האלבום "4" - סקירה פורומית

HanAn189

New member
Who runs the world? Squirrels!

קרדיט לגלוזל שהמציאה את זה
שיר שגדל עליי בצורה מטורפת! בהתחלה הוא היה כאב ראש, ראיתי שחורות בנוגע לעתידה של ביונסה
כמובן שטעיתי. השיר גדול מהחיים
כמו שאמרתי כבר, המסר מדבר לקהל יעד ענק, אבל הנקודה היא שביונסה באמת מאמינה באג'נדה הנשית שלה ושומעים את זה בשיר (וגם רואים בקליפ ובהופעות). השיר מצד אחד חותר לחנך אותנו הגברים, מצד שני שם עלינו ***, מצד שלישי זורק רמזים לכך שנשים לא יכולות בלי גברים. החזרה של Girls מדבקת בטירוף. והפעם לא ברידג', אלא פזמון מקדים (ארתור יש הגדרה מקצועית?): My persuasion can build a nation Endless power, our love we can devour You'll do anything for me השורות האלה
עושות את השיר! אני מכור לקטע הזה שחוזר סך הכל פעמיים בשיר. הוא גם כתוב יפה
בקיצור, להיט מעולה שמלווה בקליפ מפציץ, צבעוני והמפנט - דפנטלי מדליית זהב.

RTur

New member
דווקא ברידג' זה שם נכון פה

לעומת זאת בקטעים שהזכרת בשירים אחרים לדעתי יותר נכון לקרוא להם c part (בתקווה שאני לא טועה פה). ברידג', כשמו כן הוא, הוא גשר שמחבר בין בית לפזמון והוא יכול לחזור יותר מפעם אחת במהלך שיר. c part הוא שם שניתן לקטע בעל לחן ואופי שונה משאר השיר ושמגיע פעם אחת בשיר. אגב, למה קראו לו c part? כדי שאם אני ארצה לעשות "מפה" של השיר ולרשום את סדר האירועים שקורים בו לפי החלקים ממנו הוא בנוי, אז אני אסמן את הבית בתור a ואת הפזמון בתור b, ולכן קטע שהלחן שלו לא תואם את המבנה של הבית והפזמון יקבל את c.

RTur

New member
../images/Emo46.gif נו באמת.. נלחץ לי לפני הזמן

כשהוא דלף לא נפלתי ממנו בהתחלה. הוא נשמע לי כמו ניסיון לא משהו בכלל ליצור סינגל ליידיז 2/גט מי בודיד 2... אבל לביונסה יש לפעמים מעין קטע כזה (לפחות ככה זה אצלי) שהיא יוצאת עם שירים שבהתחלה נשמעים לא משהו בכלל אבל בכל זאת משאירים לי בתור מאזין איזה מקום שכן רוצה לתת להם שמיעה נוספת.. ואז כשנותנים להם כמה שמיעות נוספות, פתאום הוא מתגלה כשיר מעולה ואדיר. זה קרה לי עם כמה שירים שלה האמת. אז גם איתו זה קרה לי. אחרי כמה פעמים פתאום קלטתי כמה מגניב הוא. מה אני אוהב בו? שאם מאזינים לאינסטרומנטל שלו, אין לו הרמוניה בכלל. פשוט אוסף של צלילים מוזרים של תופים אלקטרוניים. מה גורם לו להפוך לשיר? הקול של ביונסה ב-ל-ב-ד. כמו גט מי בודיד, אבל פה אפילו יותר מגניב. בעוד שגט מי בודיד נשמע לי מעולה רק בגרסת ההופעה כשגם הלהקה נותנת נפח נוסף של הרמוניה, הרי שכאן השיר מחזיק ונשמע פיצוץ גם בלי תוספות של נגנים. הפקה קולית מצויינת. מה עדיין מפריע לי בו? זה פחות עניין של מפריע בשיר עצמו. זה העניין שבתור שיר שיוצא כסינגל ראשון מאלבום אני מצפה ממנו שייתן לי איזושהי הכנה למה אני אמור לצפות מהאלבום החדש. העובדה היא שהשיר הזה לא משקף בשום צורה מה קורה באלבום כולו. זה השיר היחיד באלבום ש"עדכני", בעוד שכל הקטע של האלבום הזה (לפחות בהרגשה שלי) זה ההתרחקות מהרדיפה להיות הכי עדכני, אלא ליצור משהו איכותי וטוב גם מבלי להיכנס לטרנדים שנדבקים לכל שאר אמני המיינסטרים. זה נותן לי תחושה מוזרה כי אחרי שאני כבר מכיר את כל האלבום, דווקא השיר הזה נשמע לי כאילו הוא הפילר של האלבום. לא פילר במובן של שיר מעפן שסתם נכנס, אלא פילר במובן שזה לא שיר שאמור להיות באלבום הזה לפי הוייב הכללי שנמצא בו. אבל לא משנה, השיר הזה הביא את אחת ההופעות האייקוניות ביותר של ביונסה - ההופעה בטקס הבילבורד. אז נסלח לה. נ.ב - לא הבנתי למה באלבום נכללת גרסת הרדיו של השיר ולא הגרסה המלאה שלו שקיימת בסינגל.

