זוגות מעורבים בישראל

shlala1

New member
מאיפה לעזאזל אתה יודע מה נכון ומה לא נכון????

אתה מכיר את המשפחה שלי???

shlala1

New member
עכשיו יש לי טיפה זמן ואוכל להתייחס להודעה שלך

אתה אומר שאני סתם מדברת שטויות, ושכן יקבלו אותו (המשפחה) מאיפה אתה יודע מי מדבר שטויות ומי יקבל את מי?? סתם ככה על דעת עצמך אתה קובע שהמשפחה היא הבסדר ואני לא? אם הוא יהודי אז בטוח יקבלו אותו?? מה השטויות האלה?? אני שמחה מאד שככה זה במשפחה שלך וממש קיבוץ גלויות אצלכם במשפחה. מה לעשות שלא כל המשפחות כמו שלך?? נראה כאילו לקחת קשה את מה שכתבתי וישר קמת להגן על המשפחה שלך. אני לא מכירה אותך ולא מכירה את המשפחה שלך. מה שכתבתי זה מקרה פרטי שלי. אני יודעת שיש משפחות שמקבלות באהבה את החתן/כלה/משפחה, סבבה זכית. מהיכן אני יודעת שמדברים עלי מאחורי הגב?? בוא אני אספר לך סיפור קטן מיני רבים. בת דודה שלי יוצאת עם בחור פרנג'י, וכשהיא באה לספר לאמא שלה על הקשר שלהם, האמא אמרה לה "מה את חושבת שאני אחתן אותך עם פרנג'י? " "מה את חושבת שאני אעמוד בחתונה שלך כמו X (הכוונה לאמא שלי).?" לכי תתחתני כמו הבת דודה שלך נראה מי יבוא לחתונה". ועוד ועוד ועוד אז להמציא, אני לא. אמא שלי ואחים שלי אוהבים את בעלי ואת הבנות שלי זה מה שחשוב. אני מבינה שעשיתי טעות בכך שרשמתי את ההודעה שרשמתי. פשוט חשבתי שאקבל קצת חיזוק וירטואלי ושיבינו אותי. אבל באמת אי אפשר כשלא שומעים את הצד השני ואני מבינה זאת. אם ההודעה שלי פוגעת במישהו אני מתנצלת לא זאת הייתה כוונתי. לילה טוב לכווווווווווולם

shlala1

New member
../images/Emo20.gif../images/Emo20.gifזוגות מעורבים בישראל../images/Emo20.gif../images/Emo20.gif

כשאני אומרת מעורבים אני מתכוונת שחור ולבן, (לא דתי חילוני או ערבי יהודי וכדומה). מתי לעזאזל אנשים יתחילו לפתוח את הראש שלהם ואת הלב שלהם?? ולצאת מהתקופה העתיקה שהם נמצאים בה. למה אדם יכול להיות חבר טוב שלך ולשתות איתך קפה,לאכול איתך צהריים, אבל שיצא עם הבת או הבן שלך זה פשוט לא ייתכן, ולא יהייה מצב כזה. האם נתקלתם במקרים כאלה?? כלומר מצב שאדם יכול להיות אחלה דו פרצופי שבעולם? כי לי זה כן קרה. אני אתיופית(שחורה) ובעלי אמריקאי(לבן) ובמשפחה שלי (לא הקרובה ברוך ה' אלא המשפחה הרחוקה שלי) יש אנשים כאלה גיזענים שזה ממש מפחיד. ליידי אף אחד לא יעיז להגיד משהו על לבנים או הערות גזעניות על כל אדם בכלל, כי הם יודעים שאני אוכל אותם בלי מלח. אבל, אני יודעת שמאחורי הגב שלי כולם מדברים ובטח מקללים את אמא שלי ש"הרשתה" לי להתחתן עם בעלי (ועוד דבר לחתונה שלנו הרבה אנשים לא באו בגלל שמבחינתם לבן ושחור זה NO NO אחד גדול-מזל גדול שלא יצאתי בהפסד מהם ). אוףףףףףףףף זה ממש מבאס אותי שאנשים מתנהגים בכזאת בורות ושונאים את השונה.

