שאלות לזהבה סופר המיילדת

הי

חבל מאוד שהיולדות המגיעות לתלמ מאיצות לזירוז ומאלצות את הצוות לעשות זאת ממיילדת הבאה מהשטח וחווה זאת יום יום מצד שני איני חושבת שאף יולדת לא רואה את תינוקה כקרטון חלב שפג תוקפו .... שלך זהבה

saritoosh22

New member
בארה"ב, הרופאים מזרזים כחלק מכסת"ח.

מצד שני, הרופא אינו יכול לזרז את הלידה מבלי שתחתמי על 30 טפסים ב 5 עותקים. אל תתני לו להלחיץ אותך,את תכנסי למעקב של הריון עודף (סביר להניח שהוא יירצה לראות אותך כל יומיים שלושה אחרי שבוע 40). תזכרי שזו החלטה שלך ולא שלו.

babygirl 10

New member
אבל עדיין יש את העניין של הזדקנות השלייה לא?

במקרה של הריון עודף ברור לי שגם הריון עודף עשוי להיות בעייתי אם כן מה עושים?

bestat1

New member
לכן נבדקים

כל יומיים-שלושה באולטרסאונד בכדי לעקוב אחר העובר, מי השפיר והשילייה.

הי

הי חביבה נהוג בישראל לחכות עד שבוע 41 ו3-4 ימים הקפדי על ספירת תנועות והאמיני בגופך שהוא יודע ללדת אין כמו התהליך הטבעי של הגוף שלך ובהצלחה זהבה

שאלה בהולה../images/Emo41.gif../images/Emo70.gif../images/Emo41.gif../images/Emo70.gif../images/Emo41.gif

שלום זהבה, קראתי את הכתבה בווינט לגבי האישה ההמסכנה שנוצרו לה קרעים באזור פי הטבעת ותעלת הלידה, לא עלינו. וזה ממש מפחיד אותי. רושמים שם שבלידה ראשונה שלה לא אמרו לה שעשו לה תפירות פנימיות ולכן היא לא ידעה מכך וזה הסתבך יותר בלידה השנייה. האמת שלא כל כך ברור לי איפה ואיך בדיוק זה קרה לה. 1. איך בחרוה יכולה לדעת אחרי שילדה אם עשו לה תפרים פנימיים כמו שרשום שם? הרי רשום שאף אחד לא אמר לה. 2. ובכלל, את יכולה לסביר את המצב מנקודת מבטך כיולדת. מה הסיבות לדבר כזה ? http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3473407,00.html הכתבה

הי

כאשר מתרחשת לידה מהרבה סיבות כמו תינוק גדול אי שמירה נכונה של החיץ לחיצות ממושכות בשלה השני של הלידה וחיץ פריך יכולים להוביל לקרעים באיזור החיץ המוגדרים בדרגות שונות צר לי ועצוב לי לשמוע שלא דווח מידע חשוב מעין זה בלידה הראשונה במכתב השיחרור של היולדת אך איני יכולה להיכנס לכך מטעמים אתיים אך איני מבינה איך היולדת השתחררה ולא הבחינה שלא נרשם במכתבה את עניין הסיטואציה בחדר ניתוח ומדוע לא דיווחה לצוות את סיפור המאורע בחדר ניתוח בלידתה השניה מה שאני רוצה להעביר לך שאנו מחוייבות לדווח על כול מקרה חריג לצוות תפירה בחדר ניתוח מראה על קרע עמוק ובלתי נשלט המחייב התייחסות בלידה שניה ומה שקרה בלידה שניה הקרע היה בדרגה גבוהה אשר פגע בסוגריים שלה שלך זהבה

