מיהו בשבילכן המשתמט?

ofer277

New member
...

אם לא לימדו אותך עד כה אז הנה אני אלמד אותך... כשפונים אל קבוצה כלשהי,המכילה בתוכה 99.9999% נשים אבל יש ביניהן, גבר אחד,, פונים אליהם בלשון זכר... ולא בלשון נקבה.. ההודעה, שהמנהלת שלכן כתבה פנתה לנשים בלבד... לעומת זאת איציק(sayar3) פנה אל 2 המינים, אבל הוא השתמש בלשון זכר כי יש ביניכם גם גברים...

ההודעה שלי לא פונה לנשים בלבד.

וגם תוכן ההודעה, לא מתייחס לנשים בלבד. וכשאמרתי משתמטת התכוונתי גם למשתמט. וכשאני כותבת בלשון נקבה, זה בגלל שאני מחרבנת על מה שהחברה הפטריארכלית לימדה אותי. ולכן, אני אמשיך לכתוב בלשון נקבה, כפי שאתה תמשיך לכתוב בלשון זכר. אך שנינו, מתיחסים לשני המינים.

ofer277

New member
את יכולה להמשיך לחרבן כמה שאת רוצה

אבל אין מה לעשות, זהו דיבור תקין בין אם את רוצה ובין אם לא! אבל תמשיכי לחרבן, למה לא.. הרי הבנתי כבר שכולכם מחרבנים על כל מה שלא נראה לכם...

עזוב את זה שאתה טועה, כן?

האקדמיה ללשון תיקנה את טעותה וקבעה- אם ישנן בחדר 51% נשים מעל גברים, עלינו לפנות אל קהל היושבים בלשון נקבה. אני לא יודעת מי הקהל שלי, כמו שאתה לא יודע מי הקהל שלך כשאתה משאיר הודעה. אתה בוחר להשאיר הודעה בלשון זכר, כי לכך אתה רגיל. אני בוחרת להשאיר הודעה בלשון נקבה, כי אני לא מוכנה להכנע למוסכמה הזו. וכן, בנוגע לפטריארכליות ולשוביניזם, אני מחרבנת על הכל.

sayar3

New member
למה יש לי הרגשה שאת לסבית?

כי ההודעה שלך כן כוונה לנשים בלבד.ולמרות שעברתי על ההודעות שלי לא ראיתי שהן פנו לגברים בלבד. יש לך בעייה עם גברים נכון?כי אין דרך להסביר את זה אחרת.

נטייתי המינית אינה קשורה לכך.

ואם אתה מוכרח לדעת, אני לא לסבית. לך יש בעיה עם נשים אני מבינה, כי אני פשוט לא יכולה להסביר זאת אחרת.

sayar3

New member
לא!דווקא אין לי בעייה מסויימת עם נשים

ויעידו על כך אשתי ובנותיי.ותרשי לי לשאול באותה נשימה למה את חושבת שיש לי בעייה עם נשים? שנית-אני חושב שאינך דוברת אמת.

בדיוק מאותה הסיבה שאתה חושב שלי יש בעיה

עם גברים. ואל תגיד לי אם אני דוברת אמת או לא. אני לא לסבית. לא שאני חייבת לך איזה הסבר או אימות על נטיותיי המיניות. לא שזה קשור בכלל.

מסכנות הבנות שלך

אם גם אליהן אתה מתייחס בזלזול כזה כפי שאתה מראה פה כלפיי נשים

לגמרי איתך, אף שאני חיילת

אין דרך אחת לתרום. כמו שאסור לזלזל באלו שעובדים עבודה חברתית (כי יופי שעשינו את הצבא קדוש אבל מה יישאר לנו בסוף חוץ מהצבא?), ככה גם אי אפשר לזלזל באלו ששומרים על המדינה (כי גם לשמור, למרבה הצער, צריך). "ישראלי אמיתי לא משתמט" הינה ססמה פשיסטית המעידה על טמטום עמוק.

tapas tapas

New member
פאשיסטים הם אלה

שמיחסים לעצמם זכויות לאדמות מסיבות היסטוריות. מי שאומר פלסטין הכבושה הוא פשיסט, כי הוא מניח שללאום מסויים יש זכות מולדת על אדמה מסויימת. ולא מקבל את המצב כמו שהוא ושואף להפסיק את האלימות בלי להתייחס להסטוריה ושל מי שייך מה.

