שאלה על מ"ט (לא לסקול)

והכי חשוב:

ג- קיימים מורים משושלות מוסמכות, שושלות המוזכרות בוודות עצמן, אשר מורים את הידע חינם אין כסף.

hary_i

New member
חינם

גם את המדיטציה הטרנסנדנטלית אפשר ללמוד חינם! אבל... המחיר יהיה אחר, המחיר יהיה להיות במקום מסויים, לתרגל יחד לעבוד בעבודה מסויימת. כך זה גם המחיר בלימוד חינם אחר. אז כבר אמרתי, אני מעדיף לשלם ולא להיות מחוייב לדבר מעבר לתרגול שלי עצמי. שוב ושוב חוזר עניין הכסף. אז שוב אחזור על דעתי. לא רוצה ללמוד לא צריך. מדיטציה טרנסנדנטלית היא טכניקה שמביאה לתוצאות מסויימות מי שרוצה את התוצאות, חייב ללמוד את הטכניקה כמו שמהרישי הביא אותה. דרכים אחרות לא מביאות לתוצאות (נבדק במספר מקרים). אז למה להתווכח, אתה רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אתה יכול להמשיך לדון על מה כתוב בוודות מה לא כתוב, איך כתוב, מה זה עליון, מה זה לא עליון זה לכשעצמו הרי לא יביא אותך לכלום. אני אמשיך בתרגול שלי שכל יום מביא לי אושר עליון "סאט ציט אננדה" בהתגלמותו. אז השאלה היא לגולשים האחרים מה עדיף לדעתכם? דיונים על מה זה עליון, מה זה אושר וכד' או התנסות יומיומית באושר עליון?

מוזר...

לפני כמה ימים התעקשת שוב ושוב שאי אפשר ללמד מדיטציה טרנסנדנטאלית בחינם כמו שאי אפשר ללמוד באוניברסיטה חינם. לאחר מכן טענת כי "בעתיד" נוכל ללמוד בחינם ואז, שעות ספורות לאחר מכן אתה טוען שכבר עכשיו אפשר ללמוד בחינם. ההתפתחות של הארגון שלכם מדהימה אותי. מאז ההודעה שלך עברו כמה שעות. אני מניח שבקצב הזה אתם כבר נותנים כסף לאנשים שלומדים אצלכם.

hary_i

New member
שכחת משהו

חינם זה אף פעם לא. השאלה היא מה המחיר. המחיר יכול להיות או 7630 ש"ח (בשבילך מחיר מיוחד 76,300 כי המורה יצא משוגע שיצטרך להתווכח איתך על כל פסוק מהוודות
). המחיר יכול להיות מגורים באזור מסויים, עבודה מסויימת וכמובן, הכי חשוב תרגול קבוצתי פעמיים ביום בשעות שיכתיבו לך לפי הזמן שיכתיבו לך. אז תחשוב בעצמך, מה המחיר הגבוה יותר? לדעתי גם 100,000 ש"ח נמוך יותר מאשר האופציה השנייה. האם מ"ט שווה 100,000 ש"ח? זה כבר שאלה שנייה, לדעתי כן! האם מדיטציה כלשהי שווה 100,000 ש"ח? לא יודע באמת שלא. מ"ט אני לא בטוח כלל שהיא מדיטציה היא טכנולוגיה וודית לניצול מלא הפוטנציאל האישי. תקרא מהר ותגיב כי משטרת המחשבות תמחוק את ההודעה הזו כי כתוב כאן שמ"ט זה טוב

hary_i

New member
וודות ומדיטציה טרנסנדנטלית

מהרישי כל הזמן חוזר ואומר שכל הידע נמצא שם. כל הספרים של מהרישי מדברים על הוודות בצורה זו או אחרת. מהרישי אומר שמה שנראה כביכול פער בין המדיטציה הטרנסנדנטלית לוודות הוא אי הבנה של אנשים מסויימים. אני לא מספיק מומחה בוודות על מנת לדעת את זה.

אמונה עיוורת.

