הרהורים, תהיות והצהרה כנה:

../images/Emo124.gifהרהורים, תהיות והצהרה כנה:

כן, אני מצהירה, אני מהמכורים. התמכרתי לראשונה בחיי לתוכנית ריאליטי ולא סתם אחת..אלא כזו שממש עורכת ניסויים בבני אדם. ואני מתחילה: ונסה: מקסימה אמיתית, באמת, ראיתי כמה מהר הפיוז שלה קופץ..אבל נרגעת באותה המהירות ליבה הטוב..מה אומר לכם..ניחנה בלב גדול בדיוק כמו הפה שלה אבל כמה היא חמה, תומכת, ותמיד אפשר לראות אותה מסכמת..אפילו מספר דקות אחרי שהיא נרגעת..חוץ מה-סה טו המפורסם..במעין קבלה כמעט מוחלטת של כל הטיפוסים. הטעות היחידה שלה..שהיא לא מבינה שאם אדם זקוק לעזרה כדוגמת איתי, כל השיחות איתו חייבות להיערך בנוכחותו בלבד. הניתוחים הפסיכולוגיים שהיא עורכת לו בנוכחות אנשים נוספים מורידים לו את הביטחון. חכמה קטנה לאמץ מישהו אל ליבך, לתמוך בו ולבסוף לציין את מיגרעותיו ליד כולם. שיפרה:אייי..מכירים את אלו שעברו קורס שירות לקוחות ולא משנה כמה תרגיז אותם הם אומרים את מה שיש להם להגיד עם חיוך מרוח על הפנים? אותי זה מוציא מהדעת מה לעשות..שקיפות אצלי זה משהו שנמצא בעוכרי.. והגיברת, היא לא חמודה לי בלשון המעטה. הרוע מסתנן ממנה עם חיוך, עם תובנות שלא מהעולם הזה, היא יפייפיה הורסת בעיני, היא מוכשרת, היא חכמה..אבל אין לה אינטיליגנציה רגשית בגרוש והיא כורה לעצמה בורות בלי סוף... ועם כל האינטיליגנציה דל שיפרה והניתוחים של מה שקורה בחוץ, את הנתון הבסיסי שהיא מצולמת 24 שעות ביממה, שכולם מצולמים ושהמצלמה קולטת מעבר לחיוך גם את כל החולירות מסביב..היא לא מצליחה לתפוס. היא לא עוברת את מסך האמינות שלי, היא עם בעיית ביטחון עצמי..כן כן, מסוג האנשים שרגשי עליונות והצורך שלהם להפגין את ידיעותיהם שוב ושוב נובעים מתוך חסך שאולי..בעצם נוכחותם הם לא נותנים מספיק. אז למען נדע מי זאת שיפרה באמת, על כל נושא ועניין יש לה דיעה. ולא סתם דיעה אלא ציטטות שלמות מספרים. אינטיליגנציה רגשית זו היכולת לנתב את רמת ידיעותיך למקום שהשומע ירותק, יאמין, יקבל את המידע שהעברת כאילו לפחות..חלק ממנו הגיע גם ממך. רנין:אוי, כמה היא מפסידה.בגדול? כולם מאוד אוהבים אותה שם. לו היתה לוקחת את האהבה הזאת ומתעסקת בחלקים החיוביים שיש בה, לו לא היתה נופלת ברכילות ובצורך להיות בצד מסויים, אלא מתמקדת בעצמה, מוצאת בעצמה את מה שיש בה ונותנת ממנו..היא היתה מרוויחה בגדול. במקום זאת, היא חלשה, מחפשת את החזקים מסביב, נצמדת אליהם. חבל שהיא לא איטיליגנטית מספיק כדי לראות שהיא עוברת מאחד לשני כמו דבורה היונקת דבש..ולפחות כדאי שלא תשאיר בכל מקום שהיא יונקת את מה שהיא פולטת.. היתה יכולה לדעתי להישאר במקום טוב ואמין אם היתה מאמינה בעצמה ופחות תלויה באלו "המקובלים". צבר: לדעתי יש לבחור בעיות תקשורת, הוא עצבני מאוד, הוא לא אדם חברתי ויש לו בעיית התערות וזרימה עם האנשים. מעדיף ימים שלמים להרוג את עצמו בספורט ובשינה מאשר לתקשר וחבל. חוש ההומור שלו לוקה בחסר ומשהו בו התבגר בטרם עת. הוא גם עצוב מאוד. עינב: נשמה טובה, היא כלואה בתוך היפראקטיביות ומנטליות שקצת פוגעת בה שוב ושוב. היא מתחברת לאנשים המסוגלים להבין אותה. בימים האחרונים היא מראה גדלות נפש..