוצאת צה"ל מדרום לבנון על ידי אהוד ברק היתה טעות , החיזבאלה הפך לאיום קיומי על ישראל. יש להניח שבקרוב נחזור לדרום לבנון , אני שוקל להתנחל שם מתברר שאין בלבנון שום בוץ ( אלה רק אחרי שיורד גשם ) אבל יש שם ניאונאצים שרוצים להשמיד אותנו וצריך להרחיק אותם צפונה.
לא, נמנענו מכיבוש קרקעי של הרצוע לא בגלל החשש מארה״ב. אני מודע טוב מאוד למה היה המצב באזור לפחות עד לפני עשור, ולארה״ב לא הייתה משמעות במערך השיקולים, לפחות לא מבחינת הדרג המבצעי. גם הפעם נכנסנו רק אחרי הרעשה ארטילרית ואווירית כבדה וסופגים כמות עצומה של נפגעים (הגענו לכבר כמה מאות חיילים שנהרגו בלחימה עצמה), וזה אחרי כל ההכנות שהצבא עשה שלחלקן אתה אפילו לא מודע. אין שום מצב שהתוצאות שמושגות עכשיו היו מושגות לפני 10 שנים, פשוט לא.
כיבוש עזה לפני 10 שנים היה עולה לנו הרבה פחות , היום כולם מצטערים שלא עשינו זאת אז ולפני כן ולא היה חסר סיבות, אבל היינו שבויים בקונספציה של השמאל ( כולל ביבי ) שנוכל להרגיע אותם עם תמריצים כלכלים.
יש אומרים, ובמידה מסוימת של צדק, שהתקיפות של אל קאידה בארה״ב היו בעיקר בגלל התמיכה של ארה״ב בישראל והמדיניות שלה במזרח התיכון.,
נו אז היהודים אשמים, לא חדש שמאשימים את היהודים בכל הצרות בעולם.
יש גם אומרים, גם הם במידה מסוימת של צדק, שארה״ב בכלל לא צריכה להיות מעורבת במדיניות החוץ שלה באופן כה פעיל. ואתה יודע מי מביע את זה הכי חזק? דונאלד טראמפ. הוא זה שחוזר על סיסמאת America First שהתחליה לפני יותר מ100 שנה ושימשה, בין היתר, כהצדקה לאיסור הגירת יהודים לארה״ב לפני השואה.
אני מעדיף את הגישה הזאת מאשר את הגישה של ביידן שדוחף את האף שלו לכל סיכסוך בעולם. את הנשק מהאמריקאים או ממקרות אחרים נממן בכספינו לא רוצים "מתנות".
אגב טראמפ כן התערב לטובתינו אבל הפעם באמת לטובתינו - העביר שגרירות לירושלים והכיר בריבונותינו ברמת הגולן.
באמת? הם המממנים הכי גדולים של הפלשטינים.
דוקא טראמפ הקטין את המימון לאונר"א שזה ארגון פלסטיני שנועד להנציח את "זכות השיבה"
ביבי תקע סכין בגב לטראמפ? אני זוכר את ביבי משתין מהמקפצה על אובמה... איזה מזל שיש לנו מנהיג כזה גדול שאפילו אתה ואני מוכנים להסכים שהוא לא מסוגל לנהל קשרים עם הידידה הכי גדולה שלנו...
אובמה גרם נזקים גדולים לישראל ולעולם כולו. בגללו איראן המשיכה במירוץ הגרעיני.
ה"סיוע" האמריקאי שהןא נתן לנו גרמו נזק גדול לתעשיות הישראליות בעיקר התעשיות הבטחוניות והגדילו את התלות שלנו בארה"ב ובגחמותיה המטופשת ( כמו הדרישה ההזויה להחזיר ערבים לצפון הרצועה )
אכן נקווה שביבי יוחלף. סתם מתוך סקרנות, את מי אתה מציע כאלטרנטיבה?
לא יודע ...

vinney

Well-known member
טוב, אתה מתחיל לשעמם אותי, תבקש מהחברים שלך בחמאס דף מסרים חדש.

זה יתנחל בדרום לבנון, תראו אותו :-D

לך תלקט חסה בעוטף קודם.

הפרבולה1

Well-known member
טוב, אתה מתחיל לשעמם אותי, תבקש מהחברים שלך בחמאס דף מסרים חדש.

זה יתנחל בדרום לבנון, תראו אותו :-D

לך תלקט חסה בעוטף קודם.
לפני ה 7 באוקטובר לא חשבנו שנכבוש את עזה ותראה לאן צה"ל היגיע, אז אתה יכול להאמין שגם דרום לבנון תיכבש בקרוב. זה פשוט עיניין קיומי ששם בצד כל מיני שיקולים מישניים כמו מה דעת הקהל בארה"ב או בכלל בעולם חושבים. אז נכון שאנו תלויים צבאית בארה"ב אבל ימצאו לזה פתרונות הרי לא נסכים להחזיר את הערבים לצפון בלי שיובטח הביטחון , וכרגע נראה שרק שהות צה"ל בעזה יכולה להבטיח את הביטחון. הערבים בעזה ינצלו כל הזדמנות להחזיר את המצב לקדמותו כולל ירי טילים , מדוע - כי מדובר בנאצים אנטישמיים .

אבל אולי יש פתרון לבעית הבטחון בלי שצה"ל יהיה בעזה , הרי יש לנו מומחי ביטחון שיש להם פתרונות איך להבטיח ביטחון בלי בעיות של "כיבוש" - מצלמות אבטחה .
הרי כבר ניסונו את זה במעבר רפיח ששאול מופז שמבין בביטחון דאג להתקין מצלמות אבטחה במעבר רפיח .= משקיפים אירופיים. אולי אתה יודע למה המצלמות אבטחה במעבר רפיח לא משדרים תמונה ואיפה הם המשקיפים האירופיים שהיו אמורים להיות שם ?

vinney

Well-known member
לפני ה 7 באוקטובר לא חשבנו שנכבוש את עזה ותראה לאן צה"ל היגיע, אז אתה יכול להאמין שגם דרום לבנון תיכבש בקרוב.
מי לא חשב? דבר בשם עצמך, צה״ל לא בנה את תוכנית המלחמה הזאת ביום למחרת, זאת תוכנית מגירה שהייתה מוכנה ומתוכננת.

וודאי שיש גם תוכנית מגירה שכזאת לדרום לבנון, לצפון סיני, למזרח ים המלח, וכל אזור נושק גבול אחר, זה לא אומר שהן בהכרח יבוצעו, וזה בטח ובטח לא אומר שיהיה איזשהו כיבוש ארוך טווח. אין לישראל מה לחפש בעזה (או בלבנון) לאורך זמן.

ספציפית לגבי לבנון - אין שום טעם לכבוש את דרום לבנון כפי שהוכח... בכיבוש של דרום לבנון. הייתה רצועת הבטחון כבר, ובדיוק כמו שהיו גם התנחלויות בעזה - לא עזר ולא שינה כלום.

זה פשוט עיניין קיומי ששם בצד כל מיני שיקולים מישניים כמו מה דעת הקהל בארה"ב או בכלל בעולם חושבים.
כן, זה עניין קיומי, אבל בדיוק בצורה הפוכה. ככל שישראל משתפת יותר פעולה עם החמאס והחיזבאללה כך יש יותר סיכון לישראל. הפתרון הוא לא לשתף איתם פעולה, לא לשחק את המשחק הזה, ולא לתת להם תחמושת הסברתית נגד מדינת ישראל.

