סיפור לכל חברי הפורום

Roobie

New member
סיפור לכל חברי הפורום

תארו לכם קבלן, המתחיל לבנות אגף נוסף בבניין, למורת רוחם של חצי מתושבי הבניין, בעוד החצי השני מאושר מהשינוי הקרב ובא. במהלך הבנייה, כאשר הפיגומים עדיין עומדים והאגף רחוק מלהיות גמור, החליט אחד מהדיירים הממורמרים לירות בקבלן, למנוע ממנו מלסיים את האגף. לאחר שירה בקבלן והרגו, אף אחד לא לקח את תפקידו של הקבלן, והאגף נותר כמות שהוא. מדי כמה זמן נפל חלק מהאגף, כשאף אדם לא לוקח אחריות על כך ודואג לסיים את העבודה, ואנשים נהרגו. אז אמרו הדיירים הממורמרים לשעבר - "אמרנו לכם שזה מה שיקרה, אבל לא הקשבתם לנו".

הסיפור האמיתי- בלי סילופים

דמינו לכם קבלן, המתחיל לבנות אגף נוסף בבניין, למורת רוחם של חצי מתושבי הבניין, בעוד החצי השני מאושר מהשינוי הקרב ובא. כתוצאה מהשיפוצים, שנעשו ברשלנות פושעת, נאלצו כ-200 מתושבי הבניין להיאסף כשהם מחולקים לחתיכות לתוך שקיות שחורות. במהלך הבניה, אחד הדירים, שלא יכל לשאת את מראה חלקי הגופות בשקיות השחורות, רצח את הקבלן. התושבים שהתנגדו לבניה גינו בכל תוקף את הרוצח, כי למרות שהתנגדו בכל תוקף לבניה, לא הסכימו למעשה הנפשע של אותו דייר. הם מיד מינו קבלן אחר, בשם שמעון, חברו של הקבלן הקודם, למרות שלא הסכימו להמשך הבניה. הקבלן הבא המשיך את הבניה, ועוד 50 נאספו בשקיות שחורות. התושבים החליפו את הקבלן לקבלן חדש בשם בנימין, שהוריד משמעותית את מספר ההרוגים. אך החלק שרצה בהמשך הבניה, הסית נגד הקבלן החדש, כי לא יכל להשלים עם העובדה שהוכחה הטעות שלו. כתוצאה מכך הוחלף הקבלן בנימין, והגיע קבלן בשם אהוד. במהרה החלו השקיות להופיע שוב, ובצורה מוגברת. אז אמרו הדיירים הממורמרים לשעבר - "אמרנו לכם שזה מה שיקרה, אבל לא הקשבתם לנו". מה המוסר השכל? קל מאוד לסלף את ההיסטוריה. קשה הרבה יותר להתמודד עם המציאות.

Roobie

New member
וואי שכחתי...

השמאל הסית נגד ביבי, צודק.. אתה יודע מה מצחיק? כשרבין היה ראש-ממשלה, ביבי הפך את הסתת ההמונים נגד ראש-הממשלה למקצוע. ממש אומנות. כשביבי היה ראש-ממשלה הוא נהג להסית נגד ההמונים, בתוקף תפקידו ("שכחו מה זה להיות יהודים", "הם שונאים את כולם, את המזרחים, את הרוסים..") הימין לא נתן לרבין לעבוד בהתחלה, עוד לפני הפיגועים, בטענות של "ארץ ישראל השלמה". עכשיו הימין אומר "שלום זה בסדר, רק אם יהיה שקט"

Roobie

New member
שיכתוב הסיפור:

היו היה בנין ישן נושן, שקיים כבר מאה שנים. לאחרונה יש בבנין סכנות חמורות, ואנשים רבים נהרגים בו. בא קבלן, והתחיל לבנות אגף נוסף בבניין, על מנת לשפר את מצב הדיירים . חצי מהדיירים לא הסכימו לבניה. הם רואים בנין מבנה היסטורי, הם רוצים להתרפק על ההיסטוריה, זה יותר חשוב מחיי אדם. במהלך הבנייה, כאשר הפיגומים עדיין עומדים והאגף רחוק מלהיות גמור, החליט אחד מהדיירים הממורמרים לירות בקבלן, למנוע ממנו מלסיים את האגף. לאחר שירה בקבלן והרגו, אף אחד לא לקח את תפקידו של הקבלן, והאגף נותר כמות שהוא. דבר זה גרם לכך שהבניין הפך להיות מסוכן יותר, מכיוון שהקבלן החל בתהליך בניה מסובך, שלוקח זמן, אך תוצאותיו הן שקט וביטחון לתמיד. במקום שיהיה בטוח בבניין, כעת נהרגים יותר אנשים. אז אמרו הדיירים הממורמרים לשעבר - "אמרנו לכם שזה מה שיקרה, אבל לא הקשבתם לנו".

