שבוע 18- ללא תוספי מזון??

נחמד פה1

New member
נשמע הגיוני.. :)

למרות שברוב האתרים מספרים על הטרימסטר השני ככזה שבו הגוף צורך יותר ברזל מטעמים פיזיולוגיים (היה אתר שאני אמורה לאכול בשר יותר מבעלי.. את יודעת איזו מחוייבות זו?? :) )

אני קיבלתי את הפרנטל בגלל B12 וברזל נמוכים

הרופא שלי אמר שהוא לא רוצה להגיע למצב שבסוף ההריון אני אצטרך זריקות אז הוא מעדיף שאני אקח את הפרנטל, למיטב הבנתי, אם לא הייתי מגיעה עם ערכים נמוכים הוא לא היה נותן לי שום תוסף, לגבי אומגה 3 וחומצה פולית הוא אמר שאין ממש צורך בזה.

נחמד פה1

New member
פרנטל גם אני קיבלתי ממנו אבל...

היו לי בחילות קשות ובגלל שזה אופייני להריון לא היתה לי ברירה (למרות שסבלתי נורא!), אבל כשהתחילו תופעות לוואי גרועות יותר (לא אפרט יותר מזה שזה קשור לעיכול כדי לא להגעיל אותך) הוא אמר לי להפסיק. מאז בעצם הוא לא המליץ לי על שום ויטמין. את חושבת שבבדיקות דם מבחינים גם בצורך בחומצה פולית או באומגה 3? (סליחה על הבורות)

אני גם בורה לגמרי

אני נכנסתי להריון בטעות וגיליתי אותו מאוד מאוחר, לי הוא פשוט אמר שאין צורך בדברים האלו ומה שצריך או שאני אצטרך אני אקבל ממנו.

תתיעצי עם הרופא שלך.

(גם לי הפרנטל עושה תופעות מוזרות בגוף שאני לא אתאר, אבל המצב לא חמור עד כדי כך).

לילך 56

New member
תמשיכי לעקוב בבדיקות דם שהערכים לא יורדים

חומצה פולית יש בפרנטל, אז את לא צריכה בנפרד.
מה שכן, הרמות של B12 בפרנטל הן לא גבוהות, אם יש לך חוסר משמעותי מן הסתם תצטרכי לקחת B12 בנפרד, את יודעת כמה היה ה B12 שלך בב.דם?
ולגבי הברזל - הספיגה שלו מהפרנטל היא לא משהו בגלל שבפרנטל יש גם סידן שמעכב את הספיגה של הברזל, אולי זה מספיק לך לשלב הזה אבל תהיי עירנית ותחזרי על בדיקות דם עוד כמה זמן לראות אם את צריכה תוסף ברזל בנפרד.

לילך 56

New member
את התאוריה הזאת לא שמעתי אף פעם

אני התחלתי עם תוספי ברזל יחסית מאוחר, אמצע שליש שני וכנראה שעד אז הגוף זלל את המאגרים והגעתי למצב שהפריטין (מדד למאגרי הברזל בגוף) ירד מאד נמוך וכדורים כבר לא העלו לי את ההמוגלובין, נאלצתי לעבור לעירויים.

איך בשליש השני הגוף יפצה על רמות ברזל נמוכות? צריכת הברזל ע"י העובר הולכת וגוברת ככל שההריון מתקדם, זה לא נשמע כל כך הגיוני.

ולשואלת השאלה המקורית:

אם בדיקת הדם הקודמת שלך היא מלפני 3.5 חודשים, אני במקומך כבר היתי חוזרת על בדיקת דם ומבקשת שחוץ מספירה יבדקו גם פריטין (feritin) ו- B12.

אומגה 3 אני לא לוקחת בכלל, וחומצה פולית יש בתוך הפרנטל שאותו אני לוקחת, אז לא לוקחת בנפרד.

בהצלחה

p o o p i

New member
שימי
אותי ממש מפחיד לקחת אומגה 3

לקחתי ב2 ההריונות ועכשיו הסבו את תשומת ליבי שהגישו תביעת ענק כנגד החברות המייצרות אומגה 3 משמן דגים על כך שהתוספים מכילים מתכות רעילות וPCB בכמויות מפחידות.
ועוד נתתי גם לבנות שלי אח"כ ולקחתי בעצמי.
לא יודעת אם אני בכלל אקח אומגה 3 בהריון יותר- עדיף לאכול דגים.

Xx Leyla xX

New member
את יודעת שיש גם אומגה צמחית, כן?

מרווה מרושתת, מרווה היספנית, פשתן ואצות.
לא עדיף לך לאכול דגים כי בכדי לקבל את כמות ה DHA ו EPA מדגים את צריכה לאכול 3 מנות דג ים עמוק שעושה המרה לחומצות שומן מפלנקטון ואצות, הבעיה עם דגים אלו זה ש - 1. הם כבר בסכנת הכחדה. 2. הם מפוצצים ברעלנים מאחר והים הנורדי והאלסקי נפגע מה PCB וכל דגי הבריכה שכתוב עליהם "מועשר באומגה" זה שקר.

