1:0 לקרואטיה בוומבלי בדקה ה 9

arg@00

New member
אתם באמת מאמין שבעולם חומרני

של היום הם באים בגלל האווירה שיש גם בספרד למשל ולא בגלל הכסף כי חוץ מכסף גדול ( שהיה גם לפני עידן אברמוביץ )שקיים בליגה האנגלית ביחס לשאר הליגות באירופה אין ממש רמה גבוהה עובדה שהקבוצות שם חוץ מליברפול לא מגיעות לסוף בדרך כלל אולי השנה מנצ'סטר תגיע וברור למה דווקא השנה כן

borat1

New member
בספרד הזרים ממש

לא דומיננטים. פרט לרעל מדריד בכל הקבוצות בספרד כולל ברצלונה יש שלד נהדר של שחקני בית ספרדים. ראה את ברצלונה כמה שחקני בית יש להם בכל הסגל:ואלדס,פויול,אולגר,צ'אבי,אנייאסטה,מסי,בוז'ן קרקיץ',ג'ובני דוס סנטוס. תראה את ולנסיה שכל ההרכב שלהם בנוי על ספרדים ועל סביליה ששמיצריים שחקני בית מעולים. הליגה האנגלית היא ליגה מגעילה של כסף וזרים,פרט לאולי מנצ'סטר יוניטד כל הקבוצות בליגה הזאת מבוססות רק (!) על כסף גדול וזרים והם עדיין לא מגיעים לכלום באירופה.

Sir Terry Wogan

New member
אם לאו מסי וג'ובאני דוס סאנטוס הם שחקני בית

גם חצי קבוצה בארסנל מורכבת משחקני בית שהתפתחו באקדמיה של המועדון. ואגב, זה נכון. דוס סאנטוס הוא שחקן בית בבארסה ממש כמו שגאל קלישי הוא שחקן בית של ארסנל. ברצלונה לא מבוססת על זרים? זה חדש. המאמן זר, ההרכב הפותח מורכב ברובו מזרים שנרכשו בכסף רב, ואני לא מדבר רק על הכוכבים הגדולים- דקו, זמברוטה, אבידל, יאיא טורה... מוזר. סביליה? זה בכלל משעשע. אמנם הם הוציאו כמה כשרונות בשנים האחרונות, אבל אם יש קבוצה בספרד שהיא ממש תלכיד בינלאומי מושלם בשנים האחרונות, זו סביליה. גם אתלטיקו מדריד או ויאריאל לא בדיוק חסכו בזרים. אני רק לא מבין מה רע בזה- כדורגלנים זרים משפרים את המשחק בכל ליגה, זה הוכח בעשור האחרון לא רק בכדורגל האנגלי אלא בכל הליגות המובילות באירופה- גרמניה, ספרד ואפילו, אוי ואבוי, הליגה האיטלקית (אותה ליגה "מגעילה" שמבוססת על שחיתות ואלימות.כולם יכולים לשחק במשחק הזה). אגב, אוהד מילאן יקר, גם הקבוצה שלך מבוססת על כסף גדול (ועוד של סילביו ברלוסקוני, האיש עם הכי הרבה השפעה באיטליה. הוא כבר מזמן עבר את גאידמק). ברוך הבא, הקפיטליזם הוא מנת חלקו של כל הכדורגל האירופי, בוודאי במועדונים הגדולים. אבל כסף? זרים? את זה יש רק באנגליה, ממלכת הרשע של הכדורגל העולמי. בשאר היבשת נשארה רק הרומנטיקה של שנות ה-50' וה-60'.