כמה עובדות מעניינות

השנה של הסכמי אוסלו הייתה השנה בה נרצחו הכי הרבה ישראלים וכך גם השנה שאחריה וכו´..... ההפרות של הפלשתינים החלו כבר בשנת 93 עוד בתקופת שלטונו של פרס. רבין נרצח אחרי חתימת הסכמי אוסלו כך שמותו בכלל אל השפיע עליהם. רק טרנספר יביא ביטחון לדורות.

המשכו של מסע הסילופים

חצי מהדירים לא הסכימו לבניה כי ההיסטוריה חשובה להם יותר מחיי אדם? אם כך, איך כבודו מסביר את העובדה ש501 יהודים נהרגו מאז הסכמי אוסלו ועד היום? הרי ההסכם היה אמור למנוע אובדן חיי אדם? להזכירך, אחרי רצח רבין, הפיגועים נמשכו ביתר שאת אצל פרס. רק אצל נתניהו הם החלו לרדת, ואצל ברק חזרו ובגדול. אז מי בדיוק חסך חיי אדם במדינה הזו?

Roobie

New member
לעולם לא תבין כנראה

אם הסכם אוסלו היה מסתיים, עם גבולות קבע, עם רצון של שתי ההנהגות לשלום, היינו יכולים היום להימנע לחלוטין. אבל בזכות נתניהו שלך, שכל כך גאה להיות זה שהרס את אוסלו, יש היום יותר הרוגים. ואצל ביבי הפיגועים לא הפסיקו.. רוצה תזכורות של הפיגועים?

לא הפסיקו, אבל פחתו משמעותית

תשאל את החברים בפורום, אני את ההוכחה כבר צירפתי. ועוד משהו: אתה מגלה השתתפות עירנית ומרשימה. תודה רבה. אני מקווה שזה ימשך לאורך זמן.

Roobie

New member
לא ענית לי

רק סיפרת שבתקופת ביבי היו פחות פיגועים, לא ענית על שאר הדברים. וכן, אני נשאר.

הם שאר הדברים? לא הבנתי

פיגועים היו מאז תחילת הציונות, ויהיו גם עוד 100 שנה. העניין הוא הכמות: אחרי אוסלו חלה הגברה משמעותית, להוציא אצל נתניהו, שהוריד אותם לרמה נורמאלית ואף למטה מכך. אם אתה רוצה את הלינק שמוכיח זאת, תבקש ואני אוסיף.

Ergil

New member
איזה טירוף

ארץ ישראל כנראה הולכת לכל הרוחות אם מנהל פורום ליכוד בתפוז מדבר על רמת פיגועים נורמאלית.

הבהרה- לא הבנתי אותי כהלכה

נורמאלי= לא במובן של "בסדר" חס ושלום. המטרה צריכה תמיד להיות אפס פיגועים. המושג "נורמאלי", ואני מניח שאתה יודע זאת, משמש בעולם הסטטיסטיקה (מקצוע שנאלצתי ללמוד אי-אלו שעות בו) לתאר דבר שאינו חורג ממה שקורה בדרך כלל. מכאן המושג "התפלגות נורמאלית". פירוש המושג אינו "התפלגות שהיא תקינה ומסכימים עימה", אלא התפלגות שמאפיינת בד"כ את המציאות. כוונתי היתה: נתניהו הוריד את רמת הפיגועים למה שהיה לפני אוסלו. אשמח אם תאשר שהבנת.

ראית את הסקירה על עזה?

אם אתה אוהב את עזה כמוני, תוסיף שם הודעה עם כמה לבבות בנושא שתבהיר זאת לכל השמאלנים. שיבינו שאנחנו אוהבים כל שעל של ארץ ישראל.

תמים

הפלשתינים הרסו את אוסלו מהרגע שהחלו להפר אותו. כל מה שנתניהו עשה זה להראות להם שהסכמים צריך לקיים. וחוץ מזה הסכם אוסלו הוא הסכם זמני ולא הסכם קבע, הדברים שאמרת רק מראים על בורותך.

Roobie

New member
בורותי?

קודם כל - הסכמים צריך לכבד משני הצדדים, אנחנו לא הפסקנו להקים התנחלויות, לדוגמא. ולא התכוונתי שהסכם אוסלו הוא הסכם קבע, אלא שהשיחות היו ממשיכות, עד להשגת הסכם כולל.

shirdeb

New member
ל-roobie

ולמה אתה מסתכל רק על מה שאנחנו לא קיימנו ומה איתם הם מקיימים הכל נכון??? חוץ מזה למה אסור לנו להקים התנחלויות הרי אנחנו מקימים אותם בתוך שטחי מדינת ישראל מישהו יכול להגיד לנו מה לעשות בתוך המדינה שלנו?- לא נראה לי!

זה לא העניין

בתקופת פרס הוקפאו ההתנחלויות. אבל השמאל האנטישמי אוהב להגן על ערבים.

שמאלני

New member
בגיניסט בלי סילופים אמרת??