RTur

New member
../images/Emo45.gif

רצועות הבונוס באלבום מעולות! הם ממש שירים טובים שבכיף הייתי מכניס אותם לאלבום ולא רק בתור בונוסים. אוהב את השיר הזה. אחלה קצב, אחלה הפקה, אחלה לחן, אחלה ביצוע.. גם הוא אולדסקולי כזה טוב.

HanAn189

New member
כיף טהור!../images/Emo47.gif

כשהשיר תקוע בראש אי אפשר להפסיק אותו!
השיר מרגיש לי לגמרי תיכון בהריון כזה

Jottamme 20

New member
אחד השירים.../images/Emo83.gif

באמת שזה נכנס לפייבוריטים שלי מהאלבום, שיר שכולו פשוט כיף.

RTur

New member
../images/Emo22.gif

מעולה! הבונוס האהוב עליי. ביט מגניב שגם בעל השפעה אולדסקולית כזאת וזה עובד מצויין. הלחן ממש יפה. אני אוהב את הצורה שהיא שרה את הפזמון שהיא כזה עושה קול טיפה צרוד כזה.

HanAn189

New member
סוחף וגדול מהחיים ../images/Emo88.gif

אם לא Love On Top, השיר הזה היה מתייצב במקום הראשון בתקופת "4"
ביונסה פשוט בשיאה, היא הכי דיווה שיש, מה שגרם לי להתאהב בה מההתחלה - היא בלתי מעורערת! מה שמילים וקול יכולים להעביר. אני שומע את השיר ומרגיש כמה ביונסה כוכבת, כמה שנים היא עובדת, מה זה בידור
הלחן כיפי בטירוף, התופים עושים את השיר, ה"אואואואו" (ראיתי פעם חתימה של איזה מעריץ באיזה פורום מחו"ל, שרשם בחתימה שביונסה אלופת ה-"ohohoh", זה התחיל ב-Crazy In Love, המשיך ב-Single Ladies ועכשיו הגיע Schoolin Life
), השיר נוטף אייטיז וזה עושה לי כיף בלב ופשוט יש לי זרמים בגווווף. בהתחלה קצת לא התחברתי לשיר
אני מאמין שצריך ללמוד לפעמים השטיק של חוכמת חיים לא עובד עליי
אבל זה שיר, לא צריך לקחת ללב
אוהב אוהב אוהב.

RTur

New member
../images/Emo178.gif

איזה שיר סקסי וחושני. אוהב את האווירה שלו. אחלה שיר.

HanAn189

New member
מאוד מזכיר את ההפקות של Stargate.

מזכיר לי את Poison מהמהדורה המחודשת של IASF בסאונד
נעים לאוזן, ממסטל, מאוד מאוד ביונסי
אוהב מאוד.

RTur

New member
../images/Emo199.gif

הבונוס החלש ביותר. סתם שיר... מהשירים הקיטשיים האלה עם המסר של האחווה והאמונה בעצמך וכל החרטא הזה. מעטים השירים מהז'אנר שמצליחים לעבוד עלי. אם הוא היה בעברית בטח היינו שולחים אותו לאירוויזיון עם העמדה בנאלית של זמרי ליווי שעומדים בחצי גורן וכולם לבושים בלבן ומנופפים בידיים ומסיימים עם מבט למעלה
הוא לא שיר רע אבל הוא מרגיש לי קצת לא נכון ולא מתאים.

למעלה