אתיופית

New member
היי לך, התופעה הזו מכורת לי...

אני למשל לא עברתי את זה אישית, אבל שמעתי מקרים כאלה ואחרים. את התחתנת עם אמריקאי, מה אומרים על זה המשפחה שלו? אני מבינה שרק המשפחה שלך מגלים התנגדות... טוב נו, זה משהו שאפשר להבין... העדה שלנו הם עדה סגורה די, אז הם מעדיפים שהילדים שלהם יתחתנו עם אותה עדה ולא מחוצה לזה...זה משהו שהם לא למדו ולמרות העצב אפשר להבין מאיפה זה בא להם... אני למשל יש לי חבר שהוא לא בן העדה שלי, ההורים שלי מבסוטים ממנו, הם מעודדים חתונה איתו, הם אומנם היו רוצים שאני אתחתן עם בן העדה שלי בשביל למצוא מכנה משותף, אבל בסדוף הם אומרים לי: "מה שטוב לך תעשי"! והם צודקים... את זה אמא שלי אומרת, וזה נכון. לגבי הצד של החבר, זה ממש לא משנה להם... ואת פשוט אל תתייחסי, חבל סתם לחפור. מי שאמור לחיות איתו זו את ולא הם...אז תחיו את חייהם בנחת... בהצלחה

shlala1

New member
המשפחה שלו מתים עלי ועל הנכדות שלהם

כשאת אומרת "זה משהו שהם לא למדו ולמרות העצב אפשר להבין מאיפה זה בא להם" למה את מתכוונת?? מאיפה זה בא להם?? פרמיטיביות? או סתם זה שהם פוחדים להתערבב? הרי אנחנו באנו למדינה של לבנים אז מין הסתם לבן ושחור יהיו יחד. מה הקטע שלהם? ועם כל הצער במה שאני רושמת אני אגיד לך משהו כל אתיופי שחושב שלא צריך להתערבב עם לבנים. היה עדיף שישאר באתיופיה (בטח יקומו כאלה שלא יסכימו עם דבריי אבל זאת דעתי). שם הסיכוי להתחתן עם לבן קטן פי מיליון מאשר במדינת ישראל. ובקשר למה שרשמת על שהמשפחה רוצה למצוא מכנה משותף עם החתן/כלה/משפחתו. אספר לך דבר כזה: בעלי וכל החברים שלי שלא בני עדתינו מתים על אינג'רה ועל טאלה ועל מסיבות החתונה וכל ה"עסק האתיופי" שבא עם זה. אז איזה מכנה משותף נוסף הם רוצים?? לדעת לדבר את שפה?? אם כן אז גם אני חטאתי ולא יודעת את השפה. איזה עוד מכנה משותף הם רוצים??? אני לא באה חלילה לרדת על תגובתיך. אני מודה לך על מאוד ההתיחסות. ואני יודעת שאני זאת שחייה איתו. ואני יודעת שאלה הם חיי. אבל זה בכל זאת מעצבן שהסבתא והסבא שלי לא באים לראות אותי כי בעלי לבן. שהבנות שלי לא מכירות את המשפחה המורחבת שלי בגלל אותם אנשים שחושבים לא טוב על אבא שלהם. זה מה שמעצבן אותי.

אתיופית

New member
תגובה

עצוב באמת שרק צד מגלה נכונות - להתערבב עם חיי המשפחה שלהם... וכן, זה מאוד מצער שהסבא והסבתא שלך עומדים על שלהם "ומענישים" אותך ואת הנכדים כאילו הם אשמים. לדעתי, אין לך מה לעשות עם זה. הם דבוקים ודעתם אז חבל שתתרגזי.. אולי הזמן ישכיח את הבעיה הזו והם לבד יבוא להכיר את הנכדים... ברגע שתתעלמי ממנם ותכניסי להם דאגה על עצם זה שנעלמת להם - הם בעצמם יושיטו יד להיכרות עם הילדים... כמה שהם קשים, אני בטוחה שהזמן ירכך את הלב שלהם. כל זה בא להם בגלל שהם עדיין נמצאים בתקופת הענתיקה... הם פרמטיביים, אז אין לך מה לעשות הרבה... תני להם להתבשל, אולי מכרים או בני משפחה אחרים ליברליים יעזרו בפיתרון הסיכסוך. לגבי המכנה המשותף, הכוונה הייתה לגבי המסורת, השפה ועוד דברים... מקווה שהכל יסתדר לך ושוב, תני לזמן לעשות את שלו...

