בוקר טוב-פורסמה רשימת האסירים

poseidon111

Active member
זו הבעיה.אין שום ביטחון שאת תהיי הקורבן הבא.

את גיבורה גדולה בלהצהיר הצהרות שכאלה(זו כבר פעם שנייה לפחות),כשאת יודעת שמבחינה סטטיסטית זה שואף לאפס. יש פתגם שאומר שאחרי המלחמה כולם גיבורים.במקרה שלך זה לפני המלחמה. הרי ברור לי שאם חס וחלילה יהיה פיגוע המוני,שקשור לאחד המשוחררים,את לא תאמרי "היה שווה".

puma141

New member
גייל דבר נוסף על הכתוב למטה-כל

הכבוד על איך שאת מגנה על דעותייך, על המלחמה שלך בצדקת דברייך כשאת בטוחה:) יפה לך! יש פה אנשים, ולא אזכיר את שמה, שהם אנשים קשים ומקובעים! אל תתוכחי איתם, כי זה רק לשם הויכוח. זה לא ויכוח ענייני. זה בא ממקום אחר.

adiyon2

New member
כולנו מסכימים שהמחיר ששילמנו הוא יקר מאוד

וכולנו יודעים שהפיגוע הבא יקרה. אני רק חושבת שכל זה היה מתקיים גם ללא העסקה הנ"ל

puma141

New member
פוסי,אתה הגיבור-שלא מוכן לעיסקה כי זה לא נוגע

בך אישית!כי אתה יודע שגם מבחינתך הסבירות שואפת לאפס! ההבדל הגדול בינך ובין גייל, הוא שגייל נלחמת על הטוב. אתה נלחם על הצד הרע ב"גבורה" כי זה לא נוגע אליך!

עדין אני עומדת על מה שכתבתי אך

כנראה יש לך בעיה בהבנת הניקרא. בפרוש כתבתי שיש לי ספק בדברי המרואיין לגבי פיגועים חוזרים לידיעתך. ואני עדין חושבת שעדיף לשחרר מיד חייל חי מאשר לחכות לעיסקה טובה יותר עד שחלילה יחלה וימות בכלא. באשר לאפשרות פיגוע חלילה במקורבי , רק ראש מעוות כשלך יכול לעלות בדעתו. ולשאלתך,חס וחלילה ! ומה לגבי אחריות הצבא והמדינה בהקשר לערבות הדדית. צבא שמבטיח לחייליו שיחזירם מהשבי צריך להיות ערב ואחראי להחזירו. לגבי דעתי שלא משנה מספר המשוחררים תרומת קדושת החיים לא השתנה דבר.

noaxxx

New member
ובזה אני אסיים..

את אומרת שלי יש ראש מעוות? קודם כל, זה נאמר בסוג של ציניות, ואם נפגעת אז אני מתנצלת, באמת. אבל זו את שאומרת שהפיגועים העתידיים זה לא שיקול, הנה הציטוט, "זה עדין לא השיקול בעיני אם יפגעו". אם מקבלי ההחלטות היו חושבים כמוך, הוא היה משתחרר אחרי יום אחד. כל הזמן הזה עבר, בין היתר, בגלל מה שאת לא מכנה אותו שיקול.

גם במשפט שנאמר את לוקה בהבנה.

כוונתי שכרגע חייו של החיים חשוב יותר , אם יפגעו האסירים בעתיד ,כי גם בלעדיהם יתכנו פיגועים. ואף אחד לא בטוח אם אכן יפגעו.

