מועדון דיסני – מהדורה ימית 🏖️ (10) - מואנה, אטלנטיס, מוצאים את נמו, לוקה

טוני החתול

Well-known member
מנהל
שיא החורף כאן (אתם יודעים, בערך כזה)
אז כדי שיהיה לנו חם בגוף נדמיין שזה קיץ
ונלך לנפוש על חוף הים

ולכן סרט השבוע של מועדון דיסני הוא:
מואנה

1672897363209.png

טוני החתול

Well-known member
מנהל
רגע לפני שאנחנו מתחילים רציתי לעשות סיכום קצר של מועדון דיסני עד כה
זה השרשור העשירי של המועדון
ומואנה זה הסרט ה20 שנראה

מי שפיספס או רוצה לחזור לאחד הסרטים שכבר ראינו
יכול לחזור לשרשורים הישנים (שתמיד יקפצו אם יכתב בהם משהו חדש.
הנה 9 שרשורי מועדון דיסני עד כה:

Lhuna3

Well-known member
יואו המוזיקה של הסרט הזה!!! :love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:
מככבת אצלי ברשימת ההשמעה כבר הרבה זמן!

It's Always Sunny

Well-known member
אני הולכת להפתיע אתכם הפעם ולומר שדווקא ראיתי את הסרט הזה :-D אבל זה היה לפני כמה שנים, אז ברור שאראה אותו :-):

didalf

Well-known member
רגע לפני שאנחנו מתחילים רציתי לעשות סיכום קצר של מועדון דיסני עד כה
זה השרשור העשירי של המועדון
ומואנה זה הסרט ה20 שנראה

מי שפיספס או רוצה לחזור לאחד הסרטים שכבר ראינו
יכול לחזור לשרשורים הישנים (שתמיד יקפצו אם יכתב בהם משהו חדש.
הנה 9 שרשורי מועדון דיסני עד כה:

כן שמתי לב אתמול שעשית סדר בכותרות, יפה מאד.

didalf

Well-known member
מואנה

וואלה לא זוכרת מתי ראיתי את הסרט הזה ממש מתהחלה. נראה לי חוץ מהפעם הראשונה שראיתי אותו תמיד ראיתי רנדומלית ביס מהאמצע.

וואי לא זכרתי שמאווי גנב את הלב של טפיטי. חוצפן שכמותו:-0

גם לא זכרתי שזה מתחיל במואנה הקטנה. באמת גן עדן שם למה לעזוב?
אוי איזה חמודה היא עוזרת לצבון ים להגיע למים|לב|
המים הקסומים קוראים לה מאז שהיא קטנה. מה זה הים נפתח בשבילה כמו ים סוף. וואי לדעתי בפסח נעשה חריגה מדיסני בשביל נסיך מצריים.
מואנה מוצאת את הלב של טפיטי. וואי הם אשכרה גרים על חוף כזה מושלם ואסור להם אפילו ללכת לים ליד החוף? איזה באסה.
יש לה שני הורים חיים, מרשים.
יאוו תן לה ללכת לים איזה אבא מבאס.
איזה חמודה הסבתא ההיפית.

יאוו האנימציה של השיער שלה כ"כ מושלמת אני מרותקת לשיער שלה בכל פעם שאני צופה בסרט|מאוהב|

חחחחחח הילד שרוקד:-D

אז מואנה עכשיו סוגשל מנהיגה וכולם באים אליה לעזרה.למרות שהצי'ף עדיין חי ומתפקד. אבל הוא מכין אותה. תכלס חוץ מהקטע שהוא לא מרשה לה ים הוא אחלה אבא.
אוי אין דגים מה נאכל?
מואנה מציעה לדוג מחוץ לשונית ואבא כועס. מסתבר שלאבא יש טראומה מהים אז הוא מגונן מידי בגלל זה.

אייב בין סטרינג אט דה אדג' אוף דה וואטר יאייייייייייייייייייי|מאוהב| שיר מהמם|מאוהב|
יותר יפה מלט אט גו לדעתי.
אנד נואו וואן נואוסססססססססססס האו פאר אייל גוווווווווווווווווווווווווווווו|מאוהב|

אוקי היא לא הגיעה רחוק במיוחד.

"מה שקרה, תאשימי את החזיר":-D
"את תספרי לאבא?" "אני אמא שלו, אני לא חייבת לספר לו כלום":-D
"אני האישה המשוגעת של הכפר זה התפקיד שלי":-D
קווין סבתא|כתר|
לסבתא יש קטע עם צלופחים היא רוצה לחזור ככזה בגללגול הבא.
הסבתות בסרטי דיסני תמיד גאונות. גם של מולאן הייתה מצחיקה, אה וגם סבתא ווילו מפוקהונטס. דיברו הרבה על היצוג של אמהות חורגות, אף פעם לא מדברים על הסבתות בסרטים האלה ואיזה מאגניבות הן.

סבתא מגלה למואנה את הסוד של אבותיהן שהם בעצם היו יורדי ים ששטו הרבה. היא אשת מים בנשמה שלה.

זה לין שר? בעצם לא?

רגע הלב של טפטיטי היה אצל סבתא כל הזמן הזה?
האוקיינוס בחר במואנה|לב|

אוי לאאאא סבתא מתה;-( טוב אי אפשר גם הורים חיים וגם סבתא זה מוגזם.
היי למולאן היו שני הורים חיים וסבתא!!! וזה עוד דיסני קלאסי איזה מחדל מצידם.

מואנה יוצאת להרפתקה. יאו האנימציה של השיער הרטוב עוד יותר מהממת!|מאוהב|
סבתא חזרה בתוך צלופח זוהר להראות לה את הדרך עם השיר והכל, אוח|מאוהב|;-(
הפעם היא כן מגיעה רחוק.

חחח התרנגול הטמבל הצטרף למסע.

אני מתה על איך שהיא אוספת את השיער לפעילות.

לשוט זה קשה. ומפחיד.

חחחח אני אוהבת שהיא צועקת על המים:-D
"דגים משתינים בך":-D
חחח היא מבינה שהיא הגיעה לאי הנכון והאוקיינוס כזה "יו וולקאם ביץ'":-D

חחח מאווי חושב הוא חאליסי עם כל הכינויים האלה.

