שאלה למנהל הפורום

trilliane

Well-known member
מנהל
בקרב רופאים בעולם ההמלצה היא כן להשתמש באלחוש/הרדמה

Berethor

New member
אבל תינוק בן 8 ימים לא יכול לדבר או להבין במה מדובר

כן בהחלט היה הרבה יותר סיכוי שאדם יסרב למילה אם יש לו בחירה אמיתית בנושא, וכך היו הרבה פחות יהודים נימולים.

ה כ ל

New member
זה לא מה שכתבתי

אני לא נגד ברית
אני בעד שימוש בהרדמה מקומית כחלק מהתהליך.
פשוט כואב לי לראות תינוקות סובלים, וחושב שצריך להשתדל להפחית מהסבל עד כמה שניתן.

דחוף לך להיות המילה האחרונה?

אז יאללה תגיב שוב

yulilior

New member
ממה שקראתי

א. זריקת הרדמה מכאיבה בעצמה אפילו יותר מהמילה עצמה.ב. הזריקה עלולה לעשות נזק רציני לעצבים באזור.

ה כ ל

New member
יש חומר מאלחש שמורחים לפני הזריקה וכך דקירת המחט לא מורגשת

האם יש לך מקור מהיימן בו כתוב שחומר הרדמה עלול לפגוע בעצבים?

yulilior

New member
זה לא החומר

זו הזריקה עצמה. המקום כל כך גדוש עצבים שדקירה במקום יכולה לגרום לנזק ולמיטב ידיעתי זה הסיבוך הנפוץ אצל מבוגרים שעוברים את המילה. (נאמר לי על ידי כירורג).המשחה לא ממש יעילה מניסיון אישי (השתמשתי על עצמי וזה ממש לא הרדמה , עדייו כואב)בכל מקרה , אחרי 3 בריתות של בניי , שלי בכו בקושי 10 שניות. מוהל מנוסה עושה את הכל תוך שניה וחצי . תאמין לי שילדים מקבלים כל כל הרבה מכות במהלך שנות הילדות (הרבה יותר רציניות מברית) שלהם שה 10 שניות האלו זה כלום.

ה כ ל

New member
יפה מאד...

מעניין אם את היית מקבלת את הטענה שבגלל שקיבלת מכות רבות בחייך, וסבלת הרבה, זה לא יהיה נורא אם יחתכו חתיכה קטנה מגופך ללא הרדמה.. תאמיני לי... זה כלום...
&nbsp
אגב, חיפשתי ולא מצאתי אזכור לסיבוכים שציינת.
להפך, מצאתי שברית מילה בהרדמה היא הליך בטוח.
&nbsp
הנה הפניה למחקר בנושא:
&nbsp
http://www.cirp.org/library/pain/williamson/
&nbsp

yulilior

New member
הנה ההסבר המלא

הורים רוצים, ובצדק, שהילד לא יסבול. אולם הרדמה איננה מפחיתה את הסבל, ממספר סיבות:1. זריקת ההרדמה עצמה גורמת לילד סבל, והיא טראומתית הרבה יותר מהמילה. שימו לב שאף רופא לא ירשה לקהל להיות נוכח בעת זריקת ההרדמה. 2. התהליך ממושך יותר. כדי להגיע לתוצאת טובות, יש להרדים בשלושה מקומות, תהליך שהינו מייגע כואב וארוך הרבה יותר מהמילה עצמה.3. ישנן אפשרויות לסיבוכים. ידוע שבהרדמות יש סיכון לרגישויות לחומרים כימיים, וקשה לדעת למה רגיש תינוק בן שמונה ימים.4. כשעושים הרדמה האיבר מתעוות, קשה לעשות חיתוך נכון, והמילה עלולה לצאת לא מדויקת.היוצא מן הכלל הוא מילות למבוגרים. במקרה זה יש להרדים, ע"י גורם מקצועי מוסמך בחדר ניתוח.

ה כ ל

New member
אני הייתי נוכח בברית

בה התינוק קיבל זריקה אחרי אילחוש והוא לא בכה בכלל, והוא גם לא בכה בכלל בברית עצמה.
אולי זה לא מייצג... אבל אותי זה הרשים מאד.

למעלה