שאלות לזהבה סופר המיילדת

הי

הכנס מתקיים בפנינת השומרון על כביש מספר 4 ב14.12.07 בשעה 9:00 בבקר אשמח לתת פרטים יותר מדוייקים והיכן נרשמים ההשתפות בכנס היא ללא תשלום אשמח לראותך בכנס שלך זהבה

הי יקירה

המרכז הרפואי הלל יפה - כנס בחדרה המרכז הרפואי "הלל יפה" והירחון "להיות משפחה" מזמינים אתכם לבוקר חווייתי ומהנה, שכולל הרצאות מקצועיות, כיבוד, יריד מסחרי והגרלת מתנות! האירוע ייערך ביום שישי, 14.12.07, בשעה 9:00 בבוקר, באולם אירועים "פנינת השומרון", כביש מס' 4 (חיפה-ת"א הישן) תחנת דלק דור, חדרה. בתכנית: 09:00-09:45 התכנסות, קפה ומאפה, ביקור ביריד מציגים. 09:45-10:00 דברי פתיחה וברכות - ד"ר חיים דויד, מומחה במיילדות ואחראי חדר לידה, מרכז רפואי הלל יפה. 10:20-10:00 הכנת היולדת לקראת הלידה - גב' זהבה סופר, מדריכת קורסי הכנה ללידה, מרכז רפואי הלל יפה. 10:40-10:20 חווית הלידה בעידן המודרני - ד"ר חיים דויד, מומחה במיילדות ואחראי חדר לידה, מרכז רפואי הלל יפה. 11:00-10:40 הפסקה, כיבוד קל, ביקור ביריד מציגים. 11:40-11:00 "התחלת החיים" - הגב' איבון איבגי, אחות אחראית מחלקת ילודים, מרכז רפואי הלל יפה. 11:40-12:00 פאנל שאלות ותשובות - בהשתתפות מיטב המומחים של אגף האמהות במרכז הרפואי הלל יפה, חדרה. 12:00 דברי סיום והגרלת מתנות. ההשתתפות חינם, מותנית בהרשמה מראש באתר: www.y-herayon.co.il או בטלפון: 1-599-505-155

אם פי 3

New member
לא ניתן לאבחן אגן צר

בטח לא לפני לידה. אם אין לך מום מבני באגן (למשל בגלל תאונה) אין שום סיבה לחשוש מאגן צר. במהלך הלידה, יש מצבים שמעלים חשד לאגן צר - אבל גם כאן, יש "אבחון יתר" ונשים רבות שאובחנו כבעלות אגן צר מדי (CPD), ילדו בלידה הבאה נרתיקית, תינוקות גדולים יותר. לא ניתן לדעת בוודאות שהבעיה היא אגן צר מדי, גם במצבים שבהם יש סבירות שזו הבעיה. הבעיה העיקרית, היא איך לשכנע את עצמך באמת, שאת יכולה ללדת - ולמנוע מהתת-מודע שלך, לגרום ללידה להראות כאילו האגן צר מדי. יתכן שכדאי לפנות לעזרה מקצועית.

הי

כיום האנידקציה להגדרת אגן צר היא לתת ליולדת להתקדם לקראת הלידה ולראות את ביסוסו של ראש העובר וקצב ירידת הראש בתהליך הלידה הם שיקבעו האם את יכולה ללדת את תינוקך וגינאלית או לא משקל הילוד על פי הממצאים שנתת הוא לא מראה על תינוק גדול ואת בדרך הנכונה שלך זהבה

saritamedi

New member
תודה..שאלה נוספת לזהבה

כשמתחילים לידה,רגילה,וחלילה צריך לעבור לקיסרי, האם ההרדמה נעשית דרך האפידורל שאליו אני ממילא מחוברת?האם במצב כזה אין סכנה שארגיש את כאב הניתוח? לעומת זאת,האם בניתוח קיסרי,מראש,עושים הרדמה כללית? תודה על הכל.

הי

כאשר חלילה את הולכת לקסרי ויש אפידוראל מוספים כמות גדולה יותר לאפידוראל והיולדת אינה חשה כאב ניתוח קסרי מתוכנן לא מחייב הרדמה כללית אלא היולדת מבקשת זאת הרדמה כללית פחות עדיפה בניתוח קסרי מאחר וההרדמה עוברת לתינוקך ומשפיעה עליו על כן האופציה העדיפה היא הרדמה ספינאלית שהיא עמוקה יותר מאפידוראל שלך זהבה

saritamedi

New member
אעדיף הרדמה כללית

אם חלילה אצטרך..משום שעדיף לי ככה מאשר להרגיש ולו טיפת כאב.... האם אי אפשר לבצע הרדמה כללית קצרת טווח?כמו למשל כזו שעושים בשאיבת ביציות?כך שזה לא ישפיע על העובר?כמה זמן בכלל נמשך קעיסרי,מרגע פתיחת הבטן עד תפירתה חזרה אחרי הוצאת התינוק?בהנחה כמובן שמדובר בניתוח ללא סיבוכים...

saritamedi

New member
תודה רבה../images/Emo140.gif

עזרת לי מאוד ו..כל הכבוד על התשובות המהירות. לילה טוב!!!!!