נכון שזה נגד האינטרס האישי שלך, בתור תומך חמאס, לחסל את מדינת ישראל. אבל מצד שני - ממתי איכפת לי מהאינטרסים שלך ושל חברייך בחמאס? כשאתה צווח שצריך לרצוח יותר ויותר אזרחים - ברור לי שאתה עושה את זה בכוונה תחילה כדי לגרום נזק למדינת ישראל. כשאתה צורח שצריך לעשות פשעי מלחמה - ברור לי שאתה פרובוקטור שמנסה לחבל בבטחון המדינה.

זאת בדיוק הסיבה שהאויב העיקרי של מדינת ישראל זה לא חמאס - בחמאסניקים אפשר לירות ולהרוג אותם. האויב העיקרי זה אתה. אתה ושכמותך הם אלה שיביאו לחיסולה של מדינת ישראל כי מדינת ישראל לא יכולה להתקיים בלי תמיכת שאר העולם, ואתם בכוונה מנסים לפגוע בתמיכה הזאת, למסמס אותה, לבטל אותה ולהביא אותנו למצב שזה רק אנחנו מול כל העולם. העולם ינצח, ומה שאתה לא מבין זה שאתה תמות בדיוק כמו שאר היהודים שאתה כה חפץ במותם.

אף אחד לא יתן לך קרדיט שעזרת להם לחסל את המדינה בסוף.

הפרבולה1

Well-known member
מי לא חשב? דבר בשם עצמך, צה״ל לא בנה את תוכנית המלחמה הזאת ביום למחרת, זאת תוכנית מגירה שהייתה מוכנה ומתוכננת.

וודאי שיש גם תוכנית מגירה שכזאת לדרום לבנון, לצפון סיני, למזרח ים המלח, וכל אזור נושק גבול אחר, זה לא אומר שהן בהכרח יבוצעו, וזה בטח ובטח לא אומר שיהיה איזשהו כיבוש ארוך טווח. אין לישראל מה לחפש בעזה (או בלבנון) לאורך זמן.
תוכניות צבאיות תמיד יש , אבל הפוליטיקאים והציבור לא רצו זאת ואמרו שאין טעם והמחיר כבד ולא נקבל תמיכה בין-לאומית.
הטענה שלך היא כמו הטענה של שונאי ישראל האנטישמיים שכאלו בן גוריון הוא זה שהתכוון לפתוח במילחמה ב48 עם הערבים כי מצאו מסמכים של תוכניות צבאיות.
ספציפית לגבי לבנון - אין שום טעם לכבוש את דרום לבנון כפי שהוכח... בכיבוש של דרום לבנון. הייתה רצועת הבטחון כבר, ובדיוק כמו שהיו גם התנחלויות בעזה - לא עזר ולא שינה כלום.
גם על עזה אמרו שאין טעם לכבוש אותה עכשיו מבינים שאין ברירה ומצטערים שלא עשו זאת לפני 18 שנה עם הטיל הראשון שנורה משם.

שהיו התנחלויות בעוטף עזה המצב היה הרבה יותר טוב, ובכלל לפני שמסרנו את עזה לערפאת בהסכם אוסלו היה מצויין , לא היו שום טילים על ישראל .

כן, זה עניין קיומי, אבל בדיוק בצורה הפוכה. ככל שישראל משתפת יותר פעולה עם החמאס והחיזבאללה כך יש יותר סיכון לישראל. הפתרון הוא לא לשתף איתם פעולה, לא לשחק את המשחק הזה, ולא לתת להם תחמושת הסברתית נגד מדינת ישראל.

נכון שזה נגד האינטרס האישי שלך, בתור תומך חמאס, לחסל את מדינת ישראל. אבל מצד שני - ממתי איכפת לי מהאינטרסים שלך ושל חברייך בחמאס? כשאתה צווח שצריך לרצוח יותר ויותר אזרחים - ברור לי שאתה עושה את זה בכוונה תחילה כדי לגרום נזק למדינת ישראל. כשאתה צורח שצריך לעשות פשעי מלחמה - ברור לי שאתה פרובוקטור שמנסה לחבל בבטחון המדינה.

זאת בדיוק הסיבה שהאויב העיקרי של מדינת ישראל זה לא חמאס - בחמאסניקים אפשר לירות ולהרוג אותם. האויב העיקרי זה אתה. אתה ושכמותך הם אלה שיביאו לחיסולה של מדינת ישראל כי מדינת ישראל לא יכולה להתקיים בלי תמיכת שאר העולם, ואתם בכוונה מנסים לפגוע בתמיכה הזאת, למסמס אותה, לבטל אותה ולהביא אותנו למצב שזה רק אנחנו מול כל העולם. העולם ינצח, ומה שאתה לא מבין זה שאתה תמות בדיוק כמו שאר היהודים שאתה כה חפץ במותם.

אף אחד לא יתן לך קרדיט שעזרת להם לחסל את המדינה בסוף.
כן בטח , בוא נבליג ונחטוף עוד טילים כדי שנראה טוב ב CNN וננצח אותם ב .... הסברה. תאוריה מטומטמת של תומך חמאס כמוך שחושב שאפשר להשפיע ולחנך את האויב ואת העולם על ידי .... הסברה. עם האויב בעזה יש לדבר רק דרך תותחים . אתה הוא זה שתומך חמאס שרוצה שנבליג ולא נכבוש את עזה ומאיים עלינו בעלילות דם של "פשעי מילחמה" .
יאללה בוא נבליג ונספוג טילים ולא נעשה פרובקציות עם רעיונות של טרנספר כדי שהעולם יאהב אותנו ואולי ירסן את החמאס בשבילנו , ואז גם ארה"ב תספק לנו תחמושת ומטוסים, בעצם לשם מה אנחנו צריכים סיוע צבאי בכלל, הרי אנחנו נכניס להם חזק בחזית ....ההסברה והעולם יעשה את שאר העבודה. אנחנו צריכים תגבורת של עיתונאים שמאלנים שילחמו בחרוף נפש בחזית ...ההסברה מול ההסברה של הפלסטינים.
אנחנו מזמן השתחררנו מהתאורייות השמאלניות האלו שנוסו ללא הרף ב 20 שנה האחרונות והביאו אותנו ל 7 באוקטובר.

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
תוכניות צבאיות תמיד יש , אבל הפוליטיקאים והציבור לא רצו זאת ואמרו שאין טעם והמחיר כבד ולא נקבל תמיכה בין-לאומית.
הם לא טעו. המלחמה הזאת נכפתה עלינו, וגם עם זאת אני די בטוח שלא תשיג את מטרותיה לאורך זמן. קודם אמרת שהנה, 36 שעות לא ירו עלינו טילים, וזה הישג. עדיין חושב כך?

הטענה שלך היא כמו הטענה של שונאי ישראל האנטישמיים שכאלו בן גוריון הוא זה שהתכוון לפתוח במילחמה ב48 עם הערבים כי מצאו מסמכים של תוכניות צבאיות.
לא שמעתי אף אחד אומר את זה על 48, אבל כן אומרים את זה, ובפה מלא, על 67. אז אומרים. זה לא משנה את העובדות.

גם על עזה אמרו שאין טעם לכבוש אותה עכשיו מבינים שאין ברירה ומצטערים שלא עשו זאת לפני 18 שנה עם הטיל הראשון שנורה משם.
הטיל הראשון נורה משם הרבה יותר מוקדם, ועזה אז הייתה בשליטתנו המלאה.

שהיו התנחלויות בעוטף עזה המצב היה הרבה יותר טוב, ובכלל לפני שמסרנו את עזה לערפאת בהסכם אוסלו היה מצויין , לא היו שום טילים על ישראל .
אין בין שני הדברים האלה קשר. יצאו מלא פיגועים מעזה (שמעת על הפיגוע באוטובוס קו 300 בשנות ה80, למשל?). לא ירו טילים כי לא היו להם טילים, אבל ירו מרגמות, ירו נ״ט, זרקו אבנים, דרקו בסכינים, פעולות הפדאיון היו עוד בשנות ה50 מעזה. תלמד קצת היסטוריה.