"אני לא מכיר את הוודות אבל המהרישי אומר אז זה נכון." האם זו לא הודאה באמונה עיוורת? ביחוד לאחר שציטטתי לך דברים מהוודות שסותרים את מה שמהרישי אומר? בעבר הצגת התחמקויות מהעניין. בהתחלה טענת שאני מביא דברים שהם לא מהוודות - להד"ם. אחר כך שאני אומר דברים שסותרים זה את זה - להד"ם בריבוע. אחר כך זנחת את אלו ועברת לטיעון ש"הדברים כתובים בסנסקריסט ואפשר לתרגם אותם בכל מיני צורות". אבל העובדה היא שעד המאה ה8, כשפרצה פילוסופיית שנקרה (שאתה דוגל בה), לכולם היה ברור שהוודות אומרות את מה שאני אומר שהם אומרות. כמו כן ציינתי שאני יכול להבוא פירוט של כל תרגום מילה במילה ולבסס אותו. אני חושב שנגמרים לך התירוצים.

hary_i

New member
אתה יודע מה כן

אני מאמין באמונה עיוורת בכל מה שמהרישי אומר. זו המשמעות האמיתית של התמסרות למורה שאגב זה גם חלק מהוודות לפי טענתך. מדוע אני מאמין באמונה עיוורת? בדרך האינדוקציה, עד כה כל מה שמהרישי אמר בכל בדיקה שבדקתי הוכח כנכון אז אם כך סביר להניח שהכל נכון. אני חושב שהויכוח חסר טעם. אתה חושב (אני מדגיש חושב) שאתה יודע את הוודות. אני חווה את הוודות כל יום, לא יודע אותן. אז איך אפשר להתווכח? קראתי בהודעה אחרת שלי שכנראה נמחקה לשאר הגולשים להגיב מה עדיף? ידע אינטלקטואלי של הוודות. או חוויה יומיומית של אושר עליון. אני אישית מעדיף את החוויה היומיומית של אושר עליון! עוד נקודה קטנה, כאשר אני קורא את דבריך אני לא מבחין בינהם לבין דבריו של אמנון יצחק ושות" אז למה ללכת לאמונה זרה? יש לנו את זה כאן בבית ואגב כאן זה כתוב בעברית ואז לא צריך ממש תרגום

אז על מה הוויכוח?

יכול להיות שכל מה שאתה מתרגל עובד אצלך אישית ואצל הרבה אחרים ומביא להם הרבה דברים אבל מה שבטוח הוא שאין קשר לכתוב בוודות. אתה טוען שהתרגול מביא אותך למצב של סת צ'ית אננדה. איך זה יתכן? צ'ית ואננדה כרוכים חד משמעית ביחסים עם אלוהות פרסונאלית, דבר שאתה כלל לא מכיר בו! נשארת רק עם הסת'! אין לי וויכוח עם זה שאתה ואחרים מתרגלים משהו שעוזר ומועיל להם. הטענה היחידה שלי היתה מאז ומתמיד שאין לכך קשר עם הוודות. זה הכל. אגב, ההשוואה לאמנון יצחק ושות' מובנת רק לעצמך כנראה ואחרים מסתכלים עליה בתמהון.

new_chance

New member
הפתעה

הפעם אני אנסה להסביר את הארי. בעצם אתה מדבר על דתיות, התמסרות לאל. השאלה היא האם מבחינתנו כאנשי העם היהודי, אם לפנות לדת, אז מדוע לא לקיים את מצוות היהדות? אני שואל ברצינות: האם התרגול שלכם הוא הינודאיזם? ועד כמה הוא אוניברסלי? ערב טוב ושבוע נפלא

wee man

New member
לא לגמרי מסכים

תראה, אני מדסכים איתך במאה אחוז שעדיף לשלם 7600 שקל מאשר לשנות את כל אורך החיים שלך. בגלל זה כבר קיבלתי את הרעיון שמהדיטציה עולה כסף, ואני לא מתווכח על זה יותר. כמו שכבר אמרתי, אני אישית רוצה ללמוד את המדיטציה הזו, אבל לצערי אני בא מבית עם הורים שלא יהיו מוכנים לשלם 7600 שקל בשביל שאני אלמד מדיטציה שהם חושבים שאפשר ללמוד בחינם מהאינטרנט. הם לא מבינים שיש שוני בין המדיטציות, והם לא כל כך מבינים את כל מה שאתה כותב פה כל הזמן. בשבילם הכל זה מדיטציה. בגלל זה, ובגלל שאני רק בן 15, ואין לי 7600 ש"ח משלי להוציא על מ"ט, אני לא הולך לקורס. אני אומר לך מראש, אם אכן מישהו היה מציע לי ללמוד את הקורס בחינם, והדבר היה רציני (והיה מצליח אכשהו את ההורים שלי לשלוח אותי לקורס שהם בחיים לא שמעו עליו), הייתי הולך בלי לחשוב פעמיים! ואם אכן התוצאות היו התוצאות המובטחות, גם הייתי מתרגל פעמיים ביום פאופן קבוע - כל יום! אזז אתה מבין, אתה טועה כשאתה אומר שזאת לא בעכיה של כסף, כי אולי במקרה ההוא זאת לא באמת הייתה הבעיה, אלא זאת יותר הייתה בעיה של התנצחות, במקרה שלי זאת בעיה של כסף והורים, ואני בטוח שאם היו לי הורים פתוחים יותר בנושא הזה והיה לנו 7600 שקל, הייתי הולך לקורס תוך שניות! ינון

