שאלה!!!

ishay-to

New member
מה זה לא את???????????../images/Emo3.gif

וואלה ותראי איזה שירשור תמונה אחת יכולה לעשות.... ואני חשבתי...

שיקולים לבחירת כלי רכב דו גלגלי

ראשית מי אני שאנדב המלצות לקניית כלי-רכב דו-גלגלי. שהרי איני מוכר פה, איני משתתף בכנסי אופנועים למיניהם, איני שונא נסיעה בכנופיות ואפילו איני חבר ב"מועדון". ובכן, אני רוכב כארבעים שנה ברציפות על כלי-רכב דו-גלגליים. רוכב אמיתי, לא כתוספת למכונית, לא כשוויץ ביום שישי אחה"צ ולא לוקח את האופנוע כמאריך ז*ן, לא קונה אופנוע בגלל שהוא יפה. אלא רוכב על אופנוע ככלי רכב יום יומי בכל מקום, לכל מקום ובכל מזג אויר. וקונה רק אופנוע יעיל ובמחיר סביר. רק כדי לסבר את האוזן, כבר עשיתי את אירופה מספר פעמים על גבי אופנוע (עבודה, לא טיול), באפריקה נסעתי מקיפטאון עד מפלי ויקטוריה ובחזרה, וכן הגעתי מפיריאוס לאולאן-באטור (מונגוליה) וסין ובחזרה. כל זאת לבד, כשבת זוגי יושבת מאחרי. ללא "ספונסרים", ללא רכבי תמיכה וללא עיתונות, אמצעי תקשורת ו"הוא-הא" גדול. אני עובד בכל הארץ, מהחרמון ועד אילת, ולכל מקום אני מגיע על האופנוע. ועכשיו לעניננו - כשניגשים לבחירת כלי רכב דו-גלגלי יש הרבה שיקולים, ביניהם כספיים, שיקולי נוחות ובטיחות. נתחיל דווקא משיקולי הבטיחות - לדעתי משיקולי בטיחות לא הייתי קונה קטנוע משום סוג שהוא. אני אישית מפחד לרכב עליהם. הם לא יציבים ורגישים לכל מהמורה בכביש. לאחר שהורדנו את הקטנועים מסדר היום (יסלחו לי רוכבי הקטנועים), נשארו אלו עם הגלגלים הגדולים. בגזרת בעלי הגלגלים הגדולים הייתי מוריד את בעלי נפח המנוע הקטן מידי, אלו המכונים בפי הוותיקים "טוסטוס" בגלל בעית בטיחות ומוגבלות בנסיעה בשטחים בין עירוניים. לדעתי יש לקנות כלי-רכב דו-גלגלי מנפח מנוע 250 ומעלה. לאחר שנשארנו עם אופנועים בנפח מנוע של 250 סמ"ק ומעלה, נשאלת השאלה, אם לקנות איזה אופנוע כביש רב פלסטיקים, מרשים, יקר ולא יעיל. או לקנות משהו דו-שימושי (כביש-שטח) שאינו מרשים אך יעיל בכל מצב ובכל מזג אויר. אני הייתי הולך דווקא על אופנוע כביש-שטח (ומחליף לגלגלי כביש). הללו זולים יחסית, אין בהם הרבה פלסטיקים שבירים ויקרים, ולרוב מנועיהם פשוטים וזולים לתחזוקה. נכון, הם אינם מהירים כמו מפלצות הכביש, אך לדעתי מהירות של 140 קמ"ש הינה די והותר בכבישי ארצנו. הם גם נוחים וזריזים יותר בתוך העיר. הבעיה העיקרית היא גובהם, נראה לי שלבחורה "קצרה" יהיה קצת קשה לרכב עליהם. לסיכום - הייתי ממליץ על אופנוע פשוט, דו שימושי ולהחליף את צמיגיו לצמיגי כביש. בהצלחה ונסיעה זהירה.

למעלה