הטילים לא הגיעו לשם עם ערפאת, והרשות הפלשטינאית דווקא ניסתה למנוע את ההסלמה (כפועל יוצא חמאס ביצעו הפיכה נגדם). פיגועים היו גם כשהיו מתנחלים שם, ולא רק המתנחלים נפגעו בפיגועים האלה - לצערנו הרב. אני מכיר את האזור היטב, וגם את הנבלות שחיו בנצרים אני מכיר טוב טוב. כמו אז כך גם היום - אין הבדל משמעותי בין תושבי השטחים היהודים והערבים, זה נבלה וזה טרפה.

כן בטח , בוא נבליג ונחטוף עוד טילים כדי שנראה טוב ב CNN וננצח אותם ב .... הסברה.
זאת בינתיים הסיבה שאתה מפסיד - ההסברה. מה אתה חושב, איכפת להם כמה אנשים תהרוג?

תאוריה מטומטמת של תומך חמאס כמוך שחושב שאפשר להשפיע ולחנך את האויב ואת העולם על ידי .... הסברה. עם האויב בעזה יש לדבר רק דרך תותחים . אתה הוא זה שתומך חמאס שרוצה שנבליג ולא נכבוש את עזה ומאיים עלינו בעלילות דם של "פשעי מילחמה" .
ואיך זה עובד לך? התותחים רועמים - וישראל מפסידה. כשפועלים בדיוק כמו שהאויב רוצה - האויב מנצח. ובגלל משתפי פעולה כמוך ישראל עושה בדיוק, אבל בדיוק, מה שחמאס רצה שתעשה.

יאללה בוא נבליג ונספוג טילים ולא נעשה פרובקציות עם רעיונות של טרנספר כדי שהעולם יאהב אותנו ואולי ירסן את החמאס בשבילנו , ואז גם ארה"ב תספק לנו תחמושת ומטוסים, בעצם לשם מה אנחנו צריכים סיוע צבאי בכלל, הרי אנחנו נכניס להם חזק בחזית ....ההסברה והעולם יעשה את שאר העבודה. אנחנו צריכים תגבורת של עיתונאים שמאלנים שילחמו בחרוף נפש בחזית ...ההסברה מול ההסברה של הפלסטינים.
אנחנו מזמן השתחררנו מהתאורייות השמאלניות האלו שנוסו ללא הרף ב 20 שנה האחרונות והביאו אותנו ל 7 באוקטובר.
מה שהביא אותנו ל7 באוקטובר זה הבטחון המוחלט של חמאס שאם הם יבצעו את המתקפה הזאת ישראל תפתח במלחמה כוללת שתאפשר להם להציג את עצמם כקורבנות.

ביבי, כהרגלו, שיתף איתם פעולה באופן מלא. אתה כהרגלך מראה תמיכה מוחלטת ברעיון הפלשטיני.

הפרבולה1

Well-known member
הם לא טעו. המלחמה הזאת נכפתה עלינו, וגם עם זאת אני די בטוח שלא תשיג את מטרותיה לאורך זמן. קודם אמרת שהנה, 36 שעות לא ירו עלינו טילים, וזה הישג. עדיין חושב כך?
כן
לא שמעתי אף אחד אומר את זה על 48, אבל כן אומרים את זה, ובפה מלא, על 67. אז אומרים. זה לא משנה את העובדות.
הטיל הראשון נורה משם הרבה יותר מוקדם, ועזה אז הייתה בשליטתנו המלאה
לפני מסירת עזה לערפאת ב 93 לא נורה אף טיל מעזה.
אין בין שני הדברים האלה קשר. יצאו מלא פיגועים מעזה (שמעת על הפיגוע באוטובוס קו 300 בשנות ה80, למשל?). לא ירו טילים כי לא היו להם טילים, אבל ירו מרגמות, ירו נ״ט, זרקו אבנים, דרקו בסכינים, פעולות הפדאיון היו עוד בשנות ה50 מעזה. תלמד קצת היסטוריה.
יש קשר, הטרור מעזה התעצם אחרי מסירת עזה לערפאת , אז התחילו הפאצמארים ומטעני הנפץ , הרקטות החלו בשנת 2002 לפני ההתנתקות.
אחרי ההתנתקות זה נהיה הרבה יותר גרוע והטילים הגיעו כבר לתל אביב , עם הרבה סבבי לחימה ועם טילים ובלוני תבערה והפגנות אלימות על הגדר שהלכו וגברו עד לטבח ב 7 לאוקטובר.
לפי אוסלו הטרור הסתכם בפיגועי סכינים בעיקר , ולא היו צריך הרבה כוח צבאי להתמודד עם זה.
הטילים לא הגיעו לשם עם ערפאת, והרשות הפלשטינאית דווקא ניסתה למנוע את ההסלמה (כפועל יוצא חמאס ביצעו הפיכה נגדם). פיגועים היו גם כשהיו מתנחלים שם, ולא רק המתנחלים נפגעו בפיגועים האלה - לצערנו הרב. אני מכיר את האזור היטב, וגם את הנבלות שחיו בנצרים אני מכיר טוב טוב. כמו אז כך גם היום - אין הבדל משמעותי בין תושבי השטחים היהודים והערבים, זה נבלה וזה טרפה.
מה פתאום? מי שירה פאצמארים ורקטות ללא הרף על גוש קטיף ועל שדרות היו גם אנשיו של ערפאת , וגם אחרי ההתנתקות אנשי הפאתח השתתפו בירי רקטות.
הטילים הגיוע לעזה עם ערפאת ברגע שאיבדנו שליטה על עזה ב 93 , אזהחלה ההתעצמות הצבאית שלהם שהתגברה אחרי ההתנתקות.
זאת בינתיים הסיבה שאתה מפסיד - ההסברה. מה אתה חושב, איכפת להם כמה אנשים תהרוג?
צה"ל לא מפסיד , ומחסל בהדרגה את היכולות הצבאיות שלהם , אתה מייחס חשיבות מוגזמת מאד להסברה, ובכלל מה יש להסביר הרבה, האויב בעזה תקפו אותנו ורוצים להשמיד אותנו ואנחנו נלחמים בחזרה.
מה שאתה מציע זה שלא נכבוש את עזה רק כדי להראות נחמדים ולקבל תמיכה מארה"ב, ובנתיים מה ? להמשיך ולספוג טילים רק כדי לא לפגוע בקו ההסברה שלנו ? זה נראה לך הגיוני ? וזה אחרי מה שקרה ב 7 לאוקטובר ?

ואיך זה עובד לך? התותחים רועמים - וישראל מפסידה. כשפועלים בדיוק כמו שהאויב רוצה - האויב מנצח. ובגלל משתפי פעולה כמוך ישראל עושה בדיוק, אבל בדיוק, מה שחמאס רצה שתעשה.
האויב ממש לא רוצה את זה שצה"ל הורס את עזה ואת המנהרות בשיטתיות.
מה שהביא אותנו ל7 באוקטובר זה הבטחון המוחלט של חמאס שאם הם יבצעו את המתקפה הזאת ישראל תפתח במלחמה כוללת שתאפשר להם להציג את עצמם כקורבנות.

ביבי, כהרגלו, שיתף איתם פעולה באופן מלא. אתה כהרגלך מראה תמיכה מוחלטת ברעיון הפלשטיני.
לא נכון , הם לא ציפו שצה"ל יכבוש את עזה, הם ציפו לעוד סבב לחימה סטנדרתי שבה ישראל מגיבה רק מהאוויר אולי בעצימות גבוהה ממקודם, וסמכו על המנהרות שיגנו עליהם מפני חיל האוויר שלנו, יש להניח שהם קיוו ממש להשמיד אותנו היו להם תוכניות להגיע עד באר שבע ולקוות שיפתחו עוד חזיתות , ואכן נפתחה חזית בצפון וגם במיזרח ביו"ש שלמזלינו צה"ל נמצא שם בזכות ההתישבות היהודית שם ומכסח לטרור ביוש את הצורה ולא נותן להם להתעצם צבאית ולחקות את האויב בעזה.

vinney

Well-known member
אם כך לא היה צריך לצאת למלחמה כלל. ביבי הצליח להביא לשקט הרבה יותר ארוך מ36 שעות ידי העברת כמה מזוודות דולרים לעזה.