hary_i

New member
אתה בסוף תלמד

כל מי שרוצה בסוף לומד את הטכניקה. אני חושב שכדאי שגם ההורים שלך ישמעו הרצאת מבוא, היא חינם. אז אולי הם יבינו מה זה ומדוע אתה מעוניין בזה, ברור שהם לא יסכימו להוציא את הכסף כאשר הם לא מבינים מה זה. אם אתה רוצה יותר פרטים על איך הם יכולים להגיע להרצאת מבוא, פנה אלי במסרים אישיים.

new_chance

New member
אתה בודאי יודע

שיש עוד אפשרויות רציניות ללימוד מדיטציה שאינן באמצעות האינטרנט והן בעלות בסדרי גודל שונים לגמרי.

hary_i

New member
אני בטוח שהוא יודע

אבל כנראה יש סיבה מדוע הוא רוצה דווקא מ"ט דומה למה שאמרה כאן מישהי בפורום שכבר למדה. דנית אם אתם זוכרים מאד רצתה ללמוד דווקא מ"ט לאחר שלטענתה בדקה את שאר השיטות והחליטה על שיטה זו.

wee man

New member
אני אכן יודע

שמעתי על הרבה שיטות עד עכשיו.. את חלקן ניסיתי גם.. האמת שעדיין לא מצאתי טכניקה שממש התחברתי אליה. בכל זאת, כמו שהארי אמר, יש סיבות מדוע מעניין אותי מ"ט. אני בכל מקרה רוצה להגיע להרצאת מבוא מתישהו, ואני אקח את אחד ההורים לפחות איתי. בסוף החופש הארי צפה למסר ממני :) אולי דעתי ודעתיהן ישתנו לטובה (אולי לרעה ?! - בכל מקרה, זה יבהיר את הכל יותר טוב) וכן, גם אני בהתחלה התנגדתי בתוקף לסכום הכסף שהמדיטציה עולה. :) ינון

hary_i

New member
אשמח לראותך בהרצאת מבוא

ולמה לחכות עד סוף החופש להרצאה?

יפה..אז אני מבין

עפ"י מה שרשמתם עד כה שהארי מוכן לסבסד את הקורס. אם כך, אני מוכן לחשוב פעמיים. אבל אם אתה באמת כ"כ טוב, אז למה אתה מרבה להתנצח?

אני אסביר לך איך עושים מ"ט, כנס.