"כשמתשמשים בציפור לכתוב זה נקרא לצייץ" חחחחחחחחחחחחחחחחחחח:-D

חעחעחע זמן לשיר התגובה הכי טוב:-D (אם זה בווטספ בגיף, אם בלייב אני נאלצת לשיר יו וולקאם למי שאמר לי תודה)

"מאווי כאן דו אניט'ינג באט פלואט":-D
אנד טנק יו!!!!!!
חח הוא מניאק אבל, גונב לה את הסירה וכולא אותה. הקעקועים שלו עושים לו רגשי.

מה הוא משליך נערה לים רוצח?!!
האוקיינוס לא מוותר!

אוי חח שכחתי מהקוקוסים הרצחניים. חלק מיותר בתכלס.

חח מואנה יודעת איך לשכנע את מאווי לעזור לה בפניה לאגו שלו:-D

באמת למה האוקיינוס לא החזיר את הלב של טפיטי בעצמו?

שניה רגע הם מתחת למים? איך היא נושמת? אה הם כאילו מתחת-מתחת למים?
האמת גם החלק הזה של עולם המפלצות אני פחות אוהבת, וגם את השיר של הסרטן פחות.

"וואנט כאן איי סיי אקספט וי דד סון" מאווי מדוכא:-D

ווי איזה הורים פויה היו לו הם פשוט זרקו אותו לים?:-0

הייתה להם שיחת נפש ועכשיו הם בסטיז ומאווי מצליח להשתמש שוב בקרס הקסומה שלו. והוא מלמד אותה לשוט. חמודים.

זהו הגענו לטהפיטי אבל טה קה עושה צרות למאווי ומקשה עליו להחזיר את הלב.
אוי נשבר הקרס.
אוי הם רבים שוב:-( מאווי נוטש.

מואנה נשברת ומחזירה את הלב לאוקיינוס:-(
צלופח-סבתא-זוהר בא לעידוד|מאוהב|
בפעם הראשונה נראה לי שבכיתי בקטע הזה כשסבתא שרה, ואז מואנה, ואז זה חוזר להאו פאר אייל גו|מאוהב| וואי זה כזה לין|מאוהב|
איי אמ מואנהההההההההההההההההההההההההההההההההההההה
אוקי אני בוכה קלות שוב
היא הולכת למשימה לבד. יו גו גירל!

מואנה מתכמת ומנסה לעקוף דרך המים.
כמעט מצליחה אבל לא.
מאווי חוזר לעזור, יאיי.

אוי לטפיטי יש צורה של אשה ישנה במים לא זכרתי. היא נעלמה.
ווי המים נחצים עכשיו ממש כמו ים סוף.
מואנה גילתה את הטוויסט של הסרט - טה קה זאת טפיטי בלי הלב שלה.
היא שרה לה אוי זה מרגש;-( מואנה מחזירה לה את הלב|לב|
טה קה הופכת חזקה לטפיטי אי-אלה יפה וירוקה.
איזה נשמה אפילו מה שהוא עשה לה היא תיקנה לו את הקרס.
ותיקנה להם את הספינה בתוספת עיצוב פרחים מתנה.
ועכשיו לישון.

גם האי של מואנה החלים.
מואנה חוזרת הביתה.
השבט חוזר להפליג.
סוף טוב הכל טוב וקסום ויפה|לב|
אוי היא שמה את הצדף במקום אבן בזה של הצ'יפים איזה מקסים.

וואי איזה שמלה יפה יש לה בסוף|מאוהב|

אוי בכתוביות מי זאת הזמרת המעצנת הזאת ששרה האו פאר איי גו? היא הורסת את השיר!

אם ממשיכים בכתוביות יש יו וולקאם בגרסה של לין. סליחה ג'ורדן פישר ולין, לין עושה את הקטע של הראפ, כי כמובן.

חחחח הסרטן בסוף "אם היו קוראים לי סבסטיאן והיה לי מבטא ג'מייקני מגניב הייתם עוזרים לי":-D
*כן גם אם לא היית רשע שניסה להרוג את מואנה, חצוף|שפם|

didalf

Well-known member
כידוע לין מנואל מירנדה ישתבח שמו לעד כתב את השירים לסרט הזה ולכן

Lion_Heart

Well-known member
מואנה

וואלה לא זוכרת מתי ראיתי את הסרט הזה ממש מתהחלה. נראה לי חוץ מהפעם הראשונה שראיתי אותו תמיד ראיתי רנדומלית ביס מהאמצע.

המים הקסומים קוראים לה מאז שהיא קטנה. מה זה הים נפתח בשבילה כמו ים סוף. וואי לדעתי בפסח נעשה חריגה מדיסני בשביל נסיך מצריים.
מואנה מוצאת את הלב של טפיטי. וואי הם אשכרה גרים על חוף כזה מושלם ואסור להם אפילו ללכת לים ליד החוף? איזה באסה.
איזה חמודה הסבתא ההיפית.

יאוו האנימציה של השיער שלה כ"כ מושלמת אני מרותקת לשיער שלה בכל פעם שאני צופה בסרט|מאוהב|

חחחחחח הילד שרוקד:-D

אז מואנה עכשיו סוגשל מנהיגה וכולם באים אליה לעזרה.למרות שהצי'ף עדיין חי ומתפקד. אבל הוא מכין אותה. תכלס חוץ מהקטע שהוא לא מרשה לה ים הוא אחלה אבא.
אוי אין דגים מה נאכל?
מואנה מציעה לדוג מחוץ לשונית ואבא כועס. מסתבר שלאבא יש טראומה מהים אז הוא מגונן מידי בגלל זה.

אייב בין סטרינג אט דה אדג' אוף דה וואטר יאייייייייייייייייייי|מאוהב| שיר מהמם|מאוהב|
אנד נואו וואן נואוסססססססססססס האו פאר אייל גוווווווווווווווווווווווווווווו|מאוהב|

קווין סבתא|כתר|
הסבתות בסרטי דיסני תמיד גאונות. גם של מולאן הייתה מצחיקה, אה וגם סבתא ווילו מפוקהונטס. דיברו הרבה על היצוג של אמהות חורגות, אף פעם לא מדברים על הסבתות בסרטים האלה ואיזה מאגניבות הן.