borat1

New member
קדום כל

מסי וג'ובי דוס סנטוס התחילו לשחק בילדים של בארסה מגיל 10 לפי מטב ידיעתי,ארסנל מחתימה את השחקנים הצעירים שלהם בגיל מאוחר יחסית (17) אבל תקן אותי אם אני טועה . תראה את ההרכב של בארסה ותגיד לי כמה שחקני בית שי להם שם: ואלדז (דחקן בית) ,זאמברוטה,פויול (שחקן בית),מאקז,אבידל,דקו,צ'אבי (שחקן בית),אנייאסטה(שחקן בית),מסי (שחק בית,מגיל 10 הוא בבארסה),רונאלדיניו והנרי אני ספרתי 5 שחקני בית בהרכב הראשון של בארסה,שלא לדבר מה עוד יש להם על הספסל ועוד כמה מחכים להזדמנות במחלקות הנוער. עכשיו לענינו,אני לא אמרתי שכסף גדול זה פסול,כסף גדול זה טוב שמשתמשים בו נכון כמו ברצלונה,שמשקיעים המון כסף בהבאת שחקנים זרים אבל מנגד ממש לא מזניחים את שחקני הבית שלהם ,הזרים לא באים ע"ח שחקני הבית אלה בייחד איתם וזה מה שהופך אותם לקבוצה כה עוצמתית וחזקה גם בארסה מרויחה מזה וגם נבחרת ספרד (לטווח הארוך לפחות). ההבדל הוא שבמילאן ,בארסה ,ולנסיה ומנצ'סטר יוניטד (הקבוצה היחידה באנגליה שעובדת כמו בארסה והיחידה שמשלבת טוב שחקני בית וזרים) משתמשים הרבה בכסף גדול,אבל בניגוד לאנגליה זה לא בא במקום שחקני הבית.

קיר קמט

New member
לצערי מילאן מזמן לא יכולה להתגאות בשחקני בית

מההרכב הנוכחי... אמברוזיני פחות או יותר גדל במילאן (ויצא להבשיל במקומות אחרים), אודו גדל במילאן (ויצא ל-10 שנות גלות במקומות אחרים..) ו... מלדיני. כל האחרים אולי איטלקים, אבל מחלקת הנוער של מילאן כבר מזמן לא מייצרת שחקנים למילאן.. הם מגיעים למקומות כמו פארמה, סמפדוריה... קבוצות דרג ב'. למילאן ממש לא.

ricki kaka

New member
דווקא פה ושם יש כשרונות ממילאן, פשוט

לא נותנים להם הזדמנויות. פוג'יה המצויין, הוא ממחלקת הנוער של מילאן וכך גם דונאדל, אבל הבעיה עם מילאן שצריך להיות בן 30 לפחות בשביל להיות בסגל (ראה מקרה אודו)

קיר קמט

New member
זה מה שאמרתי

השחקנים של מילאן לא מגיעים לבוגרים של מילאן בכלל, ומילאן גם אשמה כי היא בכלל לא נותנת צ'אנסים לצעירים. יוהאן גורקוף, כשרון ענק שכבר שנתיים מתייבש על הספסל של מילאן כי נותנים לברוקי האפס יותר הזדמנויות על חשבונו... ואח"כ הבדיחה של אירופה זה שמילאן בית אבות. (למרות ששנה שעברה, אנחנו צחקנו אחרונים.) דונאדל, סאמארקו מסמפדוריה, פוג'יה - כולם שחקנים ממוצעים נחמדים שאפילו לא קיבלו צ'אנס לשבת על הספסל של מילאן... ככה אי אפשר להצליח.

borat1

New member
יש דווקה

יש את האחים אבומיאנג ,הבלם דרמיאן שנאמר עליו שהוא יהיה נסטה הבא,יש את פוצי שמושאל לאמפולי , יש את הבן של ג'ורג' וואה אם אני לא טועה הוא עדיין בנוער, למילאן יש שחקנים ממש מוכשרים במחלקת הנוער, הבעיה היא שאנג'לוטי לא ממש מאמין באם וחבל..

קיר קמט

New member
"נאמר"..

אתה יודע על כמה שחקנים אצלנו נאמר דבר-מה כזה או אחר? ממה שאני ראיתי מהאחים אבומיאנג, עדיף שלא יישארו אצלנו ואני גם מאמין שהם יישארו מתוקף ההכרח וכעלי תאנה, לא כדי לקבל דקות משמעותיות. פוצי כבר לא יחזור למילאן, אני חותם לך על זה, כדרכם של כל החלוצים המוכשרים שדרכו במילאן וברחו מהר. על הבן של ג'ורג' וואה דווקא מעולם לא שמעתי דברים חמים באמת, אבל רק הזמן יגיד..

