שרשור שאלות

ed99

New member
תלחץ על המשולש הקטן של כלי הטקסט

בחלון שיפתח תבחר באפשרות הראשונה

timson1

New member
תמיר

שלום לך במידה ותרצה עזרה כללית לגבי הפוטושופ פתחתי מסנג'ר חינמי בו אני עוזר לגרפיקאיים בבעיות ושאלות לפחות מה שאני יודע...אשמח לעזור גם לך...והכל הינו בהתנדבות.... המסנגר: [email protected] עלי לציין שהרווח בין המילים הוא כפול _ ו.._ מחוברים ולא אחד_.

shemesh mor

New member
../images/Emo9.gifהאמת שלא...

אין לי מספיק ניסיון בתוכנה בשביל להבין מה לעשות. היום הוא היום הראשון שהתחלתי לשחק איתה, אני בעיקר מנסה ללמוד מסירטונים של youtube. ( אבל לא היה שם פיתרון לזה ) למרות שכיביתי אותה והדלקתי אותה פעמיים וזה עבר.

-me-

New member
הסבר נוסף -

להשקיף ולאטום - התכוונתי למשחק עם האופסיטי, אבל של כמה שכבות יחד. אני עובדת עם שכבות שקופות בציפורן, אבל בסוף אני רוצה שהן יהיו אטומות לגמרי, אבל חייבת לעבוד איתן שקופות בהתחלה כדי לראות מה אני עושה. עם כלי הציפורן לתמונה אחת שאני עובדת עליה נוצרות לי 200 שכבות - יש דרך להפוך את כולן בבת אחת משקופות לאטומות, או שאני חייבת לעבור אחת אחת? ניסיתי לנעול אותן אחת לשניה, אבל זה עדיין לא שינה את זה בבת אחת.

Darkscape

New member
אפשר שקיפות "משוטחת"

אני אסביר - כשאת קובעת שקיפות 50% לשכבה אחת ולשכבה מעליה שקיפות גם של 50% אז את רואה את שכבה אחת דרך השניה, כלומר תהיה שקיפות של 75% באזור בו שתי השכבות חופפות. מכיוון שאי אפשר לשנות שקיפות בבת אחת לבחירה מרובה של שכבות ניתן להכניס את כל השכבות ל-group (תיקיה) ולשנות את השקיפות של ה-group. התוצאה היא שלא תבחיני בסכום שקיפויות של שכבות חופפות אלא זה זה יראה כאילו כל השכבות שוטחו לשכבה אחת והשקיפות של השכבה המשוטחת היא השקיפות שבחרת עבור ה-group. זה בעצם טוב מאוד עבור מה שאת מתכוונת לעשות כי סכום שקיפויות יכול להתחבר לערך שהוא די אטום וקשה לראות מבעדו.

-me-

New member
זה מעולה, תודה! ../images/Emo13.gif ומצאתי עוד שיטה -

לשנות את השקיפות שבה אני רוצה לשכבה אחת, לעשות copy layer style לבחור את כל השכבות יחד, ואז לעשות paste layer style זו שיטה פחות אופטימלית, כי עדיין יהיו בכל מקרה שכבות שאני רוצה שקופות (כמו הצללה), ואז אני לא בטוחה שהסיזיפיות של לבחור את השכבות (אלא אם הן צמודות) יותר פשוטה מאשר לעבור אחת אחת, אבל זו גם דרך

300 dpi זה טוב להדפסה + דעתי

עשית הדפסת ניסיון בבית ? לראות האם רואים מספיק טוב את האדום/בורדו על המעין צבע חום לא יודעת אם זה בכוונה אבל למעלה איפה שמסתיימת הטבלה נראה כאילו יש רווח , יש פס לבן האם בכוונה המלבן השחור עם הנקודות ממשיך אחרי הלוח עם השורות ?