סבתא מגלה למואנה את הסוד של אבותיהן שהם בעצם היו יורדי ים ששטו הרבה. היא אשת מים בנשמה שלה.

זה לין שר? בעצם לא?

האוקיינוס בחר במואנה|לב|

הפעם היא כן מגיעה רחוק.

לשוט זה קשה. ומפחיד.

חעחעחע זמן לשיר התגובה הכי טוב:-D (אם זה בווטספ בגיף, אם בלייב אני נאלצת לשיר יו וולקאם למי שאמר לי תודה)

אנד טנק יו!!!!!!

האוקיינוס לא מוותר!

הייתה להם שיחת נפש ועכשיו הם בסטיז ומאווי מצליח להשתמש שוב בקרס הקסומה שלו. והוא מלמד אותה לשוט. חמודים.

אוי נשבר הקרס.

בפעם הראשונה נראה לי שבכיתי בקטע הזה כשסבתא שרה, ואז מואנה, ואז זה חוזר להאו פאר אייל גו|מאוהב| וואי זה כזה לין|מאוהב|
אוקי אני בוכה קלות שוב

כמעט מצליחה אבל לא.
מאווי חוזר לעזור, יאיי.

ועכשיו לישון.

גם האי של מואנה החלים.
מואנה חוזרת הביתה.
השבט חוזר להפליג.

אם ממשיכים בכתוביות יש יו וולקאם בגרסה של לין. סליחה ג'ורדן פישר ולין, לין עושה את הקטע של הראפ, כי כמובן.

חחחח הסרטן בסוף "אם היו קוראים לי סבסטיאן והיה לי מבטא ג'מייקני מגניב הייתם עוזרים לי":-D
קודם כל אהבתי את היי היי, ויש לי חולצה שלו שתמיד מעירים לי על כמה שהיא מאגניבה! דבר שני אהבתי בסוף ש הוא הולך אל הים והים עצמו מגן עליו ומחזיר אותו בעדינות אל החוף! את הטוויסט של הסרט ניחשתי איזה 15 דקות אל הסרט
(נכון שאני חכם ומאגניב? נכון? נכון?)...אבל נתתי לעצמי הזדמנות להיות מופתע וזה היה כיף, בקשר למאווי...אמ. בגלל שיש לי נטייה לקרוא על מיתולוגיות ואלים, הלכתי וקראתי עליו...והתחרטתי |פנים| , בכל מקרה זה היה ממש נאצל מצד טפיטי לסלוח ולהחזיר לו את הקרס!, סך הכל סרט נהדר!

It's Always Sunny

Well-known member
כידוע לין מנואל מירנדה ישתבח שמו לעד כתב את השירים לסרט הזה ולכן
יופי של שירים :-]
ברגע זה אני יושבת ורואה סרטון של לין מנואל מירנדה עונה על השאלות הכי מחופשות בגוגל והוא חמוד :-): באחד מהחיפושים בגוגל שאלו Is Lin-Manuel Miranda nice והתשובה שלו הייתה That's so nice.
הערכתי אותו כשראיתי אותו בהמילטון אבל עכשיו אני מבינה על מה ההתלהבות :-D

הסרט כמו שזכרתי ממש מקסים, העלילה סחפה אותי (no pun intented חחח), אגיב עליו בהמשך.