Sir Terry Wogan

New member
מסי הגיע לברצלונה ב-2003, הוא היה בן 16

מה ההבדל בינו לבין ססק פברגאס, גאל קלישי או פיליפ סנדרוס? שניהם, כמו מסי, הם שחקנים שהתחנכו וגדלו בארסנל ובברצלונה וזה מה שהופך אותם לשחקני בית, לא העובדה שהם נולדו בבואנוס איירס, דרום צרפת או ז'נבה. וגם אם השחקנים מגיעים בגיל 11-12 כמו במקרה של דוס סאנטוס (או גיא אסולין או בן סהר בצ'לסי, אם יצא ממנו משהו שם), זה לא משנה את העובדה שאת הקריירה המקצוענית שלהם ואת החינוך שלהם ככדורגלנים הם מקבלים במועדונים האלה, באותו אופן. מנצ'סטר יונייטד הביאה לעולם דור של שחקני בית מצוינים לפני יותר מעשור, וזה כבר דור שהולך ונעלם (בקהאם עזב, גיגס בשלהי הקריירה וגם סקולס לא יהיה שם לעולם). ומאז מה, ג'ון אושיי ודארן פלטשר? שחקנים שהם חלק מהשלד של יונייטד כמו פרדיננד, רוני, קאריק והארגריבס נקנו בעשרות מיליוני פאונדים, והם רחוקים מלהיות שחקני בית (הארגריבס הוא אנגלי שגדל בקנדה ומעולם לא שיחק בפרמייר ליג! שלא לדבר על כך שהוא נרכש בסכום מטורף). נו, אז הם אנגלים, ביג פאקינג דיל? זה רק אומר שיונייטד שילמה עליהם הרבה יותר ממה שארסנל שילמה על שחקנים לא פחות טובים. גם בולנסיה מדובר בעיקר בשחקני רכש (ואני כבר לא מדבר על כך שולנסיה נמצאת בדעיכה, הם נראים קטסטרופה מתחילת העונה), על מילאן כבר הורחב כאן. ברצלונה, כמו שאמרתי, מעולם לא בחלה ברכש מאסיבי של שחקנים זרים, ולא צריך ללכת הרבה אחורה כדי להיזכר בימים שבהם בארסה הייתה ריבלדו ועוד עשרה הולנדים. אגיד לך את האמת: את אנגליה אני אוהד מאז ומתמיד, אבל אותי לא מעניינים שחקנים אנגלים בארסנל, בעיקר אם הם לא מספיק טובים ו/או יקרים. זה בכלל לא חשוב מה כתוב לשחקן בדרכון. מעניין אותי ואת המועדון שהם יהיו שחקנים טובים שהמועדון מעצב אותם והם מבינים את המשמעות להיות במועדון כמו ארסנל, ותחת ארסן ונגר זה נעשה בצורה יפהפייה. אני בחיים לא אוכל לומר על שחקן כמו קולו טורה, שהגיע מכלום לארסנל ונבנה והתעצב אצלנו, שהוא לא שחקן בית. הוא יותר ביתי ממה שפרנק למפארד, שון רייט פיליפס, ג'רמיין דפו וריו פרדיננד יהיו לעולם. בסופו של דבר, השחקנים הזרים משרתים גם את הכדורגלנים המקומיים, וזה מה שכל מיני שונאי זרים באנגליה מסרבים להבין. בארסנל היום משחקים שלושה מהשחקנים הבולטים של נבחרת אנגליה עד גיל 17, שכיכבו באליפות העולם האחרונה (ואפילו ניצחו את ברזיל). התהליכים האלה ארוכי טווח ואם האנגלים לא יתמודדו בצורה מלאה ורצינית בשחקנים טובים מכל העולם, הם לעולם לא יתקדמו. ממש כפי שלקח הרבה זמן לכדורגלן הגרמני להתמודד עם אינפלציית הזרים בבונדסליגה, ובסופו של דבר השחקנים הגרמנים החדשים הם הרבה יותר מוכשרים ומסוגלים להתמודד בכל הרמות מאשר לפני 10 שנים.

