שאלות לזהבה סופר המיילדת

הי

תודה על המחמאה אך כמו שאת יודעת זה לא ראלי מאחר וכול בית חולים יש לו את הצוות שלו ומטבע הדברים אין בית החולים מאפשר למיילדות אשר אינן עובדות במוסדו לבוא וליילד שם על כן מה שנותר לי לאחל לך לידה קלה וחוויתית ליבי עימך ואשמח לעזור גם אם לא אמצא פיזית עימך שלך זהבה

g i r a f f a

New member
גוש מוזר בבטן...

שבוע 37 כבר יומיים יש לי מן גוש מוזר בתחתית הבטן. הוא רך יותר משאר האיזורים בבטן, והוא ממש לא יד/רגל/ראש שבולטים. גם מעט יותר רגיש משאר אזורי הבטן... בהתחלה חשבתי שזה פשוט קו המכנסיים שהשאיר סימן היכן שהם נגמרים, אבל גם אחרי יום שלם של הסתובבות עם טרנינג רופף הגוש עדיין שם. גדלו בערך חופן כף יד. זה משהו לדאוג ממנו? סתם אי-סימטריה? בצקת? ללכת למיון או שאפשר להסתפק בביקור אצל אחיות טיפת חלב מחר בבוקר? תודה מראש...

הי

הייתי ממליצה לך לפנות ליעוץ מקצועי בכדי לשלול שבר או משהו יותר רציני שלך זהבה

g i r a f f a

New member
זהבה, תודה!

היום בביקור אצל רופא המשפחה הוא מישש ובדק ושאל שאלות, והגיע למסקנה שזהו פשוט גוש של שומן שמצא את דרכו למיקום המוזר... תודה על ההצעה, עכשיו אנחנו רגועים יותר. האם ידוע לך אם זוהי תופעה מוכרת?

amitgaya

New member
היי זהבה

איזה שמן מיועד ללידה עצמה? יש לי את השמן שקדים כבשה קרה, האם מתאים?

הי

הוא טוב אך שמן שקדים הוא בעל מולקולה כבדה בכדי שהוא ייספג טוב בעור אני ממליצה להוסיף לו שמן אתרי כמו גרניום 5 טיפות לבנדר 4-5 טיפות ושמן נר הלילה ואז יעילותו עולה פי כמה בעיסוי שלך זהבה

amitgaya

New member
זהבה בהמשך לתשובתך........

האם להוסיף את כל זה לבקבוק עצמו לצורך הלידה עצמה (אני שואלת לגבי השמן שאתן למיילדת בלידה עצמה ולא לעיסוי שלפני)? תודה!

הי יקירה

השמן הנ"ל עוב חעיסוי בלידה וטוב לפני הלידה בהצלחה מתוקה ואשמח לעזור בהמשך שלך זהבה

dorlim

New member
הי בוקר טוב ../images/Emo13.gif

קראתי באיזשהו מקום (לא זוכרת) שאם יש טחורים לא הקומפרס של הרוזמרין. כרגע אין לי טחורים פעילים, אבל מאחר וכבר יצאו לי בעבר הרי שהם יכולים לצאת בכל רגע. רציתי לדעת האם במצב כזה ניתן לבצע את הקומפרסים בכל זאת? תודה מראש

הי

ממליצה לך בחום על המשחה לטחורים של בלהה מבייבי טבע שעושה פלאים אשמח לעזור במידה ותרצי שלך זהבה

הפרשות חומות אדומות בשבוע 22

שלום זהבה, מצאו לי הפרשות כאלה השבוע. נבדקתי, השלייה נמוכה וצוואר הרחם סגור ואין עדויות לדימום אך ההפרשות ממשיכות להופיע. מה לעשות? מאיפה זה נובע?

הי

הסיבה נובעת מהשליה הנמוכה ממליצה מנוחה ומעקב ככול שהריון התקדם השליה תעלה מעלה והדימום יעלם בהצלחה זהבה

מאז

New member
כיצד ניתן להמנע מקרעים?

מספר מיילדות שדיברתי איתן על רצוני שלא ללדת "על הגב" אמרו לי שבעת יציאת התינוק עדיף שאשכב על הגב, אולי על הצד, כדי שהן יוכלו לטפל טוב יותר בפירנאום שלי. מה דעתך?

הי

האם את לידה ראשונה, מה שאני כמיילדת מייעצת ליולדות ללחוץ בכול תנוחה שהן מעונינות כי זהו התהליך הארוך קבלת לידה היא התהליך הקצר שיכול להמשך לרוב 5-10 דקות ובכדי שהסיכוי שלך להימנעות מקרע או חתך יהיו תלויים בזמן זה כדאי לנסות דבר נוסף בלידה חוזרת אין מניעה או סיכוי לקרע בכול תנוחה שהיא הכול תלוי בניסיון המיילדת בקבלת לידות בכריעה או תנוחה הרצויה לך הדבר החשוב בקשי מהמיילדת שלך כמה שפחות שתתעסק האיזור החיץ ישנה נטיה לעשות סטריפנג בעת שהכיתור של הראש וזה מיותר לחלוטין זה הסיבה העקרית המובילה לחתך או קרע מאחר ואיזור החיץ הופך להיות בצקתי ופריך והנטיה שלו להקרע היא גדולה שלך זהבה

Asfura

New member
מה זה סטריפנג בעת הכיתור של הראש?

מומלץ שהמיילדת תעשה עיסוי בזמן שהראש יוצא?

הי

הכוונה לא לעיסוי מצב שהמיילדת מעבירה את ידיה מצד לצד של החיץ וזה בכדי לשחרר פיטוצין אמהי המזרז את התהליך רק שאותן מיילדות שוכחות שהתינוק שלנו יודע לעשות זאת נפלא אם רק ניתן לו את ההזדמנות לבטות את עצמו שלך זהבה

למעלה