It's Always Sunny

Well-known member
  • מתחילים את הסרט עם סבתא של מואנה שמספרת לילדים את האגדה שבה מאווי גנב לטה-פיטי את הלב שלה. סבתא מפחידה את כל הילדים חוץ מאת מואנה כמובן.
  • אבל אם מדברים על מואנה, היא ממש חמודה כבתור תינוקת :-]
  • כבר בתור ילדה קטנה מואנה נמשכת לים אבל אבא שלה אוסר עליה להתקרב אל הים. הוא מזכיר לה שהיא אמורה להיות הצ'יף ולכן עליה להישאר על האי. בהתחלה היא מתנגדת אבל אחר כך משנה את דעתה ומחליטה לוותר על הים.
  • מואנה אוכלת בייקון ואומרת שזה טעים ולידה יושב פואה החזיר עם מבט עצוב :-D
  • פואה ממש חמוד :-]
  • היי-היי, ובכן... יש לו את הקסם שלו, אבל מה שכן, הוא מצחיק מאוד.
  • אנחנו מגלים שאין יותר דגים בלגונה, מואנה מציעה לשוט מעבר לשונית אבל אבא שלה מסרב. מאוחר יותר אימא שלה מספרת לה שחבר של האבא טבע בים וזו הסיבה שהוא קשוח עם מואנה.
  • הקטע הכי אייקוני בסרט מתחיל עם השיר How Far Will I Go, באמת שזה שיר מצויין. רק חבל שאחרי השיר המרגש הזה היא טבעה בים. למרות שכבר ראיתי את הסרט, פחדתי שפואה ילך לאיבוד אבל אז ראיתי שהם חזרו לאי והוא פשוט ברח למקום בטוח.
  • סבתא מספרת למואנה את ההיסטוריה של העם שלהם ומואנה מגלה שפעם הם היו מטיילים והם הפסיקו לשוט בגלל מאווי. סבתא מספרת למואנה שהים בחר בה להיות זו שתשוט מעבר לשונית כדי למצוא את מאווי ולהחזיר את הלב של טה-פיטי.
  • ההורים של מואנה מקשיבים לתושבים המודאגים לגבי אספקת האוכל, מואנה מתפרצת לחדר ומספרת להם שיש פתרון. אבא שלה כועס עליה ובמעבר חד, הם מגלים שסבתא גוססת. סבתא נותנת למואנה את השרשרת שלה ואומרת לה לצאת לאוקיינוס. מואנה מתכוננת למסע, אימא שלה נותנת את ברכתה ומואנה יוצאת לדרך.
  • מואנה מתאמנת על הדרך שבה היא תכריח את מאווי לבוא איתה והיא מגלה שהיי-היי הצליח לעלות על הסירה. הרגע שבו התמקדו בעיניים שלו ואז שמעו אותו צורח :-D ואם זה מספיק הוא מצליח ליפול למים, מואנה קופצת למים כדי להציל אותו אבל הסירה מתרחקת בגלל הרוח. בסוף, מואנה מצליחה לשחות ולהגיע לסירה.
  • הלילה מגיע ומואנה נקלעת לסערה בים, היא מבקשת מהאוקיינוס עזרה אבל במקום שהסערה תיפסק, מואנה מוצאת את עצמה על החוף. הצחיק אותי הקטע שבו היא כעסה על הים אז היא החזירה לו בצורה ילדותית: דגים משתינים בך כל היום :-D
  • אבל בסוף מתברר שמואנה הגיעה בדיוק למקום שהיא הייתה צריכה להגיע אליו, מאווי מגיע אליה ובטוח שהיא מעריצה שלו, ואז מתחיל עוד שיר מגניב. מאווי סוחף את מואנה בשיר שלו ואז קולע אותה במערה.
  • מואנה מצליחה לצאת מהמערה. מה שאני אוהבת בה זה שמצד אחד יש לה פגמים והיא לא מושלמת אבל מצד שני יש לה תושייה והיא מצליחה לצאת ממצבים מסובכים (רוב הזמן).
  • הים עוזר למואנה להגיע לסירה, מאווי דוחף אותה מהסירה והים מחזיר אותה שוב ושוב לסירה :-D
  • בזמן שמואנה ומאווי מתווכחים על הלב של טה-פי, הם מותקפים על ידי קקה-מורה (כמה הולם השם הזה יוצא בעברית :-D), היי-היי ברגע קלאסי בולע את הלב של טה-פי ואז הקוקוסים לוקחים את היי-היי לספינה שלהם. מאווי מתכנן לברוח אבל מואנה מחליטה לצאת ולהציל את הלב (ואת היי-היי) לבדה.
  • מואנה מצליחה לחלץ את היי-היי ולברוח מהספינה של הקוקוסים, היא חוזרת אל הסירה שלה והיא ומאווי מצליחים לברוח.
  • מאווי מסרב לעזור למואנה במשימה שלה, אז היא מחליטה לפנות אל האגו שלו וזה כמובן עובד (אהבתי איך שהיא השקיעה עם קולות רקע). אחרי שמאווי מתחיל ללמד את מואנה איך להפליג בזמן שהם מתכוננים לקחת את הקרס של מאווי.
  • בזמן שהם מטפסים על ההר כדי להגיע לקרס, מאווי מקניט את מואנה. הם נכנסים לתוך הבית (?) של טמטואה הסרטן ומואנה מוצאת את הקרס של מאווי. אבל מאווי מסרב לתת לה לקחת את הקרס בעצמה ומשתמש בה כבתור פיתיון :-D|פנים|
  • טמטואה תופס את מואנה והיא מנסה להסיח את דעתו בזמן שמאווי לוקח את הקרס. טמטואה כנראה אוהב לשיר כי הוא פשוט פוצח בשירה משום מקום. בזמן שהוא שר, הוא מבחין במאווי ומתחיל לרדוף אחרי מואנה ומאווי. הם מצליחים לברוח וטמטואה נופל על הגב שלו. מי ידע שזה מה שיביס סרטן?
  • מאווי מתחיל לפקפק בעצמו ומחליט שהוא לא רוצה להתאמץ יותר. הוא מספר למואנה שהאלים לקחו אותו כשהיה קטן אחרי שההורים שלו נטשו אותו, מואנה מבינה שמאווי רצה לקבל את ההערכה של בני האדם ומצליחה לעודד את מאווי ולהחזיר לו את המוטיבציה.
  • בדרך לטה-פיטי הם נתקלים בטה-קה, מואנה מנסה לחפש דרך לעבור אותו למרות שמאווי מתעקש לא לעשות את זה. בזמן שהם מתווכחים טה-קה שובר את הקרס של מאווי. מאווי כועס על מואנה ומחליט לנטוש אותה.
  • מואנה מיואשת ואז סבתא באה לבקר אותה ולהחזיר לה את האמונה שלה בעצמה. מואנה שטה סביב טה-קה, הוא מפיל אותה מהסירה שלה אבל אז מאווי מפתיע ועוזר למואנה.
  • מאווי נלחם בטה-קה ואומר למואנה להחזיר את הלב של טה-פיטי לספירלה, מואנה מגלה שהספירלה המדוברת נמצאת על טה-קה ואז היא מבינה שטה-קה וטה-פיטי הם בעצם אותה ישות.
  • מואנה מחזירה לטה-פיטי את הלב והכל חוזר להיות ירוק, מאווי מקבל מטה-פיטי קרס חדש.
  • מואנה ומאווי נפרדים, מואנה חוזרת הביתה. היא מצליחה לגרום לשינוי אצל תושבי האי והם חוזרים לשורשים שלהם וחוזרים לשוט בים.
  • בקטע הסיום, טמטואה שובר את הקיר הרביעי ואומר שאם היו קוראים לו סבסטיאן והיה לו מבטא מג'מייקה, הצופים בטוח היו עוזרים לו :-D

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אז ראיתי לראשונה את הסרט מואנה ואהבתי אותו
אם כי אולי קצת פחות ממה שציפיתי כי במשך השנים שלא ראיתי אותו הציפיות שלי עלו לגבהים.
חוץ מזה מסתר שבערך את כל השירים כבר יצא לי לראות ביו-טיוב. מה שלא ראיתי זה בעיקר רפריזים שלהם.
אבל למרות שראיתי את השירים ובגלל זה ידעתי חלק מהעלילה המרכזית היו גם הרבה דברים שלא ידעתי
למשל תמיד הנחתי שדמות החיה המתלווה של הסרט הוא החזיר הקטן שרואים בשיר של מואנה בהתחלה.
אבל אז מסתבר שרואים אותו רק בהתחלה וקצת בסוף. החיה החברה של הסט הוא דווקא היי-היי התרנגול הטיפש. זה היה מאוד מצחיק ומוזר.