עברתי את הקורס ואין לי שום בעיה ליכתוב לך איך נעשה התירגול, בהחלט אפשר להסביר זאת דרך האינטרנט ומי שיגיד לך שלא מדבר שטויות, כנראה שכל מה שמעניין את האגודה הזאת זה כסף... במקום לתת למיליוני אנשים אפשרות ליפרוק מתחים ועצבים ולהפוך את העולם למקום שקט ורגוע יותר, הם מתעקשים ליגזול 7,000 מאדם ש"ח עבור לימוד של הטכניקה הפשוטה הזאת, גזל לאור היום, כמה חבל. אז ככה ינון - המנטרה שלך היא "אֵנגָה" (ENGA). נתרגל את המדיטצייה באופן קבוע פעמיים ביום, בוקר וערב, כ 20 דקות בכל פעם. נתחיל תמיד בחצי דקה של שקט ונסיים ב 2-3 דקות של שקט. שב בנוחות על כיסא או כורסה ועצום את עיניך, התחל בחצי דקה של שקט, ממש כמו בזמן שאתה ניכנס למיטתך ומתכונן לשינה, אל תחשוב על שום דבר מיוחד, פשוט המתן בשקט חצי דקה. לאחר כחצי דקה התחל לחזור על המנטרה בכל צורה שבה היא באה, בשום אופן אל תתאמץ לחשוב אותה, חזור עליה בראשך שוב ושוב בכך אופן שבו היא באה, גם אם היא נעלמת או נשמעת כמו אדווה חלשה, לא איכפת לך, אתה לא מתנגד לשום דבר, לא נתנגד לרעשים שאולי נשמע, לא למחשבות שיבואו במהלך המדיטצייה (הדבר רק מעיד על פריקת מתחים נוספים ממערכת העצבים, כל פריקה כזאת גוררת מחשבות) , כל מה שמעניין אותך זו המנטרה, אם בשלב מסויים שמת לב כי אתה נודד עם המחשבות התחל שוב לחשוב בקלות רבה את המנטרה, אל תיתנגד למחשבות, הן יכולות לבוא בו זמנית יחד עם המנטרה, זה לא איכפת לך, אתה לוקח אותה כמו שהיא באה, זה תהליך פשוט טיבעי ותמים מאד של קבלת הדברים כמו שהם באים, כל נסיון להפעיל מאמץ או התנגדות מכל סוג יפסיקו את התהליך. במהלך המדיטצייה המנטרה יכולה לשנות צורה, לפעמים היא תישמע חזקה וברורה, לפעמים כאדווה חלשה ולפעמים היא לגמרי תעלם, עליך להמשיך להחזיק אותה בתודעתך בכל אופן שבו היא באה, אתה לא עושה ושם מאמץ לשנותה, אתה לא עושה שום מאמץ כדי להחזיק בה, פשוט קח אותה כמו שהיא באה, זהו תהליך פשוט טיבעי ותמים מאד של קבלת הדברים כמו שהם באים. חזור עליה שוב ושוב בראשך תוך העדפתה על פני כל מחשבה אחרת, לא איכפת לך ממחשבות אחרות, אתה, בתום לב, מעדיף את המנטרה על פני כל מחשבה אחרת. לאחר כ 20 דקות בערך (מותר לך מדיי פעם להציץ בשעון, אבל אל תעשה זאת כל חצי דקה...) הפסק לחשוב את המנטרה והמתן בשקט עוד כ 2-3 דקות עם עיניים עצומות, לאחר מכן פקח את עיניך וחזור לפעילות רגילה. במידה ואתה רוצה להבין איך יש לחשוב את המנטרה - עצום את עיניך למשך 20 שניות בערך ואז פקח אותם שוב. האם הרגשת שקט? האם זה היה קל? האם הרגשת שהמחשבות באות לבד וללא מאמץ? יפה! באותו אופן בדיוק נחשוב גם את המנטרה, כמו שהיא באה וללא כל מאמץ, זה תהליך פשוט טיבעי ותמים מאד של קבלת הדברים כמו שהם באים. נסה זאת במשך מספר ימים ותגיד מה ההרגשה
ממתין לישמוע ממך. אני

מ חרישי

New member
אכן, ינון, נסה זאת

אני גם מבקש ממך שתעשה כמה ימים, אבל, בבקשה דווח לחברי הפורום מה קרה. תאמר לי אחרי כמה ימים, איזה כאב הראש קבלת. האם היתה לך איזו מדיטציה באותם כמה ימים, בלי כאב ראש? אני לא יודע לגבי 'המנטרה' שנתן לך נוט מור. את זה יודעים מורים למדיטציה טרנסנדנטלית. לי זה לא נשמע משהו רציני, אבל, אני לא יודע. מה שאני כן יודע, זה איך אני מתרגל מ"ט. זה משהו שדי דומה למה שהוא כותב. דומה, אבל זה בכלל לא זה!!! ניבה די דומה לג'יפ (לשכן שלנו יש). הקשר שלו לג'יפ הוא די מקרי. נסה לעלות איתו על דיונת חול של 45 מעלות. זה בטח לא ג'יפ מרצדס. אז ינון, עם כאב הראש הראשון שתחטוף (וזה בטוח שתחטוף), הפסק את השטויות שמנסה ללמד נוט מור 'כאילו' מ"ט. מאז מ"ט קיימת, ניסו לצוץ כל מיני חיקויים. זה גם נבדק במחקרים. זה פשוט לא זה. אז בהצלחה. ושוב, בבקשה בבקשה, דווח לנו מה קורה. (די בטוח שאחר כך, יכתבו כאן שינון הוא דני או הארי). מושיק

למעלה