בוקר טוב-פורסמה רשימת האסירים

noaxxx

New member
בוקר אור ../images/Emo42.gif..

הרשימה הזו...אין לי מילים, פשוט מתסכל!
כעת נותר להמתין, לפי המומחים, כ-8 חודשים לערך, כדי לראות איזה ארועים יצטרפו לרשימה הבאה- פיגועי התאבדות בישראל מאז 1993. (ואלה הם רק פיגועי ההתאבדות, כמובן שיש עוד הרבה ארועים שלא נכנסו לרשימה הזו). מאוד מקווה שמקבלי ההחלטות עשו כל מה שניתן כדי לעכב את בערתו של הפתיל הזה שניצת עכשיו (ע"ע מי מהאסירים חוזר הביתה, מי מגורש.. וכו').

זו כנראה העסקה כי פחות גרועה שאפשר

היה לעשות בנקודת הזמן הזו, עם דעת קהל כפי שהיא היום. רשימה קשה, כואבת ומתסכלת, אין מילים.

אגב, המלצה למי שיכול לצפות בערוץ הראשון עכשיו

משודרת התוכנית 'חיילים יקרים' על עסקת ג'יבריל, מרתק לראות את נרקמה אותה עסקה ומי היה מעורב בה. בשורה תחתונה, אין חדש תחת השמש........

הדילמה איומה עדיף חייל מת במקום

שבוי? גלעד שליט יכל חלילה לחזור בארון אם חבריו היו יורים על הרכב. איזה פקודה אידיוטית ולא אנושית!

KEEK

Member
הבוקר קיבלתי הודעה במייל

תוכן ההודעה היה לצאת כנגד עסקת שליט. הסברים מפורטים על חלק מהאסירים שמשתחררים ומה הם עשו.. החלק הדוחה ביותר היה קישור עם תמונות לא מצונזרות של המילואימניקים אחרי הלינץ' ברמאללה פעם ראשונה שראיתי את התמונות האלו... תמונות מזעזעות שמעתי וקראתי על מה שנעשה להם אבל לראות אותם אחרי הלינץ ומה נשאר מהם.. זה כבר יותר מידי. טעיתי שראיתי את התמונות האלה, זה לא יצא לי מהראש עוד הרבה זמן.. ממש מצטער שהסקרנות גברה עלי.. ואחרי שראיתי את התמונות, כבר אין לי שום ספק - העסקה הזאת לא היתה צריכה להתבצע. לא עושים עסקאות עם טרוריסטים. לחשוב שהאנשים שלקחו חלק פעיל בלינץ' הזה חוזרים הביתה זה מזעזע, וזה לא הוגן.

noaxxx

New member
אני מכירה את התמונות שאתה מספר עליהם...

הלינצ' הזה היה זוועה!!! אבל יש גם את הפיגוע בסבארו, ומישהו מהפיגוע במלון פארק, והפיגועים בחיפה, בירושלים, קו 405, נחשון וקסמן...... זה לא נגמר... ואני שואלת, אם הולכים לפי הלוגיקה של כמות ע"ח איכות, אם כבר נותנים 1000 מחבלים שזו כמות גדולה לכל הדיעות, אז למה התפשרנו על האיכות? אז נשארים כמה כבדים בכלא, באמת תודה רבה, אבל תראה מי משתחרר...
אני מוצאת את עצמי מאוד שמחה שגלעד חוזר, אבל הקרקס סביב חזרתו ממש לא במקום. קצת איפוק וע"י כך כיבוד המשפחות השכולות לא היה מזיק. וכמובן ש.. היי מלווה ב
. מקווה שהחג עדיין חג שמח

KEEK

Member
הלב עם המשפחות השכולות

ימים לא קלים בכלל..
ואין שום לוגיקה בעסקה הזאת.. זאת עסקה גרועה וחסרת רחמים.

עיסקאות שיחרור משבי עושים עם אויב

גם אם הוא מרושע! גם אני לא יכולה להוציא מראשי את תמונות הרוצח בלינץ. אך מה לעשות אלו אויבנו לצערינו.

העסקאות האלו אף פעם לא הוגנות.....

במלחמת יום כיפור חיילים שלנו נאזקו ונורו למוות....ולמרות זאת נעשו עסקאות דומות, זה לא המדד.. מדובר הרי בחיות . בסופו של דבר חייבים לעשות את העסקאות עם טרוריסטים, כי הם אלו שחוטפים את החיילים.....אין לנו כל כך ברירה. להזכירך, גם ערפאת (חתן פרס נובל לשלום ...............) היה ראש ארגון טרור שרצח בנו.

KEEK

Member
צליל, זה בדיוק העניין -

אני לא חושב שאנחנו חייבים. אני מצפה מראש הממשלה בהחלטות האלה שלא יפעל לפי הרגש, אלא לפי הרציונל. וכל בנאדם שחושב מהראש ולא מהלב מבין כמה ההחלטה הזאת מסוכנת. אנחנו צריכים להעביר מסר לחמאס ושאר הארגונים שאנחנו לא פתוחים למו"מ איתם בשום אופן. עכשיו שום דבר לא יעצור אותם בדרך לחטיפות נוספות העסקה הזאת רק פתחה להם את התיאבון והמנוולים שמשתחררים.. הם יחזרו לשלהם.. ישובו לכל פעולות הטרור.. כבר שבוע שאני רואה את כל הפסטיבל התקשורתי שיש סביב גלעד, ואני רק חושב על המשפחות השכולות.. אני מרגיש מנותק מהקונצנזוס לא יודע מה איתכם, אצלי ממש אין הרגשת חגיגה, ובטח לא הרגשת ניצחון. מבחינתי זה יום חג למשפחת שליט (הלוואי שיחזור בריא נפשית ופיזית, ויצליח להשתקם במהירות), אבל יום עצוב למדינה...