borat1

New member
מסי הגיע

לברסה בגיל 12-13 ואתה יכול לבדוק בויקיפדיה אבל זה לא העניין עכשיו. כל מועדון צריך לדאוג גם לצריכים שלו וגם לצרכים של הנבחרת. באנגליה זה ממש לא קורה פרט למנצ'סטר יוניטד. את רוב ההרכב של קבוצות אחרות מיאשים שחקנים זרים,וזה פוגע קשות בנבחרת ואת התוצאות אנחנו רואים בעצמנו. אין לי בעיה עם שחקנים זרים,שחקנים זרים יש בכל מקום , וגם שחקנים זרים עם מחוייבות יש בכל מקום וזה דבר טוב אבל באנגליה יש יותר זרים מאשר שחקנים מקומיים,עזוב שחקני בית,מקומיים,אנגלים וזה פוגע קשות בנבחרת ואת התוצאות ראינו אתמול. אני לא יודע ממה נובע חוסר האמון הזה של המאמנים בפרימר ליג בשחקנים האנגלים,אולי זה בגלל הכסף הגדול או אולי בגלל שהדור הנוכחי שגודל באנגליה הוא פשוט לא מספיק טוב ,אני לא יודע. השורה התחתונה היא,שמיעוט האנגלים בקבוצות הפרימר ליג פוגע מאוד בנבחרת.

Sir Terry Wogan

New member
כאן הטעות שלך

אף מועדון לא צריך לדאוג לצרכים של הנבחרת, ההתאחדות הלאומית צריכה לדאוג לצרכים של הנבחרת. כשארסנל מגדלת שחקנים צעירים היא לא מתחשבת ב"אינטרס הלאומי", היא מתחשבת באינטרס של ארסנל. לכן זה בכלל לא חשוב אם השחקן הוא אנגלי או הולנדי שהגיע בגיל צעיר, כל עוד הוא מארסנל. אותו דבר נכון לגבי איאקס, מילאן וכל מועדון אחר בעולם, בעיקר ברמות הגבוהות. אם כבר, הנבחרות הלאומיות מהוות גורם מפריע, תשאל את אנשי ה-G14 לדעתם בעניין. לא חסרים כדורגלנים אנגלים בפרמייר ליג, גם לא בכדי להרכיב נבחרת שהייתה צריכה להעפיל ליורו. באנגליה השחקנים הזרים הם 55.5% מכל השחקנים בפרמייר ליג, ובהתחשב בכך שהליגה משווקת לכל העולם זה לא ממש צריך להפתיע. זה עדיין מותיר את הליגה עם לא מעט שחקנים אנגלים, לא? הבעייה היא גם לא "חוסר אמון". הבעייה הגדולה היא ששחקנים אנגלים הם יקרים באופן משמעותי מאשר עמיתיהם הזרים. את ת'יאו וולקוט היינו צריכים לקנות במחיר התחלתי של 5 מיליון פאונד, והוא היה בן 16. כשרצינו את קרטיס דיוויס מווסט ברומיץ', בלם צעיר ומבטיח יחסית ששיחק בסה"כ עונה אחת בפרמייר ליג וירד ליגה, ווסט ברום רצו עליו 10 מיליון פאונד (!). טוטנהאם שילמה על דארן בנט 16 מיליון פאונד, הארגריבס וקאריק עלו ליונייטד ביחד מעל 36 מיליון פאונד, וגם המשכורות בהתאם- לשלם לכדורגלן אנגלי זה עסק יקר מכל כדורגלן אחר, ולא בהכרח ביחס ישיר לתרומה שלו. עכשיו בוא נשאל את השאלה המתבקשת: כשיש לך אפשרות לקנות שחקן צעיר, לא פחות טוב ולעיתים קרובות אפילו יותר טוב, במחיר הרבה יותר זול- לא תקנה? הראשונים ש"אשמים" בכך שקבוצות צמרת בוחרות ללכת יותר ויותר על זרים (ואפשר להיטפל לארסן ונגר ולארסנל ולחשוב שאנחנו הבעייה הכי גדולה של הכדורגל האנגלי) הם הכדורגלנים האנגלים בעצמם. אשמה אמיתית היא, למשל, ההתאחדות. איך ייתכן שלאנגליה אין אקדמיה לכדורגל נוסח קליירפונטיין הצרפתית? ויש גם עוד עניין- המאמנים האנגלים, שמפגרים בהרבה אחרי עמיתים מהיבשת, זה הרבה יותר חמור מהשחקנים. בסופו של דבר, כל מי שתומך בהגבלות על השחקנים הזרים באופ"א, בהתאחדות האנגלית ובקרב השחקנים האנגלים יורה לעצמו ברגל- אתה לא תגרום לשחקן האנגלי להיות יותר טוב, אם הוא לא יתחרה בטובים ביותר וישחק עם הטובים ביותר. ואתה יודע מה? ההתקדמות כבר כאן. למרות הכישלון העצום בקמפיין היורו, את הפירות של זה אנחנו רואים כבר עכשיו. שחקנים כמו ג'רארד, רוני או אפילו ריצ'ארדס הם שחקנים בעלי יכולות הרבה יותר גבוהות שפשוט לא היו לשחקנים האנגלים לפני 15 ו-20 שנה.