puma141

New member
לגייל,האחות הגדול-ונועה גם. תכנסו.ו

וחג שמח:) לגייל,ולאחות-אני באמת גאה שיש כמותכן בארץ הזו:) באמת! עזבו את תכנית הTV ובואו למציאות,לעיקר לאמת ולמוסר. כל הכבוד לשתיכן! ולמה? :) גייל בעיקר את..הרשמת אותי מאוד!:) מחבלים תמיד יהיו. עם אלו שבכלא-ובלי. לדעתי אין אדם אחד בארץ, שלא נקרע ביום הזה בין החזרתו של גלעד,לבים המשפחות השכולות ומה שעוד אמור להיות בעתיד. לבוא ולהגיד העתיד מסוכן בגלל זה, זו פריבילגיה של אנשים שמבחינתי זו חוצפה לשפוט כך, מהסיבה שלא מדובר בקרוב שלהם! בילד שלהם, באח שלהם-זו חוצפה לשמה,וחוסר רגישות משווע!למרות שהם שמחים שגלעד חזר. החכמה הגדולה היא, כן להחליט! לא להגיד אני שמח-אבל! לא מקובל עלי.אני חושבת שבני אדם במקרים כאלה חייבים להחליט אפילו עבור עצמם.להחליט אם הם היו מסוגלים לדעת למשל בעוד שנה, שגלעד מת שם, או שהחמאס כמתנה-נתנו את גלעד לאירנים. מבחינתי זו הייתה פשיטת רגל מוסרית,ערכית ועוד!!! אבל בענק! אני רוצה להגיד לכם, שאני אתמול הייתי גאה שאני ישראלית,שהייתי גאה בהתרגשות הכללית של ילד חייל שחוזר לאמא שלו,שהיינו ערבים לו! להשבתו! שנתנו תשובה למוטיבציה הגבוהה שלו ולביטחון שנתן לו כח שם-שנחזור לקחת אותו! שלא נפקיר אותו! כי הוא באמת חלק מכולנו! אל תתנו לכלום להפחיד אתכם. חלק מראשי הביטחון במדינה הזו הסכים לעיסקה תוך כדי חשיבה מעמיקה על המשתחררים,ואמר שנוכל לעמוד מולם. הם תחת זכוכית מגדלת. מי אנחנו שנקבע דיעה? הם חכמים בידע הרבה יותר מאיתנו.אני מאמינה שכעת, לאחר עסקת שליט, ישבו טובי המוחות במדינה כדי להפיק לקחים, של מודיעין למשל היכן נמצאים שבויים. של שידרוג והעצמה בתגובות למקרים כאלו שיקרו חלילה בעתיד. לתגובה הולמת. בקיצור, לדעתי נשתדרג גם מהחינה הזו. ואולי זה יתן גם פתח לשיחות עם השפלים שבחמאס? אין לדעת. אני רק יודעת שתמיד יהיו מחבלים וכאלה שישושו לפגוע בנו-בין אם יצאו אתמול מהכלא לבין אם לא. אבל אני יודעת שעם כל טענותי למדינה שלי, ויש לי טענות-אני גאה שבשעת מבחן מוסרית כל כך גדולה, כל כך עוצמתית ומכוננת-הבחירה הייתה מתוך עוצמה גדולה-בחיים! בחרנו באדם שהלך להגן עלינו-להציל אותו! חייו חשובים מספיק כדי שנדע להתמודד עם השאר. אז כל אלו שמעבירים ביקורת-זו לא חכמה. כי להעביר על זה ביקורת בעיני-זה לא לבחור. ולא לבחור-זו חולשה. כי בשעות קשות צריך לבחור. ואם אתה בוחר קורבן,שהוא לא שלך-זו חולשה וחוסר צדק, חוסר מוסריות ועוד בעיני. אז גייל היי, אני נהנית לקרוא את דעותייך:) וכנראה שטעיתי בדעתי המאוד שטחית עלייך, מעצם אי הכורתי אותך:) חג שמח!!!