לא ציפיתי גם לכך שיקח כל כך הרבה זמן עד שהיחסים בין מאווי ומואנה יתחממו (וזה די מצחיק שבערך 5 דקות אחרי זה הם שוב רבים והוא עוזב)

ולא ציפיתי כמעט עד הסוף לגילוי שמפלצת הלבה היא בעצם האלה הטובה רק בלי הלב שלה.
נחמד.

זה דווקא לא משהו רק של ההתחלה, אלא משהו מאוד מרכזי שגם מדברים עליו לאורך הסרט וגם בסוף (כשהוא מתנצל על זה)
כי קול קורא לה מבפנים
אני חשבתי שמתישהו יציינו שהאוקיינוס בחר בה בגלל שהיא עזרה לצב ים, כי זה נראה כאילו משהו קסום קורה מיד אחרי זה.
אם כי לא ברור למה היא לא פשוט הרימה אותו ולקחה אותו לים בידיים שלו.
*הפתיחת ים סוף של ממש הייתה בסוף הסרט.
ונראה לי שאחרי שנסיים עם סרטי דיסני אז נעבור לסרטים מצויירים שהם לא של דיסני ואז נוכל לראות נסיך מצרים בפסח של שנה הבאה.
נראה לי שזה יותר עניין של לא לתת לפעוטות ללכת ליד הים לבד.
כן בהחלט. ושניהם נשארים חיים עד הסוף.
אם כי היא כן מאבדת סבתא
אפשר להבין אותו אחר כך ששומעים על הטראומה שלו בצעירותו.
איזה חמודה הסבתא ההיפית.
מאוד.
מעניין אותי לראות פריקוול שבו מראים איך הצ'יף הקודם התחתן דווקא עם ההיפית המוזרה של הכפר.
(או אולי היא הפכה כזאת רק מאוחר יותר)
אוי אין דגים מה נאכל?
וואי הקטע הזה שיש משהו שמשבש גידולים רגילים וגורם להם לנבול ואז יוצאים להרפתאה כדי לרפא את המצב... מאוד דומה לסרט עולם מוזר.
וכאן זה גם מזכיר לי את הסרט אווטאר החדש
לחלוטין שיר מדהים.
אני כבר שנים מקשיב לו.
זה קצת מצחיק אחרי שנים שאני צופה במה שקורה במהלך השיר לגלות שרגע אחרי השיר הסירה שלה מתרסקת.
זה לא צלופחים לדעתי. זה stingrays.
לא חשבתי על סבתות בסרטים האלו אף פעם.
חוץ מזה יש כמובן את הסבתות בקוקו, אבל אני לא מצליח לחשוב על עוד סבתא.
זה יהיה מעניין לעבד את כל הסרטים של דיסני ולהוסיף להם סבתות. למשל אמא של מופאסה במלך האריות, אמא של הסולטן באלדין ועוד.
אני תהיתי איך באמת הם לא מודעים לכך שהם הגיעו לאי הזה באוניות. כלומר מוזר לחשוב שהם בעצם חשבו שהם תמיד מאז ומעולם חיו על האי הזה. אבל בעצם לפני שאתה יודע על אבולוציה לא הייתה ממש דרך אחרת להסביר את ההיווצרות של בני אדם, אז זה לא משנה אם אתה על אי קטן או על יבשת.
אבל זה גם פשוט מוזר איך תרבות שהתחילה מכך שאנשים שטו על ספינות לאיים האלו יכולה פתאום להפוך למתנגדת לשייט לאיים אחרים. אם כי נראה לי שזה באמת מה שקרה בהרבה איים פולינזים.
זה לין שר? בעצם לא?
לא שמתי לב.
אבל זה גם שיר מקסים.
בשלב מסוים תהיתי אם כולו פשוט יהיה בשפה שאני לא מבין, אז שמחתי מאוד כשעברו לאנגלית.
הסבתא הזאת עם הסודות שלה
לא חשבתי על זה לגבי מולאן. אבל זה אולי רק אומר שהיו לה סבתא אחת ושני סבים שכן מתו.
הפעם היא כן מגיעה רחוק.
אני מניח שזה בגלל שהיא לקחה את הספינה המוסתרת מאחורי המפל. בטח הסירות של אז נבנו יותר מותאמות לשייט ארוך.
אם כי זה מוזר שאין בלאי של שנים ללא שימוש ותחזוק.
מאוד הופתעתי שהוא שם. ועוד יותר הופתעתי שהחזיר לא.
יש לך איזו אובססיית שיער בסרט הזה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
לשוט זה קשה. ומפחיד.
ובאמת לא חשבתי על זה מקודם שבעצם אין לה שום ניסיון בזה.
חחח אני אוהבת שהיא צועקת על המים:-D
:-D
יותר כמו קאל דרוגו
למרות שהשיר הזה מבסס את מאווי בתור מניאק עדיין ציפיתי שהוא כמעט מיד יהיה בחור טוב.
לכן הופעתי כשהוא לא.
ומעבר לזה כשראיתי את השיר הזה מלא פעמים לא ידעתי שאת כל זה הוא שר אחרי שהוא גנב את הלב של איכשקוראיםלה וגרם לכל הנזק שצריך לתקן.
אנד טנק יו!!!!!!
עוד משהו מצחיק שלא ציפיתי לו בכלל זה איך שלאורך הסרט יש את המאווי קעקוע עם דעות משל עצמו ולרוב מתפקד כסוג של מצפון חיצוני עבור מאויי. ומצחיק.
האוקיינוס לא מוותר!
גם זה שהוא משאיר אותה כלואה על אי בודד ללא אוכל.
זה העניין שלא ציפיתי שהוא יהיה כל כך מניאק נוראי.
על זה לא ידעתי כלום וזה היה נורא מצחיק לדעתי. הם כאלו חמודים (יותר ממיניונים)
שזה בדרך כלל איך שמשכנעים נבלים.
מאווי הוא בעצם כמעט בערך הנבל הגדול של הסרט הזה.
אני מניח שהוא צריך מישהו עם יותר ידיים בשביל לעשות את זה.
אבל באופן כללי יש הרבה קטעים שמרגיש שהאוקיינוס היה יכול לעזור הרבה יותר ולא עשה את זה.
אני אוהב את מתחת-מתחת למים :-D
כן, השיר של הסרטן פחות, לכן שמעתי אותו רק פעמים בודדות ביו-טיוב.
זה עדיין חמוד.
ושוב מזכיר קצת את "עולם מוזר"
חחחחחחחחחח :-D :-D
זה הרס אותי
חשבתי שבהמשך הסרט נקבל הסבר לזה או משהו, אבל לא.
זה יכול להיות רעיון לסרט המשך
מצד אחד לקח להם יותר זמן ממה שציפיתי להתחבר. ומצד שני זה קרה נורא מהר שם.
הוא גם למד פתאום להשתמש בזה שוב מאוד מהר.
אוי נשבר הקרס.
כן, הם היו חברים טובים לאיזה חמש דקות בקושי ואז שוב ריב ונטישה.
אוקי אני בוכה קלות שוב
הקטע הזה הזכיר לי קצת את אנקנטו - זה שהסבתא שרה לה הזכיר לי את סבתא של מירבל שרה בסוף כשהיא נחמדה יותר. סבתא של מואנה לא הייתה צריכה בית שיחרב בשביל להיות נחמדה.
ויש סוג של רפריז משולב של שירים מהעבר עם קצת שינויים ושטויות וזה כמובן יפה מאוד ומרגש.
ואז מואנה צוללת לקחת חזרה את לב האוקיינוס ולמזלה קרקעית האוקיינוס שם היא יחסית קרובה כי אחרת היא לא הייתה שורדת את זה. (אבל אז האוקיינוס פשוט היה מביא לה את הלב)
כשהיא חוזרת למעלה וכל רוחות הרפאים נעלמו זה קצת חבל.
כמעט מצליחה אבל לא.
מאווי חוזר לעזור, יאיי.
היא טכנית הצליחה לעקוף את האיים המקיפים, אבל טה-קה ממשיך לזרוק עליה דברים.
היה ברור שמאווי יחזור, אבל חשבתי שאנחנו נראה אותו מתחבט עם עצמו לפני שנראה אותו חוזר.
זה היה מפתיע ומבלבל לראות שהאי בערך לא שם.
אבל אז הבנתי כמו מואנה מה בעצם קרה שם.
ציינתי את זה
כן זה רגע מרגש.
מעניין אם גם אני בלי הלב שלי הייתי הופך למפלצת לבה. כנראה לעולם לא נדע.
יאיי
ועכשיו לישון.
ישנונית שכמותה.
היא באמת מאוד נחמדה אל מאווי שהיא תיקנה לו את הקרס למרות שהוא גרם לכל הבלאגן.
גם האי של מואנה החלים.
מואנה חוזרת הביתה.
השבט חוזר להפליג.
קצת חבל לי שהיא לא שמה עוד אבן. כלומר אפשר להמשיך את המסורת של אבותיה וגם לחזור להפליג, לא?
שכחתי לציין שיש את כל הקטע הזה שבו מאווי מלמד את מואנה איך להפליג, או יותר נכון איך לwayfind. ועכשיו היא מלמדת את כל בני הכפר שלה.