תודה, תשובות

ה"מלבן השחור המנוקד" זה סרט סאטן וכן הוא בכוונה ממשיך, אבל אם זה לא ברור אולי עדיף לקצר אותו. הרווח יתוקן. תעשה הדפסת ניסיון - ברור

Darkscape

New member
התמונה תצא בגודל 10.68x5.77 ס"מ

אם הגודל הזה הוא טוב אז הרזולוציה טובה.

ed99

New member
3 הערות

1. אם את רוצה בגודל A4 אז תגדירי בפתיחת הקובץ את הגודל שאת רוצה. זו לא צריכה להיות בעייה לתקן: תפתחי קובץ חדש בגודל הרצוי ותמשכי את השכבות מהקובץ הישן לקובץ החדש. 2. יש בעייה עם הגריד.בין ה- 3 ל- 4 ומטה הקוים האופקיים יוצאים מהדף. 3. סרט הסאטן (שחור עם נקודות) צריך להיות מעל לגריד, נראה לי שזה מתחתיו. ובקשר למה שמחכה לתקווה אמרה אז ממליצה לך למחוק את החלק העליון של הסרט כדי שיראה כאילו הסרט עוטף את הטבלה בלבד. כרגע זה נראה שהסרט מונח מעל לטבלה ונכנס למתחת למסגרת - קצת מסובך!....

timson1

New member
דד

שלום לך במידה ותרצה עזרה כללית לגבי הפוטושופ פתחתי מסנג'ר חינמי בו אני עוזר לגרפיקאיים בבעיות ושאלות לפחות מה שאני יודע...אשמח לעזור גם לך...והכל הינו בהתנדבות.... המסנגר: [email protected] עלי לציין שהרווח בין המילים הוא כפול _ ו.._ מחוברים ולא אחד_.

תודה, אבל לא ניתן לכתוב בפ"ש שאיננו ME טקסט

עברי בן מספר שורות באותה השכבה מפני שלחיצה על Enter פותחת שורה חדשה מעל הקודמת במקום מתחתיה. לפיכך נאלצתי להקדיש שכבה לכל שורת טקסט. שבת שלום, יהודה

Darkscape

New member
אפשר

נסה להפעיל את שורת הטקסט, ללחוץ על מקש end כדי לעבור לסופה ואז ללחוץ על Enter. אם השורה החדשה לא יורדת מתחת לשורה הקיימת אז משהו לא תקין (ואז אולי אפשר לנסות אותו דבר עם home ו-enter). בכל אופן, ריווח אוטומטי באופן כללי ניתן בקלות לבצע אם אתה בוחר את כל השכבות שלך (אפשרי מגירסה CS2, בגירסאות ישנות יותר ניתן לקשור בין השכבות עם איקון השרשרת) ואז עם ה-move tool יש לך בסרגל האפשרויות העליון מספר אופציות ליישור השכבות באופן יחסי זו לזו וגם ריווח אנכי (distribute vertical center). כל מה שצריך לעשות זה להגדיל או להקטין את הרווח בין השורה הראשונה לאחרונה ואז לרווח אוטומטית את כל השכבות ביחד עד שמגיעים ל-Line spacing הרצוי.

-me-

New member
הנה -

הנה מה שאני רוצה לעשות. זו תמונה שלא נעשתה בפוטושופ לדעתי, וזה לא חייב להיות כ"כ מפורט כמו כאן (אפשר לוותר על הדברים שבנישות, למשל והריצפה לא צריכה להראות חומר אלא רק שהיא ריצפה
): http://www.3d-raumplan.com/israel/SAMPLES/New/salon.jpg יהיה לי צילום שאני אעבוד עליו - ככה שיהיו לי את הקווים הבסיסיים... מצאתי טוטריאל אחד שמתאים לי בול - תמונה שהופכים אותה להדמיה כזאת. אני לא מוצאת את זה עכשיו, אבל ממשיכה לחפש ואם אמצא אעלה לפה (ובכל מקרה אני צריכה עוד כמה). תודה

למעלה