borat1

New member
השחקנים האנגלים

יקרים מ2 סיבות: 1.אין הרבה שחקנים אנגלים טובים ולכן המחירים הם כל כך גבוהיים 2.או שבגלל הכסף הגדול המחירים טיפסו בצורה משמעותית. איך שלא תסתכל על זה, הכסף הגדול הורס את הכדורגל האנגלי,פרט לארסן ונגר ,שמה לעשות זו הדרך שלו וגם אין לו הרבה כסף כמו לשאר הקבוצות, ואני ממש מברך על העבודה המדהימה שהוא עושה בארסנל עם הצעירים,שאר הקבוצות פשוט מסונוורות מן הכסף הגדול,וכתוצאה מזה המחירים מטפסים לשמיים. ואם תשים לב מתי כל זה התחיל? הפרימר ליג הוקמה בשנת 1992 עד ההקמה של הפרימר ליג ,היו לנבחרת האנגלית ולקבוצות האנגליות הישגים יפים באירופה (ליברפול והזכיות הרצופות באליפות אירופה) ואיך שהכסף הגדול נכנס לפרימר ליג ההשיגים של הקבוצות באירופה די ירדו מהשנים הקודמות.

Sir Terry Wogan

New member
למה אתה מתכוון "מסונוורות" מהכסף הגדול?

הרי כסף הוא האמצעי הכי חשוב להצלחה, גם במילאן זה עובד ככה. המועדונים האנגלים הם גם המועדונים שנהנים מהכנסות גבוהות יותר. השחקנים האנגלים יקרים בגלל שקבוצות רוצות באופן טבעי להרוויח על הנכסים העיקריים שלהם, השחקנים הביתיים. הן מודעות ליכולת הכלכלית של קבוצות אחרות (בעיקר קבוצות גדולות) ולכן דורשות מחירים מטורפים. השחקנים מודעים לערך (המנופח) שלהם ודורשים בהתאם במשכורות. בוא לא נשכח שבבריטניה מדברים בפאונדים, שהערך שלהם גבוה מזה של היורו, ושרמת החיים והשכר בבריטניה גבוהה משאר אירופה (וגם פערי השכר). לזרוק לאוויר ש"הכל בגלל הכסף הגדול" זו סתם סיסמא קלושה וחסרת היגיון. אני לא מבין איך אתה מצליח לקשור את הכשלון של נבחרת אנגליה לחדירת הון לכדורגל האנגלי בקשר של סיבה ותוצאה. ראשית בגלל שאנגליה היא לא המקום היחיד שכסף נותן בה את הטון, אבל יותר מכך- גם אם הכסף מעשיר בעלי הון ומרפד את השחקנים בחוזים אבסורדיים, בסופו של דבר לפחות חלק מהכסף חוזר בצורת השקעה נוספת בכדורגל (זה במובהק המצב בארסנל, אבל לא רק). אם אתה טוען שההקמה של הפרמייר ליג הביאה לכך שההישגים של אנגליה ירדו, הרי שזה אבסורד... הסיבה המרכזית לכך שהקבוצות האנגליות צברו פער קשה מאוד לסגירה בשנות ה-90 במפעלים האירופיים (ועדיין ארסנל וצ'לסי זכו בגביע המחזיקות ומנצ'סטר יונייטד זכתה בצ'מפיונס ליג) הייתה ההרחקה של המועדונים האנגלים ממפעלים אירופיים בסוף שנות השמונים. בינתיים בשנים האחרונות הקבוצות האנגליות מצליחות באירופה יותר מאשר הקבוצות האיטלקיות, חוץ ממילאן שהיא יותר היוצא מהכלל שמעיד על הכלל (הרי כל הליגה באיטליה נמצאת במשבר כבר שנתיים). בשנים האחרונות ליברפול זכתה והגיעה לגמר נוסף, צ'לסי הגיעה לשלושה חצאי גמר, אפילו אנחנו הצלחנו להגיע לגמר ולהיות רחוקים 15 דקות מזכייה. מה עשתה יובנטוס מאז הקמפיין ב-2003 חוץ מלעוף לשתי קבוצות מהפרמייר ליג? לאן אינטר הגיעה? רומא?

