תגידו מישהו צלל פעם בחוף של קצאא?

אילוניק

New member
טורילד יקירי הסקט ושמע אפילו תיקרא

החנות קאמרה אילת והיא כן חלק מרשת יש עוד חנות בירושלים ואחת בתל אביב כך שזו כן רשת נכון שקניתי אותה במחיר יותר נמוך ועל כך אין אני מלין אבל ואבל גדול מחיר שאני שילמתי היה נמוך ב 9 אחוז מאשר באיזורים עם מעמ כל אחד עושה את החשבון שלו אבל לי יש עוד חיסרון גדול גם הזיכרון שלי על הפנים וגם כי אני חי ומתפרנס מלהנדס מספרים אבל גם החיסרון הזה בוגדני והוא מזכיר לי תמיד שמעמ זה 17 אחוז ולא 9 אחוז לאיפה הלכו ה- 8 המיותרים השד יודע וזה שזה השתלם לי זה בטוח אבל זה לא המחיר ללא מעמ תברר כמה עולה מצלמה בקאמרה בירושלים תתקשר לאילת ותגלה שפתאום המחיר הוא לא פחות 17 אחוז אז במקום לחלוק עלי תמשיך לחלוק עימנו את תמונותך הנאות

שלדג 1

New member
לדעתי

נקודת המוצא להערכה כזו צריכה להיות בפרוש מצב האלמוגים והדגה במקום לפני הקמת חוות הדגים. זו אמורה להיות "קבוצת הביקורת" שלנו. לעולם לא נמצא את ה"אחראים" למצב השונית בים סוף, כי גם כך יש הרבה "רעשי רקע" לצורך בדיקה כזו. לאף אחד מאיתנו אין את הנתונים של זיהום ים אז והיום, השפעות מזג האויר וכו'. לכן איננו יכולים להעריך בעצם שום דבר. אולי המומחים יכולים לתת את דעתם בנושא??? דוד

Stilletto

New member
שלדג-דר' דני גולני מהאוניברסיטה

העיברית, הוא האיש אשר עקב ועוקב בשיטתיות מזה יותר מעשר שנים אחרי שינויים בכמויות דגי הבר באיזור חוות הדגים והחוף הצפוני. אני מניח שתשובה לשאלתך תוכל לקבל ממנו. סטיל...

TuriLed

New member
מסקנה מעניינת אילוניק

על סמך מה אתה מבסס את המסקנה שהמצב שם יותר טוב בגלל פחות צוללים ? אולי זה נובע מכך שיש שם פחות דייג בלתי חוקי ? פחות סירות תיירים שמשליכים פסולת ? פחות אנשים שמתנחלים על החוף וזורקים את הזבל לים ? לא שאני מתמם וטוען שאנחנו (צוללים) לא פוגעים בסביבה הימית (במיוחד כשיש הרבה מאיתנו), אבל בכל זאת, יש עוד גורמים.

eradochan

New member
אתה שואל

את השאלה הלא נכונה. צריך קודם כל לבדוק מה המצב שם באמת. זה שיש שם הרבה אלמוגים לא מצביע בהכרח על המצב של המים- צריך לבדוק אם לא מדובר במספר מצומצם של מינים אופורטווניסטים, לכן צריך סקר של מגוון מינים. במידה והמצב שם כן טוב משמעותית ומתבטא במפסר רב של מיני אלמוגים וכו', זה מראה שמצב המים בכל המפרץ לא רע, ושהגורם הוא לחץ פיזיקלי (שם יפה למתרחצים וצוללים). לדעתי זה שווה בדיקה, ומעניין מה יוסי לויה חושב על זה. אם למישהו פה יש קשר איתו שיזרוק את השאלה לעברו- אולי עלינו על משהו.

אילוניק

New member
על סמך צלילות במקום ויותר

מצלילה אחת ונכון יש עוד גורמים אבל עדיין עם עובדות קשה להתווכח אני זוכר שבדרך לסטיל היו כמה גושי אלמוגים שנעלמו אתה מאמין שזה בגלל דייג בלתי חוקי כמובן שיש עוד הרבה סיבות למה שמור שם יותר אבל אל תשלה את עצמך יותר מידי גם לשם מגיע זבל שנסחף והזיהום מהכלובים לא פוסח על קצא יתכן ובמידה פחותה אבל .... ובכלל המקום שמור יותר מהרבה מקומות במפרץ וזו עובדה על השאר אפשר להתפלסף ולהתפלמס ולמלאת המון דפים בפורום ואני לא מבסס כלום זו געתי דעתך שונה תפדל שטח את משנתך

חי בר

New member
הנזק הכי גדול מול הסטי"ל

הוא לדעתי החורבן הכמעט מוחלט של סלע10 היפהפה. נדמה לי שהאשם העיקרי הוא מזג האויר שהחליט לנתק את פירמידת הצמיגים שהוצבה שם ע"י המועדון הסמוך. או אולי המועדון, שלא ברור באיזו זכות החליט להציב שם את הג'נק הזה מלכתחילה...

