מזל-טוב לפורום היפה הזה

הייתי לפני 3 שנים בבודפשט

ל- 4 ימים כשאחותי התחילה ללמוד שם, הגעתי לשם בדיוק לפסטיבל האביב (במקרה) ומאד מאד נהנתי. עכשיו אני נוסעת ל- 5 ימים ומקווה להספיק לטייל גם מחוץ לבודפשט (כנראה ברכבת). יש המלצות מיוחדות ? כמובן שאחותי היתה כבר ברוב המקומות "השווים".

ברור יש הרבה המלצות...קרן../images/Emo124.gif

גשי הנה... קרן היא המומחית, קרן גרה שם
והנייתה שם הרבה יותר ממני היא אף דוברת את שפתם .. קרן תכנס ותמליץ על מקומות שתוכלי להנות בהם ... אני יכולה לספר שבנין האופרה מקום מרהיב ביופיו ויש את הפרלמנט שלהם שגם נהנתי בו מאוד, אגב יש לנו גלריה מלאה בתמונות מיוחדות של אתרים מיוחדים בהונגריה..כדאי להציץ.

טיפים...לבודפסט

טיפים לבודפשט והרי הונגריה ידועה גם בריקודים, באוכל, ויינות הטוקאי והאגר..והעוגות.. ואפשר גם לבקר במלון גלרט העתיק רק לשם הביקור- גם בכנסיה שבו- ואולי לתפוס איזו טבילה טובה בחמאם הטורקי שלו, או בחמאם הגדול הלא מקורה ליד הפארק המרכזי של העיר... (כל אחד יבחר יום לפי טעמו: יש ימים לגברים, יש לנשים ויש מעורבים...). ואם דברנו על עוגות, אז לקונדיטויה המפורסמת "ז´רבו" שבקצה המדרחוב ואצי-אוצה להכנס, להתפעל, לצלם ולא לקנות- יקררר! לעומת זאת, אדם יקר שלפי משקלו איני חושד בו שממעט באכילה, הלוא הוא ד"ר אבי קומפני, מדריך בעל ידע עצום על הונגריה ואתרים רבים אחרים בעולם, טוען בלהט שהקונדיטוריה RUSVURUM שמצפון לכנסית מטיאס היא הטובה בעולם... ומה לנשנש בה וללקק שפתיים? "דובוש" (מתופף)- עוגת שכבה, ועוד שכבה, ועוד שכבה, ועוד... "ריגו יאנג´י"- קציפת צימוקים ובצק. "שומלוי"- עוגת צימוקים אוורירית. "פלאצ´ינטה"- כריכיות ממולאות בכל מיני בשרים, או פטריות, או מתוקים. ולא נשכח שיש גם כמה ערבים- ומה נעשה בהם ? המולן רוז´ ההונגרי. תיאטרון הויגדו (שכבר כתבו עליו). ארוחת ערב מלאה עם פולקלור הונגרי: 1. גונדול- יקרה. לא ללכת. 2. קרפטיה. 3. מתיאש פינצר. 4. ב - Paprikasha ,או fokanal אינני זוכר בדיוק, יש מזנון "אכול כפי יכולתך 5. פוטל FOTAL. שייט על הדנובה מלווה בהסברים על האתרים שבדרך- עם משקה ראשון. בסירה של חברת השייט LEGENDA יש קלטות עם הסברים בדיבוב עברי מפי הד"ר הנ"ל). --------------------------------------------------------------------------------

אביב ו

New member
עוגת השוקולד עם הקצפת "ריגו יאנצ´י"

נקראת על שם אופה העוגה - יאנצ´י ריגו. בהונגרית מקדימים את שם המשפחה לשם הפרטי.

תודה על כל הטיפים ../images/Emo39.gif

האמת היא שברוב המקומות שהזכרתם כבר הייתי, וכמובן שנהנתי. אחותי הציעה שניסע לאגר, זה מרחק של שעתיים נסיעה ברכבת. חוץ מזה היא אמרה לי שיש כמה טירות יפות מחוץ לבודפשט. בפעם שעברה שהייתי שם נסענו לסנט אנדריי וממש התלהבנו. יש עוד הצעות ?

דניאל קרן תגיע בערב ותמליץ..../images/Emo140.gif

בעלה הוא המומחה שלנו...חוץ מזה שבעלי יגיע מהעבודה אשאל אותו גם.. צפי לתגובה מאוחר יותר

תודה דרדי ../images/Emo13.gif

אני יוצאת תיכף מהעבודה אז כבר אראה את מה שתכתבו לי ביום ראשון. שיהיה סוף שבוע נעים ונהדר !!!

הי דניאל...

אז ככה ראשית דברתי עם בעלי והוא נקב בשמם של הרבה מקומות אבל הוא טען שיש לו שני אתרים מעולה שכדאי להכנס אליו הם כתובים בגרמנית אנגלית והונגרית, אז כמובן בחרי את האנגלית כנסי ושם את יכולה לבחור ולראות את הכל עם הסברים ותמונות ולהתרשם יותר. מצרפת לכאן את הקישורים: 1. אתר אחד לחצי כאן 2. אתר שני לחצי כאן מקווה שעזרתי במעט...שבוע נפלא שיהיה לך וטיול נהדר
מתי בדיוק את נוסעת??? אולי תוכלי להפגש עם אחותי היא גרה שם גם

קרן משם

New member
המממממממ

אז ככה: מה הביא אותי לחשוב על רעיון לפתוח פורום הונגריה? מכיוון שהיגרתי להונגריה לפני 3 חודשים רציתי ללמוד עוד על המקור אליו גליתי.... אתרים ניתן למצוא באינטרנט בשפע, תמונות ועוד ועוד ....רציתי ח´ברותה ...כאלה שהיו שם וכאלה שחיים שם וכאלה שתיירו שם כאלה מכל מיני צבעים שיכולים לדבר/להמליץ ואנחנו פה בשביל לאגד את כל החומר לבאים! אם אחותך היתה ברוב המקומות השווים (ואני בטוחה שהיתה!) קשה יהיה לי להמליץ על עוד מקומות מאלו המצויים בגלריה כעת....מה שכן-אם תשמעי על שם של איזה מקום ותרצי פרטים עליו רק תגידי את שמו ואני אפרוס בפנייך דיעות על המקום ממקור ראשון-בעלי

דרדסית וקרן......./images/Emo50.gif

מזל טוב
מקווה שהכל יזרום על הצד הטוב ביותר הרי שתיכן מוכשרות ועל זה אין עוררין ותדעו לזרום ולתת מידע גם בכל התחומים

מירבי*

New member
קרנושה ודרדסית, בהצלחה עם הפורום

החדש, אולי זה יעשה לי חשק לנסוע לטיול בהונגריה..

ברכותי לאנרגטית הבלתי נדלית...

ולאחותה משם....חחחחחה הצצתי בגלריות ונזכרתי בטיולי הקסום בהונגריה ובעיקר בבודפשט היפה , חבל"ז. מאחל לכן הצלחה מקרב לב

למעלה