אז אתה משקר,היו לך המון סילופים. שוב אני כותב לך מה שאתה רוצה לראות אתה רואה מה שלא אתה משמיט ולא מזכיר. עכשיו תשמע את הסיפור האמיתי ללא סילופים וללא שקרים. דמין לך קבלן שרק רצה לעשות טוב לתושבי הבנין,הוא רצה לבנות את הבנין בדרך אחת אך תושבי הבנין לא הסכימו איתו והתחילו להפגין נגד הקבלן כי הוא לא בונה את הבנין בדרך שהם רוצים. מיום ליום ההפגנות נהיו יותר תוקפניות ויותר אלימות. היו גם כמה שצעקו "בדם ואש את הקבלן נגרש". רק בגלל שהוא לא בנה איך שהם רוצים את הבנין. והשיא היה ב-4.11.95 שאחד מתושבי הבנין לקח אקדח ורצח את הקבלן,ושוב אני מזכיר לך רק בגלל שהוא לא בנה את הבנין כמו שהוא רצה. הקבלן לא עשה לו כלום,הוא לא קילל אותו הוא לא הזיק לאף אחד. רק בגלל שהוא לא בנה כמו שהרוצח חשב שצריכים לבנות את הבנין,הוא רצח אותו. לאחר שהקבלן נרצח עלה לשלטון קבלן חדש. בוא נגיד שקוראים לו נתניהו. נתניהו עלה לשלטון עם הבטחות מפה ועד להודעה חדשה שהוא הולך לבנות את הבנין הכי יפה שאי פעם התושבים ראו. את הבנין הכי מפואר והכי יוקרתי שהיה אי פעם במדינת ישראל. אך כמובן הבטחות לחוד ומעשיות לחוד. בסוף הקדנציה של הקבלן התגלה שהוא שקרן לא קטן,כל הפועלים שעבדו איתו התפטרו בגלל שקריו. הקבלן נתניהו הרס לחלוטין את הבנין,להזכיר לך הוא קיבל בנין שעוד עמד ונראה יחסית במצב טוב. אך לאחר הקדנציה שלו הבנין היה אפור מלוכלך,ללא פועלים שיעבדו איתו. ממש הרס לחלוטין את הבנין. ולכן הקבלן ברח לארה"ב ועלה במקומו קבלן אחר בשם אהוד ברק. ברק ניסה אך ללא הצלחה לשקם את הבנין,וזה בגלל מה שהשאיר הקבלן שהיה לפניו נתניהו. אהוד ברק ראה שהבנין כל כך מפורק מלוכלך והרוס שהוא החליט לנסות לשקמו אך כאמור ללא הצלחה. ואז אמרו תושבי הדירה הממורמרים-"מה בשביל זה הסתנו נגד הקבלן הראשון רבין,ואחד משלנו רצח אותו","בשביל לקבל את נתניהו שיחלק את חברון ושיהרוס את ארץ ישראל". מה מוסר ההשכל? קל מאוד לסלף דברי היסטוריה. קשה הרבה להתמודד עם המציאות.

Ergil

New member
שמאלני שמאלני, כל כך קל להתעלם

מנקודות מבט אחרות.... הנה כמה נקודות שהסיפור שלך מתעלם מהן: הקבלן לא "לא בנה את כמו שהוא[הרוצח] רצה", הקבלן הרס חלקים מהבניין, או יותר גרוע, רצה לגרש משם את הדיירים הנוכחיים ולתת את המקומות שלהם לדיירים חדשים, דיירים שבזמנים שונים תקפו את הבניין ישירות, ובתקופות ה"שקט" רק שמו פצצות בכל מיני מקומות בבניין ורצחו דיירים. משום מה, הקבלן חשב שאם הוא יתן להם חלק מהבניין, הם יפסיקו את האלימות, למרות שבעבר הם חיו ברוב הבניין, אבל רצו את הכל. רוב דיירי הבניין לא אהבו את מה שהקבלן עושה. במוקדם או במאוחר, הם היו מפטרים אותו. עכשיו, אתה אמרת שהבניין היה במצב יחסית טוב. נדמה לי שהבניין צריך להיות במצב דיי גרוע אם אפילו דייר אחד חשב לעשות מעשה נורא שכזה. הקבלן נתניהו שיפר את מצבו של הבניין בכך שהוא הוריד את כמות הפצצות שהדיירים החדשים שמו מפעם לפעם, וגם חיזק את המבנה. הוא לא העמיד את הבניין על הרגליים, הנזק שעשה הקבלן הקודם היה גדול מדי. אבל הוא עשה כל מה שהיה אפשרי. הקבלן הבא, ברק, המשיך במידה מסויימת את דרכו של הקבלן הראשון, הפך את הבניין לחורבה, ונתן לקבלן שרון להתמודד עם זה. ועכשיו לקבלן שרון יש חורבה בידים. מה הוא יכול לעשות?

למעלה