גם כשג'ני כינתה אותה ברברית..היא ענתה לה בעדינות "אוקי, זכותך לחשוב כך" היא מזהה את הרוע באנשים ותוקפת בעיקר ברגעי חולשה מפונקת אבל מרגע לרגע עומדת בפני עצמה. השבוע הפתיעה אותי מאוד כשאבא שלה הותקף על ידי צבר ושפרה והיא ישבה בחדר ונמנעה מלהתערב.. גם כשפיתחו איתה שיחה בנושא, הגנה על אביה בעדינות, לא נכנסה איתם לויכוח, וביקשה מהם לדבר איתו בעצמם כי היא מקפידה לא להתערב. יוסי:אך יוסי..איך הוא מצליח להוכיח, שבמקום בו יש מטרה ויש את הצורך לשרוד, דוקא אלו, האנשים הפשוטים, יש להם את היכולת הזאת. יש בו חכמת חיים ראויה לציון, הוא אכן מבין מאוד את המשחק. הפרימיטיביות, שפתו, הבוטות בה הוא מתבטא שוב ושוב לא מצליחים למחוק את טוב הלב שלו, את יכולת התמרון שלו, את הכנות והיושר שלו. השבוע תקפו אותו על איך הוא דיבר ללאון בבריכה כשעינב בכתה..בחיי שהם לא מבינים אותו..זה כמו שאבוא לחברה טובה ואומר לה:"איזו מין חברה מניאקית את? כשהחברה הטובה שלך בדיכאון ואת לא הולכת לנחם אותה?".. וכשהוא קילל את שפרה..זה בערך כמו שאנחנו מקללים לעצמנו..כוס..אמק... אגב, אני לא חושבת שזה בסדר, אני רק מציינת שאפשר לזהות שההתנהגות שלו היא לא משהו אישי כלפי מישהו אלא דרך של התבטאות.. בגדול? תענוג לראות אותו בין כל הצעירים, תענוג לראות איך הוא מבין את המשחק, עוד יותר תענוג זה לראות איך יוסי, שלדעתי מעולם לא הרים כוס בבית, משתתף כמו כולם,משתף פעולה ומנקה את המטבח..........תאמינו לי? מי שמכרי את המנטליות מבין שזה ממש לא פשוט עבורו..אני כבר רואה את אשתו וחבריו מסתלבטים עליו כשהוא מטאטה ומנקה ועושה לחמים בצורת קרקרים גדולים.. איתי: איתי? חומד, ילד טוב ירושלים, מופנם וחם ואוהב. איש גדול מידות, עם נשמה גדולה ואלוהים ישמור נוכחות כל כך קטנטונת. לו רק היו מפסיקים ללמד אותו להתנהג, לנסות לשנות אותו ולקבל אותו כמו שהוא..הוא היה פורח. הוא לא מזיק לאיש ובכל זאת, מצטייר בעיני כולם כאדם אנטי חברתי(תודה וסליחה..אלו מילים גסות אצל רוב הנוכחים) חבל שהוא לא מוערך בדיוק כמו שהוא. אחר, אבל בעיני הוא דוגמא לתרבות אחרת שהייתי רוצה לראות באנשים במדינה הזאת. ליאון:ליאון פשוט עוד לא גדל. ילדותי, נשאב למקורות הכח והחום, מי שנותן הוא לוקח. ליצן החצר שעסוק בלשעשע, לשיר ולהצחיק..ולא מרגיש שבזמן האחרון הוא משעמם אפילו את עצמו. יש משהו בהתנהגות שלו כמעט אובססיבי לטעמי, אגב, הזהות המינית שלו לא ממש משנה לצורך העניין, הצורך שלו בחום ובחיזוקים כל הזמן, הם אלו הנותנים תחושה של ילד קטן שלא מפסיק לדרוש תשומת לב. באיזשהו שלב זה הופך להיות מעיק. בגדול? אשכרה ניסוי חי בבני אדם. חכמה קטנה לראות את הדברים מבחוץ כשאתה בפנים, סגור עם אותם אנשים מגיע שאפו לכל אחד ואחד מהם על כל דקה שהם מחזיקים מעמד.

