|*|
נפתח פורום ברית מילה
|*|

|*|
נפתח פורום ברית מילה
|*|

|מוצץ|
ברית מילה היא המצווה הראשונה שנצטווה אברהם אבינו, ועליה נאמר במקורות כי היא גדולה משאר מצווה עשה. במצווה זו נותן היהודי בבשרו אות לקשר עם בורא עולם. ברית המילה היא סמל יהודי מובהק, ולכן רוב מוחלט של היהודים מכל הגוונים מלים את בניהם. עם זאת, להורים רבים מדובר באירוע רגיש ולא קל. בזמן שהציבור חוגג, התינוק כואב ומדמם. פתחנו את פורום ברית מילה בכדי לנסות ככל האפשר לתת מקום, ואולי גם מענה, לשאלות של הורים בעניין ברית המילה ? המעשה עצמו, הטקס שסביבו, שאלות הלכתיות, התלבטויות, חששות וכל דבר שיושב לכם על הלב.
|קדימה|
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו: http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forumid=2431

יהודי לא נותן כל אות בבשרו

יהודי נותן אות בבשרו של חסר ישע הנתון לאחריותו.
כל הורה אשר היה מבצע מעשה דומה בכל איבר אחר בגוף תינוק,
היה הולך לכלא.
&nbsp
מוזר שגם חילונים גמורים
מקיימים את המצווה היחידה שהיא מצווה של עשה לאחר (כאמור, אחד שלא יכול להתנגד)
ולא לעצמם.

MotheRonit

New member
ועוד אחד כזה מגוחך שמוסתר תחת שתי שכבות בגדים. שזה סוטה

הרי בכלל לבחון אם למישהו קיימת "החותמת" הזו באיבר הפרטי. רוצה סימן היכר? תחבוש כיפה.
אבל זה לא העניין. חילונים עושים את זה בגלל סיבות אחרות. "זרות". לא בגלל קיום המצווה.
&nbsp

&nbsp

יאיר5741

New member
שלום רונית

בשרשור אחר כאן בפורום כתבת בזו הלשון:
"מן הסתם עולם המצוות רחוק ממני, ואני לא שופטת את מה שאני לא מבינה".
אם כן, כשאת כותבת על מעשה הברית "שזה סוטה" - זה שיפוטי ועוד איך.
חכמי ישראל לאורך השנים השתדלו לתת טעם למצוות המילה, אפשר להתחבר ואפשר גם לא.
אבל אין כל הצדקה לקרוא סוטה לכל מי שמבצע ברית מילה, בוודאי לפי הצהרתך דלעיל.
לגוף הטענה, כי חילונים עושים ברית מסיבות זרות, אני מניח שכוונתך לטענות מסוג "זה יותר בריא" / "המקלחות בצבא" וכיוצא באלו - טענות שבהחלט נס לחן.
אך אני כשלעצמי סבור שרבים רואים את עצמם כבעלי זיקה למסורת, כל אחד במינון שלו - וזה המניע לקיום המצווה.
בברכה,
יאיר

RonspotNL14

New member
את האמת שזו אכן סטייה באופן מסויים

כי אין בכריתה של חלק מאיבר בריא של תינוק בריא שום מצווה ושום מסורת זה לא יותר בריא והמקלחות בצבא הם תירוץ טיפשי ... למה אתה לא כורת חלק מאוזן או לשון או אצבע ? ואגב הברית היא ללא רשות של הילד שלך כי זה הגוף שלו לא שלך ...

RonspotNL14

New member
ואיזו מסורת יש כאן?

הרי לא תלך ותכרות חלק מאוזן לשון או אצבע אז למה דווקא חלק מהאיבר הכי מוצנע בגוף של הבן שלך? ( או בעצם זו הסיבה כי אף אחד לא רואה את ההוכחה למעשה הברברי הזה הכל מכוסה בבגדים )

יאיר5741

New member
אין מסורת לחתוך אוזן

ולכן אני לא חותך אוזן.
אני לא בטוח שאני ואתה מתכוונים לאותו דבר כשאנחנו אומרים מסורת. מכל מקום באמת שאין טעם בוויכוח. אתה אורח בפורום שלי ואני משתדל לכבד אותך, אבל לגמרי טעית בכתובת.
זה פשוט לא פורום לוויכוחים.
שיהיה ערב טוב ומוצלח.

RonspotNL14

New member
איפה ראית ויכוח?

והתשובה שלך היא ממש לא עניינית או אולי כן כי בעצם מה שאתה אומר הוא זה שאם היה צריך לחתוך אוזן היית חותך אוזן לילד שלך שזה חמור שלעצמו

Berethor

New member
במקור הכוונה הייתה "להעלות את יצחק לעולה"

אז מזה לחתוך חלק מגופו של הבן עבור אב שהיה מוכן להקריב אותו בשלמותו? בשם הדת.

trilliane

Well-known member
מנהל
אין קשר; יצחק נימול בן 8 ימים (בראשית כא ד); העקדה בפרק כב

Berethor

New member
בתקופה של בר כוכבא היו יהודים רבים שקטעו את האצבע

ועל זה אמרו חכמים "עד אימתי אתה עושה את ישראל בעלי מומים". מעניין מאיפה בר כוכבא קיבל את ההשראה.

סטייה היא תמיד סטייה מהנורמה

כך שהיהודים שלא מלים את בניהם הם הסוטים...

RonspotNL14

New member
למה הם הסוטים?

הם הרי לא כורתים חלק חשוב מאיבר בגופו של ילדם וללא רשותו של הילד (כי זה הגוף שלו לא שלהם)

Berethor

New member
כנראה משום שזה "המצווה" שהכי קל לקיים

משום שהיא מתמקדת באדם אחר, זה לא מפריע להם לעבור על מצוות חשובות בהרבה, כגון איסור על יחסי אישות בלי חתונה.

יאיר5741

New member
זו לא הקלות, זו הסמליות

חכמים הפליגו בחשיבותה של המילה.
זו מצוות עשה כמעט היחידה שחייבים עליה כרת אם לא עשאוה (שנייה לה רק קרבן פסח).
מצווה זו היא סימן היכר של יהודים (נכון, גם מוסלמים, ובכל זאת) ולאורך השנים נגזר עליה לא אחת.
נקשרו בה סיפורי מסירות נפש.
משהו מהמטען הזה מחלחל.
ככה אני רואה את זה.
ובכלל אני מציע להסתכל על הציבור בעין טובה.
יום טוב

Berethor

New member
אברהם עצמו הסתדר מצוין בלי מילה עד גיל 99

מי שמתעמק ביהדות יודע שיש הרבה מצוות הרבה יותר חשובות מאשר המילה. למעשה יהודי גם יכול להתחתן ברבנות בלי מילה, כי יהדותו נקבעת לפי אימו ולא לפי אם עשו לו מילה, אחרת גם כל המוסלמים היו נחשבים יהודים.

למעלה