shlala1

New member
נינים לא נכדים. ושוב תודה לך../images/Emo140.gif

יום טוב לך

אפליה עדתית

ראית את הסרט של אורי זוהר. כל עולה שעולה לארץ מעדה מסוימת מגיב כך כנראה שצריך לעבור דור ואז זה משתנה. כך זה היה עם הספרדים והאשכנזים אפילו בתוך העדות האשכנזיות , כך שאין להיתרגש מזה זה לא יקרה לילדים שלך אם זה מנחם ,

SupermanZW

Well-known member
אבל הסבא והסבתא שלה לא ליבראלים וזו הבעיה

מזלה שלפחות ההורים שלה מקבלים את בן זוגה.

faridi

New member
לפני 3 שנים נכחתי בחתונה

שהחתן היה מרוסיה והכלה מאתיופיה. מספיק לך? אני ספרדי לבן שישמח אם תהיה לו אשה ממוצא אתיופי ובלבד שתהיה דתיה.

SupermanZW

Well-known member
יש המפלים על רקע גזע, יש המפלים על רקע עדה,

יש המפלים על רקע צבע ויש המפלים כמוך על רקע דתי, אין הבדל ביניכם.

רצונו באישה דתיה לא נחשב לאפלייה

דת זו בסה"כ אמונה. ואם הוא הולך להקים משפחה ולחיות עם אותה האישה, אז הרבה יותר קל לו כששניהם מאמינים ועם אותו אורח חיים.

faridi

New member
אתה משווה אורח חיים אישי למוצא?

נכון שיוצאי אתיופיה יותר קרובים לדת מאשר יהודים מרוסיה. אך זה לא אומר שאני מפלה. אני אכבד אותם כבני אדם, אך לא כלם יכולים להתאים לי בתור משפחה. לאותה אתיופית התאים אותו רוסי וזה עניין שלה. כנראה שהיא בחרה בחיים אחרים מהוריה.

לא צריך לשים על זה...

מה שמך, מה המצב? אני שחר, אני חונך בשירות לאומי במרכז קליטה(של משפחות אתיופיות),פה ,במרכז קליטה(בין העולים) יש גזענות כלפי מי שיותר כהה(בָריָה, שמעת את המילה?) התופעה הזאת היא בכל העולם, גם במזרח הרחוק, זה באמת מטורף, ואני עדין לא קולט איך העולים גזענים אחד כלפי השני... בבית שלי אני והאחים שלי תמיד שואלים את אמא שלי :מה אם נביא שחורה הביתה? היא אומרת: לא, לא! אבל תכל'ס כששואלים אותה למה אין לה באמת תשובה ולא באמת אכפת לה,והיא לא גזענית כלפי העדה האתיופית(האתיופית...). זה משהו שתבועה באדם ועוד 100 שנה אולי זה הסתיים... באמת, אל תספרי אף אחד, המשפחה שלך לא אשמה לא אשמה שחינכו אותם ככה..אל תכעסי אליהם..

shlala1

New member
שוב שלום שחר

ממש מצחיק הקטע עם הגזענות בינם לבין עצמם. מה זה משנה אם אתה שחור או שחור יותר? עזוב אני לא אכנס לזה עכשיו אני רק יכולה להגיד להם דבר אחד "מה ששנוא עליך על תעשה לחברך" זה המסר היחיד שהם צריכים ללמוד. אתם שונאים את זה שלבן גזען כלפיכם בגלל הצבע שלכם ואתם בעצמכים גזענים כלפי שחורים מכם. ממש בושה וחרפה. יצא לך לשאול אותם למה הם קוראם להם ברייה? מעניין אותי לדעת מה הם עונים.