דווקא אהבתי את כל הגרסאות שהיו בכתוביות. כלומר אני מעדיף את אלו של הסרט, אבל אהבתי.
זה היה מצחיק
צדקתי שנשארתי עד הסוף

Lhuna3

Well-known member
היא מתוקה כל כך :love:
מה זה לא של דיסני? :-0

ואני כל כך אוהבת את השיר where you are.
consider the coconut
THE WHAT?!
והחלק שהסבתא שרה נפלא כזה.
|כן| כנ"ל!!!!!!!!!!!!!!! :-D :-D
מקום שני בשיער המהפנט של כל הזמנים!
(מקום ראשון רייצ'ל מחברים כמובן)
שיר מהמם באמת, אבל לא יודעת אם הייתי מרחיקה עד כדי לט איט גו.

:-D בינתיים...
קווין סבתא|כתר|
לגמרי |כתר|
|כן|
מעניין שאני דווקא חשבתי על סבתא מדריגאל (ספוילר אנקאנטו שאמנם בהתחלה היא קצת מעצבנת, אבל בסוף גם מבינים שהיא מדהימה)

זה לין שר? בעצם לא?
זה נשמע לי ככה גם (אבל יש מקרים שנשמעים לי כמוהו וזה, לא אז לא בטוחה אף פעם). וואי אני מתה על השיר We Know The Way! |מאוהב|
הפעם היא כן מגיעה רחוק.

היי היי הוא סיידקיק מתוק ברמות! |מאוהב|
אני מתה על כמה שהוא טיפש. הקטע שמאווי שם לו אוכל בשביל לפטם אותו והוא מנקר בצד, ומאווי עושה פרצוף של "מה? כמה דביל אתה יכול להיות?" ומזיז אותו לאוכל. ואני אוהבת איך שגם האוקיינוס דואג להציל אותו כל הזמן, ובסוף נמאס לו והוא סוגר אותו בסל.
גם האוקיינוס עצמו הוא סיידקיק מתוק וגאוני.
:-D מתה על האוקיינוס שעוזר לה גם!

אנד טנק יו!!!!!!
שיר גדול! |מאוהב||כתר|
כן, כל המערכת יחסים שלו עם הקעקוע-מאווי מעולה!
מה?!?!
הם כל כך חמודים ומצחיקים ואדירים!! בחיים לא ראיתי אויבים חמודים כל כך!! :-D איך היא אומרת בהתחלה "הם די חמודים" ואז הם צובעים את עצמם למלחמה וכל זה :-D ויש את השניים שיורים בטעות באחד מהם :-D הם קורעים וחבל שאין מהם יותר |פטיש|
כנראה זה לא עובד ככה...
וואלה, גם אני.
אבל זה מצחיק כשהוא משכנע אותה להיות פיתיון עם דברים נוצצים והיא הולכת ככה ממורמרת עם הבונגו.
זה באמת הזוי.
כל כך.
אוקי אני בוכה קלות שוב

האמת אני כל הזמן חשבתי שזה נראה כאילו אפשר פשוט לעשות עיקוף גדול יותר מסביב לרכס של טה-קא.
כמעט מצליחה אבל לא.
מאווי חוזר לעזור, יאיי.

