סקר בכורה בפורום

CountDust

New member
אני עושה זאזן של שבוע ברציפות

בכל בוקר - רק בשביל להתחיל את היום כמו שצריך

yonik

New member
חתול במדיטציה ? ../images/Emo13.gif הלוואי שהחתול

שלי היה עושה קצת מדיטציה במקום להשתולל כל היום

yonik

New member
אולי זה יבוא אם הגיל כי סירוס הוא

כבר עבר וזה ממש לא הזיז לו!

אלישיר

New member
הפולס המדיטטיבי.

בעזהי"ת אפשר לתת חלוקה ראשונית, לקבוע שאימון יום כן יום לא, עיקרו יהיה עבודת שרירים, ואימון יומיומי עיקרו יהיה עבודה מדיטטיבית –עבודה תודעתית. בזאת, למעט פורקן יצר ניתוח, עוד לא אמרתי שום דבר משמעותי. בזאזן, במדיטציית הנשימה של הקי-אייקידו, בקאטה של הטאי צי', מדברים על עבודה יומיומית, פעם אחד ביממה. פעם אחת ביממה, למשך פרק זמן של בערך חצי שעה או לפחות חצי שעה, אתה תאמן את התודעה שלך, להכניסה למחוזות חדשים וללמד אותה עולם. התכיפות הגדולה ביותר שאני מכיר היום לעבודה מדיטטיבית, היא זאת של נשימות הבג"ד כפר"ת שאני מתרגל. בקצרה, למי שאינו יודע כל עיקר על מה אני מדבר, מדובר על דרך חמקמקה שהשאיר אחריו תלמיד חכם משכמו ומעלה, רבי אברהם יאראוויטש זכר צדיק לברכה, ובה מתוארת שיטה ובה ההתפתחות הרוחנית הדרושה להשגת הקומה הרוחנית של נביא, של "רואה" –כלשון התנ"ך. כל אשר יש בידי הוא רק ההקדמה לדברים, קונטרס בן חמש עשרה עמודים –כמו גם שיחות בע"פ שערכתי עם משומעי שיעורי הרב זצ"ל, וכבר היא בלבד הר נישא ומטיל אימה, עבודה של שנים ארוכות. העבודה היומיומית הראשונית היא נשימות הבג"ד כפר"ת –אותיות שמסמלות שבעה נקודות שמקבילות לעמוד השדרה בצורה כלשהי, ועיקרן נשימות טיהור ונקיון רוחני של הריאות והבטן התחתונה. נשימות בג"ד כפרת, תרגול מדיטטיבי למעשה, מתרגלים פעם בשעות האור ופעם בשעות החושך, פעמיים ביממה סכ"ה. מה שאני תוהה עליו, שלצורך זאת פירטתי ניתוח כנ"ל בין אימון פעם ביומיים, ועד תרגול של פעם ביממה, הוא גם האם מישהו מכיר עוד דוגמאות למדיטציה שהתרגול שלה דורש פעמיים ביממה, וכמו כן אולי להכיר עוד חוקיות שיש כאן בתחום –על ידי יצירת עוד ניתוח וחלוקה לפרטים.

פעמיים

מדובר בדרך כלל על תרגול סמוך ככל האפשר להשכמה לפני שעשית כל דבר אחר ותרגול נוסף כדבר אחרון לפני שהולכים לישון. בנקודות אלו המסכות והתבניות רופפות יותר. עוד לא לבשת את תבנית ההתנהגות או הרשית לעצמך להסיר אותה, כך שאלו חלונות של הזדמנות. למיטב זכרוני צ'אנג מאן צ'ינג המליץ על מועדים אלה.

גם ביוגה

מומלץ לתרגל פעמיים ביום:לפני זריחה;ולפני שקיעה. לכל זמן יש את היתרונות שלו. בתרגול יוגה כוונתי גם אסאנה,גם פראנה,וגם ניאמה.או בעברית:גופני;נשימתי;מדיטטיבי(כן,זה לא עברית). גם ביוגה מדובר על שבע נקודות לאורך עמוד השדרה-צ'אקרות או גלגלים.התרגול מאפשר זרימה חופשית של הפראנה-נשימה או כוח החיים.

יש כל מיני גישות...