puma חג שמח גם לך! ואכן היה שמח אתמול עם שובו

של גילעד לביתו. טוב שיש אנשים כמוך שיודעים להעריך דעות אפילו שלא התאימו לך בתחילה ולחזור בך, הגדולה של האדם אכן לבחון ולהחליט . להתלבט בין שני הסעיפים אם לחזיר אסירים או לשחרר אדם חי, קיימת אצל כל ישראלי ,אך מגיע מועד שיש להחליט ובמקרה זה ,שיניתי דעתי אפילו על ביבי על אומץ ליבו. אתמול היה יום מרגש ביותר בהיסטוריה הישראלית,ואני גאה בהיותי ילידת מולדת זו. באשר להפקת לקחים של הגורמים הביטחוניים , ממקורות יודעי דבר המודיעין ידע היכן גילעד , אך גם פעולה להוציאו משם תסכן את חיילינו , כמו באנטבה. בצדק לא צריך לסכן חיי אדם כדי לשחרר אחר. זווית ראייתי היתה תמיד ההורים וחיי אדם. וזה מה שחשוב,את המתים לא ניתן להשיב. ואם השב"כ אומר שאפשר יהיה להתגבר על המצב,אני מקווה שכך הדבר. אין שימחה וביטחון גדול יותר לאמאות ששולחות את בניהם לצבא והחיילים עצמן לאמון במדינה שתשיבם. לפני שאנו רואים את הנולד הפסימי אנו צריכים לראות את הנולד האופטימי! ובנימה אופטימית זו ,קבלי את http://www.youtube.com/watch?v=AUPuM2ydXFs

puma141

New member
אחות,שיר מקסים:)ושתדעי-שאני באמת!מאמינה ש

שבחירות קשות-באות מתוך עוצמה. אבל אדם יכול להיות שליו כשהוא הולך לישון, כשהוא עשה טוב,יותר ממה שכשהוא עשה רע. אני רואה למשל את עצמי בעוד 10 שנים, אם גלעד לא היה חוזר,נחמצת בקירבי, מרירה מעט על חוסר הישע שהיה אוזלת ידינו אם לא היינו מצילים אותו! חג שמח יקירתי:)והלוואי שהעוצמות של העם הזה שהיו אתמול, יהיו נחלתינו גם בנושים אחרים-בעתיד. שנבנה עולם טוב יותר, אופטימי יותר, והכי חשוב-שנהיה ערבים זה לזה כבני אדם.

adiyon2

New member
הטענה הזו בהחלט תקפה

גם אם תעצרי את כל המחבלים (בתאוריה כמובן), למחרת בבוקר יוולדו עוד אלף. המאמץ שלנו צריך להיות במודיעין טוב ובצבא עם הרתעה, מודיעין כזה שימנע את המקרה הבא. להפך, הטיעון מחזק את הצורך במודיעין חזק ובצבא חזק יותר. לצערנו, אויבנו היום יותר מתוחכמים מאיתנו בכל המבנים, החל בהסברה וכלה ברצון ללכת הכי רחוק שאפשרא. אולי וזו רק השערה, שאם לערבים בשטחים היתההידיעה שיש להם מה להפסיד מהשימוש בטרור, הם היו מפסיקים. מה את מצפה מאנשים שנלחמיםאת מלחמת קיומם? אולי אם היתה להם תעסוקה ושיגשוג היו פועלים אחרת. אבל שוב, זו רק מחשבה.

noaxxx

New member
אני מבינה מה את אומרת, אלא ש..

אני חושבת שהמאמץ שלנו צריך להיות גם בתפיסתם והעמדתם לדין של כל הפושעים האלה, בנוסף לנסיון המתמיד למנוע את הארוע הבא. לגבי ההשערה שלך, מבחינת הערבים בשטחים, אין סיבה שיחשבו שיש להם מה להפסיד אחרי כל האסירים שקיבלו היום. אז לא נראה לי שיש סיכוי שהם יפסיקו עם הטרור כי כמו שכתבת בעצמך, "מה את מצפה מאנשים שנלחמים את מלחמת קיומם?", הם הולכים עם כל מה שיש להם ולא בוחלים בשום אמצעי, (כולל להגן על עצמם מפני ירי באמצעות ילדיהם שלהם). למרות שכל מיני מומחים אומרים עכשיו שהאינטרס הנוכחי של החמאס הוא פוליטי ושהם יעדיפו לשבת בשקט, ושהסטטיסטיקה לא תוכיח את עצמה. נחיה ונראה, מקןווה שהם צודקים.

adiyon2

New member
והפעם מסכימה איתך ברוב הדברים

תחשבי לו היה שיגשוג בעזה ובכל השטחים הכבושים ועבודה לכולם, בילויים, לימודים - חיים נורמלים, כן היתה תחושה שיש מה להפסיד, ושטרור רק יגרע. הם נלחמים מלחמת קיום ולצערינו מבחינתם כל האמצעים כשרים. הלואי שנצליח מתישהו להגיע להסכם מדיני שיפתור את כאבי הלב בשני הצדדים.