ori239

New member
מותק

האמיני לי שגם אני בדעתך, שרבים מאיתנו מרוכזים בעצמם וכמו שאמרת, 'משתמטים' מאחריות לסביבתם ולחברה.. לצורך הפרוטוקול, רק אומר שאני תורם בערך 50% מההכנסות שלי (ואני מרוויח יפה מאוד), שאני תורם מזמני למען מאבקים שאני מאמין בהם, אקטיביסט וחבר בכל מיני תנועות שעניינן חברה/סביבה וכו'.. גם העברתי שנה בהתנדבות (ולא, לא שנת שירות/מחויבות אישית, לגמרי מרצוני).. ואם לא הייתי מתגייס מאוחר (עוד חודש, בגיל 19 וחצי) הייתי עושה גם שנת שירות.. אבל אבל אבל כל זה לא פוטר אותי מאחריות לציות לחוק.. מבחינתי אדם שהמציא פטורים ובעיות בשביל לא להתגייס, ולא משנה מאיזה טעם (אידיאולוגיה, קריירה), ולחלופין לא תרם 3 שנים מחייו (בנות שנתיים) לשירות אלטרנטיבי - הוא משתמט, ואינו ראוי להיות אזרח.. מדוע? כי הוא מעמיד את מצפונו ועמדותיו מעל החוק ומעל חבריו שכן התגייסו, ובכך מערער שני עקרונות דמוקרטיים - עיקרון שלטון החוק (נכון שבאמצעות פירצה), ועיקרון השוויון.. נעזוב רגע את העניין שאם מישהו מצהיר שהוא לוקה בנפשו והוא אינו כזה - הוא רק גורם להחמרת הקריטריונים כלפי אלו שכן סובלים מבעיות נפשיות ובאמת לא מסוגלים לשרת.. מבחינתי מי שאינו כשיר להתגייס - אין הווה אומר שהוא אינו כשיר לעשות שירות.. התנדבתי (שנה) ועבדתי (4 חודש) בבית חולים - כל פציפיסט יכול לעשות שם שירות בהתאם לצו מצפונו.. את עושה שירות לאומי, לכן אין לי דבר וחצי דבר איתך (מבחינתי שכל אזרח/ית יתרום/תתרום 3 שנים/שנתיים (בהתאמה) לטובת החברה).. אבל.. רבים שאינם מתגייסים ישר פונים לענייניהם, בהיעדר חוק שירות לאומי חובה.. גם לי יש קריירה שאני אוהב ומצליח בה, וספק אם עוד 3 שנים אוכל לחזור למעמד שאני נמצא בו כרגע.. וגם לי יש עמדות שמנוגדות כרגע למדיניות הממשלה והצבא.. נעזוב את העובדה שאת עושה שירות לאומי - אמנם את כה מוסרית ונאמנה לעצמך, אך איך את מסוגלת לחיות כאשר את ושכמוך גורמים לערעור עיקרון השוויון ועיקרון שלטון החוק, קרי ערעור הדמוקרטיה (=אנרכיה)? איך אתם, קבוצה של אנשים שהעמידו את צו מצפונם בראשם - מסוגלים לבוא ולהתגאות בזה שאתם מכופפים את החוק והחברה לצרכיכם (מוצדקים או לא, זה לא משנה)? תני לי לומר לך משהו.. איני חלק מהקמפיין המאסיבי, הספין המטופש הזה של 'נגד ההשתמטות'.. איני נמנה על חסידיו של הצבא, למעשה אני נגד, *נגד* המדיניות הצבאית, והעובדה שאני עוד חודש הולך לסכן את חיי כחייל קרבי של שחקנים פוליטיים אינה מוסיפה לי נחת.. כל זה נהיר לי.. אך במידה ואקבל פקודה בלתי חוקית בעליל - אסרב לה! אך העובדה שאת מאשימה ציבור שלם (ישראלים) וטוענת שאת לא כזאת (קפיטליסטית לא אכפתית) - אינה עניינית, אינה רלוונטית (האמנם כל הישראלים כאלה, גם אלו שאינם משתמטים?) ואינה נוגעת לדיון כלל.. מה עניין שמיטה להר סיני? זה עדיין לא מוציא אותך בעמדה טובה יותר.. ההבדל ביני לבין חבריך המשתמטים הוא שאני קודם כל ממלא את חובתי, כי כך מורה לי חוק שירות הביטחון.. וכשאפשוט את המדים ואעלה על אזרחי - אדבר כמה שאני רוצה על מי שאני רוצה.. ואלך להפגין ולמחות נגד מדיניות צה"ל והממשלה.. תהיה לי הזכות לעשות זאת - כי את חובתי לחברה מילאתי.. מה יהיה אם מחר אומר שאיני מוכן לשלם מיסים? אני גר בדרום, ידידתי מת"א למדה בכיתה של 25 תלמידים (ואני עם 38), לי קיצצו כיתה ושעות (שעתיים תנ"ך לעומת 4 שלה) וכו'.. שנינו משלמים את אותם מיסים, אך הידידה בעיני משרדי הממשלה שווה יותר.. וזה רק בחינוך, נעזוב את שאר התחומים.. החלוקה הלא שוויונית הזאת אינה צודקת בעיני, אז מה? מחר אקום בבוקר ואשתמט ממיסים? לכאורה אני צודק, לא? לא.. קודם כל אמלא את חובתי.. אשלם את המיסים ואתגייס כאחד האזרח.. לא טוב לי? הדמוקרטיה מעמידה לרשותי שלל אמצעים: להפגין, להביע מחאה במגוון צורות, להצטרף כלוביסט לכנסת, להקים תנועה, להקים סיעה פוליטית שתרוץ לבחירות - יש אלף ואחת דרכים.. כך גם במקרה שלכם.. אתם יכולים להקים תנועה, למחות נגד מדיניות צה"ל, אבל את חובתכם אתם חייבים למלא.. משתמט מבחינתי הוא כמו כל עבריין, וכך לדעתי יש להתייחס אל משתמטים.. (להבהרה: לא דיברתי על אדם שלא התגייס מסיבות רפואיות או נפשיות.. דבריי כוונו כלפי אלה שלא התגייסו מסיבות לא לגיטימיות, שהמציאו מסמכים מפוברקים בשביל לקבל פטור משירות צבאי, על אחת כמה וכמה כשאפילו לא עשו שירות לאומי)..