gralanit

New member
אמרת משפט חשוב

על שפרה: "ועם כל האינטיליגנציה דל שיפרה והניתוחים של מה שקורה בחוץ, את הנתון הבסיסי שהיא מצולמת 24 שעות ביממה, שכולם מצולמים ושהמצלמה קולטת מעבר לחיוך גם את כל החולירות מסביב..היא לא מצליחה לתפוס". חוץ מזה, מסכימה עם רוב דברייך.

u r a n i a

New member
../images/Emo45.gifמאוד נהניתי לקרוא את דברייך

גם את הניסוח וגם את תוכן הדברים. לגמרי מסכימה איתך.

babylon4

New member
ברוכה הבאה

כבוד שמנהלת הפורום חתונה כותבת בפורום האח הגדול. ממש הזדהתי עם דעתך על רוב המתמודדים... בעצם...ממש על כל המתמודדים.

eli7r

New member
מסכימה (ולשם שינוי אני רצינית)

קודם כל ניתוח למופת (יש לך תואר בפסיכולוגיה או משהו כזה? כי זה ממש ניתוח לעומק) ונסה: כמו שכבר הגיבו לך כל מילה בסלע לגבי ה"ניתוחים" שהיא עושה לאיתי קצת קשה לי להגיב כי לא ראיתי הרבה כאלו אבל אין ספק שהוא קשור אליה באופן תלותי. שפרה: בדבר אחד אני לא מסכימה שפרה לא יפהפיה בעייני לא מוכערת אבל ראיתי יפות ממנה לגבי כל השאר
רנין: היתה פשוט חמודה בתחילת התוכנית ובאמת חבל שהיא השתנתה כ"כ... צבר: מסכימה לגבי מה שכתבת.... הבחור סגור יותר משבלול, וכן גם "הקשר" שלו עם שפרה לא פותח אותו באמת הוא מספר סתם דברים על הסביבה שלו הוא לא נפתח אליה ובטח שלא לאחרים.... (ולא שזו תוכנית בטיפול ואם זו כן היתהנ התוכנית בטח היה לפסיכולוג הרבה מה להגיד עליו). ואגב קצת מצחיק להגיד על מישהו בן 28 שהוא התבגר בטרם עת אם אתה לא מכיר אותו מלפני. עינב-האמת כל מילה שאוסיף רק תגרע היא אכן נשמה ומאוד השתנתה במהלך התוכנית היא כבר לא מתפרצת ישר לויכוח אלא מחכה חושבת לפני וכו'. יוסי- כמו שאמרת יש לו חכמת שכולם ללא יוצא מן הכלל היו רוצים שיהיה להם (כן גם שי) והעובדה שגבר כמוהו משתתף בעבודות הבית אכן ראויה לציון ואינה דבר רגיל. איתי-ראה ונסה ליאון- אני אישית הייתי מגדירה כההפך הגמור של צבר... מלא שמחת חיים, ילדותי....יחסית פתוח....

יקירתי, יופי זה עניין של טעם.

ואם אפשר ללמד אותך משהו בחיים, ולא מתוך מקום של יהירות.. בודאי שיש יותר יפים ממנה..אבל בחיים "הגם וגם" מנצח. גם יפות ממנה, עדיין לא עושה אותה מכוערת. בעיני, ואני מדגישה בעיני..יש לה פנים מדהימות. לגבי צבר: אני לא מכירה אותו לפני ועדיין, לומר עליו שהתבגר בטרם עת..זה בולט מאוד נוכח כמות הצעירים שמסביבו. ולגבי תוארים בפסיכולוגיה? ממש אין לי. הסתכלות ישירה על החיים, ולמידה של התנהגות אנושית מחיי היומיום. תודה על המחמאה בכל אופן

בגלל שאני חושבת ששיפרה מכוערת מבפנים

גורם לי לחשוב גם על היופי מבחוץ,סורי אבל אני אישית לא יכולה לנתק את המחשבה הזאת.

אני מאוד מבינה אותך.

ועדיין, אני לא יכולה להתנתק מהמחשבה, כשאני רואה יכולות, יופי, כישרון, ואיך כל אלו לא מתחברים למשהו מגובש ונכון, איך כל הדברים כולם מבוזבזים בלהג.