noaxxx

New member
../images/Emo45.gif אני מסכימה ומרגישה כמוך

לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב.

adiyon2

New member
קשה לי להסכים איתך

תמיד ובכל מצב יהיו מחבלים שינסו לחבל בנו, גם אם נעשה שלום. את הפיגועים הבאים שיקרו לא נוכל למנוע גם אם נחזיק את הטרוריסטים שישתחררו עוד מאה שנה בכלא. מדינת ישראל לא מחזיקה חיילים שמתנדבים, אלא מחייבת כל אזרח בהגיעו לגיל לשרת בצבא. מתוקף כך, חובתה של המדינה לשחררו. שיחרורו לצערי, ואני אומרת את זה בכאב רב, לא יחזיר את המתים לחיים, אבל יחזיר לנו את האמון בצבא ובמערכת המדינית בה אנו חיים. אי אפשר על סמך מחשבה על עוד כמה יהרגו בעתיד, לא לשחרר חייל חי אחד (כן, רק אחד). אנו צריכים ללמוד לקדש את החיים ולהניח למתים למות בכבוד. כמובן שאין אני מזלזלת ברגשותיהן של אלה שיקיריהן נרצחו בידי מתועבים, וכמובן שמקומם של מחבלים מאצחים בכלא, אך לצערי לא על גבו של חייל צה"ל שמחר יכול להיות גם הבן שלי.

noaxxx

New member
הטיעון שגם ככה יש מחבלים שירצחו לא הגיוני!

אני לא מבינה את כל אלה שמשתמשים בטיעון הזה, שבכל מקרה יש מחבלים שיקומו עלינו, לא משנה עוד 1000 פחות 1000. אז אולי כדאי שהמדינה בכלל תבטל את גופי המודיעין ואת כל מי שעוסק ברדיפתם, שפיטתם ומאסרם של הפושעים האלו.. הרי גם ככה זה לא משנה עוד 1000 או פחות 1000, תמיד יהיו עוד. הטיעון הזה מרגיז ומבטל את כל המשמעות של מערכת הבטחון. נראה לך הגיוני לטעון דבר כזה?

ההגיון שלי מסכים לכך שחייבים לשחרר

שבוי שגויס על ידי המדינה, עכשיו בראיון בערוץ 2 רואיין פלסטיני שאמר שהאסירים ששוחררו לא יחזרו לפגע. אני לא יודעת אם הוא צודק. אך גם בלעדיהם היו מפגעים . זה עדין לא השיקול בעיני אם יפגעו. החשוב הוא לראות שיש על מי לסמוך מבחינת חיילינו .

noaxxx

New member
את מקשיבה לעצמך כשאת כותבת?

את הגבת להודעה שלי שבה אמרתי שהטיעון הזה, שבכל מקרה יהיו מחבלים ולא משנה כמה אנחנו משחררים--- לא תופס. אז זה הטיעון שאת מביאה לי? ואת באמת מסתמכת על דבריו של איזה פלסטינאי שאמר שהמשוחררים לא יחזרו לעסוק בטרור? זה פשוט טמטום, או שאת ממש תמימה ולא מבינה מה נעשה סביבך. הייתי ממליצה לך בעניין הזה לבדוק את הסטטיסטיקה! מקווה בשבילך שלא יהיה לך קשר לקורבנות הטרור העתידיים, כי מה תגידי אז? בטח עדיין תטעני שזה לא שיקול. אגב, גם כשהוא שבוי, הוא עדיין חייל, וחיילים מגוייסים כדי להגן על המדינה, אז גם להישאר בשבי (לפחות עד שתהיה עסקה פחות גרועה), זה סוג של שמירה על בטחון המדינה לאור המחיר שנאלצנו לשלם. זו לא חכמה לומר, נשחרר אותו בכל מחיר, ולא מעניין אותי שום דבר מעבר לזה, איפה האחריות?! מרגש לראות אותו חוזר, אין ספק, אבל יש עוד כמה עניינים שכרוכים בשחרורו ואת מעדיפה לטמון את ראשך בחול.

גייל 7

New member
"אז להישאר בשבי (לפחות עד שתהיה

עסקה פחות גרועה) (או שלא ...) זה סוג של שמירה על בטחון המדינה" ............ אני קוראת ולא מאמינה .... פשוט לא מאמינה . ובקשה לי אלייך - אם אהיה אני חלילה הקורבן הבא - אל תהיי את זו שתספיד אותי, ועל תצטערי על המחיר ששילמתי בעד שחרורו של גלעד היקר, המקסים השביר, שיצא להגן על כולנו וכמעט הופקר בשטח ...

noaxxx

New member
גייל,

לא כתבת לי שום דבר ענייני שאני יכולה להתייחס אליו ברצינות, צר לי. ועם כל הכבוד, אל תחליטי בשבילי על מה להצטער. אני מזהה שאת מוצפת כולך ברגש, ננסה לדבר בהזדמנות אחרת, כשהכל ישקע קצת.

גייל 7

New member
לא בטוח

שיש על מה לדבר ... השבר ביננו כל כך מהותי ועמוק ושורשי שאיני מוצאת טעם להשתעשע בענייני דיומא, לדון על דה והא, ברובד הכי שטחי שאפשר, (הדור הבא ושטויות כאלה ), כשדברייך בעניין כל כך קריטי מקוממים אותי ברמות גבוהות .. אין טעם לנסות בהזדמנות אחרת.

למעלה