מיהו בשבילכן המשתמט?

אניןטעם

New member
את משתמטת ושום תירוץ "סביבתי" לא יעזור

נניח שמשה מתעלל בחתולים. בגלל התנהלותו הנלוזה החלטת שאת תתעללי בכלבים. את מבקשת שלא יקראו לך "מתעללת" כי יש לך הצדקה למעשייך והם מעשיו של משה. את טוענת שישראלים "משתמטים מאחריות סביבתית". לצערי את צודקת. אבל האם זה מצדיק השתמטות שלך מחובותך האזרחית לשרת בצבא? התשובה שלילית. כי כמו במקרה ההתעללות בכלבים בגלל ההתעללות בחתולים, כך גם ההשתמטות שלך פסולה. את רוצה למנוע השתמטות חברתית? אין בעיה, סיימי את רותך הצבאי וצאי במסע לעקירת ההשתמטות החברתית. אבל ברגע שאת בעצמך משתמטת, מה זכותך להטיף למשתמטים האחרים?

the mush

New member
איך בידיוק את לא משתמטת מהחברה הישראלית?

מה את עושה ביום יום שלך בשביל לשנות את המצב החברה הישראלית? אני רואה בשירות הצבאי, מעבר להיותו חובה, שליחות. אנחנו שומרים על אנשינו, בכך שומרים על תרבותינו (עזבי את העובדה שהתרבות שלנו הולכת נעלמת, מתחלפת לה בדברים זולים ושיטחיים.) ואלו שלא בוחרים ללכת לשירות קרבי- מתפחים, עוזרים ומפתחים את החברה שלנו בדרך כזו או אחרת. אני רואה במשתמטים מהצבא אנשים פוסט-מודרניזם. שחושבים רק על הריבוע הקטן שנוח להם בו, וכמובן- בו הם נמצאים. בעצם, אנשים שלא אכפת להם מכלום חוץ מהתחת שלהם. חושבים שהדרך חיים שלהם הכי נכונה, אבל בעצם לא רואים את מה שקורה בחברה הישראלית שלנו- בידיוק כמו שאת אמרת "שדוחקת את האמצע אל השוליים ואת השוליים אל מחוץ לתמונה" בתור תלמידה כיתת יב', ששנה הבאה הולכת לעשות שנת שירות בתנועת נוער עם אידיאולוגיה שבה אני מאמינה ושואפת לראותה פה במדינה, הולכת גם להתגייס לצבא ליחידה קרבית.

הרצל 7

New member
אם הייתה לי אפשרות

הייתי קונה את תפוז רק בשביל לסגור את הפורום המחורבן שלכם תתביישו לכם לא יודע איך אני אתם מרשים לעצמכם להישאר בארץ בכלל..גועל נפש לאנשים כמוכם אני מייחל פגיעה ואז באמת תבינו כמה חשוב לשמור על הארץ ועל המשפחות שלנו

ad123321

New member
חיילים יקרים, שאלה

מה הייתם עושים אם לא היה לכם את "המשתמטים" שתוכלו להאשים אותם בכל דבר, החל מבריחת בני סלע ועד למצב הבטחוני הרעוע, ולהוציא עליהם את כל העצבים שצברתם אתמול אחרי שהאשה לא נתנה לכם?