eli7r

New member
ברור שיופי זה עניין של טעם

וההוכחה לכך זה שיש מחלוקת אצלנו בבית אם בר רפאלי יפה או לא (ואני לא מעוניינת להכנס לויכוח על זה זו סתם דוגמא), ולכן אמרתי שבעיניי, כי על זה כבר נאמר על טעם ועל ריח אל תווכח כי ממילא לא תנצח... ולגבי צבר: שוב אני אומרת שבגיל 28 אתה אמור להיות בוגר (אני בגיל הזה ואני מודה שאני לא כזו ואכן כל הזמן לי תתבגרי כבר) ולדעתי דווקא מול הצעירים שמולו אמורה להתבטא בגרותו כי הן צעירים ממנו אם זה היה מול מבוגרים אז זה היה אחרת. ובבקשה על המחאה בכיף ואגב אני בטוחה שאת לא באה ממקום של יהירות, יש סגנון ויש סגנון והסגנון שלך מלמד מה זה לא יהירות.

babylon4

New member
לגבי צבר

אני חושב שיש פה משהו מעבר לזה. אם אתם זוכרים אז בתחילת התוכנית הוא נזף בערן על הקטע שלו עם קרן ואמר לו שזה יסמן אותו. ולכן צבר משתמש טוב טוב בקלפים ולא רוצה להראות כוח של זוג. וזה משפיע בכלל על ההתנהגות שלו. הוא במשחק מול מצלמה. חושב 10 פעמים לפני כל משפט. ורק בסיפור עם שי הוא הרשה לעצמו קצת לפתוח את הפה.... ולדעתי היה עדיף אם היה ממשיך לשתוק. אני חושב שאם הוא יועמד להדחה פתאום נראה רומן או נשיקה לפחות עם שפרה כי זה יהיה נוח לו כדי להשאירו בבית. ומכיוון שהוא לא היה מועמד להדחה אז הוא העדיף בסוויטה לא לעשות כלום עם שפרה. והמשיך לבשל אותה על אש קטנה

מרמריסה

New member
אם הוא יצטרך להינצל מהדחה, אני ממליצה לו

להתנשק עם עינב
לא נראה לי שהיא תתנגד אלא תופתע ותתמסר
וזה ישמור עליו עד לפעם הבאה (בהנחה שהוא לא יעמוד להדחה מולה ומול יוסי) אם לא יותר. מה שבטוח, הקהל יאהב
את זה. אם הוא יתנשק עם שפרה זה יהיה רע על המסך; גם כי היא עצמה אינה 'מעוררת תיאבון' בלשון המעטה וגם כי זה ייראה קצת כמו גילוי עריות, או כדברי ליאון "אמאל'ה..."

eli7r

New member
עוד דבר לגבי צבר

{שאגב הוא ועינב הם 2 הדמויות (ואני בכוונה משתמשת במילה הזו)האהובות עליי (ואני יודעת שזה מוזר כי הם שייכים לשני מחנות שונים).} בקיצור אם נצא מנקודת הנחה שאכן הוא יתבגר בטרם עת כהגדרתך ונוסיף לכך את שאר הדברים (העצבות והסגירות) אז אין ספק שיש לכך סיבה והאמת למרות שזו חדירה לרשות הפרט הייתי מתה לדעת מה היא.

droriko

New member
וואו! פשוט לקחת לי את המילים מהפה!

בקשר לשיפרה אני מסכים שהבחורה לא טיפשה, וכל מי שיגיד לי שהיא יותר חכמה מעינב וונסה אני לא אתווכח איתו , אבל התיקשורת שלה על הפנים. היא לא עניינית,היא כל הזמן הולכת סחור סחור -כנראה מרוב שהיא מנסה להישמע מתוכחמת מדי והולכת לאיבוד ,היא משרה אווירת ריחוק,זילזול,התנשאות. אין ספק שהיא אינטיליגנטית, אבל עד שהיא תתרגם את האינטיליגנציה הקונטיבית הממפותחת לאינטיליגנציה רגשית מפותחת זה יקח המון המון זמן(כמה שנים) עד אז היא בגדר בלתי נסבלת מבחינתי בקשר לשאר, עם חלק אני מסכים יותר ועם חלק פחות, אבל הפוסט על שיפרה משך את תשומת ליבי הכי הרבה.

אתי אלבכרי אין עלייך,אהבתי אותך בפורום חתונות

ואת רק מוכיחה לי עד כמה את אמיתית וכנה גם פה, אני בדיוק איתך בכל דעה ודעה,תבקרי כאן יותר,יהיה נחמד לראות את דעותייך,אני אישית אוהבת מאוד את יוסי ועינב וקלעת בול בהרגשה של הרבה כאן בפורום

אופס..תודה..

אתם תופסים אותי על חם אהה? נשבית בקסמי הריאליטי.. ועוד מנתחת אותו בלי חשבון... אלוהים ישמור שהדימוי שלי לא ירד בעיניכם

למעלה