ori239

New member
ושוב אני רוצה לחדד

כל הדברים היפים שעליהם דיברת לא נותנים לך או למישהו לגיטימציה להוציא פטור משירות צבאי באמצעים מפוברקים.. ישנם ישראלים רבים שגם הם נורא רגישים למצוקות החברה.. אין קשר בין ה'השתמטות' (כדבריך) של רבים אחרים מהאחריות החברתית לשירות/אי שירות בצה"ל.. אל לך לבוא ולצאת בהצהרות כמו 'ישראלי אמיתי הוא משתמט', ואף לערוך השוואות בינך לבין מי שאינו כמוך.. כי דעתי היא ש'ישראלי אמיתי אינו משתמט גם מחובותיו' - מהחובה המוסרית להיות ערב לאחיו בעת צרה כמו גם מהחובה להגן עליהם במסגרת הצבא.. שני הדברים לא סותרים (אפשר להיות חייל וגם להיות אחראי כלפי הסביבה), אל תרגישי נעלה מדי.. 'אני היא זו שמסוגלת לקחת אחריות על הישראליות שלה' - האמנם? יקירתי, לקחת אחריות זה מושג שבטח למדת מארגוני האיבה ששוכנים לצד שכנינו.. אין לך מה לקחת אחריות על 'הישראליות' שלך, את צריכה להיות גאה בזכות הזאת שאת חלק מעם שמעמיד את עקרונות החירות והשיוויון של כל אדם כנר לרגליו (גם אם לעיתים הבדואי שגר לידי עוקף אותי בתור לאוניברסיטה).. שימי לב לכל המאמצים שאנו עושים כמדינה וכצבא ע"מ לבדל את גורמי הטרור מהאוכלוסייה הפלשתינית וכך למגר את הפגיעה בה ('מדיניות האיפוק').. זה משהו שאף אחת משכנותינו לא עשתה עד כה (יומיים של הפסקת קסאמים לא נחשב 'איפוק').. שימי לב לכבוד ולהגינות שאנו נוהגים כלפי אסירים פלשתיניים (מבחינת כליאה, תנאים, ביקורים), שחלקם אף רוצחי נשים וילדים, ותשווי את הכבוד וההגינות הללו לאלה שחמאס וחיזבאללה נוהגים כלפינו עם חיילינו.. וכמובן - לרגע אל תחשבי שהעקרונות שלך נעלים מהחוק במדינה.. כי ברגע שכולנו נחשוב כך - אנו נדונים לאבדון

