בוקר טוב-פורסמה רשימת האסירים

poseidon111

Active member
במידה ונסיונות השיחרור של אותו חייל

לא נשאו פרי,ובמידה ואופציה צבאית אינה בחשבון,נאלץ לצפות בפלצות בתוצאות.מצטער,בעיני אין לנו את האפשרות לכניעה משפילה נוספת. היו לנו יותר מידי כאלו. אני גם לא מבין את טענתך שככל שנסלים,הם יסלימו יותר.הרי את מכירה את המצב לפחות כמוני.את יודעת עם מי אנו מתעסקים.האם היה לך אי פעם את הרושם שפעולותיהם הם מידתיות לשלנו?האם את חושבת שיש להם קווים אדומים כלשהם או קוד כלשהו שעל פיו הם פועלים?האם את באמת חושבת שתכנון הפעולות שלהם לוקח בחשבון שיתכן שהפעולה הבאה היא חריגה מהסטטוס קוו של טרור =תגובה? לא משנה מה נעשה,הם יעשו את הכל כדי לפגוע בכמה שיותר.לכן הטענה לגבי הסלמה מצידם,אינה קבילה בעיני.

אם הבנתי נכון

אתה אומר היינו צריכים להשאיר אותו שם ולא לשחרר את הרוצחים האלו? אני מתקשה מאוד לקבל דעה כזאת. אני גם לא שוללת אותה, אני לא יודעת מה נכון לעשות במקרה הבא, המקרה הבא לא פה, אין לו פנים ושם. גלעד כאן, חי, היה צריך לעשות הכל כדי להחזיר אותו, היה עדיף לשלם פחות, או לא לשלם בכלל וללכת על מבצע צבאי, אני מאמינה לראשי הבטחון שאומרים שלא ניתן היה ולכן, המחיר של העסקה הזאת מקובל עלי גם אם כואב ומפחיד.

poseidon111

Active member
למקרה הבא עדיין אין פנים או שם.

הוא לא פה,זה נכון,אך הוא מחכה מעבר לפינה.הוכחנו להם שחטיפה אחת,שקולה לאינספור פיגועי טרור. ובקשר לשאלתך בהתחלה,הבנת נכון. ראי,אי אפשר להישאר אדיש כשאתה רואה את גלעד לאחר השיחרור.זה מרגש ללא ספק.אני פשוט רואה גם את כל המשפחות האחרות.אלו שאי אפשר יהיה להישיר אליהן מבט בעתיד.מה תאמרי להן,היה שווה? כל אלו אשר חושבים שהיום הוא יום חג,הם אנשים שצורת חשיבתם צרה כמנהיגנו היקר.היום הוא יום חג למשפחת שליט,ואני מברך אותם.לגבי עתיד העם,היום הוא יום מאוד לא חגיגי.

אני מקוה שלא נצטרך לעמוד מול משפחה אחרת

אני ממשיכה להחזיק בדעתי שלא הייתה כאן ברירה אחרת, קרא לי תמימה. ברור שלא אומר שהיה שווה, נו באמת, אבל גם אזכור כי הם תמיד שואפים לפגוע בנו עם או בלי שליט. כתבתי כבר, זה לא יום חג לאומי, בוודאי שלא, זה יום חג למשפחתו של גלעד ומכריו. נצטרך לסמוך על כוחות הבטחון שידעו מה לעשות במקרה וחלילה מי מהם יחזור לפעילות טרור ולקוות שלא יזכו להגיע ליום כזה.

את יכולה להתגאות ביום חג זה ושאת

חלק ממנו. אני גאה ביום זה חרף הסיכונים העתידים, אם בכלל! ואולי נקווה שחמאס איבד את כוחו עם קלף שליט שהוחזר, ויתכן שזה יפעל למזרח תיכון חדש. החזרת אסירים שנותרו תמורת שלום. ינשאלה!

יש לך מושג כמה טילים יש בעזה?

כולם ממוענים לישובים בארץ....החמס לא איבד כלום, בטח לא את כוחו. יש סיבה לעובדה שהם "שכחו" כמה מנהיגים בכלא בארץ.... שחרורו המוצדק של גלעד מהשבי לא הפך אותם ליוני שלום...בואי אל תגזימי. אני מתרגשת יחד עם משפחת שליט, בטוחה שאין עין אחת יבשה בישראל היום, מול התמונות על המסך , שמחה שהחזירו אותו, אחרי שצפיתי בראיון המזעזע שעשו לו המצרים אני אפילו קצת מאוהבת בילד הזה, איזה תעצומות נפש, פשוט מרגש ומפעים. יחד עם זאת, לא שוכחת לרגע ששוחררו רוצחים ואת כאב המשפחות נפגעות פעולות האיבה, מן הסיבה הזאת, זה לא יכול להיות יום חג לאומי.

תרשי לי להגזים,אולי אני שוב חולמת חלום!

ועדין החמאס איבד קלף מיכוח לגבי החלפת יתר האסירים, אז אולי הדרך לשלום ניסללה פה?????

גייל 7

New member
לי יום זה הוא יום חג !