Tragic Black

New member
פצפיזים זה לא תירוץ

".אני באמצע שנתי השניה לשירות,", שירות לאומי? "אני היא זו שמסוגלת לקחת אחריות על הישראליות שלה" על הישראליות שלך? תגדירי לי בבקשה מה זה ישראליות? ישראליות שווה השתמטות? ואם לא היה חוק גיוס חובה... אז מה, מה ישראליות היית בשבילך? חוק גיוס חובה לא היה סתם רעיון להתעללות באזרחי ארץ ישראל צריך להבין שהמדינה שלנו בסכנה מתמדת מאז ומתמיד ואם אנחנו לא נשמור עלינו אף אחד לא ישמור וגם לא אלוהים... האם מישהי שיצאה מהצבא ממטעמי מצפון אך למעשה היא רק מתנגדת לכיבוש, היא המשתמטת? "לא ניתן להתייחס למצפון במנותק מהבינה. הבינה היא הכלי שמגשים אותו. הבינה אינה מספיקה לבטא את הסגולות המוסריות האנושיות משום שהיא יכולה לטעות שהיא מגיעה לבדה ומשום שאין סתירה בין התנהגות על פי הבינה לבין התנהגות על פי עקרון אגוטיסטי של אינטרס עצמי".(ז'אן ז'אק רוסו) לאורך ההיסטוריה הקצרה הזאת של המדינה שלנו...,תוכלי להגיד לי מי לרוב התחיל במלחמות? כי אני כנראה מבולבלת זה אנחנו מנסים לכבוש את הערבים או הם אותנו? אם אנחנו באמת היינו רוצים לכבוש אותם ממזמן היה פה שקט..העיניין הוא שהדבר היחידי שאנחנו עושים זה להגן על עצמנו וגם זה בקושי... וזאת בגלל שאנחנו מדינה דמוקרטית ויחסית סוציולוגית וגם זה מתחיל להתפורר...את חושבת שהאנשים שחיים בשטחים היו יכולים בכלל לשרוד בלי העזרה של מדינת ישראל? הם מקבלים כמעט הכול מאיתנו... "משתמטים מכל אחריות כלפי הסביבה. משתמטים מכל אחריות כלפי החברה, שהולכת וגוססת," " שדוחקת את האמצע אל השוליים ואת השוליים אל מחוץ לתמונה. משתמטים ומתעלמים מזכויות האדם ומזכויות האזרח." עם זה אני בהחלט מסכימה איתך,העולם שלנו מתדרדר מיום ליום ולאף אחד לא אכפת, כייף לחיות בבועה כל עוד מצבך טוב יחסית מסכנים האנשים שאין להם את היכולת לחיות כך ,ועם השנים המצב ילך והתדרדר כי אנשים מעדיפים להתחמק ממחויבות ומעדיפים להעלים עין ,לשחק אותה "ראש קטן" ולא אני לא מדברת רק על השתמטות זה נוגע בכול השקפות העולם,מחובות האדם כאזרח ועד לזכויות שרוב האנשים בכלל לא מודעים למה שמגיע להם. בתהליכי תיעוש וקפיטליזם,...הרעיונות של הקפיטליזים והקומונוזים בתאוריה הם אמורים להיות טובים אך האדם הרס אותם בגלל תאווה לכסף ודברים אחרים, הייתי משתמשת בנאו-פאודלזים כי זה לאן העולם שלנו יגיע... תפסיקו עם כל הפארסות האלה של המיינסטרים, שמנסה להסית את ההתנגדות לכיוון כה לא ראוי.... לצערי הרב המיינסטרים כיום הוא להשתמט והנוער של היום חושב שזה ביזבוז זמן ואין תועלת בכך וכן זה אכן לא ראוי. איזה אחריות את לוקחת בדיוק?ואיזה אחריות זרקו עלייך? לשרת? את מרגישה רע עם זה? את מאשימה את החברה כי את לא רוצה לשרת או שהם מתגייסים? אז יצאת מזה, יש מספיק ילדים שיעשו זאת בשבילך ישמרו עלייך ועל האמונות והמחשבות שלך.לא הם זורקים זאת עלייך, את זורקת את זה עליהם.זו אחריות שאני בטוחה שרוב המתגייסים היו רוצים פשוט "לא לשרת" אבל אין דרך אחרת...אם כולנו היינו פצפיסטים לא הייתה קיימת מדינת ישראל. פציפיזים זה דבר נכון הייתי רוצה שכולם היו כאלה אך השכנים שלנו לא מבנים זאת.. לאורך כל ההיסטוריה הם הבינו שהדבר היחידי שמזיז עיניינים זו אלימות וכך תמיד היה וכך תמיד יהיה , מגיל קטן שוטפים להם את המוח לשנאה וטרור ושזו הדרך היחידה ...המחשבה נכונה אבל לא לעשות כלום בנוגע לזה גם זו בעיה ובדיבורים אי אפשר להגיע עם הטרור למשא ומתן ,כבר נתנו חלקים מהארץ הקטנה גם ככה ובמה זה עזר? אני שירתתי בקרבי שנתיים ויש לומר שאני אדם ממש לא פטריוטי אבל אני מבינה את הצורך בצבא שלנו. שיהיה לך שבוע נפלא.

Tragic Black

New member
ואני לא מאשימה אותכם...

זאת המדינה המחורבנת שלנו.. זה התחיל בכך שבן גוריון נתן את ההטבה לחרדים שלא צריכים להתגייס לצה"ל חוק טל.. וממשיך במדיניות הדפוקה שיש בישראל בכך שלא נותנים זכויות יתר לאנשים שעשו צבא . לדעתי המדינה אחראית למה שקורה...והם צריכים להיות יותר תקיפים בנושא, דבר נוסף שאני לא מבינה בצה"ל.... יש אנשים מוגבלים או שמנים מידי בכדי לשרת,אבל הם ממש רוצים לעזור למדינה וצה"ל סוגר להם תדלת בפרצוף . אז איזה מן צורת התנהלות זאת? מצד אחד אני נגעלת מעצם העובדה שאנשים לא מוכנים לשרת מסיבות טיפשיות... אבל מצד שני הצבא הופך את זה לכול כך קל ..אז למה לא?

