תבינו...

דנטל

New member
כן, ההודעה שלך גזענית

שזה יותר פאתטי מהרבה דברים שנכתבו פה. אתה קורא טקסט לא לטעמך ושואל אם הכותבת רוסיה? זה פאקינג גזענות
. בנוסף, אתה מתרץ את זה בהתבוללות, מה שמצביע על חוסר אהדתך בכלל לדתות אחרות. שוב -
גזענות

j i m m y

New member
דברי הוצאו מהקשרם

אין לי שום בעיה עם שום דת אחרת. דנטל, אני יודע שאת בערך בגילי, ובואי נעמוד מול העובדות: לפני 15 שנה, ההערבות של העולים החדשים בין היהודים הייתה הרבה יותר בולטת, ואף אחד לא חיפש עץ לכריסטמס. קראי לזה איך שבא לך, באמת שאין לי בעיה.

SupermanZW

Well-known member
דבריך הובנו כראוי

לידיעתך הרוסים מקשטים את ביתם בעץ אשוח לכבוד השנה החדשה ורובם לא חוגגים את חג המולד כלל, אלו שני חגים שונים שאין ביניהם כל קשר. עץ אשוח משמש לקישוט חגיגי לחגים מסויימים בתרבויות צפון אירופאיות כבר 3000 שנה, הרבה לפני לידת ישוע ולכן הרבה לפני הנצרות, רוב האירופאים החליטו לקשט את ביתם בעץ אשוח רק לכבוד החג החשוב להם ביותר, עבור רובם, אשר הם נוצרים משתמשים בקישוט זה בחג המולד, אך הרוסים ברובם אתאיסטים שכלל לא חוגגים את חג המולד והם מקשטים את ביתם בעץ אשוח בחג החשוב להם ביותר והוא השנה החדשה.

mongol1

New member
זה לא גזענות כואב לכם שזה האמת

אני יכול להתערב איתכם שיש בארץ בערך סתם השארה מילון מזרחים 90 אחוז מהם שומר מצוות יש עוד 2-3 אשכנזים מתוכם 60 אחוז בערך שומר מצוות לעומת זאת יש מליון וחצי רוסים אולי 5 אחוז מהם שומר מצוות וכל השאר אוכלים חזיר(טוב לא כולם) אבל תאמינו לי שהם לא יודעים תחגים היהודים וזה.

דנטל

New member
היחידים שכואב להם משהו

זה אתם שמרגישים צורך לכפות את הדעות שלכם על אחרים ולא מאמינים ב"חיה ותן לחיות" וב"איש באמונתו יחיה". אנחנו רוצים לחגוג את זה. רדו לנו מהוריד. וכן, זו גזענות לחשוב שאנחנו יותר שוים מאחרים בגלל שאנחנו יהודים.

mongol1

New member
זה לא גזענות!!!!

זה עובדה קיימת אנחנו כן הם הגוי שעומד בצד ורואה תיהודי ואוכל תלב שלו. אם זה הערבי שמנסה לכבוש את ירושלים או הגרמני שניסה להשמיד את כולנו או האיראני שחושב שאין לנו זכות קיום כי כולם אוכלים תלב שאנחנו העם הנבחר תלכו פה קצת לשיעורי תורה לא יזיק לכם

mongol1

New member
מה נמוך מה נמוך

זה שיש לי דעה נורמלית משלי זה אומר שאני גזען? ככה זה בארץ אם אחד לא אוהב תדעות הימניות אז כולם גזענים

דנטל

New member
אני ימנית, לידיעתך

רק שאני לא פאנטית ולא מכלילנית ולא גזענית, והכללות לא מצביעות על גזענות, אלא על נומך מחשבתי, על חוסר יכולת לקלוט שאדם הוא אינדיבידואל ואף על פי שהוא מושפע מהסביבה שלו זה עדיין לא הופך אותו לחלק מעדר רוצחים... וטוב שכך, כי אני בטוחה שאתה מכיר את סיפור קין והבל. מי היה הרוצח הראשון?

j i m m y

New member
דנטל את עושה קולות של צרות אופקים

זו לא גזענות, זו האמת, ולהגיד 'לא, זה לא באמת קורה' ולסגור את העיניים לא גורם לזה להעלם.

SupermanZW

Well-known member
נתוניך שגויים

בישראל חיים היום 5200000 יהודים (במוצאם), מתוכם כמחצית הם מזרחים וכמחצית אשכנזים, אם כוללים את הרוסים בתוך האשכנזים, מתוך כלל היהודים בישראל רק 6% הם חרדים ובערך 12% דתיים שאינם חרדים, השאר אינם שומרים על מרבית המצוות, מכאן נובע שגם מרבית המזרחים חילונים, ד"א בערך מחצית מן היהודים בישראל שומרים כשרות, ומכאן נובע שהרוסים מהווים לכל היותר מחצית מאלה שאינם שומרי כשרות ושאר היהודים בארץ שאינם שומרי כשרות מסתמא אינם רוסים. רוב הרוסים בישראל מכירים את החגים היהודים יותר טוב ממך, אבל הם לא מתנשאים כמוך.

beatman

Member
אתה אומר 6% חרדים,לי נראה יותר

יש הרבה חרדים שלא עובדים ולא משרתים בצה"ל,לא משלמים מיסים ומן הסתם גם לא כתובים במשרד הפנים אז כנראה יש יותר מ-6% אחוז. אגב,יש רוסים שכן שומרים כשרות,כמוני למשל.

SupermanZW

Well-known member
תגובה

אנשים חושבים שיש הרבה יותר חרדים ממה שיש באמת, פשוט כי יש להם כוח פוליטי רב ומרגישים את נוכחותם בכיסינו וכפייתם על אורח חיינו, אך למעשה הם לא רבים כפי שנדמה לנו. ד"א החרדים הם המגזר היחיד בו אחוז ההצבעה עובר את ה100% (כי אנשים מצביעים יותר מפעם אחת או משתמשים בשמות של אנשים שמעולם לא חיו או שנפטרו ומכינים ת"ז מזוייפות על שמם).

beatman

Member
אני מרגיש שיש יותר כי אני רואה יותר

באשדוד,י-ם,בני ברק.... יש המון.

SupermanZW

Well-known member
ובערים אחרות אין כמעט בכלל

ידוע שהחרדים מרוכזים באיזורים מצומצמים, לא חידשת דבר.

mongol1

New member
אני יודע כמה יש בחייך

אין לי בגרות אני בכלל לא במטמטיקה ולא בגיארוגרפיה אמרתי סתם השארה

למעלה