לפני מסירת עזה לערפאת ב 93 לא נורה אף טיל מעזה.
אני אגיד לך יותר מזה - לפני הקמת המדינה לא נורה אף טיל מעזה!

הסטטיסטיקה אומרת שכל מי שלא מצליח להבדיל בין קשרי סיבה ותוצאה וקשרי התאמה מקרית - מת. רק אומר.

יש קשר, הטרור מעזה התעצם אחרי מסירת עזה לערפאת , אז התחילו הפאצמארים ומטעני הנפץ , הרקטות החלו בשנת 2002 לפני ההתנתקות.
שוב, הסכם עזה-יריחו נחתם ב1994, ואילו ירי תלול מסלול מהרצוע החל בסביבות 2001. זה לא בדיוק ״אז״.

אחרי ההתנתקות זה נהיה הרבה יותר גרוע והטילים הגיעו כבר לתל אביב , עם הרבה סבבי לחימה ועם טילים ובלוני תבערה והפגנות אלימות על הגדר שהלכו וגברו עד לטבח ב 7 לאוקטובר.
לפי אוסלו הטרור הסתכם בפיגועי סכינים בעיקר , ולא היו צריך הרבה כוח צבאי להתמודד עם זה.
שוב, ההתקדמות הטכנולוגית שלהם לא הייתה בגלל ההתנתקות, בדיוק כמו שירי תלול מסלול החל למרות ההתנחלויות. זה עבר לך מעל הראש, תרתי משמע.

מה פתאום? מי שירה פאצמארים ורקטות ללא הרף על גוש קטיף ועל שדרות היו גם אנשיו של ערפאת , וגם אחרי ההתנתקות אנשי הפאתח השתתפו בירי רקטות.
הטילים הגיוע לעזה עם ערפאת ברגע שאיבדנו שליטה על עזה ב 93 , אזהחלה ההתעצמות הצבאית שלהם שהתגברה אחרי ההתנתקות.
הטילים הגיעו לשם הרבה אחרי, והסיבה שהם הגיעו לשם לא הייתה ערֿפאת, אלא הגדר. זה מנוע לכל קדמה טכנולוגית - יש מכשול וצריך להתגבר עליו. אז נוצר מכשול שפגע ביכולת שלהם להוציא פיגועים בארץ דרך הסתננויות ומתאבדים - התגברו עם טילים. זה היה קורה עם או בלי ערפאת, על המכשול הוחלט עוד בממשלת רבין, ולפני הסכמי אוסלו.

צה"ל לא מפסיד , ומחסל בהדרגה את היכולות הצבאיות שלהם , אתה מייחס חשיבות מוגזמת מאד להסברה, ובכלל מה יש להסביר הרבה, האויב בעזה תקפו אותנו ורוצים להשמיד אותנו ואנחנו נלחמים בחזרה.
שוב, זה נצחון טקטי, לא איסטרטגי. זה ההבדל בין נצחון בקרב להכרעת המערכה. להכרעה לא הגעת, אתה אפילו לא קרוב, ואילו הם דווקא כן. הם מצליחים בזירה מדינתית הרבה יותר ממך, הם מצליחים לשלוט בהחלטות שלך, הם מצליחים לקבוע עובדות בשטח. כל מה שאתה עושה זה לחסל את המלאי שלהם, אבל את המלאי אפשר להשלים מהר מאוד, ע״ע חיזבאללה. כבר יותר משלושה חודשים מתנהלת הלחימה, אף מנהיג שלהם לא נפגע, וכמה מהחטופים שוחררו, תזכיר לי? גם כשהיה אפשר לשחרר חטופים - ירו בהם במקום, ולא בטעות אלא בדיוק בגלל הגישה האלימה והבלתי מתחשבנת שלך לירות בכל דבר שזז.

מה שאתה מציע זה שלא נכבוש את עזה רק כדי להראות נחמדים ולקבל תמיכה מארה"ב, ובנתיים מה ? להמשיך ולספוג טילים רק כדי לא לפגוע בקו ההסברה שלנו ? זה נראה לך הגיוני ? וזה אחרי מה שקרה ב 7 לאוקטובר ?
צריך לחשוב מחוץ לקופסא. צריך לנצח אותם במלמה שהם מנהלים, לא אתה. צריך לפגוע בהם איפה שכואב, לא איפה שקל. מלחמה עושים בתחבולה, לא ברפלקסים.

בינתיים, כל מה שישראל עושה זה לפי תוכנית צפויה מראש ולא הפתענו אף אחד בשום דבר, וככה לא מנצחים במלחמות.

האויב ממש לא רוצה את זה שצה"ל הורס את עזה ואת המנהרות בשיטתיות.
למה לא? זה מצטלם יופי. חכה, עוד יביאו את התמונות ״לפני ואחרי״ מעזה להאג ולכל ערוץ תקשורתי כדי להראות כמה אתה מתנהג בבהמתיות כלפי אוכלוסיה אזרחית. מה תצעק, הם כולם חמאס? גם אם כן - לאף אחד לא איכפת.

לא נכון , הם לא ציפו שצה"ל יכבוש את עזה,
בחיאת, אני ציפיתי שצה״ל יכבוש את עזה - הם לא יצפו? תהיה רציני.

הם ציפו לעוד סבב לחימה סטנדרתי שבה ישראל מגיבה רק מהאוויר אולי בעצימות גבוהה ממקודם, וסמכו על המנהרות שיגנו עליהם מפני חיל האוויר שלנו,
זה אתה אומר למה?

יש להניח שהם קיוו ממש להשמיד אותנו היו להם תוכניות להגיע עד באר שבע
תוכניות יש לכולם, אז היו להם תוכניות. אם היה מתמזל מזלם, היו מגיעים גם לחברון, היה מצטלם עוד יותר יפה.

ולקוות שיפתחו עוד חזיתות , ואכן נפתחה חזית בצפון וגם במיזרח ביו"ש שלמזלינו צה"ל נמצא שם בזכות ההתישבות היהודית שם ומכסח לטרור ביוש את הצורה ולא נותן להם להתעצם צבאית ולחקות את האויב בעזה.
פעם אחרונה שבדקתי היו כמה וכמה פיגועים ביו״ש לאחרונה, ואילו צה״ל פועל במחנות פליטים ובערים איפה שאין שום נוכחות של מתנחֿלים. דווקא ההתנחלויות ביו״ש גרמו להזזת כוחות מהעוטף בעזה, אבל את זה אתה מעדיף לשכוח כמובן.