אם את מפחדת מהרעלנים שבשמן דגים אז מה ההגיון בלאכול את הדג שהוא מקור הבעייה? מנת דג בשבוע זה בסדר בריאותית אבל זה לא יתן לך את הקצובה המומלצת.
כל אחד צריך לקחת אומגה, לא רק נשים בהריון, השאלה היא מאיזה מקור ובהחלט ישנם תחליפים לדגים או מיצוי כבד קוד או כלב ים
(מזעזע, אבל נמכר בקנדה)

shuttles

New member
ח' שומן אומגה 3 "צמחיות" עוברות המרה של עד10%

לאותן DHA ו-EPA שאנחנו והעוברים והתינוקות באמת צריכים. כלומר צריך לצרוך אותן בכמות של בערך פי 10 יותר מחומצות אומגה 3 "דגיות" על מנת לקבל את אותה הכמות.
באנשים "רגילים" אחוז ההמרה הוא בערך 5%, בנשים בהריון - יותר (כאמור עד כ-10%).

Xx Leyla xX

New member
לא נכון.

אני מדברת כרגע רק על המרוות - זמן מחצית חיים של DHA במוח האנושי הינו שנתיים וחצי. המוח, לפי מחקרים, לוקח 3.8 מ"ג DHA באופן יומי.
זאת אומרת שמספיק לך לקחת את ההמלצה היומית (1.6 גרם, או 2 גרם לאלו שמחמירים) ואפילו אם הגוף יעשה שיעור המרה נמוך ביותר של 1% יווצרו לך בגוף 16 מ"ג של DHA מה שבקלות מספק את המכסה היומית של DHA שהמוח צורך.
וד"א, בזמן הנקה רק ALA עוברת בחלב אם, לא DHA מפורק ולא EPA מפורק אז ככה שאם את חושבת שאת מעבירה משהו לתינוק שלך את טועה, ולכן חברות הפורמולה מחוייבת להוסיף ALA ולא DHA/EPA.
אחוז המרה בנשים יכול להגיע גם מעבר ל10% תלוי ברמת האסטרוגן שלהם.

וגל תלוי על איזה מקור ALA את מתייחסת, בכל צמח יש אחוז אחר, נכון שאם תרצי לקבל את החומצות מאגוזים תצטרכי לאכול שק שלם אבל מרווה מרושתת וצ'יה מכילות 50%.

p o o p i

New member
אפשר לאכול פורלים שאלה דגי מים מתוקים

המון אומגה 3 ואפס מתכות רעילות.

Xx Leyla xX

New member
איך את יודעת שהן מכילות המון אומגה?

את יודעת מה מאכילים אותם? פלנקטון לא מאכילים תהיי בטוחה כי זה לוגיסטית בלתי אפשרי, את סוג האצה שמאכילים את הדגים את מכירה? כי לא כל האצות מכילות ALA....סתם חומר למחשבה

p o o p i

New member
אגב אומגה 3 צמחית יעילה פחות

היא אחרת והתהליך שהיא עוברת בגוף אחר.
והמרווחה המרושתת עדיין לא נבדקה עד הסוף( קולדה לעבודה טוען שהיא גרמה לו לצמיחת שיער מה שמחשיד שיש שם חומרים דמויי הורמונים)
פשתן? ידוע שיש בזה הורמונים(פיטואסטרוגנים משהו- שמעתי על זה)
אבל זה עדיף על מתכות כבדות, נראה לי...

p o o p i

New member
מה שהכי מרגיז שהם מטעים את הצרכנים

וכותבים על האריזה שהמוצר שלהם נקי ממתכות כבדות וPCB.

87Tinkerbell

New member
מה??

לא שמעתי על זה.
פה אומרים לנשים לקחת אומגה מאשר חומצה פולית.
הילדה שלי מקבלת כל יום כפית אומגה והיא מתה על זה.
האמת נראה לי שבגלל זה היא חכמה כל כך

p o o p i

New member
גם שלי! והפסקתי לתת בגלל הפחד

הן ממש חכמות אצלי- נראה לי שבגלל זה

אני ממש רוצה להמשיך לתת ומצד שני פוחדת כ"כ.

87Tinkerbell

New member
אני ממשיכה לתת

פה בנורווגיה זה משהו שהרופאים מאודדדד ממליצים עליו.
ליה מקבלת מגיל 4 חודשים כפית לפני השינה.
בדרך כלל הילדים לא אוהבים את זה,בכל זאת זה שמן דגים,אבל משום מה הילדה מתה על זה! אחרי המקלחת היא אוטומטית הולכת למקרר ומבקשת דגים.

p o o p i

New member
גם כאן מומלץ מאד, אבל קראתי על התביעה

ואני חוששת- אלה יצרני אומגה עולמיים, הבעיה שאין את מי לשאול.
הפסקתי לתת והבקבוק עומד במקרר....

למעלה