שרשור שאלות

Darkscape

New member
זה נראה כמו הדמיה בתוכנת 3D

עם רנדר די גרוע, ללא anti-alias וצל ללא פילטרים.

-me-

New member
אני יודעת שזה בתוכנת תלת מימד, אני מחפשת

הסבר לאיך להפוך תמונה רגילה (של מודל) למשהו כזה בעזרת הפוטושופ... זה לא חייב להיות עם רנדר בכלל. לא איכפת לי שלא יראו ממש חומרים...

Darkscape

New member
טוב

מדריך מפורט אני לא מכיר. אני מניח שאני הייתי פשוט מצייר בשכבות מעל המודל ויוצר הצללות (עם גרדיאנטים וכלים אחרים). ניתן גם למצוא תמונות של עצים, עציצים, מכוניות, וכל מה שנקרא "props" ולהוסיף לתמונה, עם תיקוני צבע והצללות. מה שמשחק תפקיד חשוב בעבודה כזאת זה בעיקר נסיון עבודה בפוטושופ והבנה של מושגים כמו תאורה, תיאורית צבע ופרספקטיבה וכנראה שבגלל זה לא נמצא מדריך אחד טוב.

Darkscape

New member
אוקיי, הסבר

מדובר בתכונה (לא באג) שהוכנסה החל מגירסה CS4 ובה לראשונה המעבד של כרטיס המסך שלך (GPU) מטפל בתצוגה של פוטושופ באמצעות OpenGL. לדוגמה, ניתן לסובב את הקנבס של פוטושופ, נסה להחזיק מקש R לחוץ וללחוץ עם העכבר על הקנבס ויופיע לך המצפן שמחווה את הסיבוב. לעניינך, מדובר בתוסף חדש ל-zoom בפוטושופ שנקרא Pixel Grid וכברירת מחדל הוא מופעל. כדי לבטל אותו כנס אל View > Show והסר את הסימון מ-Pixel Grid. מדוע, איך וכיצד פתאום הופיע המלעון? אם אני צריך לנחש אז כנראה שבמערכת שלך עודכן לאחרונה הדרייבר של כרטיס המסך. גם מעבדי nVidia חזקים מאוד עם דרייבר מגירסה מסויימת עשויים להראות לפוטושופ כבלתי מתאימים עבור OpenGL drawing ובמקרה כזה לא תתקל בגריד הזה (הוא מופיע אגב רק עבור הגדלה שמעל 500%), יתכן שמרגע שהדרייבר עודכן פוטושופ אוטומטית מצא לנכון להפעיל OpenGL drawing ופתאום אתה מבחין בגריד החדש. שים לב שה-zoom פועל באופן אנימטורי וכלי היד מזיז את הקנבס כאילו החלקת אותו על פני משטח חלק, בנוסף (ובניגוד לצעצועים האלה שהזכרתי זה באמת פיצ'ר חשוב) יש סוף סוף anti-alias מלא עבור כל יחס הגדלה. אם אתה זוכר בכל הגירסאות הקודמות של פוטושופ קיבלת תמונה חלקה עבור zoom של 25% או 50% אבל היית מבחין בחיספוס עבור 66%, 33% או כל zoom שאינו 2 בחזקת מספר שלם. כיום אתה יכול לעמוד על מספר מזעזע כמו 47.3% וה-GPU שלך יתן לך תמונה חלקה ויפה, לטעמי זה הפלוס הגדול של גירסה CS4. מציע לך לבדוק כמה דברים לעומק. נסה לבחור את המכחול ולהגדיל מאוד מאוד את המברשת, בדוק אם המעגל של סמן המכחול לא נחתך לך. זה באג שקורה בגירסאות ישנות של דרייברים של nVidia (ואולי גם ATI, לא יצא לי לבדוק). בנוסף, אם יש לך לוח של Wacom, יתכן שה-shape dynamic של המברשת יהיה דפוק, יצא דרייבר חדש יותר ל-Wacom שתיקן את הבעיה הזאת אבל הכניס בעיה חמורה אחרת שגורמת לתוכנות אחרות להסגר אם אתה משתמש בהן עם העט של הלוח כשפוטושופ פועלת ברקע. את הבעיה האחרונה הזאת סידרו גם כן (בגירסה 6.14-3 של הדרייבר שיש לי הבעיה לא קיימת).

Guid

New member
וואו.