הפרבולה1

Well-known member
אם כך לא היה צריך לצאת למלחמה כלל. ביבי הצליח להביא לשקט הרבה יותר ארוך מ36 שעות ידי העברת כמה מזוודות דולרים לעזה.
לא נכון, המזוודות לא הביאו שקט, טיפטופי הטילים המשיכו גם אחרי שהם קיבלו כספים, היו מקירם שממש יום אחרי שהועבר להם הכסף הקאטרי נורו רקטות.
ואגב אתה מסלף ומשמיט את העובדה שמדובר בכסף קאטרי שביבי העביר דרך שיטחינו , שבכל מקרה עבור מליארדים לאויב לא דרך שיטחינו ( דרך מיצריים ובעוד שיטות ). כך שלהעברת המזוודות כסף דרך שיטחינו לא היתה משמעות רבה למעט לרמוס את ריבונותינו ולהציג אותנו כמי שעושים מצור על עזה ( שזה לא היה נכון אף פעם למעט מצור ימי )
אני אגיד לך יותר מזה - לפני הקמת המדינה לא נורה אף טיל מעזה!
זה לא סותר את העובדה שלפני מסירת עזה לערפאת לא נורו עלינו טילים. הקשר הוא מאד סיבתי
הסטטיסטיקה אומרת שכל מי שלא מצליח להבדיל בין קשרי סיבה ותוצאה וקשרי התאמה מקרית - מת. רק אומר.
אתה זה לא רואה את הסיבה האמיתית להתעצמות הצבאית של האויב - יציאת צה"ל מעזה ב 94 שאז זה התחיל והתגבר מאד אחרי ההתנתקות.
שוב, הסכם עזה-יריחו נחתם ב1994, ואילו ירי תלול מסלול מהרצוע החל בסביבות 2001. זה לא בדיוק ״אז״.
זה כן אז התחיל התהליך, זה התחיל עם מטעני חבלה עוצמתיים בעוטף עזה , שימוש בפאצמארים ובסביבות 2002 נורה הטיל הראון על שדרות
שוב, ההתקדמות הטכנולוגית שלהם לא הייתה בגלל ההתנתקות, בדיוק כמו שירי תלול מסלול החל למרות ההתנחלויות. זה עבר לך מעל הראש, תרתי משמע.
ברגע שצה"ל יצא לגמרי היתה קפיצה טכנולוגית בטילים שם יצרו , לפני כן זה הגיע רק לשדרות, בהמשך זה הגיע כבר להרצליה .
הטילים הגיעו לשם הרבה אחרי, והסיבה שהם הגיעו לשם לא הייתה ערֿפאת, אלא הגדר. זה מנוע לכל קדמה טכנולוגית - יש מכשול וצריך להתגבר עליו. אז נוצר מכשול שפגע ביכולת שלהם להוציא פיגועים בארץ דרך הסתננויות ומתאבדים - התגברו עם טילים. זה היה קורה עם או בלי ערפאת, על המכשול הוחלט עוד בממשלת רבין, ולפני הסכמי אוסלו.
הסיבה היא יציאת צה"ל מעזה והמטרה שלהם לחסל אותנו. אם צה"ל היה נשאר בעזה הם לא היו מצליחים לפתח טילים בלי קשר לגדר שנועדה למטרה אחרת - מניעת הסתננויות.
שוב, זה נצחון טקטי, לא איסטרטגי. זה ההבדל בין נצחון בקרב להכרעת המערכה. להכרעה לא הגעת, אתה אפילו לא קרוב, ואילו הם דווקא כן. הם מצליחים בזירה מדינתית הרבה יותר ממך, הם מצליחים לשלוט בהחלטות שלך, הם מצליחים לקבוע עובדות בשטח. כל מה שאתה עושה זה לחסל את המלאי שלהם, אבל את המלאי אפשר להשלים מהר מאוד, ע״ע חיזבאללה. כבר יותר משלושה חודשים מתנהלת הלחימה, אף מנהיג שלהם לא נפגע, וכמה מהחטופים שוחררו, תזכיר לי? גם כשהיה אפשר לשחרר חטופים - ירו בהם במקום, ולא בטעות אלא בדיוק בגלל הגישה האלימה והבלתי מתחשבנת שלך לירות בכל דבר שזז.
לא ברור מה אתה מציע , מה יעזור שננצח אותם בשדה ההסברה , האם זה יעצור את ירי הטילים.
צריך לחשוב מחוץ לקופסא. צריך לנצח אותם במלמה שהם מנהלים, לא אתה. צריך לפגוע בהם איפה שכואב, לא איפה שקל. מלחמה עושים בתחבולה, לא ברפלקסים.
לא ברור מה אתה מציע , איך אפשר לעצור את ירי הטילים על ישראל שנמשך 20 שנה באמצעות "הסברה" בלבד.
בינתיים, כל מה שישראל עושה זה לפי תוכנית צפויה מראש ולא הפתענו אף אחד בשום דבר, וככה לא מנצחים במלחמות.
למה לא? זה מצטלם יופי. חכה, עוד יביאו את התמונות ״לפני ואחרי״ מעזה להאג ולכל ערוץ תקשורתי כדי להראות כמה אתה מתנהג בבהמתיות כלפי אוכלוסיה אזרחית. מה תצעק, הם כולם חמאס? גם אם כן - לאף אחד לא איכפת.
אתה לא מבין שהשתנתה פה הקונספציה , הרבה פחות איכפת לנו מהאג ומה CNN וכמה "בהמתיים" זה יראה בתקשורת , יש הבנה שרק צבאית אפשר למגר את האויב ולא דרך הסברה ( לפחות לא רק
פעם אחרונה שבדקתי היו כמה וכמה פיגועים ביו״ש לאחרונה, ואילו צה״ל פועל במחנות פליטים ובערים איפה שאין שום נוכחות של מתנחֿלים. דווקא ההתנחלויות ביו״ש גרמו להזזת כוחות מהעוטף בעזה, אבל את זה אתה מעדיף לשכוח כמובן.
לא ההתנחלויות גרמו להזזת כוחות , אלה רצח יהודים יום יומי כמעט ביו"ש + הקביעה של הדרג המדיני שהחמאס מורתע.

vinney

Well-known member
לא נכון, המזוודות לא הביאו שקט, טיפטופי הטילים המשיכו גם אחרי שהם קיבלו כספים, היו מקירם שממש יום אחרי שהועבר להם הכסף הקאטרי נורו רקטות.
ל36 שעות? בוודאי שהביאו. אני זוכר הרבה יותר מ36 שעות של שקט רציף בשנים האחרונות. הרי זה פרק הזמן שהצעת בתור "הישג" של המלחמה. האמת, ממשלת לפיד/בנט הצליחה לגרום לשקט של כמה וכמה חודשים בלי אף שטר שהועבר לשם, כמה שזכור לי. הא, ובלי מלחמה כוללת.

ואגב אתה מסלף ומשמיט את העובדה שמדובר בכסף קאטרי שביבי העביר דרך שיטחינו , שבכל מקרה עבור מליארדים לאויב לא דרך שיטחינו ( דרך מיצריים ובעוד שיטות ). כך שלהעברת המזוודות כסף דרך שיטחינו לא היתה משמעות רבה למעט לרמוס את ריבונותינו ולהציג אותנו כמי שעושים מצור על עזה ( שזה לא היה נכון אף פעם למעט מצור ימי )

בלה בלה בלה טענות פלשטינאיות בלה בלה ביבי לא אשם למרות שהיה ראש ממשלה לאורך כמעט כל התקופה בשלושת העשורים האחרונים בלה בלה משהו.

תימצתי נכון?

זה לא סותר את העובדה שלפני מסירת עזה לערפאת לא נורו עלינו טילים. הקשר הוא מאד סיבתי
זה לא עובד בצורה כזאת. אני חושב שכדאי שתחזור על ההגדרה של "קשר סיבתי". כמו שאמרתי, גם לפני קום המדינה לא ירו טילים. אז הקמת מדינת ישראל זאת הסיבה? לא. גם לפני הכיבוש האיסלמי של המאה השישית לא ירו עלינו טילים. גם לפני חורבן בית שני לא ירו טילים. אני יכול להמשיך עד תוהו ובוהו.

