מפגש רעננה

nayula

New member
איזו מן הגדרה זו?

לדוגמה - כשההשפעות שלך הן להקות לא ישראליות בעליל, כשאתה תולה בחדר פוסטרים של PANTERA ואוסף הדיסקים שלך כולל רק דיסק עברי אחד שאותו קיבלת במתנה כשעשית מנוי ל"מעריב" - אתה לא יכול ליצור מוזיקה "ישראלית"! אתה מחקה \ ממשיך דרכן של להקות מחו"ל. כל זה תיאורטי בלבד - אני לא מכיר את החומר של הלהקות האלה. שמעתי קצת SALEM בגיל 15, לא יותר... אבל ההגדרה שלך טכנית בלבד. מה עם קצת אתניות, שורשים מוזיקליים?

כRובי

New member
או קי...

הבנתי אותך ..לא מסכים איתך לחלוטין אבל מבין את כוונתך.. (כי בצורה הזו , גם משינה לא יכולים להחשב ללהקה ישראלית - כ-ל המוזיקה שלהם כשהוקמה משינה , הושפעה מTHE CLASH וMADNESS הבריטיות בעליל) ולענייננו... אם הייתה להקה שאומנם שרה באנגלית אבל עושה מוזיקת מטאל עם השפעות חזקות וברורות של מוזיקה ים תיכונית והטקסטים שלה נוגעים , בין השאר , גם בבעיות מקומיות... היית רואה אותה כישראלית ? (כל חברי הלהקה , כולם - הם תושבי ישראל , גרים בישראל ומקליטים בישראל)

nayula

New member
מי הלהקה הזאת?

ברמת העיקרון, כן. מה שאתה מתאר ("השפעות חזקות וברורות של מוזיקה ים תיכונית והטקסטים שלה נוגעים , בין השאר , גם בבעיות מקומיות") הוא מהות השורשיות של המוזיקה - טקסטים ולחנים. מי הם? תן שמות... ובנימה אישית, משינה: לדעתי הם להקה איומה עם זמר ברווזי, נגנים בשקל ובלי טיפת נשמה, מקוריות שצצה רק בשלבים מאוחרים של חיי הלהקה. מיינסטרים דלוח, מפלצת פופ-רוק שנשענה על קהל מאזינים פשרן ועדרי, שזוכר להם חסד נעורים מהקליפ המביש של "רכבת לילה לקהיר". לסצנת הרוק הישראלי יש הרבה יותר מה להציע מאשר משינה |שקית-הקאה-מלאה-עד-תום| חבל שהיה, טוב שנגמר, דיר בלאק אם הם מתאחדים.

נתן.ל

New member
מה יש לך נגד מיינסטרים ?

לדעתי משינה אחלה של להקה ובעיקר אחלה של מוזיקה. אני נהנה מאד להקשיב ליצירות שלהם. יש לך בעיה עם מקוריות? בעיה עם יכולות נגינה גרנדיוזית? אז אין את זה. אבל זה לא סותר את העובדה שיש ללהקה אחלה מוזיקה.

nayula

New member
הטעם שלי עדיין מתגבש

ואני מקווה שלעולם לא אחליט שזהו, אין לעולם המוזיקה מה להציע לי יותר. ולדבריך - זו דעתי ודעתי בלבד! קבל: בהיותי גיטריסט (בשקל
) אני פריק של יכולות נגינה וירטואוזיות. יש לי 40-50 דיסקים של מוזיקה אינסטרומנטלית, רובם של גיטריסטים. אני די משתעמם משבלוניות מוזיקלית (מקצבים, מבנה שיר), לכן מצאתי לי תחום עניין חדש - רוק מתקדם. להקות כמו ג´נסיס, קינג קרימזון, יס, דרים ת´יאטר וכו´. כמה שתשמע, זה יפתיע אותך מחדש בכל האזנה. למשינה אין יצירות. יש להם שירים. רובם משעממים עד כדי רצון עז למות. הם מנגנים בצורה כל כך בינונית, שאתה חושב שאם יקחו קוף, יתנו לו שלוש שיעורי גיטרה ויושיבו אותו באולפן במקום שלומי ברכה - לא תרגיש בהבדל. משוררים הם בטח לא. זה עלבון למילה משורר. אז מה הטעם? למה הם מעיקים עלי ומוציאים כל כך הרבה דיסקים גרועים? למה??? היופי הוא באוזני המאזין, ותאמין לי שניסיתי להקשיב להם. לא מצאתי שום יופי...

