שמעו משהו שהייתי רוצה לשתף איתכם:

דיברגנט חדש

Well-known member
שום שוטר לא מגיע למקום כזה. אומרים לאדם שיבוא לתחנה ויתלונן. בתחנה- אחרי המתנה ממושכת גובים עדות, ולא עושים דבר. לשלוח ניידת כי מישהו מתלונן שגנבו לו 200 ש"ח? נכנסו אלינו הביתה, גנבו את שני התיקים והשתמשו בכרטיס האשראי למלא דלק. ממש באותן דקות קלטנו את זה וטלפנו למשטרה. באותן דקות לא היתה בעיה לזהות איזה רכב היה בתחנת הדלק (בלילה, כשהתנועה לא סואנת). דבר לא נעשה. איש לא הגיע הביתה לקחת טביעות אצבעות. אמרו לנו להגיע למחרת למשטרה, והגענו כדי לקבל אישור על הגניבה- שנוכל להוציא תעודות זהות. מעבר לכך לא עשתה המשטרה דבר.
גם כשגנבו לנו לוחית רישוי של הרכב וקיבלתי הודעה מפנגו ברגע שהמספר הזה נכנס לחניון המשטרה דרשה שאגיע לתחנה. נתתי פרטים בזמן שהרכב עדיין היה בחניון, השוטר לא טרח לצלצל לפנגו (שסירבו לתת לי את שם החניון, אך היו עונים לשוטר), ולתפוס על חם את הגנב.
אז שיגיע שוטר על שטר של 200 שנפל לרצפה ומישהו הרים ולקח? לא בישראל.
אני לא אתווכח עם ניסיונך, אך אגיד לך מניסיוני, שהייתי נוכח לכך שניידת משטרה הגיעה על הרבה פחות מזה ולשמחתי, הייתי רק צופה מהצד.
לאחר שהשוטרים עשו תשאול, הם ביקשו להגיע לתחנת המשטרה בכדי להגיש תלונה ובאנאלוגיה למקרה דנן, עשיית תשאול זהה להסתכלות על מצלמות האבטחה.

דיברגנט חדש

Well-known member
בנובה סקושה אם יש לך רישום מס"דים ומק"טים של חלקי הרכב ו/או רכיב איתור מותקן ברכב אתה לא חייב קודן. הרכב שלי כמעט חדש ומדגם אהוב על גנבים (רכב איכותי), אני נגד קודנים כי הם לא מונעים גנבות וכשהם מתקלקלים התיקון יקר, לכן הסרתי את הקודן כשקניתי את הרכב, ביצעתי רישום מס"דים ומק"טים ע"פ התקן של המשטרה והתקנתי רכיב איתור עם אפליקציה לטלפון החכם שלי כדי להגן על רכבי מגנבות הכי טוב שאני יכול, הוספתי גם מצלמת דרך ומצלמת צד עם חיבור לWiFi שאני יכול לנטר מהבית.
אם כך, גם אצלכם זאת ברירת מחדל ואתה שילמת גם על הקודן ובחרת להוריד אותו, בדיוק כמו שאתה משלם על דג, גם על החלקים שנזרקים, כי קודם כל שוקלים את הדג ורק אח"כ מנקים אותו.
לכן, לא ברור לי, אם כבר שילמת על הקודן, מה מפריע לך שיש לך עוד הגנה?

SupermanZW

Well-known member
אם כך, גם אצלכם זאת ברירת מחדל ואתה שילמת גם על הקודן ובחרת להוריד אותו, בדיוק כמו שאתה משלם על דג, גם על החלקים שנזרקים, כי קודם כל שוקלים את הדג ורק אח"כ מנקים אותו.
לכן, לא ברור לי, אם כבר שילמת על הקודן, מה מפריע לך שיש לך עוד הגנה?
לא רוצה רכיב עם פוטנציאל להתקלקל שידרוש תיקון יקר וממילא לא ימנע מגנב לגנוב לי את הרכב ברכב שלי.

אבי בן 1231

Well-known member
פעלת מחשיבה עקומה "מה ששנוא עלייך אל תעשה לחבריך" אז מה אם הוא אמר
"מה שיש על הריצפה שייך למי שמוצא".
זה עדיין לא מצדיק שתעשה לו מה שעשה לך .
ובחשבון הכולל הוא לקח לך 200 ש"ח, אז מה ? זה שווה לרוץ אחריו בשביל זה ?
ב200 ש"ח בטח תכננת לקנות כמה מצרכים קטנים לאכול או לבית ואפשר לחיות בלעדיהם . מה עכשיו תעשה ב2 קילו סטייק ? תפתח מנגל תזמין חברים ותספר להם כמה חכם פעלת ותמזוג להם יין שבחיים שלך לא תכננת לשתות. זאת לא חוכמה זאת טיפשות .
עדיף שתדע את זה עכשיו מאשר שתעשה את זה שוב . אם יש משהו על הריצפה, עזוב אותו שם, לא מכבודך להתכופף- או שזה שייך למישהו מיסכן או שעכשיו הוא מתוסכל בגלל שאיבד משהו ששייך לו . למה דווקא אתה צריך להחמיר לו את המצב .תתעלם מהריצפה, תסתכל לשמיים ועל החיוך של האנשים, אין לך מה לחפש דברים על הריצפה .
הוא אמר ויישם ואני הסכמתי איתו, מה הבעיה שלך?!
החשיבה שלך לא עקומה אך לגמרי מעוותת.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא רוצה רכיב עם פוטנציאל להתקלקל שידרוש תיקון יקר וממילא לא ימנע מגנב לגנוב לי את הרכב ברכב שלי.
כשיתקלקל ---> תוריד ואל תתקן.
להבדילך, אני כן חושב שזה ימנע מלפחות חלק מהגנבים לגנוב את רכבך ואפילו אם זה ימנע מאחד, הוא כבר עשה את העבודה שלו.
בשורה תחתונה, להוריד אפשר תמיד ואם כבר שילמת, למה לא להשתמש?

למעלה