זה כן אז התחיל התהליך, זה התחיל עם מטעני חבלה עוצמתיים בעוטף עזה , שימוש בפאצמארים ובסביבות 2002 נורה הטיל הראון על שדרות
הא, עכשיו אתה מדבר. אז, אתה אומר, התחיל התהליך. כי לפני שיצאנו מעזה לא היו פיגועים, לפני שיצאנו מעזה לא היו שם מחבלים, השייח יאסין היה קדוש ותרם כספים לרבי מלובביץ' והמהנדס היה ידוע בגשרים היציבים שהוא בנה לרוחב כל נהרות עזה.

בואנה, היסטוריה ששהורים שלך חיו אתה לא יודע, איזה בושות.

ברגע שצה"ל יצא לגמרי היתה קפיצה טכנולוגית בטילים שם יצרו , לפני כן זה הגיע רק לשדרות, בהמשך זה הגיע כבר להרצליה .
איך שצה"ל יצא - יום למחרת הגיע להרצליה. נכון? אם רק צה"ל לא היה יוצא....

הסיבה היא יציאת צה"ל מעזה והמטרה שלהם לחסל אותנו. אם צה"ל היה נשאר בעזה הם לא היו מצליחים לפתח טילים בלי קשר לגדר שנועדה למטרה אחרת - מניעת הסתננויות.
הנה, צה"ל חזר. כבר שלושה חודשים צה"ל מוריד את כל הבתים בעזה. והפלא ופלא - הטילים לא עצרו. גם לא יעצרו.

לא ברור מה אתה מציע , מה יעזור שננצח אותם בשדה ההסברה , האם זה יעצור את ירי הטילים.
וודאי. הסברתי את זה כבר כמה וכמה פעמים. מבחינתם מדובר בעסק. מסחטת כספים. למה הבכירים לא ממהרים להתאבד בעצמם רק שולחים שליחים? כי זה עסק. זאת פרנסה. תראה איך הם נדלקו שפתאום הפסיקו את מימון האונר"א - הרי ככה הם מלבינים כספים. כל גיוסי הכספים בכל העולם המערבי - זאת המטרה שלהם. שיהיו מסכנים, שיהיו נפגעים, שיהיו נתונים להפגזות בלתי פוסקות שלך - זה בדיוק מה שהם רוצים. מה אתה חושב שהם עושים?

אין להם שום עניין לחסל אותך בדיוק כמו שאין להם שום עניין להקים מדינה. הם עושים בדיוק את אותו הדבר שאתה עושה: עושקים אנשים מטומטמים שמאמינים להם. כמו שהמתנחלים בארץ לא באמת רוצים שיספחו אותם, כי אז הם סתם יהיו עוד חבורה של אהבלים כמו אלה בעוטף, לא. אתם רוצים כסף, אתם רוצים משאבים, אתם רוצים כוח, ובשביל זה צריך שהמצב ישאר לנצח נפיץ, בלתי פתור, תקוע. כך גם הם.

למה אתה חושב שהימין הישראלי משתף פעולה עם החמאס עוד משנות ה90?

לא ברור מה אתה מציע , איך אפשר לעצור את ירי הטילים על ישראל שנמשך 20 שנה באמצעות "הסברה" בלבד.
ההסברה היא לא להם, ההסברה היא לפתיים שתורמים להם כסף. אתה תתפלא, אבל עיקר הכסף שלהם לא בא ממדינות ערב. המזוודות הקטריות זה לא כסף שקטר תרמה מטיב ליבה. זה כסף מולבן שהם אספו דווקא ממדינות המערב.

אתה יודע כמה הם מתרימים פה בארה"ב? מדובר בסכומים עצומים.

אתה לא מבין שהשתנתה פה הקונספציה , הרבה פחות איכפת לנו מהאג ומה CNN וכמה "בהמתיים" זה יראה בתקשורת , יש הבנה שרק צבאית אפשר למגר את האויב ולא דרך הסברה ( לפחות לא רק
בסדר, עובד לך נהדר. לך, כי אתה מעוניין בהמשך המצב הזה בדיוק כמוהם.

לא ההתנחלויות גרמו להזזת כוחות , אלה רצח יהודים יום יומי כמעט ביו"ש + הקביעה של הדרג המדיני שהחמאס מורתע.
היהודים האלה ביו"ש הם... מתנחלים, כן? ודרג מדיני שאתה בחרת.

הפרבולה1

Well-known member
ל36 שעות? בוודאי שהביאו. אני זוכר הרבה יותר מ36 שעות של שקט רציף בשנים האחרונות. הרי זה פרק הזמן שהצעת בתור "הישג" של המלחמה. האמת, ממשלת לפיד/בנט הצליחה לגרום לשקט של כמה וכמה חודשים בלי אף שטר שהועבר לשם, כמה שזכור לי. הא, ובלי מלחמה כוללת.
הכסף המשיך לעבר לעזה בצורות אחרות ( העברות בנקאיות ) חוץ מזה העברת המזוודות דרך שיטחינו היתה למטרה אחת - לרמוס את ריבונותינו ולהציג לעולם שכאילו אנו עושים מצור על עזה ושולטים על מה שנכנס שם - בפועל נכנס ממיצרים כל מה שהעזתים רצו.
בלה בלה בלה טענות פלשטינאיות בלה בלה ביבי לא אשם למרות שהיה ראש ממשלה לאורך כמעט כל התקופה בשלושת העשורים האחרונים בלה בלה משהו.
תימצתי נכון?
לא, התעלמתה מהעובדות שלא נוחות לך , הכסף הקאטרי שהעובר במזוודות לא הרגיע את האויב בעזה, הטרור המשיך והתגבר גם אחרי זה , וזה לא רק ירי טילים זה הפגנות אלימות על הגדר , בלוני תבערה, ירי נק"ל
זה לא עובד בצורה כזאת. אני חושב שכדאי שתחזור על ההגדרה של "קשר סיבתי". כמו שאמרתי, גם לפני קום המדינה לא ירו טילים. אז הקמת מדינת ישראל זאת הסיבה? לא. גם לפני הכיבוש האיסלמי של המאה השישית לא ירו עלינו טילים. גם לפני חורבן בית שני לא ירו טילים. אני יכול להמשיך עד תוהו ובוהו.
זה בהחלט הסיבה, אי שליטת צה"ל בעזה שהחלה ב 94 איפשרה לאויב שם להתעצם צבאית , גם לפני כן היו פיגועים מעזה וברור שהסיבה לטרור מעזה היא הקמת מדינת ישראל , אבל היכולות הצבאית שלהם גדלה כשצה"ל הפסיק לשלוט בעזה ב 94 , והתעצמה עוד יותר בהתנתקות.
הא, עכשיו אתה מדבר. אז, אתה אומר, התחיל התהליך. כי לפני שיצאנו מעזה לא היו פיגועים, לפני שיצאנו מעזה לא היו שם מחבלים, השייח יאסין היה קדוש ותרם כספים לרבי מלובביץ' והמהנדס היה ידוע בגשרים היציבים שהוא בנה לרוחב כל נהרות עזה.
בואנה, היסטוריה ששהורים שלך חיו אתה לא יודע, איזה בושות.
לפני ההתנתקות ב 2005 לא היו מנהרות והטילים הגיעו עד שדרות , לפני 94 לא היו טילים ולא מנהרות ולא פאצמארים , היה לכל היותר טרור "סטנדרטי" של סכינים ומטענים כמו שיש ביו"ש שבזכות ההתישבות היהודית שם צה"ל נלחם בהם. לולא ההיתישבות היהודית ביו"ש צה"ל היה עוזב ומפקיר את הבטחון לאבו מאזן , וכל מישור החוף היה בסכנה ותחת "טיטופי טילים " מגנין ומשכם.
איך שצה"ל יצא - יום למחרת הגיע להרצליה. נכון? אם רק צה"ל לא היה יוצא....
תוך כמה שנים זה הגיע
הנה, צה"ל חזר. כבר שלושה חודשים צה"ל מוריד את כל הבתים בעזה. והפלא ופלא - הטילים לא עצרו. גם לא יעצרו.
הם כן התמעטו מאד , במקום כל יום ירי טילים על גוש דן , אז יש פעם בשבועיים. וזה הישג שאתה מזלזל בו כיוון שלא חיית תחת המצב הנורא הזה של צבע אדום. חיינו במצב בלתי אפשרי, הם ירו טילים כל פעם שהתחשק להם , שאיזה היהודי עלה להר הבית ומילמל כמה פסוקים , שאיזה מחבל הרעיב עצמו למות בכלא , אחרי סיכול מוצלח של טרור ביו"ש , שיקרנו לעצמינו שזה בגלל המצב הכלכלי בעזה , המשכנו להעביר סחורות, כסף קאטרי , הכנסנו פועלים מעזה קיבלנו את 7 באוקטובר.