בוקר טוב קיק, מבינה ומסכימה איתך, אבל

חמש וחצי שנים לא הסכמנו לתנאים שלהם, ופעלנו (אולמרט וגם נתניהו) לפי הרציונל וכלום לא קרה, גלעד שם ואנחנו פה. האם נגזר על גלעד שליט להצטרף לרון ארד בגלל חוסר יכולת של ממשלה כזו או אחרת להגיע להחלטה? איזה מסר זה מעביר? גם לי קשה מאוד המחיר, זה לא שאני מקלה ראש, אני מבינה לחלוטין את כל ההשלכות שיש לשחרור כזה, מצד שני, לו היה זה בני שם בידי החמס (ובקלות זה יכול היה להיות הבן של כל אחד אחר) גם אני הייתי רוצה לדעת שמדינת ישראל תהיה מוכנה לקחת את הסיכון שבשחרורם ותחזיר לי את בני. לא ייתכן שנפקיר חייל , זה נוגד כל ערך עליו אנחנו מגדלים פה ילדים. ורק לעניין הסמנטיקה, אתה עצמך כותב "עכשיו שום דבר לא יעצור אותם בדרך לחטיפות נוספות" עם דגש על "עכשיו" ואני חייבת לחזור על מה שנאמר כאן , הם לא מחכים לעסקת שליט כזו או אחרת כדי לחטוף חייל, רק השנה היו 12!! נסיונות חטיפה, כלומר......פה זה לא שוויץ, גלעד שליט לא מהווה טריגר....הצלחת העסקה (מצידם) לא מהווה מוטיווציה לחטיפות נוספות.....המוטיווציה קיימת ומיושמת לאורך שנים. לצערנו הרב. מקוה שהכל יעבור בשלום היום, שיחזור כבר הילד הזה להורים שלו, זה כן יום שמח למשפחה הזאת וכך צריך להתייחס לזה, זה לא יום חג לאומי וגם אני עייפתי מהפסטיבל התקשרותי, חושבת שצריך להניח להם ולהתפנות לטפל במה שבוער כאן באמת, פיטורי המתמחים, בעיות הדיור וכדומה.

poseidon111

Active member
את מדברת על נסיונות חטיפה ומתעלמת מההיסטוריה

הם מנסים לחטוף כי ממשלת ישראל לימדה אותם במהלך השנים שזה משתלם מאוד.כמובן שהיו נסיונות. עתה חישבי כמה נסיונות יהיו אם הם ידעו למפרע שהחטיפה לא תניב להם כלום.שמקסימום הם יקבלו אחד תמורת אחד,ולא יותר מאלף תמורת אחד.לא מדובר באלף זורקי אבנים להזכירך.

לא צריך להזכיר לי, אני יודעת מה הם עשו ../images/Emo13.gif

להבנתי ממה שאני קוראת וצופה, לא ניתן היה לעשות שום דבר אחר כדי לשחרר אותו, לא פעולה צבאית ולא עיסקה אחרת, משום כך ורק משום כך, אני בעד העסקה הזאת, כי אני חושבת שהצבא אחראי להשיב כל שבוי לביתו בריא ושלם עד כמה שאפשר, חמש שנים זה די והותר, בהתחשב שאופציית העלמות כמו רון ארד שרירה וקיימת. ועוד נקודה, אני חושבת שככל שאנחנו נלך ונסלים יילכו הם ויסלימו יותר ויותר, שוב, אנחנו לא מתדיינים כאן עם חסידי אומות עולם. מה נעשה אם חלילה ייחטף חייל נוסף והממשלה תתעקש , אחד כנגד אחד והם יעמידו את אותו חייל בככר העיר עם רובה צמוד לרקה ויקציבו שעה ...סתם דוגמה, זה לא שהם לא מסוגלים לזה... הבטן מתהפכת מול התמונות של השחרור שלו , מרגש ומתסכל גם יחד.

למעלה