שרשור גמילה לחול המועד
|טי

• פותח הנושא aaa1
  • פורסם בתאריך

MiMamiMexicana

New member
4 שנצים יבשים, האם לדעתכן לבקש בגן

שיפסיקו לשים חיתול בשנצ? סה"כ זה שנצ קצר גג שעה וחצי והוא תמיד עושה פיפי לפני שנכנס למיטה וקם יבש ועוד יכול להסתובב שעה בלי לעשות פיפי, הבעיה שבגן לא נעים לא (כנירא) (עוד בעיה שצריך לטפל בה ולא יודעת איך) לעושת קקי בשירותים ולכן הוא תמיד מחכה לצהריים ששמים לו חיתול כדי לעשות, אם הוא עושה קקי בבוקר בבית אז אין לו בצהריים, אבל זה לא תמיד, מצד אחד נירא לי חבל "לחזור אחורה" מצד שני לא בא לי שיזבילו לי תחתונים כל יום, מה עושים?

MiMamiMexicana

New member
שבגן אם הוא לא עשה קקי בבוקר בבית

הוא מתאפק עד ששמים לו חיתול בצהריים כי הוא לא מסכים לעשות שם קקי ובפע היחידה שהוא ביקש לעשות קקי הסיעעת הדפוקה התעלמה לחלוטין והוא עשה בתחתונים (פעם יחידה שהוא עשה קקי בתחתונים מאז שהתחלנו גמילה לפני 10 חודשים)

kramerkaren

New member
אני הייתי מורידה,

ורואה מה קורה.
עם קצת מזל זה "יאלץ" אותו לעשות קקי בשירותים. ואם הוא מבקש חיתול לקקי, אז שיורידו לו אחכ וישימו תחתונים.

קטי ב

New member
לא יודעת אם פעלתי נכון אבל...

דניאל כבר גמול משהו כמו 3-4 חודשים מבקש מאוד יפה ללכת לעשות פיפי ועושה בעמידה ויודע גם להתאפק ,לפני כחצי שנה היה גמול לגמרי והייתה לו נסיגה נוראית כנראה כתוצאה מלידת אחותו אז החזרנו חיתול ואחרי חודש הורדנו שוב.
הבעיה היא עם הקקי לפני חצי שנה כשהיה גמול היה עושה בסיר הכל מבקש ומתיישב לעשות . עכשיו יש לנו מן אישו עם הקקי הוא יודע שיש לו ובוחר לעשות בתחתונים אחרי שמסיים בה בשמחה וצהלה להודיע שיחליפו לו בגדים גם בבית וגם בגן אותו סיפור.
התעלמנו ניסינו לשכנע שקקי עושים בסיר ולא עזר כלום,שלשום אחרי שקראתי כמה כתבות החלטתי להודיע לו חד משמעית שלא מקובל עליי שהוא עושה בתחתונים ובדיוק היה רגע שהוא עשה ובא לספר לי שיש לו קקי וצריך להחליף .
ירדתי לרמת גובה שלו ודיברתי ללא כעס אבל ברצינות והסברתי שקקי לא עושים בתחתונים אלא רק בסיר/אסלה ומעכשיו אם הוא מפספס הוא צריך ללכת למקלחת להוריד את כל הבגדים אחר כך ללכת לשירותים ולזרוק את הקקי מהתחתונים לאסלה וכו' וכך באמת היה הכנסתי אותו למקלחת וביקשתי שיתפשט בנתיים הייתי עסוקה עם התינוקת ,לקח לו לא מעט זמן והוא היה ממש מתוסכל התעצבן על הגרביים שלא יוצאות לו אבל בסוך הצליח להוריד הכל כולל התחתונים קצת עזרתי לו,קילחתי אותו ונתתי לו בגדים נקיים והסברתי שהוא צריך גם להתלבש לבד כמובן שהייתה אפיזדה ענקית של בכי כי הוא לא הצליח עם הגרביים הדרכתי אותו שקודם ילבש תחתונים סידרתי לו אותם ונתתי להחזיק בצורה נכון לבסוף הצליח ללבוש אותם ואם השאר עזרתי לו אבל הבטחתי שפעם הבאה אני לא אעזור.
למחרת הוא ביקש קקי בסיר ובאמת עשה
,היום לא היה לו בכלל אני מקווה שזה בגלל המצות והאורז ולא כי הוא מתאפק ועכשיו השאלה האם נהגתי נכון? פשוט כבר הרגשתי שדי הוא מספיק גדול והוא יודע לעשות בסיר ואין שום סיבה שיעשה בתחתונים.
מה אתן אומרות?

הכול טוב ויפה אבל

זה שהוא מספיק גדול לדעת לעשות בסיר לא בהכרח אומר שהוא מספיק גדול לדעת להתפשט ולהתלבש לבד אם מעולם לא לימדת אותו...
אני מאוד בעד לשתף אותו בתהליך הנקיון וכן הלאה, אבל אם המטרה שלך בעניין הזה של התפשטות / התלבשות זה לא סתם להעניש אותו את צריכה ללמד אותו להתפשט ולהתלבש קודם. לדעתי כשהוא מרוח בקקי זה לא בדיוק הזמן ללמוד מיומנות חדשה.