ועכשיו לישון.

גם האי של מואנה החלים.
מואנה חוזרת הביתה.
השבט חוזר להפליג.
אני חושבת שזה מסמל את זה שהיא המנהיגה שהחזירה אותם להיות יורדי ים, כאשר האבנים מסמלות את המנהיגים של הדורות שנשארו רק על האדמה.
גם הקודמת היפה לדעתי.
ובהזדמנות זו אגיד שלמרות שבמותניים היא "מושלמת" לפי האידיאל (כי בואו לא נגזים), אני אוהבת שנגיד ברגליים שלה כן רואים מימדים "נורמליים" יותר.
נכון!! |שפם|
יהה מגניב! לא מכירה את הג'ורדן הזה, אבל לין |לב|
:-D כן!
אגב רפרנסים, בקטע שמאווי משיג חזרה את הקרס ולא מצליח להשתנות לבאז אז הוא הופך לכמה חיות במהירות, וביניהן יש את סוון מפרוזן חחחח

לסיכום אני אגיד שבדומה לפרוזן - מדובר בסרט דיסני מודרני מושלם בעיני, מבחינת הסיפור, האנימציה, המוזיקה (זה מעל הכל), האנימציה, ההומור וכל הסיידקיקס, הדמות הראשית והמסרים.

Lhuna3

Well-known member
קודם כל אהבתי את היי היי, ויש לי חולצה שלו שתמיד מעירים לי על כמה שהיא מאגניבה! דבר שני אהבתי בסוף ש הוא הולך אל הים והים עצמו מגן עליו ומחזיר אותו בעדינות אל החוף!
זה נהדר!
את הטוויסט של הסרט ניחשתי איזה 15 דקות אל הסרט
(נכון שאני חכם ומאגניב? נכון? נכון?)
כן :-D ככל הזכור לי אני לא ניחשתי.
...אבל נתתי לעצמי הזדמנות להיות מופתע וזה היה כיף, בקשר למאווי...אמ. בגלל שיש לי נטייה לקרוא על מיתולוגיות ואלים, הלכתי וקראתי עליו...והתחרטתי |פנים| ,
באמת, למה, הוא ממש רע במיתולוגיה?
בכל מקרה זה היה ממש נאצל מצד טפיטי לסלוח ולהחזיר לו את הקרס!, סך הכל סרט נהדר!
בהחלט |כן|

Lhuna3

Well-known member
מואנה אוכלת בייקון ואומרת שזה טעים ולידה יושב פואה החזיר עם מבט עצוב :-D
והיא מתחילה לגמגם :-D
פואה ממש חמוד :-]
מאוד!
היי-היי, ובכן... יש לו את הקסם שלו, אבל מה שכן, הוא מצחיק מאוד.
היי, הוא גם חמוד מאוד! :-D
מואנה מתאמנת על הדרך שבה היא תכריח את מאווי לבוא איתה והיא מגלה שהיי-היי הצליח לעלות על הסירה. הרגע שבו התמקדו בעיניים שלו ואז שמעו אותו צורח :-D
זה מעולה :-D
מואנה מצליחה לצאת מהמערה. מה שאני אוהבת בה זה שמצד אחד יש לה פגמים והיא לא מושלמת אבל מצד שני יש לה תושייה והיא מצליחה לצאת ממצבים מסובכים (רוב הזמן).
|כן| היא אנושית, אבל מאוד אמיצה וחכמה.
הים עוזר למואנה להגיע לסירה, מאווי דוחף אותה מהסירה והים מחזיר אותה שוב ושוב לסירה :-D
אני מתה על זה גם.
מאווי מסרב לעזור למואנה במשימה שלה, אז היא מחליטה לפנות אל האגו שלו וזה כמובן עובד (אהבתי איך שהיא השקיעה עם קולות רקע).
אני גם חחחח

didalf

Well-known member
אז ראיתי לראשונה את הסרט מואנה ואהבתי אותו
הגיע הזמן באמת|שפם|

זה דווקא לא משהו רק של ההתחלה, אלא משהו מאוד מרכזי שגם מדברים עליו לאורך הסרט וגם בסוף (כשהוא מתנצל על זה)
כן אח"כ התפלאתי שלא זכרתי את זה כי מדברים על זה כ"כ הרבה:-D

נכון, צלופחים זה מה שיש לאורסולה.

יש לך איזו אובססיית שיער בסרט הזה.
אני יודעת ציינתי את זה כבר בהתחלה|מאוהב|
עוד משהו מצחיק שלא ציפיתי לו בכלל זה איך שלאורך הסרט יש את המאווי קעקוע עם דעות משל עצמו ולרוב מתפקד כסוג של מצפון חיצוני עבור מאויי. ומצחיק.
חח כן זה מצחיק

גם זה שהוא משאיר אותה כלואה על אי בודד ללא אוכל.
זה העניין שלא ציפיתי שהוא יהיה כל כך מניאק נוראי.
ומתייחסים לזה בצורה קומית כאילו הוא לא משאיר אותה למות.

לך מראש אין לב.

קצת חבל לי שהיא לא שמה עוד אבן. כלומר אפשר להמשיך את המסורת של אבותיה וגם לחזור להפליג, לא?
אבל הצדף מסמל אותה. היא ממשיכה את המסורת של האבות עם הטוויסט האישי שלה, זה כל היופי.

מה זה לא של דיסני? :-0
נסיך מצריים? לא, של דרימוורקס (האולפן של שרק גם)
ראית נסיך מצריים?

והחלק שהסבתא שרה נפלא כזה.
כן החלק של הסבתא מקסים
|כן| כנ"ל!!!!!!!!!!!!!!! :-D :-D
מקום שני בשיער המהפנט של כל הזמנים!
(מקום ראשון רייצ'ל מחברים כמובן)
חחחחחחחחח יאיי אני שמחה שגם את מהופנטת מהשיער!!!
ונכוןןןן חח השיער של רייצ'ל|מאוהב|

שיר מהמם באמת, אבל לא יודעת אם הייתי מרחיקה עד כדי לט איט גו.
לט איט גו יותר אייקוני, אבל השיר של מואנה יותר יפה בעיני.