Michal2006

New member
GBS

בהריון הראשון היה לי GBS , ילדתי בשבוע 36 אחרי ירידת מים. בהריון הנוכחי עדיין לא בדקתי אם יש לי GBS . יש לי מספר שאלות 1. אם לא יהיה לי GBS עכשיו , האם בכל מקרה אני אצטרך לקבל אנטיביוטיקה , כי היה לי בהריון הראשון? 2. האם יש קשר בין GBS ללידה מוקדמת? או לירידת מים? או לצירים מוקדמים? 3. בגלל שהלידה השנייה בדרך כלל מתפתחת מהר יותר מהלידה הראשונה , אני מפחדת לא להספיק לקבל אנטיביוטיקה. האם זו סיבה לקבוע קיסרי? תודה

אם פי 3

New member
אפשר לענות גם?

1. אם התינוק שנולד לך בהריון הראשון לא חלה ב-GBS (כלומר, הנשאות לא התממשה, בין אם בגלל הטיפול או בלי קשר), אז אין לתוצאות אז, השלכות על התוצאות עכשיו, ואם תבדקי ותמצאי שלילית - לא תצטרכי אנטיביוטיקה. את יכולה גם לוותר על הבדיקה, ולפעול על פי גורמי סיכון (זו השיטה המקובלת בישראל). 2. כנראה שיש קשר, בחלק מהמקרים בין GBS (וזיהום בכלל) ללידה מוקדמת ו/או ירידת מים מוקדמת (ללא התחלת לידה). אבל זה קשר סטטיסטי. כלומר - רוב נשאיות ה-GBS ילדו במועד, וחלק ניכר מהפגים לא נולדים לנשאיות GBS. 3. א. לא תמיד הלידה השניה באמת יותר מהירה. ב. אם הלידה מאד מהירה, הסיכון להדבקות ב-GBS קטן מאד כך שזו ממש לא סיבה לקיסרי מתוזמן. שתהיה לידה טובה ובריאה!

greatmagic

New member
מצטרפת לתהיות בסעיף מספר 2 ומרחיבה....

אני גיליתי בהריוני השני בבדיקת שתן רוטינית כי אני נשאית ל GBS וילדתי בשבוע 35+5 עקב ירידת מים. מקריאה באינטרנט הבנתי כי גם אם מגלים נשאות בהריון (בבדיקה נרתיקית), לא מטפלים באנט' אלא רק בחדר לידה. אם אכן קיים קשר בין GBS ללידה מוקדמת יש לנו הנשאיות מה לעשות בנידון? תודה

הי

הנוהל המקובל לתת בולוס של אנטביוטיקה ראשוני כטיפול פרופלקטי ללידה ובלידה נותנים את מנת האחזקה אשר מורידה את הסיכון להידבקות התינוק בתעלת הלידה שלך זהבה

הי

בכול הריון את צריכה לבדוק ייתכן שבהריון נוכחי לא תהיה הימצאות החיידק ישנם בתי חולים הנותנים פרופלקטי בגלל עברך על כן כצעד ראשון בצעי בדיקה שתאמת את הימצאותו ומשם נמשיך הלאה בהצלחה שלך זהבה

babygirl 10

New member
הי זהבה

אני שבוע 39+3 הריון ראשון אני גרה בארה"ב ואתמול שהייתי אצל הרופא שלי הוא הסביר לי שנהוג לחכות עד יום התל"מ ובמידה ועד אז לא תהיה לידה מבצעים זירוז במידה ואתנגד ניתן לחכות עד שבעה ימים ממועד התל"מ אני לא בטוחה שאני רוצה זירוז, אני מעדיפה לחכות ל BABY שלי באופן טבעי האם גם כך נהוג בארץ כי למיטב ידיעתי הרבה הריוניות עוברות את שבוע 41 ו 42 ולא ניתן להם עדיין זירוז מה ההשלכות של זירוז? אני קצת חוששת לקבוע את יום הולדתו של התינוק שלי מה דעתך? תודה רבה על התייחסותך

bestat1

New member
מצטרפת לשאלה

אני מתחילה שבוע 41 היום, כשהרופאים לא הציעו לי לעשות זירוז, אבל מפחדת שההריון ימשיך אל מעבר לשבוע 42. מהן באמת ההשלכות של זירוז?

הי

דעי לך שכול תינוק יודע להיוולד האמיני בו ובעצמך והתהליך יתחיל ההשלכות לזירוז שאנו גורמים לגוף לצאת לדרך נגד המהלך הטבעי שלו והלידות האלו ארוכות יותר ומתישות ברוב המקרים שלך זהבה

אם פי 3

New member
מחזקת אותך

תינוקות הם לא קרטוני חלב עם תאריך פג תוקף. כמו כל דבר בטבע, גם להריונות יש משכי זמן שונים, אצל נשים שונות, בהריונות שונים (שלא לדבר על פעמים שאנחנו פשוט טועים בחישוב התאריך) כל עוד הכל תקין, אין סיבה לזרז רק כי עבר תאריך שרירותי כלשהו. לזירוז יכולות להיות הרבה השלכות, אבל נראה לי חבל להפחיד אותך סתם. רק אומר, שאם ניסית פעם לקטוף פרי בוסר, בטח גילית, שהרבה יותר קשה לקטוף אותו, מאשר פרי בשל, שכמעט נושר לך ליד... בלידות זה אותו דבר.

ואני מחזקת אותך על *העבודה* המבורכת שאת עושה

בלחשוף נשים לאופציות אחרות
. זה נהדר, והלוואי וזה *יתעכל* אצל כמה שיותר נשים.

למעלה