שרשור שאלות לעו"ד אהרון טטרו

new person

New member
חפצים אישיים....

שלום רב. אני בהליכים עם בעלי ויש לי בעיה כזו: כאשר רציתי לקחת את כל החפצים שלי, בעלי טען שכל הציוד שלי היקר הקשור לעבודתי נגנב מהבית....אני יודעת שזה ממש שקר. כאשר הגעתי לשם, הבית באמת היה ריק מהציוד שלי. אבל אני מכירה את הטריקים האלה שלו...הוא התכונן טוב מאוד לקראת בואי. האם יש משהו שאני יכולה לעשות בנדון? בתודה מראש

ציוד אישי

שלום רב, במידה ואת סבורה כי הציוד שלך נגנב ויש לך חשדות לזהות הגנב, ניתן לפנות לתחנת המשטרה הקרובה ולהגיש תלונה על גניבת הציוד ולפרט את חשדותייך לגבי זהות הגנב. הייתי מציע כי לפני שתעשי מהלך זה להביא לידיעתך בן זוגך כי בכוונת לעשות כן. יתכן כי לאור כוונתך זו יושב לך הציוד באורח מסתורי. שנה טובה ומתוקה.

תמי דקל

New member
מזונות דרך המלל

שלום לעו"ד טטרו, לי ולפרודי הסכם גירושין שקיבל תוקף של פס"ד, הפרוד לא שילם מזונות מהיום הראשון. תבעתי אותו באמצעות המל"ל, אך הם מקזזים לי מעל 1000 ש"ח ממה שנקבע ע"י בית המשפט. נאמר לי ע"י המל"ל שאני לא יכולה לתבוע את ההפרשים אלא רק בסוף דצמבר. דבר שהוא לא הגיוני לחלוטין. כיצד אני יכולה לתבוע את המגיע לי בגין ההפרשים לפני תאריך זה? תמי

הפרשי מזונות

תמי שלום, בהתאם לתקנה 9 לתקנות המזונות (הבטחת תשלום)מקום שהמל"ל לא גבה את השיעור המלא לפי פסק הדין למזונות, תוך שנה מיום שהזוכה הגיש בקשה לתשלום לפי חוק המזונות (הבטחת הכנסה) רשאי הזוכה להודיע למל"ל בכתב על כוונתו לנקוט הליכי ביתוע בשל ההפרש. אם בקשתך הוגשה בתחילת השנה הרי שעל פי החוק הינך אמורה להמתין 12 חודשים מיום הגשת הבקשה ולאחר חלוף 12חודשים הינך רשאית לפעול לגביית ההפרשים בהתאם להוראות סעיף 10 לחוק המזונות (הבטחת הכנסה). גבית החוב נעשית באמצעות לשכת ההוצאה לפועל. לאור האמור לעיל נראה כי אין באפשרותך לתבוע לפני מועד זה. שנה טובה ומתוקה,

עו"ד אהרון טטרו

האמת היא שאין לי מה לשאול, מה שלא מונע את הערכתי על ההשקעה שלך כאן. אז...

יערית

New member
בדיוק חושבת כמוך../images/Emo45.gif

זה שרשור מעודד ומיקצועי לשם שינוי

ונוּס

New member
הארות...הערות...ושאלה...

בהסכם שלי האב חתום על ויתור אבאות.. הוא לא מכיר בה!! לא משלם מזונותת!! כאשר הוצאתי דרכון לבתי הראתי את הפסק דין וקבלתי דרכון.. הנוסף לזה גם שיניתי את שם משפחתה.. על הכל הוא חתום.. ההסכם הוא מלפני 15 שנה ויש שיפוי על כל ההסכמים השאלה שלי היא.. אחרי כל זה האם בתי יכולה לתבוע אותו בעתיד על מזונות? תודה...