וודאי. הסברתי את זה כבר כמה וכמה פעמים. מבחינתם מדובר בעסק. מסחטת כספים. למה הבכירים לא ממהרים להתאבד בעצמם רק שולחים שליחים? כי זה עסק. זאת פרנסה. תראה איך הם נדלקו שפתאום הפסיקו את מימון האונר"א - הרי ככה הם מלבינים כספים. כל גיוסי הכספים בכל העולם המערבי - זאת המטרה שלהם. שיהיו מסכנים, שיהיו נפגעים, שיהיו נתונים להפגזות בלתי פוסקות שלך - זה בדיוק מה שהם רוצים. מה אתה חושב שהם עושים?

אין להם שום עניין לחסל אותך בדיוק כמו שאין להם שום עניין להקים מדינה. הם עושים בדיוק את אותו הדבר שאתה עושה: עושקים אנשים מטומטמים שמאמינים להם. כמו שהמתנחלים בארץ לא באמת רוצים שיספחו אותם, כי אז הם סתם יהיו עוד חבורה של אהבלים כמו אלה בעוטף, לא. אתם רוצים כסף, אתם רוצים משאבים, אתם רוצים כוח, ובשביל זה צריך שהמצב ישאר לנצח נפיץ, בלתי פתור, תקוע. כך גם הם.

למה אתה חושב שהימין הישראלי משתף פעולה עם החמאס עוד משנות ה90?
לא נכון זה לא הכסף, גם אצלינו כבר מבינים שהם רוצים את האדמה שלנו ולא שטרות צבעוניים. עכשיו אנחנו רואים באיזה רמת חיים גבוהה הם חיו בעזה את הווילות המפוארות הכיכרות השווקים , הבתים ( גם בשכונות רגילות ) החדישים , אבל זה לא עינין אותם הם רוצים את השטח שלנו ( מהים עד הנהר ) הם אומרים זאת בעצמם בוקר וערב ואתה מחליט בשבילם מה הם חושבים
ההסברה היא לא להם, ההסברה היא לפתיים שתורמים להם כסף. אתה תתפלא, אבל עיקר הכסף שלהם לא בא ממדינות ערב. המזוודות הקטריות זה לא כסף שקטר תרמה מטיב ליבה. זה כסף מולבן שהם אספו דווקא ממדינות המערב.
אתה יודע כמה הם מתרימים פה בארה"ב? מדובר בסכומים עצומים.
הכסף שהם מגייסים הולך בעיקר מטרה סופית אחת - כיבוש פלסטין . והדרך להלחם בזה זה לשטח את עזה שלא יהיה להם לאן לחזור , שיקבלו כמה כסף שהם רוצים אבל אי אפשר לגור בתוך שטרות צבעוניים.
היהודים האלה ביו"ש הם... מתנחלים, כן? ודרג מדיני שאתה בחרת.
כן גם על היהודים ביו"ש אנחנו רוצים לשמור , ונעביר לשם כמה גדודים שצריך , אחרי ה 7 באוקטובר אנו מבינים שזה אינטרס של כולנו שיהיו שם יהודים , כדי שגם כפר סבא לא תחווה חלילה טבח דומה מהחמאס והפאתח שבקלקיליה ובטול כרם.

vinney

Well-known member
טוב, כרגיל, אין עם מי לדבר. אתה פשוט מדקלם את השטויות שהמנהיגים הרוחניים של מעזה נתנו לך וזהו, לא מעניין אותך כלום חוץ מרצח ודם ותעשה הכל, כמו החמאס, כדי שזה ימשיך.

ואחרי זה בראבו מתפלא למה אני חושב שמתנחלים וחמאסניקים זה המיץ של הזבל של המין האנושי.

הפרבולה1

Well-known member
טוב, כרגיל, אין עם מי לדבר. אתה פשוט מדקלם את השטויות שהמנהיגים הרוחניים של מעזה נתנו לך וזהו, לא מעניין אותך כלום חוץ מרצח ודם ותעשה הכל, כמו החמאס, כדי שזה ימשיך.

ואחרי זה בראבו מתפלא למה אני חושב שמתנחלים וחמאסניקים זה המיץ של הזבל של המין האנושי.
הדרך שלך להלחם בחמאס זה להיות נחמדים לעולם וזה יעצור את הזרמת הכספים אליהם ואז לא היה להם כסף לקנות טילים , נכון ?
אז זה לא יקרה כי:
- יש מספיק אנטישמיים בעולם כולל האו"ם אונר"א מדינות ערב BDS שימשיכו לתת להם כספים ולא משנה כמה אנחנו נהיה נחמדים ונסביר ונסביר ונסביר
- זה לא רק החמאס זה גם הרש"פ ושאר הארגונים הפלסטינים ובתמיכת מדינות ערב שמקבלים כספים ונחשבים ל"פרטנרים" על ידי אידיוטים שימושיים ( הממשל בארה"ב, אתה ...) שבפועל הם אויבים נאצים כמו החמאס בעזה.

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
הדרך שלך להלחם בחמאס זה להיות נחמדים לעולם וזה יעצור את הזרמת הכספים אליהם ואז לא היה להם כסף לקנות טילים , נכון ?
אז זה לא יקרה כי:
- יש מספיק אנטישמיים בעולם כולל האו"ם אונר"א מדינות ערב BDS שימשיכו לתת להם כספים ולא משנה כמה אנחנו נהיה נחמדים ונסביר ונסביר ונסביר
- זה לא רק החמאס זה גם הרש"פ ושאר הארגונים הפלסטינים ובתמיכת מדינות ערב שמקבלים כספים ונחשבים ל"פרטנרים" על ידי אידיוטים שימושיים ( הממשל בארה"ב, אתה ...) שבפועל הם אויבים נאצים כמו החמאס בעזה.
בינתיים התוצאה היחידה שאני רואה היא שהממשלה ״על ימין מלא״ שלך מנהלת משא ומתן עם החמאס לשחרור אלפי מחבלים שיחזרו ויפגעו בנו.

מה שאני אומר לך הוא שהשיטה שלך לא עובדת. זה הכל. תמשיך לדפוק את הראש בקיר, זה לא שיש לך ממה לחשוש, המוח מת כבר מזמן.

הפרבולה1

Well-known member
בינתיים התוצאה היחידה שאני רואה היא שהממשלה ״על ימין מלא״ שלך מנהלת משא ומתן עם החמאס לשחרור אלפי מחבלים שיחזרו ויפגעו בנו.

מה שאני אומר לך הוא שהשיטה שלך לא עובדת. זה הכל. תמשיך לדפוק את הראש בקיר, זה לא שיש לך ממה לחשוש, המוח מת כבר מזמן.
השיטה עובדת , צה"ל משמיד בהדרגה את יכולתיו הצבאיות של האויב , עוד משגרים מושמדים עוד מחבלים מחוסלים עוד מנהרות מפוצצות. היום למשל השמידו משגרים שירו אתמול על גוש דן , מה שעושה טיל אחד של חיל האוויר לא יעשו אלף מסבירנים עם אגלית רהוטה.

