מי מממן את מלחמת נתניהו?

evglev1

Well-known member
מנהל
המוסר שלך לא שונה מהמוסר של הגרמנים הנאצים
גם הם חשבו שהם מוסרים
ולא, שניכם לא מוסריים
ומי שרוצה מדינה ערבית פלסטינית שיהודים לא יכולים לגור בה בעוד ערבים פלסטינים יכולים לגור במדינה היהודית הוא מוסרי רק משום שזאת ההחלטה שהסעודים השיגו באו"ם עם הזהב השחור של הנפט?

דגלמנגל

Well-known member
נערך לאחרונה ב:

1ספי11

Well-known member
מה לחשוב? זה הטיעון הכי מגוכך של השמלאנים שהתיישבות יהודית בחברון זה קולוניאליזם והתיישבות יהודית בתל אביב זה שיבה למולדתם.
וקצת עובדות.
את אדמות תל אביב קנו יהודים בכספם באישור של השליטים של אותו זמן.
תל אביב היא חלק ממדינת ישראל המוכרת.

Harrington

Well-known member
מנהל
מה לחשוב? זה הטיעון הכי מגוכך של השמלאנים שהתיישבות יהודית בחברון זה קולוניאליזם והתיישבות יהודית בתל אביב זה שיבה למולדתם.
לשאול מישהו שלא גר פה מדוע הוא גר פה? לדעתי לגמרי ראוי לחשיבה מחודשת :).

Cranio

Well-known member
מז'תומרת "שטח של אנשים אחרים"?
אתה מדבר על "אחרים", שנדדו מארצותיהם, והתנחלו פה, בארץ לא להם, בזמן שבעליה היו בחו"ל.
על בעלות על ארץ מולדת אין התיישנות. כדאי שתפנים את זה.
אחרת - מה אתה עושה פה?
בעלות?
כולה היהודים היו ריבונים בא"י פעמיים ובכל פעם 70 שנה.
סה טו

דגלמנגל

Well-known member
בעלות?
סה טו
מכל העמים האחרים שישבו כאן, ביחד עם היהודים, נשאר רק העם היהודי, כל השאר נמחו.
כשהיהודים הוגלו ממולדתם, הערבים עדיין נדדו במדבריות ערב הסעודית ומוחמד עוד לא היה אפילו בצורת חשק.

Cranio

Well-known member
כשהיהודים הוגלו ממולדתם, הערבים עדיין נדדו במדבריות ערב הסעודית ומוחמד עוד לא היה אפילו בצורת חשק.

יש לך קשר גנטי קלוש (אם בכלל) ליהודים שחיו כאן לפני חורבן בית שני.
והדת היהודית זו שאנחנו חיים לפיה ,נוצרה בכלל במאה ה-16 .

lemner40

Well-known member
רוב ההיסטוריה האנושית
המצרים , התורכים והפרסים שלטו בארץ ישראל.
הם עדיין קיימים.

Cranio

Well-known member
האשורים והבבלים מבחינתך טורקים או פרסים?
יבגני אני המום ממך.
כבר קראת במאמר שהבאתי בנפרד שיש הבדל בין פלסטיני לבין פלשתינאי
ואתה ממשיך להסכים עם הבורים והעלגים שטוענים שזו אותה הכוונה באותיות אחרות.

evglev1

Well-known member
מנהל
בעלות?
סה טו
לא נכון, עד למרד בר כוכבא, למעט זמן קצר של חורבן בית ראשון, תחת האימפריות היהודים המשיכו לחיות בשטח ולנהל אותו באוטונומיה משלהם. אז שלטון האימפריות התבטא בגביית מיסים מממלכות החסות ולא בטיהור אתני והתנחלות משלהם. האם הודו לא הייתה הודית כשהבריטים שלטו שם? והאשורים, הבבלים, הפרסים, היוונים והרומאים לא רק אפשרו ליהודים להישאר אלא גם אפשרו ממלכות חסות יהודיות בשליטת מלך יהודי.

Cranio

Well-known member
לא נכון, עד למרד בר כוכבא, למעט זמן קצר של חורבן בית ראשון, תחת האימפריות היהודים המשיכו לחיות בשטח ולנהל אותו באוטונומיה משלהם. אז שלטון האימפריות התבטא בגביית מיסים מממלכות החסות ולא בטיהור אתני והתנחלות משלהם. האם הודו לא הייתה הודית כשהבריטים שלטו שם? והאשורים, הבבלים, הפרסים, היוונים והרומאים לא רק אפשרו ליהודים להישאר אלא גם אפשרו ממלכות חסות יהודיות בשליטת מלך יהודי.
קשקוש מקושקש

Harrington

Well-known member
מנהל
גבולות 67

שטח שניכבש - אפשר לקרוא לו של אנשים אחרים כי לא קיבלת אותו כחוק.
לא עקבתי אחרי הדיון ביניכם, אך נזכיר ש:
בהסכמי שביתת הנשק של 1948-9 נקבע במפורש שהקו הירוק (מה שמכונה כאן "גבולות 67" מתוך בורות, שכן מדובר למעשה בגבולות 49', אבל זאת טעות נפוצה) לא יהווה קו גבול בין המדינות (אז ירדן וישראל. איש לא חשב על מדינה עצמאית נוספת לפלסטינים).