ואכן אני ממשפחת שליט. לא באופן גנטי, אך חברתית, הומנית ומנטלית - אני שמחה וגאה להיות חלק ממשפחת שליט המורחבת ! כמה מעניין שרק מי שלא מסכים לדעתך צורת חשיבתו צרה ...

poseidon111

Active member
ההיגיון הפשוט גברתי הנכבדת

אומר שאם מישהו חושב הפוך ממך,אתה חושב שהוא אינו רואה את כל התמונה,ולכן הוא חושב חשיבה צרה.זה ביטוי בעברית תקנית. אלמנטרי מיסס ווטסון. חג שליט שמח.

גייל 7

New member
ואני התכוונתי ....

שאולי דווקא ראייתך היא המצומצמת וחשיבתך צרה ...

puma141

New member
פוסידון חולקת!כל אלו שחושבים שהיום הוא לא

יום חג=אלו אנשים חלשים בעיני,אין להם אומץ להחליט,אין להם כח ואומץ להתעלות,יש להם החוצפה לדבר כשזה לא נוגע להם,ועוד. השאלה הנשאלת היא: האם אם חלילה מישהו מקרובי משפחתך היה שם כגלעד-היה בך העוז לכתוב כמו שכתבת???? אל תענה כי בטוח שלא! לכן אדוני היקר, אין לך!!! ולו לשניה-את הרשות להחליט או לשפוט מהמקום שאתה בא ממנו. כל אדם פה-חושב על ההשלכות.אבל חשוב על קדושת החיים חשוב וסמוך קצת על הראשים שיש פה שיפיקו לקחים,על כל ראשי השבכ שישבו וחשבו!!והודיעו שהרוב בשליטה והצביעו למען השבתו של גלעד, מתוך חשיבה ולא רק מתוך אמוציות. חשוב על חברה שאתה חי בה,ויש בה ערבות הדדית,אהבה,אכפתיות מוסר השלכה של הפירוש של מה שקרה על עיצובם של ילדים קטנים גדלים בתוך החברה,על חיילים שיוצאים לקרב ולקחו אחריות על חייו של חברם גלעד- מה שווה יותר? הפחד מפני העתיד?? מה גם שאלו לא המחבלים היחידים עלי אדמות. לכל אחד שם יש שלושה שהידים אחרים. יש לי עוד דברים להגיד-אבל בטח לא תקשיב אז..

poseidon111

Active member
מכיון שהמשפט האחרון שלך הוא הדבר הנכון

היחיד שכתבת מאז שאני זוכר אותך בכל גלגוליך הפאטתים,תעשי נכון אם לא תגיבי לי כלל. אפילו לי יש גבול לכמה אני מוכן לרדת.

puma141

New member
פוסי על מי אתה כועס?עלי,עליך או על האמת?כי

אני אגיב ואענה לכל דבר שיתחשק לי, כל עוד יש לי מה לומר בנושא הענייני,בצורה מכובדת נכונה והכי חשוב-הכי אמיתית וחשובה:) תפנים את העובדה! דבריך, שמבוטאים בעברית צחה ורהוטה, לא מתהדרים בטעם,בסבלנות,בחוסר כעס ובאמת מסוימת. כולך כותב לשם הויכוח ולשם הורדת האחר שאתה כותב לו. עיין בנוסחת דבריך כלפי גייל,ותחשוב.אל תכתוב, תחשוב. עד כאן.

poseidon111

Active member
כתבת "אני אגיב ואענה לכל דבר שיתחשק לי" אז

תרשי לי לאמץ זאת.את צודקת,אין לי סובלנות ויש לי כעס כלפי מי שמעוות ומסלף את דברי דוגמת גייל,וכלפי מי שמשתמש בשפה של תגרן בשוק כדוגמתך. תפנימי. אני איש של קצוות.

puma141

New member
פוסי יקירי- מה שממש כואב לי הוא העובדה ש

שהקצוות שלך-אטומים יקירי..ואולי החלל שנוצר בין הקצוות-ריק! תמלא אותו בתוכן, בחשיבה מהכיוון של תקווה וטוב.ובעיקר-בהקשבה אמיתית לאחר:) באמת שזה בעוכריך! ואל תיתן לי דוגמאות ממני- כי יש לך כבר 2 כאלו. 1.גייל 2.אורטל:) ויש עוד מלא. אני אדם מקשיב.

poseidon111

Active member
אורטל?מי זאת.

ועוד דבר,כשאת אומרת שכואב לך,את מתכוונת פיזית או רק מטאפורית.

puma141

New member
כואב לי מנטלית:) תתפלא-זה קורה לי..כי אני באמ

באמת באה ממקום של ערבות הדדית של אדם לאדם אחר,ועוד כל מיני כאלה. כפי שאתה בטח יודע, אני גם רומאית:) וברומא אני כמו רומאית.אני יודעת להלחם על דעותי, לעמוד עליהן כשצריך, לוותר עליהן למען דיעה חזקה יותר-אין לי בעיה. אבל אני באמת כואבת אנשים שלא יודעים להקשיב,בעיקר גברים-זה כנראה משהו בגנים שקשורים לאגו, כי זה הפסד עצום לדעתי!

למעלה