קודם כל- תודה על ההסבר המפורט! לא ציפיתי לאחד כזה...
לא הבנתי מאיפה באמת הגיעו כל השינויים החדשים האלה (תזוזה חלקה של הקנבס והפיקסל-גריד), ובאמת הסברת לי מה קורה פה. עכשיו, אני לא ממש בטוח, אבל נראה לי שזה התחיל מאז ששידרגתי לווינדוס 7, אבל יש מצב שגם הדרייבר של הכרטיס מסך התעדכן. (שזה אגב כרטיס מסך פשוט של intel, כי אני משתמש במחשב נייד, לבנתיים). את הקטע של הanti aliasing לא בחנתי לפני כן, אבל תודה על ההארה! זה אשכרה שיפור משמעותי באיכות החיים! ממש חרפן אותי הזוויתיות שהתמונה קיבלה בזום 66%... אז ביטלתי את האופציה Pixel Grid וזה באמת עבד (כצפוי), אז תודה גם על זה~ :) לגבי המברשת, אני באמת צריך לשחק עם זה כשיהיה לי יותר זמן... ולצערי, עדיין אין לי Wacom, אבל עכשיו כשאני כבר סטודנט רשמי לעיצוב גרפי אני מתחיל לגשש בכיוון של אחד... תודה ענקית!!

ed99

New member
הקדמתני חחח...

לקח לי 4 דקות לכתוב 3 שורות????????

ed99

New member
אופס טעות לקח לי 13 שעות... לא ראיתי את התגוב

תגובה שלך..

ed99

New member
תשתמשי בכלי הבחירה העגול (M)

תיצרי את העיגול, תהפכי את הבחירה ותחתכי. אם זו שכבת בסיס אל תשכחי לשחרר אותה.

phoenixTheGod

New member
לראשונה

פשוט גארדיינט מכחול לצהוב. נקודות אור יש בפילטרים - >render -> שם כבר תמצא. אם תסתכל כשהתמונה מוקטנה פשוט יש 2 נקודות אור שמתמזגות. הנקודת אור התחתונה חלשה יותר ביחס לעליונה.

נראה לי שאת לא ממש בכיוון

לקחתי תמונה. הוספתי לה שכבה עם גארדיינט. התחלתי לשחק עם Opacity זה ממש לא דומה ! חוץ מזה המעבר משמאל לימין לא אמור להיות חלק. כל מלבן יש לו את הגוון שלו. לגבי נקודות אור כנ"ל - לא מצאתי משהו ב Render שדומה. אמנם יש שם נושא של תאורה אבל זה ממש לא דומה. למישהו רעיונות נוספים?

ed99

New member
נראה לי שהייתי עושה את זה בעזרת

פוטו פילטר שבחלון השכבות (כמסיכה): מחלקת את התמונה למספר חלקים ועל כל חלק הייתי מפעילה את הפוטו פילטר בנפרד. לגבי הצבעים של הפילטר אז הייתי בונה פלטת צבעים מתאימה ומשתמשת בזה. האפקט שנראה כבהיר במרכז וכהה בשוליים נובע מנקודת האור, לגבי נקודת האור קודמתי הציעה להשתמש בפילטר ולדעתי זה נכון. הערת שוליים: בשנות ה- 80 לפני שמישהו בכלל חלם על הפוטושופ היה לי פוסטר כזה שצולם בצפון הרחוק ביום הכי ארוך של השנה. המצלמה עמדה על חצובה וצילמה את מהלך השמש בכל שעה כך שהתקבל מסלול השמש באותו יום ארוך.

Darkscape

New member
מהי הגירסה?

האם זהו דיסק של פוטושופ בלבד או של חבילת CS כלשהי (design, master collection וכד')? איזה שגיאה מתקבלת בהתקנה?

NYgirl88

New member
cs3

יש שם אילוסטרייטור פוטושופ אינדיזיין ועוד.. בהתקנה הוא מתקין כאילו חצי ואת כל מה התוכנות כמו האלה שכתבתי הוא לא מתקין.. צירפתי תמונה של השגיאה..

Darkscape

New member
את מתכוונת Design Premium CS3

את השגיאה האמיתית את צריכה לבדוק ב-Event Viewer. ב-Windows 7 את אמורה להגיע לזה דרך ה-Control Panel זה נמצא ב-Administrative Tools (בקטגורית System and Maintenance). ב-Event Viewer את תמצאי את זה תחת Windows Logs ב-Application. חפשי את כל ה-Errors בתאריך ובשעה שבה התקנת את CS לכל Error יהיה פירוט בלשונית General.

NYgirl88

New member
תודה! אצלי הווינדוס 7 הוא בעברית

אם אפשר הסבר בעברית?!

למעלה