חוקרת20

New member
עזבי אותך עכשיו מהחברה

ומכל החרא של הממשלה שצף מעל לראשינו... את צריכה לנסות לדמיין לעצמך מה יקרה פה אם לא יהיה לנו צבא וכל אחד ישתמט כי ככה וככה. בואי אתן לך תסריט קצרצר : יהיה פה שלטון ערבי... אם לא תעשי מה שיגידו לך כמובן שלא תישארי בחיים למשך זמן עם הדגשה על מה שיעשו לך לפני שיהרגו אותך... ואותי, ואת כולנו... לא תהיה מדינה יהודית!!!! נשוב להיות מהגרים ורדופים בכל העולם כי אין מה לעשות עם העובדה ששונאים אותנו בכל חור???? יהודי נשאר יהודי, בטוב וברע... אז מה חשבת לעצמך בכלל?? מה כולכם נהיייתם פחדנים???? ברור שישנם דברים שעולים על העצבים במסגרת הצבא, אבל אין מה לעשות אנחנו חייבים להגן על עצמינו מפני אויבינו, שלפי המאמר שלך אני בטוחה שהאויבים שלי ושל עוד רבים במדינה (למזלינו באמת) הם לא האויבים שלך. מה זה הדור המפונק הזה??? היום ילד רוצח את אבא שלו אם הוא לא מקבל מה שיש לחבר העשיר שלו!! תפתחו את העיניים!! אנחנו נושמים וחיים פה בגלל שההורים שלנו התגייסו ונלחמו כדי להצליח להביא אותנו לעולם לפני ששחטו להם את הצורה במלחמות!!! תתביישו לכם!!!!! כפויי טובה ואגואיסטים שכמותכם וכל מי שחושב כמוכם!!! גם אני התגייסתי עם מוטיבציה של סוס וכמובן שהתאכזבתי ולא אכלתי דבש בשירות שלי אבל היום אני לא מצטערת כך אפילו לרגע! יודעת איך ההרגשה? -זאת הרגשה של ניצחון, למה? כי לא נתתי לעצמי לטבוע בג'יפה שהממשלה גורמת פה לכולנו ולא הרשיתי לעצמי להרגיש אומללה על כך שאני מקבלת רק *** מכל התחמנים בעלי התחת הגדול שיושבים שם ומחרבנים על כל האזרחים! למה לא להתגייס? להרגיש ישראלי אמיתי לא בשביל להרשים מישהו, אלא בשביל להגן על העור היהודי הזה שכל העולם ואישתו מתים לשרוף כבר מזמן !!!!! תסלחי לי , חמודה, אבל עם גישה כזאת את לא צריכה לחיות פה בכלל... אנחנו לא שוודיה או הולנד. אנחנו מדינת ישראל ואם את לא מבינה מה דרוש בכדי לחיות פה אז תהגרי לחו"ל!

לחוקרת20 -

את ממש סותרת את עצמך. את כותבת "יודעת איך ההרגשה? -זאת הרגשה של ניצחון, למה? כי לא נתתי לעצמי לטבוע בג'יפה שהממשלה גורמת פה לכולנו ולא הרשיתי לעצמי להרגיש אומללה על כך שאני מקבלת רק *** מכל התחמנים בעלי התחת הגדול שיושבים שם ומחרבנים על כל האזרחים!" אז למה התגייסת לצבא? צבא זה גוף הררכי שמבצע את הוראות הממשלה. משמע את הוראות "התחמנים בעלי התחת הגדול שיושבים שם ומחרבנים על כל האזרחים". את חושבת שבאמת אכפת להם ממך? את הרי אומרת שלא. אז למה פתאום כשזה צבא אז כן אכפת להם? אני לא מבינה. רוצה להגן על עצמך באמת? תילחמי נגד זה שפוגעים בך באמת. האם שאלת את עצמך מהן הסיבות העיקריות לתמותה בארץ? את יודעת שהסיבות העקריות לתמותה הן בגלל סרטן ומחלות לב, ושאפשר למנוע את זה בכל מיני דרכים? אבל יש אינטרסנטים שרוצים למכור לך את המוצרים שלהם כדי שהם יוכלו להמשיך להרוויח כסף, ועל חשבונך. אגב, כדאי להכנס לאתר הזה. יש שם הרבה מידע מעניין על איך שפוגעים באנשים. את כותבת שהעולם מת לשרוף את היהודים. אז אולי שווה להלחם בבעיה מהשורש שלה? מה את חושבת ששורש הבעיה של האנטישמיות? את לא יכולה לחיות באיזו בועה של מדינת ישראל ולפחד כל הזמן שיפגעו בך אם תצאי מכאן - או שאת יכולה לנסות למנוע את האנטישמיות - למנוע את השנאה כלפי זרים, את הלאומנות, את האנטישמיות, את החלוקה לקבוצות שאומרת שיש קבוצות טובות יותר וטובות פחות. שזה משהו נוצר ע"י גאווה לאומית למשל.