קטי ב

New member
הוא יודע פחות או יותר מסתבך בקטע של הגרביים

המטרה הייתה להראות לו שכשהוא מפספס זה לא הכי נעים בשבילו לעשות את כל הבלאגן הזה עם הבגדים ושיותר שווה ללכת לעשות בסיר ולהמשיך לשחק אני מקווה שזה המסר שהצלחתי להעביר לו.

אני ממש לא דעת מומחה

וגם אין לי נסיון מי יודע כמה...(שישה ימים בתוך גמילה...).

אבל נראית לי דווקא אחלה דרך להעביר את המסר - "זה ממש לא תענוג גדול לעשות במכנסיים ועדיף בהרבה לעשות בסיר"...

כל הכבוד על האומץ להשאיר בן שנתיים וחצי לבד, עצבני, עם קקי נגיש באמבטיה...

אצלנו זה היה נגמר רעעע מאוד

kramerkaren

New member
קשה לי קצת...

נשמע לי המון המון עול על ילד בן שנתיים וחצי.
יש פער מאד גדול בין מספיק גדול שידע לעשות בסיר ולא בתחתונים (למרות שאני חלוקה איתך גם על זה, קקי זה יותר מורכב מפיפי וילד שעוד לא בן 3 הוא בהחלט לאו דווקא בשל או יודע מספיק או מסוגל להתמודד עם האספקטים הרגשיים של הקקי) ולבקש ולצפות מילד כל כך קטן להתעסק עם כל תהליך החלפת הבגדים. אני לא חושבת שיש משהו כלשהו שאמא צריכה להבטיח ש"לא תעשה" בפעם הבאה, בטח דברים שהם רחוק מחוץ לטווח המצופה לגילו. אמא, בעיני, תמיד תהיה שם לעזור ולתמוך.
להביא ילד לנקודת תסכול סביב קקי הוא משחק באש. מקום מאד מסוכן, יש לזה המון אלמנטי פסיכוליגיים ורגשיים מורכבים ואת לא רוצה להפוך את זה למלחמה בה את לא יכולה לנצח (וההתאפקות היום בהחלט יכולה להיות חלק מהמאבק מבחינתו, במודע או לא).

קטי ב

New member
היי היום שוב כמעט פיס פס עמד ליד בעלי והוא

שאל אותו יש לך קיק ואמר שכן ובאמת הלכו לסיר והוא עשה אבל אם בעלי לא היה קולט אותו הוא שוב היה עושה בתחתונים ואני באמת לא יודעת מה לעשות להתעלם ולחכות שזה יבוא לו לבד? זה נראה ממש ברור שהוא מודע לכך שהוא עושה במכנסיים וזה לא שהוא משלשל ולא מספיק הוא ממש מרגיש שצריך ומסתתר או הולך לפינה אז מה עושים?

kramerkaren

New member
לחלוטין לחלוטין ב 100% בסדר וסביר

שילד בגילו לא יוזם לבד את ההליכה לשירותים.
זה שלב שצריך לעבור. שלב שדרוש הרבה סבלנות כי הוא כביוכול יודע וכביכול גמול ויש תחושה של דווקאיות בעניין, אבל בכל זאת - אני ממליצה לחפש עקביות בקקי, לנסות לראות אם יש שעות מסוימות או דפוסי התנהגות מסויימים שמקדימים את הקקי ואז לעשות כמו שבעלך עשה היום ולקחת אותו.
וסבלנות. זה יגיע. חלק גדול מבני גילו לא קרובים ללהיות גמולים. זה תקין!

רק שתדעי שאצלנו, גם אחרי כמעט 3 שנים

שהוא כבר גמול, עדין פעמים רבות צריך לשלוח אותו לשרותים כשהריח לא משאיר מקום לספק, וכמובן שלהיות איתו שם.... זה לא שהוא יפספס, אבל הוא יחכה עד הרגע האחרון. אז לטעמי לפחות אין שום רע בלשלוח אותו מיוזמתכם.

לא הייתי פועלת כך.