טשומה

New member
את לא יודעת שאת חיה בחברה גזענית ואני מדבר

בכלל מכל העדות שמעתי על אשכנזים שלא מתחתנים עם מזרחיים וכו

dornat

New member
נכון יש גם גזענות בין הלבנים

אשכנזים מזרחים ספרדים... זה נכון שיש הבדלים בתרבויות ובסגנון החיים, והדחיה הזו מהשונה באה לדעתי מתוך פחד. פחד של איבוד שליטה. הערכים האלו והתרבות הזו נולדה כדי להגן על סגנון החיים והנורמות ועכשיו בעידן שלנו הם נראות כל כך לא נחוצות אבל עדיין יש אנשים שדבקים בהם וזה מתוך פחד. אגב אני חייבת להגיד שכל התינוקות האתיופים שראיתי הם כאלה חמודים. יש לכולם לחיים כאלו שמנמנות והם פשוט משגעים

סליחה על ההתפרצות, הגעתי מדף השער

אתה מדבר בהכללות שאינן במקומן. ישנן העדפות של אנשים, במיוחד בני הדורות הקודמים, לראות את בניהם נישאים לדומים להם מבחינת השפה, מנהגים וכו' אבל לקבוע כלל כפי שקבעת, זה לא מדוייק. אני יליד יליד חבל כורדיסטאן שבעיראק, אשתי צברית שהוריה ניצולי שואה מגרמניה, כל בני משפחתה נספתה בשואה, לא שמעתי "ציוץ" אחד מהוריה על נישואיה ל"כורדי", ההיפך הוא הנכון, חמי ז"ל שמח כאשר הכיר את בני משפחתי וטען שכך "קיבל" משפחה שמעולם לא היתה לו. ומי שמכיר, יוצאי גרמניה הם האשכנזים של האשכנזים. הבן שלי נשוי לצעירה שגם הוריה מעדות שונות, יש לי שני נכדים שאני לא מאמין שהם ידעו להגדיר מאיזו עדה הם. לא הגענו ארצה כדי להמשיך להיות אתיופים, פרסים, כורדים, רוסים, מרוקאים וכו' בנו לכאן כדי להיות "ישראלים" אז יקח עוד דור, עוד שני דורות אבל בסוף זה יהיה. עלינו ארצה בשנת 1951, מאז היותי ילד זכור לי שהיו נסיונות להקים מפלגות עדתיות, עוד בתקופת המעברות עברו עסקנים וניסו לשכנע את האנשים להצביע עבור הרשימות האלה, אף רשימה לא עברה את אחוז החסימה ולא נכנסה לכנסת. לדעתי מאותה סיבה, אנשים לא מוכנים להיכנס ל"גיטו פוליטי" ולהיות מזוהים עם מפלגה עדתית סקטוריאלית. היוצא מהכלל זו ש"ס אך הדבק שמחזיק אותה הוא הדבק הדתי ולא העדתי. יש בארץ המון זוגות מעדות שונות, אני לא קורא לזה "זוגות מעורבים" כי בארץ יש לזה קונוטציה של "זוגיות יהודית ערבית" או זוגיות של בן זוג יהודי עם בן זוג שאינו יהודי. לפותחת השרשור, הכי חשוב שתהיו מאושרים יחד, המשפחה המורחבת אינה צריכה לחיות עם בעלך, מי שטוב לו בבקשה, מי שלא טוב לו שלא יבוא לבקר אותכם. החיים שלכם זה הכי חשוב.

4c

New member
מחפש אישה ממוצא אתיופי

שלום לכולם, אני גרוש , בן 49 , אקדמאי , ממוצא אשכנזי ואשמח להכיר בת העדה האתיופית לקשר רציני. אם למישהו יש רעיון יצירתי הוא מוזמן לפנות אליי ישירות. הכרתי את העדה משהותי במילואים בחברת חיילות מהעדה והן פשוט ילדות טובות , אם כי אני חוטא בהכללה ומבלי להשמיץ אחרות ( ממוצא אחר ) אני ממש מחפש אחת שכמובן תתאים מבחינת שאר התכונות, אך מעדיף כאמור אישה / בחורה ממוצא אתיופי.

למעלה