מעניין שאני דווקא חשבתי על סבתא מדריגאל (ספוילר אנקאנטו שאמנם בהתחלה היא קצת מעצבנת, אבל בסוף גם מבינים שהיא מדהימה)
אה נכון גם שם יש סבתא לא חשבתי עליה.
אבל שם היא דמות ראשית יותר, בכל מה שציינתי הסבתא היא איזה סיידקיק כזה של חוכמה וטרלול משולבים.

היי היי הוא סיידקיק מתוק ברמות! |מאוהב|
אני מתה על כמה שהוא טיפש. הקטע שמאווי שם לו אוכל בשביל לפטם אותו והוא מנקר בצד, ומאווי עושה פרצוף של "מה? כמה דביל אתה יכול להיות?" ומזיז אותו לאוכל. ואני אוהבת איך שגם האוקיינוס דואג להציל אותו כל הזמן, ובסוף נמאס לו והוא סוגר אותו בסל.
חחחחח כן הוא כ"כ דביל:-D:-D איך הוא שורד בכלל?:-D

אבל זה מצחיק כשהוא משכנע אותה להיות פיתיון עם דברים נוצצים והיא הולכת ככה ממורמרת עם הבונגו.
כן:-D

אני חושבת שזה מסמל את זה שהיא המנהיגה שהחזירה אותם להיות יורדי ים, כאשר האבנים מסמלות את המנהיגים של הדורות שנשארו רק על האדמה.
גם נכון

גם הקודמת היפה לדעתי.
כן גם הרגילה יפה, אבל לזאת שמתי לב רק עכשיו והיא ממש מהממת, בא לי גם.
ובהזדמנות זו אגיד שלמרות שבמותניים היא "מושלמת" לפי האידיאל (כי בואו לא נגזים), אני אוהבת שנגיד ברגליים שלה כן רואים מימדים "נורמליים" יותר.
דווקא עשו אותה הרבה יותר אנושית מכל נסיכות דיסני עד כה. היא נמוכה יותר והידיים שלה והרגליים והכל בפרופורציות אנושיות יותר. נכון שיש לה עדיין בטן שטוחה לחולצת בטן אבל עדיין בפרופורציות של אדם נורמלי. רק העיניים גדולות-דיסני.
למרות שלי אישית אין בעיה עם הפרופורציות דיסני הלא אנושיות אני אוהבת.

יהה מגניב! לא מכירה את הג'ורדן הזה, אבל לין |לב|
הוא מוכר בעולם המחזות-זמר. יש מצב שיחק גם את המילטון מתישהו. אה בדקתי שיחק את לורנס/פיליפ בהמילטון ב2017.

אגב רפרנסים, בקטע שמאווי משיג חזרה את הקרס ולא מצליח להשתנות לבאז אז הוא הופך לכמה חיות במהירות, וביניהן יש את סוון מפרוזן חחחח
חחחח כן שמתי לב גם:-D

• מואנה אוכלת בייקון ואומרת שזה טעים ולידה יושב פואה החזיר עם מבט עצוב :-D
מסכן:-D

אז היא מחליטה לפנות אל האגו שלו וזה כמובן עובד (אהבתי איך שהיא השקיעה עם קולות רקע)
חחחח כן עם הקולות, ואז בהמשך הוא עושה לה חזרה.

Lhuna3

Well-known member
וואי הקטע הזה שיש משהו שמשבש גידולים רגילים וגורם להם לנבול ואז יוצאים להרפתאה כדי לרפא את המצב... מאוד דומה לסרט עולם מוזר.
נכון. לא חשבתי על זה.
אני חושבת שגם פה יש סאב-מסר אקולוגי לסרט, למרות שבעולם מוזר הוא הרבה יותר ברור, ופה פחות.
אני דווקא כן חשבתי על הדימיון לסרט עולם מוזר מהבחינה שהם חיים במקום מבודד משאר העולם, שמוקף באיתני טבע שלכאורה לא ניתן לעבור, ומי שניסה לא חזר (פה זה הים הסוער שמעבר לשונית ושם זה ההרים הגבוהים).
נכון.
לא חשבתי על סבתות בסרטים האלו אף פעם.
חוץ מזה יש כמובן את הסבתות בקוקו, אבל אני לא מצליח לחשוב על עוד סבתא.
זה יהיה מעניין לעבד את כל הסרטים של דיסני ולהוסיף להם סבתות. למשל אמא של מופאסה במלך האריות, אמא של הסולטן באלדין ועוד
רגע, דיסני אף פעם לא עשו סרט על כיפה אדומה? :-0 מחדל.

למרות שהשיר הזה מבסס את מאווי בתור מניאק עדיין ציפיתי שהוא כמעט מיד יהיה בחור טוב.
כן, האמת שבעיני אפילו כשהוא באמת ממש מאנייק, הוא מצחיק כזה, אז זה צפוי שהוא יהיה טוב בסופו של דבר.
|כן||כן||כן||כן| לגמרי!
מאווי הוא בעצם כמעט בערך הנבל הגדול של הסרט הזה.
הממ... לדעתי אין בסרט נבל של ממש (הקוקוסים הם נבלים, אבל הם בקטע כל כך קצר ומשני).
רוב הסרט "הנבל הגדול" לכאורה היא טה-קא, עד שמגלים שהיא לא.
את מאווי אפשר להגדיר כמאנייק חלק מהזמן, אבל לא הייתי קוראת לו נבל.

כן זה רגע מרגש.
יש מצב באמת שבכיתי בו בצפיה הראשונה.
רגע עד עכשיו היית עם הלב שלך?
כמו שכתבתי כבר אני חושבת שיש לזה משמעות סמלית, אבל מצד שני גם נורא הטריד אותי איך הבא בתור ישים אבן/צדף/משהו מעל הצדף שלה, כי הרי אי אפשר לאזן על זה משהו.

למעלה