שבוע 18- ללא תוספי מזון??

krina

New member
את לא היחידה..

ואגב, גם אני בקושי אוכלת בשר אבל תמיד היו לי ערכי ברזל ממש טובים..

shuttles

New member
ממתי מאבחנים על פי מראה חיצוני??

דברי עם הרופא על התזונה שלך. כמובן שהוא היה אמור לשאול אותך, אבל לא משנה, תעלי את את הנושא לשיחה.
בקשר לקומפלקס ויטמינים ומינרלים כתוספי תזונה: עדיין לא ברור כמה הם באמת נספגים בגוף ותורמים לו, ולכן לקחת קופמלקס זו לא חובה, אלא רק המלצה בגדר "לא יזיק, ונקווה שאפילו יועיל". ומאותה סיבה בדיוק נטילת קומפלקס ויטמינים אינה נותנת אישור לזלזל בתזונה! [אני לא רומזת שאת מזלזלת בתזונה, מן הסתם ברור לי כמה יכול להיות קשה להקפיד על התזונה עם כל השינויים ההורמונליים. הראש שלי פשוט לא מצליח לנסח את המשפט אחרת
]

פיצקי12

New member
מוזר לי קצת

גם לי הפרנטל עשה תופעות מזעזעות, והרופא בשליש השני אמר לי בלי למצמץ להתחיל לקחת ברזל...

נחמד פה1

New member
בדיוק בגלל זה חששתי..

כי מצד אחד כל מי שבהריון סביבי טוענת כך ומצד שני הרופא שלי ממש לא ויתר לי בקלות.
הרופא שלך הוסיף לך ברזל לאחר בדיקות דם נוספות?

פיצקי12

New member
בלי בדיקות ברזל

האמת היא שעברתי רופא כי הרופא הראשון שלי לתחושתי היה לא מספיק זמין עבורי, וכשעברתי לרופא החדש אמרתי לו שעשיתי הפסקה עם הפרנטל כי זה בעיקר עשה לי כאבי בטן נוראיים ושילשולים (סליחה על התיאור)
אני התייחסתי לזה די באדישות, כי הרופא הראשון אמר לי שחשוב לקחת פרנטל אבל לא בכל מחיר ואם זה עושה לי כאבים שאני אפסיק והעיקר שאני אוכל כמו שצריך...
הרופא החדש אמר לי שזה בסדר לא לקחת את כל התוספים האחרים אבל שמאוד חשוב שאקח ברזל, הוא כתב לי שם של ברזל עדין וטבעי שאמר שלא אמור לעשות תופעות לוואי.
הוא נתן לי הפנייה לעשות בדיקת דם כוללת, אבל רק בעוד חודש בערך (הוא כתב לי את זה יחד עם ההפנייה להעמסת סוכר, בשבוע 24)
אז בינתיים אני לוקחת ברזל בלבד, וגיליתי שבתוך הטבליה של הברזל יש גם חומצה פולית, שלפי מה שהבנתי מאוד מאוד חשובה להתפתחות התינוק, ושחשוב להתחיל לקחת קצת לפני ההריון, ולהמשיך לקחת גם בהנקה.....

מצד שני, אם את אוכלת מאוזן, אין לך חוסרים (גם לי בינתיים, לפי התוצאות הראשונות כלומר, אין חוסרים) אז אולי זה לא קריטי לך...

הרופאה שלי אמרה ״זה ויטמינים, אם את אוכלת

מאוזן, א יכולה להפסיק״... היא בכלל הכי אנטי היסטריה ו״הריון זו לא מחלה״. באל אופן אני ממשיכה עם זה, לא נראה לי שיכול להזיק, כתוב שזה להריון והנקה

נאוה57

New member
ויטמינים

לי הרופא אמר שחשוב לקחת פרנטל בגלל שהעובר לקוח מה שהוא צריך על חשבון הגוף שלך ולהרבה נשים חסר ברזל. גם ככה ההמוגלובין יורד מאד בהריון. חומצה פולית ידועה כמונעת מומים בעובר אבל נראה שבשבוע 18 זה כבר לא רלוונטי כי הכל כבר קיים.

אם זה מאד מטריד אותך את יכולה לקנות פרנטל בסופר פארם ולקחת מידי פעם...

לגבי אומגה 3 ודגים - לי הרופא שלי אמר לא לאכול דגים בכלל כי בדגים אין שום סינון של מתכות כבדות ובכדורי אומגה 3 הם מתיימרים לפחות לזקק את שמן הדגים ולהוציא ממנו את הזיהומים. אם הם לא עושים את זה זה חמור מאד כמובן. אגב, יש כמה דגים שהם יותר בעייתיים מאחרים, את יכולה לקרוא על זה ברשת. כריש, חרב, טונה נדמה לי. רוב הדגים האלה שיש בהם אחוז גבוה של כספית ומתכות כבדות לא פופולרים בארץ ממילא כי הם לא כשרים אבל אני חושבת שגם טונה אחד מהם... לא בטוחה אבל תבדקי.

maytalb

New member
ובשבוע 42?

יקירה הרופא שלי בגישה של לבדוק את הבדיקות דם, ולא להעמיס סתם.
מלבד פרנטל שהוא נתן לי מההתחלה הצלחתי להגיע לשבוע 42 (עם עבר של אנמיה בצבא) ללא חוסרי ברזל (ולכן ללא תוספת ברזל).
הוא אמר לי מאוד פשוט - שאם אני מקפידה על תזונה נכונה אז הריון לא אומר בהכרח חוסרים... זה מה שהיה.
מקווה לאותו דבר הפעם.

מה כן - חומצה פולית לקחתי 3 חודשים (האמת שקצת יותר) לפני ההריון ועד בדיקת דופק (בה זה הוחלף בפרנטל). אומגה 3 לא לקחתי מעולם (אוכלת דגים לפחות פעם-פעמיים בשבוע + זרעי צ'יה)
האמת שעכשיו אני ממשיכה עם הפולית במקביל לפרנטל (סתם כי נשארו לי עוד איזה 15-20 כדורים...)

למעלה