מזל-טוב לפורום היפה הזה

גלי®

New member
אהלן , בנות ! מייד אני שולחת לכאן

את ה"אדאש אפוקם" שיעשה לכן שמח !
לבנתיים , המון מזל טובים !!!
כשתמצאו בדיחות על הונגרים (אמיתיות , לא כאלו שסתם מסתלבטות על המבטא שלנו) - תודיעו לי ... אני מחפשת שנים ....

גלי®

New member
סוואס ...צריך להודיע לשאר ה"קשישים"

על קיומו של הפורום ...
דרדי וקרנוש , אני מסדרת לכן הצפה של גולשים ...

מזל-טוב לפורום היפה הזה

אני אמנם איני דובר הונגרית ולא הייתי בהונגריה אבל דובר יידיש אני, וזו הרי היתה שפת העם היהודי גם באימפריה ההבסבורגית ובהונגריה בכלל. אני מקנא בכם שאתם יכולים לדבר על ערים בהונגריה ולתכנן טיולים ביחד כי הרי הונגריה היא נגזרת של "תרבות הונגריה", אבל מה יעשה יידישיסט כמוני? אסע לארץ היידיש?
זה עצוב מאוד. ולסיום רציתי לספר לכם שבבית שלנו היו מחקים את ההונגרים ואומרים: יקום פורקן מן שמיא נעמט אַ שטעקן שלאָגט די חיה. יקום פורקן מן שמיא עקע פעקע מיטשע מאַיע (נשמע כמו הונגרית). אני אוהב אותכם.

טל של 4

New member
אחותי (הוירטואלית) ../images/Emo49.gif../images/Emo50.gif

וגם לאחותה כמובן!!!! שיהיה לכם כיף בביתכם החדש!!! המון בהצלחה
ות ו
ים משכנתכם .....

קרן משם

New member
תוווווודה יפתי......

בטוחה שכייף יהיה ומקווה ליותר מזה....ללמוד פה דברים שלא ידעתי ...להעזר!

Judy10

New member
איחוליי לפורום החדש

היי חברה איזה פורום נחמד אני אמנם לא ילידת הונגריה (טרנסילבניה - הייתי בגן עם דרקולה) אך אני דוברת הונגרית די שוטף. בקרתי בהונגריה כ-10 פעמים, כמעט כל שנה אני נוסעת. יש לי חברות שהכרתי בבודפשט ואני בקשר קבוע איתן. אם מישהו מעוניין בהמלצות לטיולים או שאלות כלשהן אשמח לענות. טיפ היום: יש ליד מישקולץ מקום יפיפה שנקרא "lila fured" (אני מקווה שלא טעיתי באיות), זהו המקום שהכי מצא חן בעיני בהונגריה. יש אגם שאפשר לשוט בסירות ומסביב יער עבות, מצד שני יש טירה עתיקה שהיום משמש כבית מלון ולידו פנסיון קטן חמוד מאוד. בהמשך כפקטן צבעוני ומסביבו הכל ירוק וברכזו זורם מעיין קטן ויש גם מפל קטן. אז שיהיה לכם בוקר ויום נהדר. visont latas

danistar

New member
טוב שאני מחטט לפעמים ../images/Emo140.gif

בפורומים של תפוז .. קרנושה בהצלחה עם הפורום הזה . אומנם אני מרומניה הלא רחוקה אבל הנקניק ההונגרי והגולש מקריבים אותי להונגריה ... וקרנושה .. לאן נעלמת ??

קרן משם

New member
דינידיןןןןןן../images/Emo24.gif

היי יקירי! לא נעלמתי אך כפי שראית (ואפילו לא טרחתי לספר לך) הצבתי לעצמי עוד פורום:)) מה לא עושים כדי להתקרב לחברה הנ"ל אותה אני חייבת ורוצה להכיר מכל הכיוונים!
ותבוא לבקר אותנו הא?

מזל טוב !

איזה פורום יפה! אבא שלי נולד בחבל ארץ שעבר בין צ´כוסלובקיה להונגריה. הוא יודע הונגרית טובה אודוספ אודוספ כל כיסא כיסא מקל...

ארפי

New member
שלום לכולם..אני חדש גם..../images/Emo140.gif

Tegye fel a kezet ,akinek nem all fel a ...(szor a hatan),a gulyas leves hallatan. En nagyon csipem,jo kis apro petrezsejmes csipetkevel. ======== והתרגום לאילו שלא הבינו בהונגרית: שירים את ידיו מי שלא עומד...{מי שאוהב לאכול גולש} אני אוהב את המאכל ההונגרי של ציפטקה עם פטרוזיליה. שבת שלום אנשים...
נ.ב יש פה דוברי הונגרית שהבינו מה כתבתי נכון?!....

קרן משם

New member
ארפייייייאני הבנתי חצי.....

גם זה נחשב לא? תלמידה זוטרת שכמותי! ולכל המעוניין לדעת ארפי הוא גיסי
אני ודרדי אחיות (אורגינליות!) ושתינו נשואות להונגרים (שהיו חברים עוד לפני שהכירו אותנו). ברוך הבא ארפי ללא ספק אתה תהיה לנו פה לעזר

../images/Emo124.gif יוווווווווו

לא יאמן... במקרה נוAה נתקלה בפורום הזה... תתחדשו!
וכן... שפת האם שלה זה הונגרית
היום היא מגמגמת וקשה לה לדבר, אבל מבינה הכל.

למעלה