אילוניק

New member
חי בר באמת בנימה אחרת

ומתוך כוונה לא לפגוע אתה תמים או שאתה עושה את עצמך גם מבלי להיות ביולוג יש לי בסטיל מאות צלילות וכאן הגורם האנושי הוא המכריע לא שחסרות סיבות נוספות לא פעם ראיתי קורסים וצוללי מחרשה שמרחיפים חול ליד הסלע

עקרבנון

New member
אילוניק על איזה עומק אתה מדבר

והאם אתה משווה לאותו עומק במקומות אחרים? כי לפי מה שאני שמעתי ב"רדוד" הנזק בחוף קצא"א די דומה לחופים אחרים באילת והשתמשו (לא זכור לי מי) דוקא בדוגמא הזו עמ"נ להוכיח ההפך ממה שאתה אומר וזה שזו ההוכחה שהנזק העיקרי דוקא לא נגרם מצוללים.

אילוניק

New member
אתה מבין עקרבנון ההבדל ביני לבינך

שאני צללתי עם צוות של מרינה דייברס לפני כמה שנים שם ועל פי זה התרשמותי ואילו אתה שמעת לא ראית חלילה במו עינך ואתה רוצה שאני אתייחס לדעתך מלומדת ככל שתהיה מבוססת על אמירותיו של רב סרן שמועתי אגב למרות המכונית החדשה שקניתי יצא לי לעבור חוויה מאוד יחודית השבוע נסעתי כן לא להאמין באוטובוס והיתה שם פרסומת לרד בול שנותן לך כנפיים ירדתי נכנסתי לקיוסק קניתי לא כנפיים ולא נעליים אז אתה שמעת אני קראתי זה אומר שזה נכון

עקרבנון

New member
תגיד נודניק אני רב איתך?

כתבתי שראיתי? השמעתי איזו דיעה שכתבתי שהיא שלי? כולה רק שאלתי אותך על איזה עומק אתה מדבר, אבל אתה יודע מה? סליחה ששאלתי אותך ואל תענה לי ולהתראות.

hevel

New member
איך הגעת לשם?

צללת מהחוף שלהם?(ואם כן מהאיפה האישורים?) או שצללת מחוף קרוב והתגנבת לשטח של קצא? וד"א תוכל לספר על המקום על כמות האלמוגים והדגים ולתאר בכללי את המקום בבקשה? זה מעניין אותי

albanetc

New member
פעם בשנה נותנים לצלול שם

לדעתי יש יום אחד בשנה שזה אפשרי, תוך הצטיידות באישור, להגיע לשטח הזה ולצלול שם. ולא, זה לא קורבן-ביירם (איד-אל-אדחה)...

אילוניק

New member
עוד בימים שהייתי חבר במרינה דייברס

גור צור העביר קורס טכני ובאחד הצלילות איבד מחשב צלילה הוא הציע לי לשיח לרומן ולעוד כמה צוללים לצאת ולעזור בחיפוש המחשב כמובן שיצאנו עם סירה של מרינה ועל הזדמנות כזו אף אחד לא אומר לא בטח לא אני אגב המחשב נימצא בדקומפרסיה עמוקה

angelfish1

New member
אם כבר העלנו את נושא שמירת הטבע

קודם כל, הצלילה בקצאא, כמו שכולכם בוודאי יודעים, היא לא חוקית. למרות המשיכה (שקיימת אצל כולנו), כנראה שיש גם יתרון בשימור אזור שלא נתון ללחץ צוללים כבד כמו כל השוניות לאורך החוף באילת...אולי כדאי להשאיר אותו ככה! לפעמים הדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולים לעשות למען משהו שאנחנו אוהבים הוא לעזוב אותו לנפשו, גם אם זה אומר אתר אחד פחות בlog book...

חי בר

New member
../images/Emo12.gif וקצא"א חוקי? לא מזמן ראיתי

באיזו תוכנית טלויזיה (אולי בולדוג) שבכלל אין להם רשיון עסק. לך תדע למי להאמין... הרבה איסורים בארץ מתגלים לא פעם כלא היו ולא נבראו. לפי מה שהבנתי האלמוגים שם סובלים לא פחות משאר האזורים באילת, לפחות ככה קראתי באיזה מכתב-עמדה של הרשה"ט לגבי פעילות חוות הדגים. חוצמזה הבנתי שמתבצעת מול קצא"א פעילות דיג מסיבית ולך תדע עוד איזה סוגי נזקים.

למעלה