TheAsafs

New member
נסחפת קצת ....

משינה אולי לא היה הדבר הכי טוב שיצא לרוק\פופו הישראלי אבל לדעתי מפלצות התהילה (ברובו) הוא יצירת מופת !! לשאלתו של כרובי לא יצא לי לראות להקות מטאל ישראליות ואני אחד מאלה שמממנים להקות שנמצאות מעבר לשוליים אם יש לך משהו טוב אז תמליחץ אולי נלך לבדוק

ואני לא הייתי נסחף ואומר יצירת מופת

הנגינה מעולם , כך לדעתי לא הייתה הצד החזק שלהם...

כRובי

New member
חבר´ה ? לא שמעתם את ...

Orphaned Land ? ממליץ בדחיפות (!) לשמוע את שלושת (!) הדיסקים האחרונים שלהם.. (לפני הרביעי שיוצא במרץ הקרוב) לגבי משינה - אני מסכים עם אספס..(
)

הבעייה בקו של משינה הוא שאף פעם

בעצם לא היה להם קו, כשהשוק היה דרש רוק כסאח, הם עשו רוק כסאח, כשהשוק רצה רגוע ,נתנו רגוע, וכו וכו´.. אם אתם מבינים את הכוונה... סוס

nayula

New member
../images/Emo12.gif יצירת מופת?

יצירות המופת שלי כוללות אלבומים כמו: rust in peace - megadeth scenes from a memory - dream theater king for a day - faith no more moving pictures - rush passion a warfare - steve vai ועוד רבים וטובים, אבל בטח לא משינה!!! אני קיצוני, כן, אבל זו דעתי.

TheAsafs

New member
על איכות הנגינה אפשר עוד להתווכח..

אבל מבחינת קונספט מוזיקלי אין משהו אחר להגיד על האלבום הזה

TheAsafs

New member
נו מה לעשות ....../images/Emo6.gif

זה נהיה שירשור על עקרונות מוסיקה

כRובי

New member
ניולה - לשאלתך..

שאלת שוב , למה אני לא מסכים איתך ועניתי שהתשובה די ברורה - המון להקות ישראליות (שים לב - ישראלי זה עניין של גיאוגרפיה ותעודת זהות , לא רק הרגשה).. בקיצור : המון להקות ישראליות הושפעו מלהקות בחו"ל ואף שרו באנגלית.. לפי דברייחך - זה הופך אותן ל"לא ישראליות"...זו הסיבה שאינני מסכים איתך להגדרה. (ראה דוגמת "משינה")

nayula

New member
תראה, זה מורכב...

אני שונא לשחק בהגדרות, זה פרוץ מדי. אם אין שום מוטיב עברי במוזיקה, את מי זה מעניין מה כתוב בת"ז של חברי הלהקה? U2, להקה אירית לפי לאום, עושים מוזיקה אירית? לא! הם יוצרים מוזיקה בינלאומית, או איך שלא תקראו לזה, אבל זה בטח לא מוזיקה אירית.

כשחושבים על זה , ניולה בעצם

אומר דבר נכון, מז זה משנה אם הזמר ישראלי למשל, המוזיקה לא ישראלית , אין לה צביון ישראלי , אין ייחוד ישראלי, מוזיקה ישראלית למשל זה טיפקס, גם למשל היפ הופ בעברית זו עדיין לא מוזיקה ישראלית , אלא מוזיקה אמריקאית בשפה העברית.. ותחשבו על זה..

למעלה