הוא צעיר מדי להתלבש ולהתפשט לבד ולא נכון בעיני לגרום לילד תסכול מיותר. לעודד להתלבש ולהתפשט ולאפשר אם זה בא ממנו- בהחלט, אבל להכריח??? ועוד כסוג של עונש על קקי בתחתונים- ממש ממש לא. זו דרך מצוינת ליצור מאבק כוחות ולהפוך את הקקי למגה-אישיו. זה שלמחרת הוא עשה בסיר זה מצוין- זה אומר שהוא מבין מצוין איפה צריך לעשות ושהנקודה שלא מקובל עליך שיעשה בתחתונים עברה, אבל עדיין לא הייתי מתמידה בסנקציה הזאת כדי שלא יפתח פחדים ועצירויות.
בהחלט חשוב להבהיר שקקי בתחתונים לא מקובל עליך, כן? אבל לא זו הדרך.
כמה רעיונות:
לשים לב לסימנים המקדימים לקקי- בגילו זה כבר צריך להיות די מובהק, הוא נעמד בתנוחה מסוימת (אני מנחשת שהוא פורש הצידה), יש קולות, התאמצות, פרצוף מרוכז... ואז מיד להגיב, להגיד "אתה צריך קקי, הנה הסיר/שירותים" ולא לאפשר לו לעשות על עצמו.
להציע לו אופציות חדשות- בגילו כבר לא צריך סיר, אפשר להגיד לו שהוא כבר גדול ויכול לשבת על האסלה, עם או בלי מקטין/ישבנון (מה שהכי יעשה לו את זה). מציגים את האסלה כגליק גדול, אם רוצים מדביקים על הקיר ממול מדבקות של איזה דמות אהובה ואז אומרים לו "בוא נראה לX איך אתה עושה קקי באסלה כמו גדול!"
אם הוא עושה בתחתונים- להגיב בשיא האדישות. לנקות, להגיד "אוי, ברח לך. לא נורא, בפעם הבאה תספיק ללכת לסיר". לא לעשות מזה אישיו.
אם הוא עושה בסיר- גם אז לא לעשות מזה אישיו! להגיב בעניניות, לתת פידבק, "יופי, עשית בסיר, איזה כיף שלא צריך עכשיו להתקלח, נכון?" וזהו. בלי חגיגות, בלי פרסים, בלי מחיאות כפיים. זה מובן מאליו שהוא עושה בסיר, כי הוא ילד גדול והסברת לו שעושים בסיר, ומה יותר מובן מאליו מזה שהבן החכם שלך מיישם את מה שלימדת אותו?

קטי ב

New member
תודה אורית יכול להיות שהגזמתי

מצד שני היית צריכה לראות את השמחה על הפנים שלו כהצליח ללבוש את התחתונים לבד
,מאותו היום הוא עושה כמעט תמיד בסיר בעיקר כשמזכירים לו שאם יש לו כדאי ללכת לסיר ובאמת היו כמה ימים של הצלחות.
לא כל כך הסכמתי עם מה שכתבת שלהתעלם מהעניין אם הוא מפספס בתחתונים כי הוא לא מפספס אלא עושה בידיעה על עצמו ואם אתעלם (ככה עשינו במשך חודש אם לא יותר) זה פשוט מרגיל אותו שזה בסדר לעשות ככה כי אמא תבוא ותחליף.

אני לגמרי בעד לתת לילד לעשות דברים לבד

אם הוא רוצה ללבוש תחתונים בעצמו, שילבש! ברור שזה כיף בשבילו להצליח במשימה כזאת לבד! אבל זה לא צריך להיות קשור להאם פספס פיפי או קקי, זה הכל.
לגבי פספוסים בתחתונים- אני מניחה שאחרי פספוס כזה את מקלחת אותו ומחליפה לו בגדים וזו די פרוצדורה, לא? זה לא מבאס אותו? את יכולה לטחון לו כמה יהיה לו כיף לעשות בשירותים וישר לחזור לשחק ב...(פה צריך לציין את המשחק האהוב עליו) במקום לבזבז זמן על מקלחת ובגדים נקיים והכל. בקיצור להזכיר לו למה זה קודם כל אינטרס **שלו** להפסיק לעשות בתחתונים...

קטי ב

New member
זה די אינטרס שלו כי אני עוזרת הכל ומטפלת רק

בו (יש תינוקת ברקע) אבל זאת הייתה המחשבה בהתחלה אבל התחלתי לשים לב שזה לא זה הוא פשוט יודע שהוא יעשה יחליפו לו יקלחו אותו יהיה לו נעים והוא יחזור למשחק

שאלה לגבי חיתולי גמילה

האם זה נחוץ? אמורים להשתמש בזה בזמן השינה? התחלנו השבוע גמילה שגוזלת מאיתנו את כל המשאבים והסבלנות בעולם. לשנת צהרים ולילה אנחנו שמים חיתול רגיל, האם עדיף חיתול גמילה (לא שאני יודעת מה זה)?

תודה

kramerkaren

New member
ממש לא

חיתול גמילה זה להיות עם, לעשות כאילו את בלי ובעצם לבלבל את כולם עוד יותר.
חיתולי הגמילה הם חיתולים לכל דבר, רק שהם נלבשים כמו תחתונים.
מיותר לחלוטין, לגמרי חיתול, נראה כמו, מרגיש כמו וגורם לכל הסביבה להוריד לחץ - בדיוק כמו עם חיתול.
מה שכן, לפעמים בלילות כשהילד לא מוכן לשים חיתול, אז אפשר להתפשר על כזה (במיוחד שיש כאלה עם ציורים של צעצוע של סיפור, מיקי מאוס וכו', אז זה פחות "תינוקי").

למעלה