מי שמבין ברפואה סינית, הודית, טיבטית, וכו', ודאי יודע, שיש שעות מסויימות ביממה שבהן תירגול מסויים ישפיע חזק יותר על איברים מסויימים. הפירוט די מורכב. מדובר גם על הכיוון שבו על המתרגל לפנות כדי שהתרגול יהיה אפקטיבי וממוקד יותר. מובן שכדי להשתמש בצורת אימון זו, חייב המתרגל בידע רב על מנת לדעת להתאים את האימון לצרכיו. אני חושב שמדובר על מקרים מיוחדים, בהם אפשר (אם צריך) לעשות עבודה מפוקסת יותר על דברים ספציפיים. באופן שיטטי, זה כנראה לא כדאי. עוד לגבי אימון, נראה לי שמספיק לחלוטין להתאמן פעם אחת ביום (אם אפשר כל היום, מה טוב), אבל אני מעריך שהגישה משתנה בהתאם לשיטה. אותו הדבר בדיוק, לגבי מדיטציה... ואם למישהו יש ספק בקשר לקלאסיות של ההודעה, אז אני רוצה לציין שבמשך כל הכתיבה שלה האזנתי ללודוויג אמדאוס באך במערכת היפנית שלי. כן כן. חוץ מזה, אני כמובן מכחיש שבכלל כתבתי הודעה. זה לא הייתי אני, חוץ מזה שזה היה מזמן, ודברי הוצאו מהקשרם...

"לודוויג אמדאוס באך"../images/Emo5.gif (מזועזע)

רק השלישי יעיל במצבי אמת! שני האחרים מתחזים! |דוד, שומע בראש את סגוביה מנגן את השאקוןעל ה
|

KaplumbaNinja

New member
מוקוסו,

כל יום בתחילת וסוף אימון. מספר הפעמים תלוי במספר האימונים באותו היום.

noam the ninja

New member
שיטות מדיטציה

מה זה מוקסו וזאזן ואיזה עוד שיטות מדיטציה יש ומה ההבדל ביניהן?

shingi

New member
אז מתי להתאמן לפי הרפואה הסינית?

כדי שהגוף היה מספיק מאוזן ? נראה לי שהכי כדי בבוקר שאלה נוספת מתי הפורום של המרכז חוזר לעבוד?

הפורום של המרכז, והזמן האידיאלי

הענין הבסיסי הוא להתאמן, פחות חשוב מתי. אם מישהו צריך להיאבק עם עצמו כדי לקום לאימון זריחה, סביר להניח שמתישהו הוא יפסיק להתאמן. לכן, עדיף למצוא שעה בה אין עיסוקים דחופים אחרים (עד כמה שאפשר...) ובה להתאמן. אני ראיתי שאם אני לא מתאמן בשעות הבוקר אני כבר לא מתאמן; אבל אימון זריחה לא בא בחשבון בשבילי (עד 9 AM זה לילה...
), כך שצריך לאתר זמן בין ההשכמה לעבודה. יש לי תלמידים שמתאמנים בהפסקת הצהריים, כי זה מה שיש להם; ויש שבהתחלת השבוע פותחים יומן-פגישות, מאתרים שעות פנויות וסוגרים אותן לפגישה עם עצמם = אימון. אתר המרכז עבר שדרוג והחליף שרתים; דני עכשיו מעלה את בסיס הנתונים של הפורום הישן (ש"נשכח"), וכשיסיים יהיה לנו פורום פעיל עם כל ההודעות שנעלמו אחרי המעבר (אם ירצה השיים וירחיים עלינו ועל כוווול ישראל, ואימרו אמן).

יכול להיות...

שכדאי יותר להתאמן קודם, ובעדיפות ראשונה, לפי היכולות האישיים שלך, (גופניות, סדר יום וכו') לפחות בתור התחלה. ואחר כך לראות מה קורה...

shingi

New member
בוקר טוב ותודה

על התשובות לדעתי הבוקר נפלא אז אני ממשיך כרגיל הבעיה היחידה בבוקר שלגוף לוקח זמן להתאזן ולקבל את השווי משקל הרצוי. אבל זה מסתדר אחרי החימום

דרך-אגב, שינגי

הכיתוב המקובל הוא Shing-yi, או Hsing-I. אבל באמת שזה לא ממש חשוב

למעלה