מיהו בשבילכן המשתמט?

תגובה

לא. התכוונתי לומר ששורש הבעיות זה החלוקה לקבוצות ויצירת גאווה לאומית בקרב אנשים. כתבת: "אני מסכים שהיה עולם טוב יותר אם היה עולם ללא דתות, ללא לאום, ואפילו ללא מדינות.. כלומר בנאדם שגר בערב הסעודית, ואדם שגר בישראל לא היו אויבים, כי כולם היו תושבי העולם, לא הייתה מדינת ישראל, לא הייתה ארה''ב ולא היה אפילו דתות.. אבל אין מה לעשות, לצערנו את המצב הקיים אי אפשר לשנות... " למה? אתה יכול להמשיך להגיד "נו באמת", או לנסות לשנות דברים רעים שקורים מסביב ולא להשתמט. אתה בעצמך אומר שזה דבר חשוב. לגבי השואה: אני לא חושבת שהשואה הייתה בגלל שאנשים שנאו יהודים מטבעם. זו הייתה שטיפת מח. זו הייתה שטיפת מח עם איזשהי מטרה. אני אנסה להסביר את עצמי: אם יש למישהו שנמצא בעמדת כח רצון ואפשרות לנצל אנשים הוא יעשה את זה. אתה יודע שהיהודים בשואה היו כח עבודה זול? אתה יודע שמה שמעניין מנהיגים זה להרוויח על גביהם של אחרים? תעשה את החשבון לבד. אני לא מאמינה שהייתה שואה בגלל שכל האנשים הם אנטישמים, אלא זו תוצאה של שטיפת מח, הליכה באופן עיוור אחרי מנהיגים, פסיביות... אז שוטפים לחברה את המח נגד קבוצה מסויימת שממילא נמצאת בעמדת של חולשה ואז גם החברה נותנת לגיטימציה לרצח ולסבל שעושים לקבוצה הזו. זה לא נראה לך הגיוני? ואני לא מדברת כמישהי שאין לה קשר לשואה. להפך. סבתא שלי הייתה ניצולת שואה. זה נושא שלא רחוק ממני. אבל אני לא נותנת למצב הרגשי של זה לטשטש לי את העיניים. שנאת האויב בעיניי נעוצה משטיפת מח, מחלוקה לקבוצות ומגאווה לאומית, כאלו. האם באמת יצא לך פעם לדבר עם אדם שמגדיר את עצמו כ"סעודי" מקרוב? לא, נכון? אתה חושב שזה מצב טוב? ששניכם שטופי מח אחד נגד השני בלי אפילו להכיר? צריך לשבור את הבלוק הזה. לא? אני לא מכירה אותך אישית. אבל מזה שאתה בעד להכריח אנשים להתגייס לצבא אני מניחה שיש בך מאפיינים פאשיסטיים ולא מאשימה אותך אלא את המדינה הדפוקה הזו שכל מה שאכפת לה זה לקדם תעשיות שונות (וכן, גם את תעשיית |הנשק|) וזה שאנחנו כולנו אוכלים את זה כמו זומבים ולא שואלים שאלות ולא בודקים. כולנו ניזונים מתקשורת שאתה יכול לראות מפה של השליטה בה בהודעה שפרסמתי לפני כן. אתה מבין אותי? או שהדברים שכתבתי הם יותר מידיי "קיצוניים" בעיניך?

תיקון טעות והבהרה:

*מה שמנהיגים עושים זה להרוויח על גביהם של אחרים, לקדם את העשירים בחברה ואת עצמם. לא הגיוני שהם יפעלו בניגוד לאינטרסים שלהם.

ad123321

New member
מה זה יש כאן צנזורה?

כי נמחקו כאן כמה הודעות, אם יש כאן צנזורה אז הפורום הזה איבד כל ערך

sayar3

New member
אכן מחקו-ודווקא די בצדק לדעתי.

זה פורום-ויש לשמור בו על תרבות הדיון. ההודעות עם הקללות נמחקו וכמו כן ההודעה שקראה לרמיסת דגל המדינה וההמנון.

ad123321

New member
טוב בוא נראה אם ימחקו את זה

ההמנון גזעני והדגל הוא פיסת בד. מה כל-כך מעליב בזה? אתם לא חייבים להסכים, אבל אם מדברים כאן על דמוקרטיה ושאר דברים, אז הצנזורה הזו היא אקט אנטי-דמוקרטי לחלוטין

כי זה לא בסדר לצנזר אנשים

עם כל הכבוד, מי את שתחליטי אילו הודעות למחוק ואילו לא? זה ממש מעצבן. זה אנטי חופש הביטוי למחוק הודעות.

ad123321

New member
צודקת..

במיוחד שהדברים שנאמרו בהודעות שצונזרו היו בעלי טעם ולא סתם השתלחויות חסרות רסן. רק חבל שכל הלאומנים נורא נעלבים כש"מעליבים" את הבייבי שלהם, דגל ישראל

ofer277

New member
או לחלופין אתם נעלבים

שלכם קוראים משתמטים ומציעים לכם כרטיסי טיסה לכיוון אחד...

ad123321

New member
ממש לא נעלבים

אם אתה רוצה לקנות לי כרטיס טיסה, אתה מוזמן לעשות את זה, אני לא אתנגד

ad123321

New member
מחקו...

היה לי כאן וויכוח עם מישהו ו"העלבתי" את דגל המדינה ואת ההמנון. ממש פגעתי ברגשות הציבור וסיכנתי אותו בהפצת מידע מסית

a v i c o

New member
מה פתאום משתמטת ?? ... את האמא של המשתמטים !!

אסופה של גיבובי שטויות במיץ עגבניות לא טרי.

oneofus

New member
לא שווה להרים את הכפפה שלך!

את צעירה מבולבלת,הוזה שאינה מסתכלת סביבה בעינים אוביקטיביות. את זו שמתנערת מאחריות! מתי תרמת משהו לסביבתך, בלי לקבל משהו? על איזה כיבוש את מדברת, על הפרייר שינסה לכבוש את ליבך, מדוע לא התעמתת עם השוטרים שכלאו את תושבי שדרות ומנעו מהם להפגין? תגדלי קצת, ותפסיקי עם העשב הזה, הוא לא עושה לך טוב.... בשבוע שעבר בקרתי לקוח שלי וחבר מזה 20 שנה. הוא תעשין שבנה את עצמו ב2 ידיו. מגיר 15 פרנס את אימו ואחותו. המפעל הישן שלו נמצא במקום מאד יקר בגוש דן. את המפעל הענק החדש, מנהל מזה כמה שנים בהצלחה בנו. שאלתי אותו -מדוע אינך בונה כאן איזה מבנה ומעיף את המפעל הקטן הזה (100 מטר) לאיזו פינה במפעל החדש (10000 מטר) והוא ענה לי כך! התוכניות מוכנות. כבר 5 שנים! יש לי כאן עובדים מ70 . לאן הם ילכו? עוד שנתיים שלוש הם יפרשו ואז אבנה. ואנחנו ילדה צעירה מדברים על מליונים, ולא בשקלים....

למעלה