פנדונת

New member
הי זהבה יקרה,

הנה הנה אני עדין פה!! היום שבוע 36+0......... אז נכנסתי סתם בשביל לעדכן, כמו שביקשת, וכמובן יש לי שאלה: אז כפי שאת יודעת, כבר אמרו לי לפני חודש+ שהראש מאוד נמוך, ויש לי כבר צירים לפחות חודש. המליצו לי על שמירה עד שבוע 35, והנה זה עבר. בזמנו המלצת לי לבצע תרבית שתן, ביצעתי ואין לי ב"ה דלקת. זה כבר בערך 3 שבועות שאני מרגישה את העובר ממש בין הרגליים, כל האיזור ממש לוחץ, ויש לי דקירות כל הזמן לאורך צוואר הרחם. מתחילת השבוע יש לי תופעה חדשה, השריר בין רגל שמאל למפשעה כל הזמן נתפס, זה מרגיש כמו מעין זרמים כאלה, וזה לפעמים כבר ממש כואב, מה גם ששמתי לב שהכאב משתנה לפי תנועות העובר. זה אומר שהוא יושב לי על העצבים שם?? וסתם כך, משום מה זה מרגיש לי שהעובר ירד כבר כמה ימים יותר נמוך, יכול להיות שהסימן הזה מראה על כך? תודה!!

פנדונת

New member
ועוד משהו ששכחתי.......

יש לי בשבוע-שבועיים האחרונים המון הפרשות, סליחה על התיאור, אבל יותר נוזליות כאלה. (ממש סליחה) זה סימן ללידה מתקרבת?

הי

כן כאשר צוואר הרחם מכין את עצמו לקראת הלידה הוא מפריש הפרשות מרובות אשר גורמות לצוואר הרחם להיות רך ולהוביל להכנתו ללידה שלך זהבה

הי

שמחה לשמוע ממך המצב נובע מלחץ הראש על סיבי העצב של האגן בגלל מיקומו הנמוך וביסוסו באגן מאחלת לך לידה קלה וחוויתית ליבי עימך שלך זהבה והשארי והמשיכי לעדכן אותנו

לידה טבעית??? או קיסרי???

הי, יש לי שלייה נמוכה - כרגע פתח חלקי. בלי דימומים. אני נמצאת במעקב - והרופא כרגע לא מתחייב על קיסרי או לידה טבעית. בהנחה שעד הסוף הלידה נשארת פתח חלקי ולא מכסה הכל - יש סיכוי ללידה טבעית? ומתי מחליטים אם זה לידה טבעית או לא - באיזה שבוע אני אדע (כרגע 29) מעקב הבא 32. לא אוהבת להיות כלכך באויר ורוצה לדעת למה להתכונן נפשית - לאיזו לידה

הי

כאשר השליה נמוכה והפתח הוא חלקי ככול שהשבוע מתקדם הרחם עולה ומעלה אחריו את השליה והסיכוי ללידה טבעית הוא גדול השבוע המכריע הוא עד כמה אפיזודות של דימום יהיו עד הלידה ואת מיקומה של השלייה בתהליך הלידה בהצלחה זהבה

Asfura

New member
נזק לרצפת האגן

שלום זהבה
איך אפשר לדעת האם נגרם נזק לרצפת האגן בזמן הלידה? אם רצפת האגן לא נפגעה במהלך הלידה אחרי כמה זמן היא חוזרת לתפקוד כמו שלפני הלידה?

הי

תפקידם העיקרי של שרירי רצפת האגן לשלוט על ההפרשות וכן להרים ולתמוך את רצפת האגן כנגד כוח המשיכה. תפקידם של שרירי הבטן הרוחביים לתמוך את אברי הבטן והאגן מלפנים ולקבע אותם ואת עמוד השדרה כנגד הלחץ הנוצר בבטן בזמן מאמץ.חולשת השרירים יכולה לגרום לדליפות שתן בזמן מאמץ כמו: שיעול, צחוק, הרמת משקל, ריצה ואף לגרום לצניחות בטווח הרחוק יותר. אך ניתן לחזקם ע"י תרגול כבר מיד לאחר הלידה כאשר קיימות התופעות הנל לאחר לידה רצוי וכדאי לפנות ליעוץ והדרכה לחיזוק שרירי רצפת האגן העוזרים לרצפת האגן להתחזק ולתפקד בצורה נכונה שלך זהבה

היי זהבה ../images/Emo140.gif רציתי רק להזמין אותך

ליילד אותי באילת ... כל מי שעוברת איתך לידה מספרת כאלה סיפורים מעוררי קנאה שזה לא פייר !! אז מה את אומרת, מתאימה לך חופשה חורפית באילת עם לידה על הדרך
??

למעלה