ofer277

New member
נו באמת

"את כותבת שהעולם מת לשרוף את היהודים. אז אולי שווה להלחם בבעיה מהשורש שלה? מה את חושבת ששורש הבעיה של האנטישמיות? את לא יכולה לחיות באיזו בועה של מדינת ישראל ולפחד כל הזמן שיפגעו בך אם תצאי מכאן - או שאת יכולה לנסות למנוע את האנטישמיות - למנוע את השנאה כלפי זרים, את הלאומנות, את האנטישמיות, את החלוקה לקבוצות שאומרת שיש קבוצות טובות יותר וטובות פחות. שזה משהו נוצר ע"י גאווה לאומית למשל" 1)אכן העולם מת לשרוף את היהודים לצערי ולצערך . עובדה. אושוויץ, טרבלינקה, מאידנק, סוביבור, גטו ורשה, סופות בנגב, מלחמת העצמאות,מלחמת יום הכיפורים.. צריכה עוד ? 2)לפי מה שאני מבין ממה שאמרת, שורש בעיית האנטישמיות נמצאת בבועה ששמה מדינת ישראל.. כלומר אם נחליט לוותר על מדינת ישראל, וכל יהודי ארץ ישראל יצאו מפה ויתפזרו בגולה, הבעיה תפטר ? או שפשוט נוותר על הדת שלנו, נחדול מלהיות יהודים ? נהיה נוצרים, מוסלמים , בודהיסטים ? זה יפתור את הבעיה ? כי את היטלר זה לא עניין, לא היתה מדינה באותו הזמן, וגם נוצרים שהמירו את דתם היהודית 3 דורות לפני, הלכו לתאי הגזים בדיוק כמו שאר היהודים... כלומר, על מנת למנוע את השנאה כלפינו , עלינו פשוט לתת להם את מה שהם רוצים- לעזוב את המדינה שחלמנו עליה אלפי שנה בגלות.. זה נראה לך הגיוני ? 3)אני מסכים שהיה עולם טוב יותר אם היה עולם ללא דתות, ללא לאום, ואפילו ללא מדינות.. כלומר בנאדם שגר בערב הסעודית, ואדם שגר בישראל לא היו אויבים, כי כולם היו תושבי העולם, לא הייתה מדינת ישראל, לא הייתה ארה''ב ולא היה אפילו דתות.. אבל אין מה לעשות, לצערנו את המצב הקיים אי אפשר לשנות... 4) כרגע אנחנו מדינה מוקפת אויבים,אנחנו מותקפים בקסמים כל יום, יש לנו לפחות 4 חיילים בשבי...הסורים מנסים לפתח נשק גרעיני, לאיראנים בקרוב.. אם חיזבאללה, החמאס והג'האד כמו מצרים וירדן , ירגישו שישראל שנייה אחת שאננים, הם לא יהססו לפתוח את המדינה שבה את חיה כרגע, הם לא יבחינו בין יפי הנפש- המשתמטים.. לבינינו הישראלים האמיתיים שמתגייסים וממלאים חובות.. הם ינסו להדוף את כולנו אל הים... יעידו על זה קרובי משפחה שלך ושל ההיפית בדימוס שהיו לוחמים בצבא וראו את שנאת האוייב מקרוב.. אין מה לעשות, חוק גיוס החובה לא בא סתם, לא בגלל שיש לנו דיעות "נאציות", או שאנחנו פאשיסטים...

למעלה