Puskas

New member
עזוב שטויות..

מה שקורה באנגליה זה בדיחה.. 18 מיליון ליש"ט על הכלום הזה דארן בנט? למה מה קרה? הבן אדם ברמה של מרכז טבלה מקס'... הם מזמן איבדו באנגליה ת'צפון הנוגע לרכש..הם קונים חומר בינוני בהרבה מאוד כסף..

Sir Terry Wogan

New member
אתה לא צריך לספר לי... בהחלט איבדו את הצפון!

אני רק יכול לשמוח על כך שהקבוצה שלי לא שותפה לסחרור המחירים המטורף הזה, בניגוד לטוטנהאם או צ'לסי.

Puskas

New member
אתה מדבר על ארסנל אני מניח...

ונגר גאון והוא לבד שווה יותר מרכש של 100 מיליון ליש"ט כל עונה.. בונה כשרונות שעולים לא גרושים ועושה עליהם כסף ענק ואז מביא עוד כמה כשרונות בגרושים.. אם לא החסכניות והשיטה של ארסן,לא ניראה לי שלארסנל היה כסף לאיצטדיון בכלל..

Puskas

New member
2 הקבוצות

הכי מבישות באירופה מבחינת זרים אלו ארסנל ואינטר..פשוט מפוצצות בזרים! יש לאינטר איזה 9 איטלקים בסגל... ארסנל משחקת מצוין אז מה זה משנה..היא אחת הקבוצות שאני הכי נהנה לראות.. דווקא ארסנל היא דוגמא לקבוצה עם תקציב חרא שבכל זאת מוצאת פתרונות ועושה סגלים מדהימים... ותיקון קטן...לאו מסי הגיע לברצלונה בגיל 13...וזה ההבדל מקלישי,סנדרוס ופברגס (שהוא אגב עוד תוצר של בארסה..)

Sir Terry Wogan

New member
אתה חושב שזה מביש? אני חושב שזה כבוד!

לא יודע ולא אכפת לי מאינטר (שבניגוד אלינו, מתמקדת יותר ברכש גדול מאשר בטיפוח שחקנים צעירים), אבל אני מאוד גאה בתלכיד הבינלאומי של ארסנל וחושב שזה הולם מאוד את הרוח והערכים של המועדון, זה גם חלק בלתי נפרד מהיותנו הקבוצה הכי גדולה של לונדון, העיר הכי קוסמופוליטית בעולם. הרבה יותר חשוב לי שהבסיס שלנו יישאר קהילתי מבחינת ניהול המועדון (שלא ישתלטו עלינו כל מיני אוליגרכים או אמריקניים שישאירו חובות עתק) ותרבות האוהדים הייחודית שלנו, ולפחות בינתיים זה נשאר ככה (טפו טפו, שום בצל). אגב, התקציב שלנו ממש לא כזה "חרא", בהתחשב בכך שאנחנו המועדון עם ההכנסות הגבוהות ביותר בפרמייר ליג והשניות בגובהן בעולם (אחרי ריאל מדריד). ופברגאס הוא שחקן של ונגר, שחקן של ארסנל. אנחנו עשינו אותו.

למעלה