נכון מאד, המדינה וצה"ל נותנים יד להשתמטות ככה

שהאשמה מוטלת גם עליהם, אם השתמטות היתה פוגעת בצורה כזו או אחרת במשתמט עצמו, אם לא היה כל כך קל להשתמט אז המספרים היו נמוכים בהרבה. היום פשוט משתלם להשתמט ולהטצעטע בטיעונים מארץ האגדות על "מצפון" ו"פציפיזם", המשתמט לא באמת מפסיד מזה כלום.

dina1001

New member
גם הצבא אשם אבל אסור לתת לזה יד

ומי שמאמין שהוא יכול לשרת - להתעקש ולשרת בן גוריון אכן עשה טעות בכך שפטר את החרדים מהשירות הוא לא צפה את הגדילה העצומה במספרם בעתיד זה גם משהו שצריך להילחם בו אבל אל תשכחי שיש את הנח"ל החרדי ויש כאלו שכן מתגייסים יש יותר מודעות אצלם מבעבר ועשויה להיות לאט לאט פריצת דרך בעניין אם הם יתחילו לתת דוגמא מבפנים

DeathlessOne

New member
אס

אמנם אין לי זכות לומר את זה, אבל אני מסכימה איתך ואני חושבת שכל משפט וכל מילה וכל אות שכתבת בשירשור הזה הם נכונים, יותר מדי נכונים. והתגובות רק מוכיחות את המיליטנטיות המגעילה שאופפת את החברה הזאת... בלע...

Asya Kotler1

New member
דיונים ארוכים...

על דבר ברור מעילו...אין כזה דבר בארץ ישראלי פציפיזם - ואלו שלחאורה קוראים לעצמם כחה, מוותרים לעצמם ופשוט יפי נפש המחפסים חיים קלים. מדינת ישראל לא ניתנה ולא נבנתה משלום ,אהבה ואחווה. המדינה שלנו הוקמה על דם חיילים של אז ועד עכשיו. על כל מילמטר במדינה היו מלחמות... ומחובתינו כבני הנוער, כצעירי המדינה להגן ולשמור עליה מפני האויבים שמקיפים אותנו. מה לעשיות שאנחנו לא שוויץ ואיפלו לא אמריקה? אנחנו פיסת אדמה קטנה דמוקרטית באצמע שממה עוינת. גם המדינות שכרתנו איתנו בריתות, יפרו אותם בלי להעיף עפעף למען מטרתם המשותפת וזה להעיף אותנו מפה. זה לא נכון? המלחמה האחרונה לא היתה? האיומים מאירן לא נכונים? 7 שנים של כסאמים בשדרות ובישובי עותף עזה זה לא נכון? שיתוף פעולה סורי לארגוני הטרור זה גם לא נכון? אם את לא רואה את זה, אז הכן יש לך בעיה נפשית או אולי רפואית ואת עיוורת. ולא, לא רוצה להעליב אותך...זה פשוט כחה. מישהו, והרבה מאוד מישוהים מתו ומתים גם עכשיו כדי שאת אני ועוד אנשים ישבו פה, ושנוכל לשחק בדמוקרטיה פה - כמה שנרצה. ואת יודעת, לא משנה איך את קוראת לעצמך: משתמטת,פציפיסטית, ישראלית אמיתית בנשמה....זה רק שם תואר - הפעולה שאת עושה או יותר נכון לא עושה, מדברת בשם עצמה... אני מציע לך ולכל האנשים שלא משרתים מאותה סיבה, לדפדף בדפי ההיסטוריה ולראות שאף אחד ואף מקום לא רוצה ולא צריך אותנו. ניסו להשמיד אותנו בעבר והדבר היחיד שמונע מנסיונות ממשיעים (כי מוצהרים יש) כיום זאת העובדה שיש לנו מדינה וצבא חזק, גם זה כבר לא כל כך מדויק אחרי כל ההבלגות וההסכמים עלאק, היום בבלגיה אומרים לאנשים חובשי כיפות במסעדות שהם לא משרתי יהודים , חמממ מזכיר לי התחלה של משהו . ונכון, שפציפיסתים הם מיעוט מזעיר מהחברה ואפילו אם לא ישתרו עדין נשאר מדינה וחברה חזקה, אבל פשוט חבל. כי לדעתי כל אדם שלא מבין את המשמעות שלו במדינה שלו זה פיספוס. לא מדברת איתך בססמאות, מדברת מהלב... אין לנו פיתרון לחיים בשלום פה אם לא נדע לרסן ולעצור את האוייב הוא ישמיד אותנו בכיף ..מה לעשות האוייב שלנו לא מדינה דמוקרטית. אחד את השני הם מוכנים לצלוב ברחוב את הגברים הנשים והילדים בלי להזיל דמעה....אין להם ערך לחיי אדם - אז מה נראה לך, פיסת נייר - זה משיעזור לך להתקיים פה? אבל, אל תדעגי, אנחנו אלו שכבר התגייסו לשירותי הקרבי למיניהם ואלה שעוד טרם ורק מחקים לרגע הזה - נגן גם עליך, בגבולות ובמחסומים ..:) תמשיכי להאמין באופוריות, אולי יום אחד, זה ישתלם. נ.ב..מצתערת על כל שגיאות הכתיב, אני דסגרפית.

