משמעת ברזל

בטח

3-6 הן תשובות שוות ושתיהן מוציאות את השם תזונה צמחונית מהקשרו. הן סותרות את 1. קצת הגיון - תזונה צמחונית היא חלק מתזונה כללית. תזונה כללית אינה חלק מתזונה צמחונית! 2. בעיות בראותיות הנובעות מתזונה צמחונית פותרים ע"י תזונה צמחונית נכונה, אם פותרים אותן ע"י תזונה מן החי, זו כבר לא תזונה צמחונית. 5 7 לא קשורים כי לא דנו פה על נושאים אלה היתה פה המלצה מפורשת של מנהלת הפורום למוצר מן החי בפורום תזונה צמחונית. תבדילי, כי אני מבדילה, כי אין לי שום בעיה שאנשים מדברים פה על הבשר שהם אוכלים אבל אם הם יתנו מתכון "עגל רך בניחוח קינמון מומלץ ביותר!!" שם הפורום כבר לא תקף. זה כמו שבפורום כפייה פסיכיאטרית המנהלת פורום תמליץ להורה לאשפז את בנו בכפייה ותדביק לו לייבל של משוגע זה כמו שבפורום אתאיזם המנהל פורום ימליץ לאנשים לחזור בתשובה זה כמו שבפורום זכויות בעלי חיים המנהל ימליץ על שיעבוד חיות זה כמו שבפורום תזונה המנהלת תמליץ לזה שרוצה לאכול בשר על שניצל טופו אף אחד מהדברים הללו לא יקרה, כי מנהל פורום מתאים את עצמו לנושא הפורום ומתאימים את שם הפורום לנושא. פה שם הפורום לא מתואם לתוכן! צמחונות היא אי אכילת בשר על כל מוצריו, גם כדורים שמיוצרים ממנו. אני לא מבינה איפה ההגיון פה? תזונה צמחונית היא תזונה ללא בשר. לקרוא לעצמי שמאלנית כשהטיעונים שלי משתייכים לימין.. על מי אני עובדת בעצם? אני קוראת לעצמי א' אבל אומרת ב'. מאד מטעה כל הסיפור הזה.

התאמה בין שם הפורום לתוכן ../images/Emo18.gif

מכיוון שהבעיה שלך אינה קשורה לחברי הפורום אלא לשם הפורום, את הויכוח הזה אין מקום לעשות על גבי הפורום אלא בפורום משוב. כבר נפתח יותר מדיון אחד בנושא, וכולם מיצו את עצמם עד תום. אם את מעוניינת לקבל תגובה בנושא את מוזמנת לקרוא את אותם שרשורים, וכאמור אם לא תבואי על סיפוקך פורום משוב עומד לרשותך ככל שתרצי.

ailag

New member
לא כל דבר עם ? בסוף הוא שאלה

את באה לפה ומאשימה, לא שואלת. גם אחרי שראית שהיתה טעות את לא מניחה וממשיכה להתרעם על אותה טעות - כל זאת כאשר מלכתחילה הודיעו שהמידע לא בטוח נכון. שאלה תמימה?

אממ

אז אולי כדאי שתלמדי קצת על תזונה צמחונית לפני שאת פותחת פורום בנושא. תבדקי את ההמלצות שלך לפני שאת ממליצה

tombenarye1234

New member
את בטוחה שברזל בכדורים נעשה במעבדה?

כי אמא שלי קנתה כדורי אומגה3, ואז גילתה שזה עשוי משמן דגים

../images/Emo72.gif../images/Emo60.gif חח אומגה3 זה שמן דגים

זה לא שזה עשוי מזה. זה פשוט שמן דגים...

One Echoe

New member
אומגה 3 זו חומצת שומן.

היא יכולה להימצא גם בדגים, במידה והם אכלו אצות שמכילות אומגה 3. מקור אחר של אומגה 3 הוא זרעי פשתן טחונים

תגיד, לגבי הפשתן

שמן פשתן אפקטיבי באותה מידה של זרעים טחונים? נגיד כף של שמן פשתן בסלט... אותו אפקט?

tombenarye1234

New member
אני חושב שלא

אני לא בדקתי את זה, אבל ממה שאני שומע עד כה על שמנים מסוגים שונים, דרך הייצור שלהם הורסת את כל המרכיבים שלהם... שוב, אני אישית לא מבין בנושא, אבל אני לא הייתי מסתמך על שמן כמקור תזונתי

זה לא כזה גורף

הכול תלוי בדרך הייצור. שמנים שמיוצרים בכבישה קרה שומרים על ערך תזונתי מאוד גבוה. לגבי שמן פשתן, שימי לב שהוא מאוד רגיש לאור ולחום, וכדאי לשמור אותו במקום קר וחשוך (מקרר למשל
) ולא לתת לו לעמוד שבועות וחודשים.

tombenarye1234

New member
כבישה קרה?

טוב, נו מילא, הייתי מבקש מאמר בנושא אך אני במילא שונא שמנים מכל סוג שהוא... אבל בכל מקרה, אפשר להשתמש בשמן פשתן לטיגון והוא ישאר באותו ערך תזונתי? באילו דרכים כדאי להשתמש בשמן פשתן?

דדי שי

New member
לא

אומגה 3 רגישה מאוד לחום ולכן תהרס בטיגון. דרך יותר מומלצת להשתמש בשמן פשתן היא להוסיף אותו לסלט. אתה יכול גם לנסות להכניס אותו לחומוס או להוסיף אותו לתבשילים אחרי שכבר הסתיים הבישול שלהם והם הצטננו מעט.

בהחלט לא לטגן!

שמן פשתן רגיש מאוד לחמצון, ובגדול זה אומר שהוא מעדיף שיעזבו אותו בשקט... אור, חום וכל התעסקות מיותרת מורידה מערכו התזונתי. על אחת כמה וכמה טיגון. שתן פשתן - אפשר להוסיף לסלט (ולצרוך מיד, לא לתת לסלט עם השמן לשבת ולחכות ולחכות עד שאוכלים... אם מכינים סלט מראש, את השמן להוסיף ממש לפני האכילה). אפשר להוסיף באופן כללי למאכלים קרים, ואני מניחה שאפשר גם לקחת כמו תרופה, כמו שפעם היו דוחפים לילדים כפית שמן דגים או שמן זית...

tombenarye1234

New member
בקיצור...

לאכול זרעי פשתן...(זרעי פשתן טחונים אפשר להכניס לכל דבר ואין להם טעם)

למעלה