בנתיים הערבים עושים לנו את העבודה ומעלים דרישות בלתי מקובלות ( כמו נסיגה מעזה ) שאפילו ביבי "הימני" לא יכול לקבל אז אין עסקה לשחרור מחבלים .

חוץ מזה אנחנו יודעים שנמשיך לחיות על חרבינו כך שאין לנו אשליות שהמילחמה תחסל את רצונם של הערבים לסלק אותנו מפה, זה לא קרה ב 75 שנה וכנראה לא יקרה בעתיד, רק שמאלנים טיפשים דורשים "שלום עכשיו" ומקשקשים על "היום שאחרי" ועל "נקודת היציאה" כמו שהיה בסבבים הקודמים ששילמנו ביוקר על כל הפסקת אש שהסכמנו עליה.

vinney

Well-known member
בסדר.

אל תבכה לי אחר כך שהאמריקאים לא תומכים בך יותר. רוצה להיות לבד - תמות לבד, בעיה שלך.

הפרבולה1

Well-known member
בסדר.

אל תבכה לי אחר כך שהאמריקאים לא תומכים בך יותר. רוצה להיות לבד - תמות לבד, בעיה שלך.
לא ברור לי איך התגובה שלך קשורה למה שכתבתי . בכל אופן ממשל בארה"ב לא מושפע רק מאנשים כמוך שונאי ישראל ותומכי חמאס ( סליחה אתה לא תומך חמאס אלה תומך רש"פ שזה בעצם אותו דבר , רק שאתה חי בהכחשה שכאילו הרש"פ זה פרטנר )

אמרתה שהתוצאה היחידה של הממשלה הנוכחית זה מו"ם לשחרור אלפי מחבלים , ומה עם התוצאה המבורכת של הריסת כמעט כל צפון רצועת עזה , על חיסול המשגרים היום , על פיצץ מאות מנהרות, על חיסול אלפי מחבלים , יש עוד תוצאות שאתה מעדיפ להתעלם מהם כי הם סותרות את "הגישה" שלך .

vinney

Well-known member
לא ברור לי איך התגובה שלך קשורה למה שכתבתי . בכל אופן ממשל בארה"ב לא מושפע רק מאנשים כמוך שונאי ישראל ותומכי חמאס ( סליחה אתה לא תומך חמאס אלה תומך רש"פ שזה בעצם אותו דבר , רק שאתה חי בהכחשה שכאילו הרש"פ זה פרטנר )
בינתיים היחיד שתומך בטרור פה זה אתה. אתה בפה מלא ובמוצהר תומך בטרור, דורש לפגוע באוכלוסיה אזרחית, ומעודד רצח עם ופשעים נגד האנושות - בדיוק מה שהפלשטינאים טוענים שאתה עושה. אתה זה שמוכיח לכל העולם שפלשטינאים צודקים.

אתה, כמו כל הימין הישראלי המתלהם, חי באשליה שזה שאתה חושב שאתה צודק עושה אותך צודק. אתה לא צודק, וגם לא חכם. זאת הסיבה שאתה מפסיד פעם אחר פעם.

אמרתה שהתוצאה היחידה של הממשלה הנוכחית זה מו"ם לשחרור אלפי מחבלים , ומה עם התוצאה המבורכת של הריסת כמעט כל צפון רצועת עזה , על חיסול המשגרים היום , על פיצץ מאות מנהרות, על חיסול אלפי מחבלים , יש עוד תוצאות שאתה מעדיפ להתעלם מהם כי הם סותרות את "הגישה" שלך .
איפה אמרתי את זה? אתה שקרן בן שקרן.

מה שאמרתי הוא שהדברים האלה חסרי ערך ממשי. כן, חיסלו כמה משגרים, אתה לא תספיק להגיע למערכת הבחירות הבאה וכל המשגרים האלה ישובו. כן, פוצצו כמה מנהרות, לא תספיק לגנוב עוד כמה מליארדים וכבר יבנו מנהרות חדשות. אפשר לחשוב הישג.

ברמת המערכה - הפסדת. שוב, כמו בכל הפעמים הקודמות, ישראל נכנעת, מוכנה לוותר על הכל, לשחרר את כולם, ולחזור לסבב הבא בדיוק באותו המצב.

הפרבולה1

Well-known member
בינתיים היחיד שתומך בטרור פה זה אתה. אתה בפה מלא ובמוצהר תומך בטרור, דורש לפגוע באוכלוסיה אזרחית, ומעודד רצח עם ופשעים נגד האנושות - בדיוק מה שהפלשטינאים טוענים שאתה עושה. אתה זה שמוכיח לכל העולם שפלשטינאים צודקים.
נכון אני בעד טרור נגד האויב , וכל ערביי עזה זה אויב, את "הבלתי מעורבים" יש לטרנספר , ואת החמושים לחסל ( אלה אם כן הם נכנעים ). הפלסטינים לא צודקים כי זאת הארץ שלנו ומי שמנסה לגרש אותנו מכאן שיטחו יכבש ( שזה מה שקורה עכשיו) ונקווה שגם הוא יטרונספר.
אתה, כמו כל הימין הישראלי המתלהם, חי באשליה שזה שאתה חושב שאתה צודק עושה אותך צודק. אתה לא צודק, וגם לא חכם. זאת הסיבה שאתה מפסיד פעם אחר פעם.
איפה אמרתי את זה? אתה שקרן בן שקרן.
מה שאמרתי הוא שהדברים האלה חסרי ערך ממשי. כן, חיסלו כמה משגרים, אתה לא תספיק להגיע למערכת הבחירות הבאה וכל המשגרים האלה ישובו. כן, פוצצו כמה מנהרות, לא תספיק לגנוב עוד כמה מליארדים וכבר יבנו מנהרות חדשות. אפשר לחשוב הישג.
אתה שקרן , לא אמרתה את זה , לא אמרתה שהם חסרי ערך הנה ציטוט מדבריך.

מהמשפט הזה מבינים שיש תוצאה יחידה ואין עוד תוצאות אחרות גם לא תוצאות חסרי ערך.

vinney

Well-known member
נכון אני בעד טרור נגד האויב , וכל ערביי עזה זה אויב, את "הבלתי מעורבים" יש לטרנספר , ואת החמושים לחסל ( אלה אם כן הם נכנעים ). הפלסטינים לא צודקים כי זאת הארץ שלנו ומי שמנסה לגרש אותנו מכאן שיטחו יכבש ( שזה מה שקורה עכשיו) ונקווה שגם הוא יטרונספר.

אתה שקרן , לא אמרתה את זה , לא אמרתה שהם חסרי ערך הנה ציטוט מדבריך.

מהמשפט הזה מבינים שיש תוצאה יחידה ואין עוד תוצאות אחרות גם לא תוצאות חסרי ערך.
אתה צודק, אכן אמרתי את זה, מתנצל שקראתי לך שקרן במקרה הזה.

זאת התוצאה היחידה שאני רואה. אני מניח שיש תוצאות שאני לא רואה. אני יושב פה בארה"ב ורואה מה שרואה אמריקאי מצוי. שישראל הפציצה את עזה חזרה לימי הביניים, שחברי הממשלה שלה מעודדים טרור נגד הפלשטינאים וקוראים לרצח עם בגלוי (נציגים שלך, שאת הסיסמאות שלהם אתה מדקלם), ושבסוף ישראל מתקפלת ומודה שצריך לשחרר אלפי פלשטינאים ושחמאס זה לא אירגון טרור נאצי אלא פרטנר למשא ומתן.

אולי אתה צודק ויש תוצאות שאני לא רואה. אבל זאת היחידה שאני כן רואה. וכך גם שאר העולם. וזאת בדיוק הבעיה שלך.

למעלה