מהו משתמט? (אין בשבילי/לך/לכם/לכן וכו')

משתמט הוא מי שכשיר בריאותית ונפשית (אני מדבר על אדם שבאמת חולה בנפשו ולא מישהו שממציא מיליון פחדים וחרדות) ואינו משרת בצבא. מי ששוחרר רפואית בגלל בעיה רפואית אמיתית - אינו משתמט. מי ששוחרר על בעיה נפשית אמיתית - אינו משתמט. מי ששיקר לגבי הנ"ל הוא גם שקרן וגם משתמט. מי שהתחתן פיקטיבית - הוא משתמט ועוד מהזן המכוער. מי שיוצא על פציפיזם בעצם ממציא משהו שלא קיים (אין כזה דבר פציפיזם, אין אדם בעולם וזה כולל את האדם הכי "פציפיסט" בעולם שלא מפעיל כוח או אלימות בסיטואציה כזו או אחרת, בין באופן גלוי או סמוי, בין אם על ידי מניפולציות, מילולית או פיזית, גם לאדם לא אלים יש קו אדום בו הוא יפעיל כוח, יפעיל אותו כמו גדול). ולכן הוא גם שקרן וגם משתמט ואין לה שום קשר לזה שאולי הוא מתנדב למען ילדים נכים, מתנדב בבית תמחוי או כל דבר אחר, זה לא בא אחד על חשבון השני.

DeadGardens

New member
אני מניחה שזו תגובה לכולם.

ממה שקראתי והבנתי פה ראיתי דברים למשל כמו אפילו על תרופות משלמים" אתם צריכים להבין שכמו שאתם עובדים ומרוויחים כסף ככה גם אנשים אחרים. אתם חיים בסרט. זו מדינה, זו מציאות. דברים לא מקבלים בחינם, אתם כן צריכים את הצבא כדי שיגן עליכם,ואם אתם לא בחזית אז לפחות לעזור לאלו שכן בחזית. מעבר לכך, צבא זו מסגרת שמבגרת ומחנכת ואני בטוחה שאם היית נכנסת למערכת לא היית מדברת כמו שאת מדברת היום. אני גם לא בדיוק אוהדת גדולה של צה"ל והמדינה. אבל אם מבקשים ממך שנתיים שירות לפחות תעשי את זה כמחווה על העבודה שיש לך תעודת זהות ישראלית. ואם לא צהל לפחות שירות לאומי. נאמר כאן שהמשטרה לא בדיוק עושה את העבודה שלה. אם לא היו שוטרים לא הייתה משטרה ולא היה חוק. אתם צריכים את החוק הזה כדי לחיות חיים נורמלים כי אחרת כולם היו גנבים וכולם היו רוצחים אם הם היו יודעים שלא יקרה להם כלום. בכל מערכת צריך חוקים,יש חוק שלא מוצא חן בעינייך? תתמודדי איתו(אחד הדברים שלומדים בצבא)

ומה בדיוק את עושה למען החברה

ש"הולכת וגוססת" בדיוק? חשבת על לעשות שירות לאומי?? וחוץ מזה, מי בדיוק צריך להגן על ילדי הצפון, לדוגמא, אם לא הצבא?? בלי הצבא- לא היינו קיימים פה!!! את היית מתה ולא היית פה כדי להשתמט. את נגד הכיבוש? סבבה. זו לא אשמת ילדי הצפון שבגלל שלך יש בעיות מצפוניות הם מתים!!! שבוע נפלא.

Barbos7

New member
אם היית קוראת במקום להתלהם

אז היית רואה שהיא באמצע שנתה השנייה בשירות אזרחי (לאומי).

MoRoSH11

New member
את משתמטת אחולשרמוטה

בדיוק כמו אלה שמזיפים בעיות- רפואיות ו/או נפשיות.

למעלה