מי צריך עו"ד../images/Emo54.gif

מנסיון מר עם עו"ד אני מעדיף להיות העו"ד של עצמי וזה לא אישי נגדך

מזונות אישה

אני נשואה עם 2 ילדים חייל ובן 9 הפרוד שלי עזב את הבית לפני כמספר חודשים ואנחנו עדיין באותו חשבון בנק משותף כאשר הפרוד מכניס לשם את כל משכורתו אני נמצאת עם בעלי בהליך של גישור באחרונה נקלענו לקשיים כספיים חמורים והבנק סגר לנו את החשבון נותרתי ללא דמי מחיה והפרוד נתן בידי סכום כסף קטן כדי לשרוד עד סוף החודש הזה מה לעשות במקרה כזה אני לא מעונינית לפתוח תיק כדי לדרוש דמי מזונות אשה ולדים ובכך לחבל בהלך הגישור ואף להוציא אלפי שקלים על עו"ד אך יחד עם זאת אני חייבת דמי קיום בעלי עובד הייטק ומשתכר משכורת יפה כולל רכב חברה וכו ואילו אני לא עובדת ותלויה בו למחייתי הוריו הינם אמידים מאד אך הפרוד מסרב לערבם ולבקש מהם עזרה בטענה שהם אינם חלק מהסיפור בהליך הגישור סיכמנו כי יעביר לידי עד שנסיים את ההליך דמי קיום סבירים אך לא עמד בהתחייבות זו מטעמים ותירוצים שונים מהם הצעדים שעלי לנקוט או שמא עלי להבליג ולנסות להעביר אותה בשקט מבלי לעורר מהומות ומבלי לערב את המגשר? אודה לעצתך

חזקוש

New member
לאעו"ד טטרו, אבל בכ"ז עצה

כן ! לערב את הצגשר על כך שהסיכומים הזמניים לא מקויימים מה שמעיב על עתיד ההסכמים שיבואו. במקרה שלך ובייחוד אם בעלך יזם את הפרוד זכותך לתבוע מזונות ומדור לילדך וכן מזונות גם לך, גם רטרואקטיבית. חזקוש

תודה על התיחסותך......

העניין הוא שכדי לזכות בדמי קיום (מדור, מזונות וכו')\ עלי לפתוח בהליך משפטי נגדו אך כיוון שאני נמצאת בגישור אני לא מעונינת לגשת לבתי משפט (שכר עו"ד, תהליך הגישור יפסק וכו') (המצחיק הוא שלי הוא אמר שאני צריכה להפסיק לנסוע ברכב ולו עצמו יש רכב חברה....)

חזקוש

New member
לדעתי אין קשר בין גישור לתביעה

לדעתי הנושא הראשון עליו יש להתדיין בגישור הוא : "הקיום" אם לאורך השנים הורגלת לכך שהוא המפרנס היחידי אזי את זקוקה לתקופת הסתגלות עד שתמצאי דרך לפרנס את עצמך. במשך התקופה הזו הוא צריךלהתאמץ מעבר למזונות ילדים ולדאוג גם למזונותייך את. אם לא יסכים לדון ולסיים במהירות תשלום לפחות זמני אך מספיק לקיום הוגן, עליך להודיע לו שאינו מותיר בידך ברירה אלא לפנות לדרך של תביעה. נראה לי שמצבך מאפשר לך לפנות ללישכה לסיוע משפטי לתביעת מזונות לילדייך הקטינים. (הקטינים בלבד ולא לך מכוון שאת מחזיקה ברכב)

דמי קיום

שלום רב, אני מבין כי אתם נמצאים בתהליך גיושר וטרם הגעתם לכדי הסכם חתום. כל עוד לא נחתם הסכם ביניכם המעגן את ההסכמות וההתחייבויות את תלויה ברצונו הטוב של הפרוד להעברת הכספים. לטעמי הליך הגישור הינו הליך חשוב וכדאי למצות אותו עד תום. אני מציע כי תפני אל הפרוד בדרישה להעברת הכספים אותם התחייב להעביר אליך ובמידה והוא ימשיך שלא לקיים את התחייבויותיו, נראה שלא תיוותר בידיך ברירה ותיאלצי לפנות לבית המשפט לקבל סעד. אני מקווה שהפרוד יתעשת ויקיים את התחייבויותיו כלפייך במסגרת הליך הגישור. שנה טובה ומתוקה,

למעלה