מי ש"לא קיבל את השטח כחוק" הייתה ירדן, שכבשה את השטח ב1948-9 ושלטה בו 19 שנים (במהלכם הפלא ופלא, הפלסטינים לא דרשו מדינה נוספת/נפרדת בשטח). מאז נכבש/שוחרר על-ידי ישראל במלחמת ששת הימים, הוא מצוי בידינו מזה למעלה מיובל שנים. על-פי כל קנה מידה משפטי, לא רק שהשטח הגיע לידינו באופן חוקי למהדרין בזמנו (ועל כן גם לא ראוי לתואר "שטח כבוש" זולת בתחום דיני המלחמה, אבל זה דיון אחר), יש לנו בסיס חוקי לדרוש חזקה וריבונות בו שגדול פי כמה מהבסיס החוקי שיש לפלסטינים. אם הייתה ערכאה בינלאומית שהייתה יודעת לדון על-פי הדין בלבד מבלי להכניס השקפות פוליטיות, אין שאלה בכלל שזה היה מה שהיה נפסק.

xyxy210

Well-known member
לא עקבתי אחרי הדיון ביניכם, אך נזכיר ש:
בהסכמי שביתת הנשק של 1948-9 נקבע במפורש שהקו הירוק (מה שמכונה כאן "גבולות 67" מתוך בורות, שכן מדובר למעשה בגבולות 49', אבל זאת טעות נפוצה) לא יהווה קו גבול בין המדינות (אז ירדן וישראל. איש לא חשב על מדינה עצמאית נוספת לפלסטינים).

מי ש"לא קיבל את השטח כחוק" הייתה ירדן, שכבשה את השטח ב1948-9 ושלטה בו 19 שנים (במהלכם הפלא ופלא, הפלסטינים לא דרשו מדינה נוספת/נפרדת בשטח). מאז נכבש/שוחרר על-ידי ישראל במלחמת ששת הימים, הוא מצוי בידינו מזה למעלה מיובל שנים. על-פי כל קנה מידה משפטי, לא רק שהשטח הגיע לידינו באופן חוקי למהדרין בזמנו (ועל כן גם לא ראוי לתואר "שטח כבוש" זולת בתחום דיני המלחמה, אבל זה דיון אחר), יש לנו בסיס חוקי לדרוש חזקה וריבונות בו שגדול פי כמה מהבסיס החוקי שיש לפלסטינים. אם הייתה ערכאה בינלאומית שהייתה יודעת לדון על-פי הדין בלבד מבלי להכניס השקפות פוליטיות, אין שאלה בכלל שזה היה מה שהיה נפסק.
חחחחחח
עם לא עקבת אחרי הדיון שלהם , מדוע אתה בכלל מגיב ?
אני אעזור לך.
ברשותם, הם קיימו דיון, האם נשים חרדיות חרמניות יותר מחילוניות בגלל החסך שלן במין.
תגובתך לא קשורה בכלל לדיון.
אבל אחרי שהובהר לך על מה היה הדיון, אתה מוזמן להגיב.

Harrington

Well-known member
מנהל

עם לא עקבת אחרי הדיון שלהם , מדוע אתה בכלל מגיב ?
כי התחשק לי.
אני אעזור לך.
תודה.
ברשותם, הם קיימו דיון, האם נשים חרדיות חרמניות יותר מחילוניות בגלל החסך שלן במין.
כל אחד ותחומי התעניינותו.
תגובתך לא קשורה בכלל לדיון.
אין כל סיבה שתהיה. היא קשורה לדברים עליהם הגבתי ותו לא. בדיוק כפי שכתבתי בתחילת דברי שם למעלה והיטבת כל כך להבין כעולה מתחילת תגובתך (גם אם כמובן לא יכולת לציין זאת בלי לנסות לתקוף ולשחרר מה שנראה בעיניך כמעין השמצה).
אבל אחרי שהובהר לך על מה היה הדיון, אתה מוזמן להגיב.
תודה, אך מתוך ידיעה שאיתך אין אפשרות לדיון ענייני ומאחר ולמעלה כבר הגבתי את מה שמצאתי לנכון להגיב על הדברים שם (ואין לי מושג בין מי למי בכלל הדיון המרתק שתיארת), נראה לי שאוותר הפעם (מה גם שהאקסיומה שם כמובן וכמו פעמים רבות, שגויה, כך שאין טעם בדיון כזה בכל מקרה). אם וכאשר ייצא לי להתעמק בדיון שם ואמצא לנכון להגיב, בוודאי אדע לעשות כן.

רב תודות לך על עזרתך האדיבה ושבת שלום.

xyxy210

Well-known member
כי התחשק לי.

תודה.

כל אחד ותחומי התעניינותו.

אין כל סיבה שתהיה. היא קשורה לדברים עליהם הגבתי ותו לא. בדיוק כפי שכתבתי בתחילת דברי שם למעלה והיטבת כל כך להבין כעולה מתחילת תגובתך (גם אם כמובן לא יכולת לציין זאת בלי לנסות לתקוף ולשחרר מה שנראה בעיניך כמעין השמצה).

תודה, אך מתוך ידיעה שאיתך אין אפשרות לדיון ענייני ומאחר ולמעלה כבר הגבתי את מה שמצאתי לנכון להגיב על הדברים שם (ואין לי מושג בין מי למי בכלל הדיון המרתק שתיארת), נראה לי שאוותר הפעם (מה גם שהאקסיומה שם כמובן וכמו פעמים רבות, שגויה, כך שאין טעם בדיון כזה בכל מקרה). אם וכאשר ייצא לי להתעמק בדיון שם ואמצא לנכון להגיב, בוודאי אדע לעשות כן.

רב תודות לך על עזרתך האדיבה ושבת שלום.
אז................?
נשים חרדיות חרמניות יותר ?
אולי הן מחכות לבוא הגאולה כדבריך.....
[מעניין אם יש גם "גאולה" ממין זכר.....]

למעלה